جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
فعال‌سازی gzip در وردپرس

فعال‌سازی gzip در وردپرس

فهرست مطالب

فعال‌سازی gzip در وردپرس چگونه است؟ تأثیر سرعت سایت از گذشته تا کنون بر روی سئو بسیار بااهمیت بوده است و برای موتورهای جستجوگر گوگل نیز این مسئله بسیار قابل اهمیت است. یکی از راه‌هایی که می‌تواند سرعت سایت شما را تضمین کند انتخاب یک هاست مناسب است.

فعال‌سازی gzip در وردپرس باعث می‌شود که حجم محتوای سایت شما کاهش یابد و در نتیجه باعث افزایش سرعت سایت شما شود و در نتیجه باعث می‌شود که شما در مقابل موتورهای جستجوگر نیز سرعت سایت خوبی داشته باشید. از طرفی دیگر اگر سرعت سایت شما خوب باشد کاربران با کلیک بر روی آن سریع وارد سایت شما می‌شوند و رضایت آنها را در پی دارد پس در نتیجه بازدید سایت شما بالا می‌رود.

فعالسازی جی زیپ در وردپرس یکی از روش‌هایی است که می‌تواند سرعت سایت شما را بالا ببرد در ادامه مقاله آن را مورد بررسی و آموزش قرار می‌دهیم. همچنین برای افزایش سرعت سایت میتوانید از مقاله کش مرورگر چیست نیز استفاده کنید.

فهرست مطالب

فعال‌سازی gzip در وردپرس چگونه است و چه مزایایی دارد؟

فعال‌سازی gzip در وردپرس چگونه است و چه مزایایی دارد؟

شما با فایل‌های فشرده‌سازی که حجم فایل‌ها را کاهش می‌دهد آشنایی دارید که وظیفه آنها فشرده‌سازی فایل و کاهش حجم فایل‌ها است. فعال‌سازی gzip در وردپرس هم دقیقاً همین وظیفه را دارد و باعث فشرده‌سازی محتوای سایت می‌شود و در نتیجه باعث کاهش حجم آنها می‌شود. زمانی که کاربران وارد سایت شما می‌شوند اطلاعات خواسته شده کاربر از طرف سرور برای او ارسال می‌شود.

هرچقدر که حجم این فایل‌ها کم باشد سرعت آپلود محتوا برای کاربران کاهش می‌یابد و بالعکس اگر حجم فایل‌ها زیاد باشد کاربر باید منتظر بماند تا اطلاعات برای او بارگذاری شود. پس ما باید با فعال‌سازی gzip در وردپرس حجم محتوای سایت خود را کاهش بدهیم تا در نتیجه بتوانیم پیشرفت و آمار بازدیدکنندگان سایت خود را با افزایش سرعت به همراه داشته باشیم.

فعالسازی جی زیپ در وردپرس باعث می‌شود که تمامی کدهای تکراری فایل‌های موجود در سایت شما حذف شود و در نتیجه کاهش حجم فایل‌ها را در پی داشته با فعال‌سازی gzip در وردپرس را چگونه تست کنیم؟برای اینکه تأثیر فعال‌سازی gzip در وردپرس را متوجه شوید قبل از نصب و فعال‌سازی این فایل می‌توانید یک آنالیز و بررسی از سایت خود داشته باشید تا در ادامه راه متوجه شوید که چه تأثیری می‌تواند فعال‌سازی gzip در وردپرس داشته باشد.

شما برای بررسی سایت خود می‌توانید از سایت varvy.com/tools/gzip استفاده کنید. بعد از ورود به این سایت و واردکردن آدرس سایت خود می‌توانید متوجه شوید که بعد از فعال‌سازی gzip در وردپرس چقدر حجم فایل‌های سایت شما کاهش می‌یابد و چقدر می‌تواند بر روی سرعت سایت شما تأثیرگذار باشد.

چگونه فعال‌سازی gzip در وردپرس را انجام دهیم؟

شما بعد از بررسی سایت خود و فهمیدن تأثیر فعال‌سازی gzip در وردپرس می‌توانید آن را برای سایت خود فعال کنید و در نتیجه افزایش سرعت را به همراه داشته باشید. در ادامه مقاله دو راهکار برای فعال‌سازی gzip در وردپرس را مورد بررسی و آموزش قرار می‌دهیم.

فعالسازی جی زیپ در وردپرس با استفاده از افزونه gzip

فعالسازی جی زیپ در وردپرس

شما برای فعال‌سازی این سیستم می‌توانید از افزونه کمک بگیرید که این روش می‌تواند برای شما راحت‌تر باشد شما برای این کار می‌توانید از افزونه Enable Gzip Compression استفاده کنید که وظیفه آن کاهش دادن حجم فایل‌های موجود در وب سرور سایت شما است. شما برای استفاده از این قابلیت نیاز به تنظیمات خاصی ندارید و بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه به‌صورت خودکار کاهش حجم در فایل‌های سایت آغاز می‌شود و سرعت سایت شما را بالا می‌برد.

فعال‌سازی gzip در وردپرس با کدنویسی

فعال‌سازی gzip در وردپرس با کدنویسی

شما برای فعالسازی جی زیپ در وردپرس می‌توانید از روش کدنویسی هم استفاده کنید و اگر نمی‌خواهید از افزونه استفاده کنید این کار برای شما مناسب است. برای این کار در قدم اول وارد فایل منیجرهاست خود شوید و انجام این کار بر روی تمامی‌هاست ها به‌صورت یکسان است و مهم نیست که هاست شما از چه نوع است.

بعد از کلیک بر روی گزینه فایل منیجر وارد محیط مدیریت فایل‌ها در فایل منیجر خود شوید و در قدم بعدی وارد مسیری که هاست بر روی آن نصب شده شوید. در قدم بعدی می‌توانید که فایل htaccess شوید و در این بخش شاید که این فایل به‌صورت مخفی باشد و برای اینکه به حالت نمایشگاه شما دربیاید وارد بخش تنظیمات شوید.

در قدم بعدی روی گزینه Show Hidden Files کلیک کنید تا تمامی فایل‌های مخفی برای شما به نمایش در بیاید. حالا می‌توانید وارد فایل htaccess شوید و در قدم بعدی بر بخش ویرایش کردن این فایل کدهایی که در اختیار شما قرار می‌دهیم را در آن وارد کنید. این کدها را در آخر فایل قرار بدهید تا تداخلی با بقیه کوتاه در این فایل برای شما ایجاد نکند.

AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain

AddOutputFilterByType DEFLATE text/html

AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml

AddOutputFilterByType DEFLATE text/css

AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml

AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml

AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml

AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript

AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

جمع‌بندی

فعال‌سازی gzip در وردپرس یکی از روش‌های افزایش سرعت سایت است. افزایش سرعت در سایت‌های وردپرسی می‌تواند تأثیر بسیار بالایی در بازدید سایت شما و همچنین در جستجوگر گوگل بگذارد. شما می‌توانید افزایش سرعت سایت خود را از طریق کم‌کردن حجم فایل‌های موجود در سایت خود انجام بدهید. برای این کار می‌توانید از روش افزونه و همچنین از روش کدنویسی برای فعالسازی جی زیپ در وردپرس استفاده کنید که از روش افزونه بهتر است استفاده کنید زیرا کمی راحت‌تر است.

در روش کدنویسی ممکن است که نتوانید این کار را به‌خوبی انجام دهید و در نتیجه باعث خرابی در سایت شما شود. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *