جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
خطای 403 در وردپرس راه حل عملی

خطای ۴۰۳ در وردپرس + راه حل عملی

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۸/۲۱
فهرست مطالب

خطای ۴۰۳ در وردپرس از خطاهای رایج در وردپرس است و شما باید بتوانید آن را رفع کنید. آیا با خطای ۴۰۳ Forbidden در سایت وردپرس خود سر و کار دارید؟ این یکی از وحشتناک‌ترین خطاهایی است که یک مبتدی وردپرس می تواند با آن مواجه شود. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی ارور ۴۰۳ در وردپرس را رفع کنید. پس تا انتهای مقاله خطای ۴۰۳ در وردپرس با کافه وردپرس همراه باشید.

فهرست مطالب

خطای ۴۰۳ در وردپرس

وردپرس زمانی که خطایی در وب‌سایت شما رخ می‌دهد، کدها و پیام‌ها را نشان می‌دهد. لیست ما را از رایج‌ترین خطاهای وردپرس و نحوه رفع آن‌ها ببینید.

خطای 403 در وردپرس

کد خطای ۴۰۳ در وردپرس زمانی نشان داده می‌شود که مجوزهای سرور شما اجازه دسترسی به صفحه خاصی را نمی‌دهد.

به همین دلیل است که خطا معمولاً با متن زیر همراه است:

۴۰۳ Forbidden – You don’t have permission to access ‘/’ on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

وقتی می‌توانید خطای ۴۰۳ در وردپرس را ببینید سناریوهای مختلفی وجود دارد. مثلاً:

۱- دسترسی در صفحه ورود به سیستم wp-admin یا وردپرس ممنوع است.

۲- در حین نصب وردپرس.

۳- هنگام بازدید از هر صفحه در سایت وردپرس شما.

۴- همچنین ممکن است به‌جای وضعیت کامل ۴۰۳ Forbidden، فقط «Access Denied» را ببینید.

۵- همچنین ممکن است ببینید دسترسی به yourdomain.com رد شد. شما مجوز مشاهده این صفحه را ندارید.

اکنون که با انواع مختلف ارور ۴۰۳ در وردپرس آشنا شدید، بیایید در مورد عوامل ایجاد این خطا صحبت کنیم.

چه چیزی باعث خطای ۴۰۳ در وردپرس (۴۰۳ Forbidden) می شود؟

رایج‌ترین دلیل خطای ۴۰۳ در وردپرس (۴۰۳ Forbidden)، پیکربندی ضعیف پلاگین‌های امنیتی است. بسیاری از افزونه‌های امنیتی وردپرس می‌توانند یک آدرس IP (یا طیف وسیعی از آدرس‌های IP) را درصورتی‌که آنها را مخرب بدانند مسدود کنند.

به همین دلیل است که ما از Sucuri برای بهبود امنیت تمام سایت‌های وردپرس خود استفاده می‌کنیم. یکی دیگر از دلایل احتمالی می‌تواند یک فایل htaccess. خراب یا مجوزهای فایل نادرست در سرور شما باشد. شرکت میزبان وردپرس شما گاهی اوقات می‌تواند تغییرات تصادفی در تنظیمات سرور خود ایجاد کند. این ممکن است منجر به خطای ۴۰۳ Forbidden در سایت شما شود. با این اوصاف، بیایید نگاهی به نحوه حل ارور ۴۰۳ در وردپرس در وردپرس بیاندازیم.

رفع ارور ۴۰۳ در وردپرس

قبل از هر کاری، توصیه می‌کنیم یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس از وب‌سایت خود ایجاد کنید. در اینجا راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک نسخه پشتیبان وردپرس به‌صورت دستی وجود دارد. اگر قبلاً از یک افزونه پشتیبان‌گیری خودکار وردپرس استفاده می‌کردید، قبل از حرکت به جلو مطمئن شوید که به آخرین نسخه پشتیبان دسترسی دارید.

۱- رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس (۴۰۳ Forbidden) ناشی از افزونه وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که تمام افزونه‌های وردپرس را به طور موقت غیرفعال کنید. این شامل هر پلاگین امنیتی است که ممکن است در سایت خود نصب‌کرده باشید. اگر با این کار مشکل شما حل شد، به این معنی است که یکی از افزونه‌های وب‌سایت شما باعث این خطا شده است.

شما می‌توانید با فعال‌کردن همه افزونه‌های خود در یک‌لحظه تا زمانی که بتوانید خطای ۴۰۳ forbidden را تکرار کنید، متوجه شوید که کدام افزونه باعث خطا شده است.

۲- رفع خطای ۴۰۳ Forbidden ناشی از خراب‌شدن فایل htaccess

اغلب خطای ۴۰۳ ناشی از یک فایل htaccess. خراب در سایت وردپرس شما است. تعمیر این فایل بسیار آسان است. ابتدا باید با استفاده از یک سرویس‌گیرنده FTP یا مدیر فایل در سی پنل به وب‌سایت خود متصل شوید. سپس، فایل htaccess. را در پوشه ریشه سایت وردپرس خود بیابید. اگر نمی‌توانید فایل htaccess. را در پوشه وردپرس خود پیدا کنید، این راهنما را ببینید.

شما باید فایل htaccess. را در رایانه خود دانلود کنید تا یک نسخه پشتیبان تازه از آن داشته باشید. پس از آن، باید فایل را از سرور خود حذف کنید.

رفع خطای 403 Forbidden ناشی از خراب‌شدن فایل htaccess

سعی کنید به وب‌سایت خود دسترسی پیدا کنید. اگر خطای ۴۰۳ forbidden برطرف شد، به این معنی است که فایل .htaccess شما خراب شده است. می‌توانید با ورود به بخش مدیریت وردپرس خود و رفتن به صفحه تنظیمات پیوندهای ثابت، یک فایل htaccess جدید ایجاد کنید.

بخش دوم رفع خطای 403 Forbidden ناشی از خراب‌شدن فایل htaccess

به سادگی روی دکمه ذخیره تغییرات در پایین صفحه کلیک کنید و وردپرس یک فایل .htaccess جدید ایجاد می کند.

۳- رفع ارور ۴۰۳ در وردپرس (۴۰۳ Forbidden) ناشی از مجوزهای فایل در وردپرس

تمامی فایل های ذخیره شده در وب سایت شما دارای مجوزهای فایل هستند. این مجوزهای فایل کنترل می کنند که چه کسی می تواند به فایل ها و پوشه های وب سایت شما دسترسی داشته باشد. مجوزهای فایل نادرست می تواند باعث ارور ۴۰۳ در وردپرس شود. این باعث می شود وب سرور شما فکر کند که شما مجوز دسترسی به آن فایل ها را ندارید. اگر دو راه حل بالا خطای ۴۰۳ forbidden را در سایت شما حل نکرد، مجوزهای فایل نادرست می‌تواند محتمل‌ترین علت باشد.

می‌توانید از ارائه دهنده هاست وردپرس خود بخواهید که وب سایت شما را برای مجوزهای صحیح فایل بررسی کند. برخی از میزبان‌ها بسیار حمایت می‌‍کنند، آنها مشکلی ندارند و احتمالاً آن را برای شما برطرف می کنند. تغییر مجوزهای فایل خود می تواند عواقب جدی داشته باشد. اگر خودتان مطمئن نیستید که این کار را انجام دهید، از یک دوست کمک بخواهید یا یک متخصص استخدام کنید.

با این حال، اگر می‌خواهید خودتان این کار را انجام دهید، در اینجا نحوه بررسی مجوزهای فایل خود آورده شده است. به سادگی با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شوید. به پوشه root حاوی تمام فایل های وردپرس خود بروید.

رفع ارور 403 در وردپرس (403 Forbidden) ناشی از مجوزهای فایل در وردپرس

برای انتخاب پوشه کلیک کنید، راست کلیک کنید و سپس File Permissions را از منو انتخاب کنید. کلاینت FTP شما یک کادر محاوره ای مجوزهای فایل مانند زیر را به شما نشان می دهد:

بخش دوم رفع ارور 403 در وردپرس (403 Forbidden) ناشی از مجوزهای فایل در وردپرس

همه پوشه‌های سایت وردپرس شما باید مجوز فایل ۷۴۴ یا ۷۵۵ داشته باشند. تمامی فایل های سایت وردپرس شما باید مجوز فایل ۶۴۴ یا ۶۴۰ داشته باشند. می‌توانید مجوز فایل را در پوشه ریشه روی ۷۴۴ یا ۷۵۵ تنظیم کنید. کادر کنار «Recurse into subdirectories» را علامت بزنید و سپس گزینه‌ای را که می‌گوید «فقط برای فهرست‌ها اعمال شود» را علامت بزنید. بر روی دکمه OK کلیک کنید. کلاینت FTP شما اکنون شروع به تنظیم مجوزها برای همه زیر شاخه های موجود در آن پوشه می کند.

پس از اتمام، باید این روند را برای همه فایل ها تکرار کنید. این بار از مجوز فایل ۶۴۴ یا ۶۴۰ استفاده می کنید و فراموش نکنید که «Recurse into subdirectories» و «تنها برای فایل ها اعمال شود» را انتخاب کنید. گزینه ها. روی دکمه OK کلیک کنید و سرویس گیرنده FTP شما شروع به تنظیم مجوزهای فایل برای همه فایل های انتخاب شده می کند. اکنون سعی کنید به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید و خطای ممنوعه ۴۰۳ اکنون برطرف شده است.

جمع‌بندی

خطای ۴۰۳ در وردپرس از خطا های رایج و نگران کننده است و شما به عنوان یک مدیر سایت باید بتوانید این مشکل را حل کنید.امیدواریم این مقاله به شما در رفع ارور ۴۰۳ در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید نکات و هک های تخصصی ما را برای محافظت از ناحیه مدیریت وردپرس خود ببینید.

پیروز و سربلند باشید😉

منبع: wpbeginner.com

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *