جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
فعال سازی کلودفلر در وردپرس با افزونه Cloudflare

فعال سازی کلودفلر در وردپرس با افزونه Cloudflare

فهرست مطالب

فعال سازی کلودفلر در وردپرس یکی از راه‌هایی است که بهینه‌سازی و همچنین امنیت سایت شما را می‌تواند بالا ببرد و شما با استفاده از این سیستم می‌توانید که تأثیر مثبت در سایت خود بگذارید. اگر بخواهیم به‌صورت کلی بگوییم امروزه بیشتر از ۸ میلیون سایت در حال استفاده از این سیستم هستند و تأثیر فعال سازی Cloudflare در وردپرس در سایت در زمینه‌هایی مانند خدمات CDN، بهینه‌سازی وب‌سایت، افزایش سرعت لود صفحات و مدیریت امنیت وب‌سایت است.

همچنین راه‌اندازی Cloudflare در وردپرس از حملات هکران و همچنین حملات سایر بخش‌ها جلوگیری می‌کند پس اگر قصد دارید که از این سیستم در سایت خود استفاده کنید همراه ما باشید تا به‌صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم و آموزش نصب و فعال‌سازی آن را در اختیار شما قرار بدهیم. همچنین اگر نمی دانید کلودفلر چیست می توانید از مقاله کلودفلر چیست استفده کنید.

فهرست مطالب

cloudflare در وردپرس چیست؟

دلیل استفاده از کلودفلر چیست؟

این سیستم یکی از بزرگ‌ترین و قدرتمندترین شبکه‌ها و شرکت‌ها است که در حال ارائه خدمات به‌تمامی سایت‌ها و وب‌سایت‌هایی که در حال تولید محتوا هستند است. شما با استفاده از این سیستم به‌راحتی می‌توانید سایت خود را مدیریت کنید و دارای تنظیمات DNS است و از حملات DDOS می‌تواند جلوگیری کند. همان‌طور که اشاره شد و شما متوجه شدید می‌توان گفت که کلودفلر در سرعت بارگذاری محتوای سایت شما و همچنین امنیت سایت شما بسیار تأثیرگذار است و همچنین زمانی که سایت شما از دسترس خارج شود می‌تواند محتوای شما را به کاربران نمایش بدهد و آنها با خطا مواجه نمی‌شوند و همگی اینها بخشی از ویژگی‌های این سیستم است.

کلودفلر دارای چهار بخش مختلف است که بخش اول آن به‌صورت رایگان در اختیار همه قرار گرفته است ولی شما برای استفاده از تمامی ویژگی‌ها و سه بخش مختلف آن نیاز دارید که نسخه غیر رایگان آن را خریداری کنید تا از امکانات فوق‌العاده آن بهره‌مند شوید. برای خرید بخش‌های غیر رایگان و استفاده از تمامی ویژگی‌ها نیاز دارید که در سایت این سیستم ثبت‌نام را انجام بدهید که در ادامه مقاله آموزش آن را در اختیار شما می‌گذاریم.

نصب و فعال سازی کلودفلر در وردپرس

فعال سازی Cloudflare در وردپرس به چه شکل است؟ همان‌طور که گفته شد برای استفاده از کلودفلر شما نیاز دارید که به سایت آن مراجعه کنید که می‌توانید از نشانی cloudflare.com استفاده کنید و با مراجعه به این سایت ابتدا یک حساب کاربری باید برای خودتان بسازید.

ساخت حساب کاربری در سایت کلودفلر برای فعال سازی کلودفلر در وردپرس

در بخش بعدی بعد از کلیک بر روی گزینه Create Account یکسری اطلاعات شما مانند ایمیل و رمز عبور می‌خواهد که با در اختیار گذاشتن این اطلاعات می‌توانید حساب کاربری خود را به‌راحتی بسازید و کار سختی ندارید.

بخش دوم ساخت حساب کاربری در وردپرس برای فعال سازی Cloudflare در وردپرس

در مرحله بعدی بعد از ساخت حساب کاربری یک پنجره برای شما باز می‌شود که باید در کادر مربوطه آدرس سایت خود را وارد کنید.

اضافه کردن سایت در cloudflare

بعد از آن این سیستم می‌تواند که تمامی رکوردهای DNS سایت شما را شناسایی کند و آن‌ها را به شما نمایش می‌دهد.

بخش DNS سایت

شما در این قسمت می‌توانید که ساب دامین‌های متصل به کلودفلر را مشاهده کنید و اتصال آن به کلودفلر را انجام بدهید و همچنین می‌توانید مشخص کنید که کدام یک از ویژگی‌ها و قابلیت‌های کلودفلر را شامل شوید. این موارد باید برای راه اندازی Cloudflare در وردپرس انجام شود. اگر روبه روی هر DNS یک ابر نارنجی را مشاهده کردید می‌توانید مطمئن شوید که از کلودفلر استفاده می‌کند و اگر روبه روی DNSها ابر خاکستری وجود داشت به این معنی است که از کلودفلر استفاده نمی‌کند و با کلیک بر روی ابر خاکستری می‌توانید آن را به ابر نارنجی تبدیل کنید تا از امکانات آن استفاده کند. بعد از انجام تغییرات باید روی گزینه Continue کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

شما بعد از انجام این مراحل وارد یک صفحه جدید می‌شوید که از شما می‌خواهد کهnameserverهای موجود در دامنه را حذف کنید و nameserverهایی که توسط کلودفلر در اختیار شما قرار گرفته است را باید وارد کنید.

DNS جدید کلوذفلر

شما برای تغییر در دامنه سایت خود می‌توانید در بخش مربوطه و پشتیبانی آن در تماس باشید و یا از سایت‌های مربوطه این تغییر را انجام بدهید که شما همه آن را بلد هستید و نکته مهمی که وجود دارد این است که شاید این تغییرات کمی طول بکشد و شما باید منتظر بمانید.

زمانی که این کار با موفقیت انجام بگیرد شما از سوی کلودفلر یک ایمیل را دریافت می‌کنید و در بخش اطلاعیه‌های آن هم می‌توانید که پیام موفقیت‌آمیز بودن را مشاهده کنید.

شما تا به اینجای کار به‌راحتی توانستید که در سایت کلودفلر ثبت‌نام کنید و امکانات و ویژگی‌های آن را بر روی سایت خود فعال کنید و هم اکنون سایت شما به کلودفلر متصل است اما به شما می‌خواهیم که یک افزونه که مربوط به کلودفلر است را هم معرفی کنیم تا با استفاده از آن ویژگی‌های بیشتری را به سایت خود اضافه کنید پس با ما همراه باشید.

افزونه کلودفلر وردپرس

تنظیم کلودفلر در وردپرس با افزونه Cloudflare بسیار راحت است و شما در حال حاضر می‌توانید مانند دویست‌هزارنفری که در حال استفاده از این افزونه هستند به آن‌ها بپیوندید و از امکانات آن استفاده کنید. شما برای استفاده از قابلیت‌های این افزونه ابتدا باید در سایت ثبت‌نام کنید که این کار را قبلاً انجام دادید البته نکته مهم این است که برای انجام تنظیمات می‌توانید از خود کلودفلر و سایت آن هم این کارها را انجام بدهید ولی با استفاده از افزونه کار شما راحت‌تر از پس لزومی در استفاده از افزونه نیست.

شما برای استفاده از این افزونه ابتدا باید آن را نصب و سپس فعال کنید که برای دانلود آن می‌توانید از طریق مخزن وردپرس اقدام کنید و یا آن را دانلود کنید. شما بعد از اینکه این افزونه را در سایت خود فعال کردید در بخش تنظیمات یک عنوان با نام کلودفلر اضافه خواهد شد که بخش تنظیمات این افزونه در آن بخش قرار دارد.

بعد از کلیک روی عنوان گزینه افزونه کلودفلر یک بخش با عنوان Have an account already? Sign in here وجود دارد که باید روی آن کلیک کنید.

تنظیمات افزونه cloudflare

در مرحله بعدی از شما می‌خواهد که همان‌طور که در سایت ثبت‌نام کردید ایمیل و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید تا مطمئن شود که شما در سایت ثبت‌نام کرده‌اید و بعد از ثبت‌نام در سایت می‌توانید وارد تنظیمات افزونه بشوید.

وارد کردن ایمیل و API اکانت کلودفلر

برای پیداکردن API باید به بخش My Profile مراجعه کنید تا در ورود به افزونه از این موارد استفاده کنید.

ورود به پروفایل کلودفلر

باید API Key خود را کپی کنید و در بخش ورودی افزونه وارد کنید تا اجازه ورود به افزونه به شما داده بشود. برای دانلود پلاگین Cloudflare می‌توانید در آخر همین صفحه اقدام کنید.

دکمه Save API Credentials در تنظیمات افزونه کلودفلر

تنظیم Cloudflare در وردپرس

تنظیم Cloudflare در وردپرس چگونه است؟ فعال سازی کلودفلر در وردپرس یکی از راه‌هایی است که می‌تواند سرعت بارگذاری اطلاعات و همچنین امنیت سایت شما را بالا ببرد پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این سیستم استفاده کنید و تا به اینجای کار به شما آموزش دادیم که چگونه در سایت کلودفلر ثبت‌نام کنید و همچنین افزونه مدیریت کلودفلر را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

اگر شما به‌سرعت و همچنین امنیت سایت خود اهمیت زیادی بدهید باعث می‌شود که نزد گوگل یک سایت خوب به نظر برسید و باتوجه‌به الگوریتم‌های گوگل پیش می‌روید در نتیجه باعث می‌شود شما دارای رتبه‌های خوبی باشید و در میان کاربران موردتوجه قرار بگیرید و سایت شما پیشرفت خوبی کند. پس برای اینکه این امکانات فوق‌العاده را داشته باشید می‌توانید از کلر استفاده کنید که ما آن را به‌صورت کامل همراه با آموزش‌های آن در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

جمع‌بندی

فعال سازی کلودفلر در وردپرس یکی از راه‌هایی است که می‌تواند تأثیر بسیار خوبی در پیشرفت سایت شما بگذارد در واقع شما با استفاده از این سیستم می‌توانید که امنیت و سرعت بارگذاری سایت خود را بسیار بالا ببرید. استفاده از این سیستم بسیار راحت است و شما کار اصلاً سخت ایران دارید و تمامی فعالیت‌های این سیستم به‌صورت خودکار انجام می‌شود و فقط شما نیاز دارید که آن را در سایت خود کنید.

آموزش فعال سازی کامل این سیستم را در سایت در اختیار شما عزیزان قرار دادیم و شما به‌راحتی می‌توانید که در سایت مربوطه ثبت‌نام را با آموزش‌های بالا انجام بدهید و همچنین پلاگین کلودفلر را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم تا بتوانید به‌راحتی مدیریت آن را انجام بدهید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *