جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
فعال سازی عضویت و ورود در وردپرس با افزونه Google Apps Login

فعال سازی عضویت و ورود در وردپرس با افزونه Google Apps Login

فهرست مطالب

فعال سازی عضویت و ورود در وردپرس یکی از نکات مهم آموزش وردپرس است که می‌تواند یکی از بخش مهم هر سایت باشد زیرا می‌تواند نظارت مستقیم روی ورود و خروج کاربران سایت شما را داشته باشد پس برای اینکه بتوانید ورود و خروج کاربران سایت خود را کنترل کنید می‌توانید از فرم و فعال سازی عضویت و ورود در وردپرس استفاده کنید. حتماً شما هم تابه‌حال در ورود به سایت‌هایی مشاهده کرده‌اید در آنها از طریق ورود از روش گوگل برای ورود به سایت استفاده می‌کنند و شما با کلیک ساده می‌توانید وارد سایت شوید و دیگر نیاز نیست فرم‌های مختلف را برای عضویت به یک سایت پر کنید.

اگر شما به دنبال ایجاد یک فضای راحت برای ورود و عضویت به سایت خود توسط کاربران سایتتان هستید می‌توانید در ادامه همراه ما باشید تا با معرفی یک افزونه آموزش عضویت از طریق گوگل را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم و شما از این امکان فوق‌العاده در سایت خود استفاده کنید. پس تا انتهای مقاله فعال سازی ورود و عضویت در وردپرس با کافه وردپرس همراه باشید.

فهرست مطالب

آموزش فعال سازی عضویت و ورود در وردپرس

همان‌طور که اشاره شد شما هم حتماً در برخی از سایت‌ها مشاهده کرده‌اید که زمانی که می‌خواهید وارد یک سایت بشوید عضویت از طریق گوگل وجود دارد و شما می‌توانید از طریق ایمیل خود عضویت سایت را در اختیار بگیرید و این یک مکان فوق‌العاده و راحت برای کاربران است که دیگر نیاز نیست آنها فرم‌های مختلف را برای عضویت در سایت پر کنند.

همان‌طور که شما می‌دانید استفاده از روش‌های مختلف برای راحتی کاربران یکی از امتیازهای یک سایت خوب می‌تواند باشد و در همان ابتدا و ورود به سایت شما می‌توانند با عضویت ساده تجربه لذت بخشی را از سایت شما داشته باشند. شما می‌توانید به کاربران سایت خودتان این جزایر را بدهید که به‌سادگی عضو سایت شما بشوند و از طریق ایمیل خود ثبت‌نام را انجام بدهند و سایر اطلاعات خود را می‌توانند بعداً و بعدازاین که وارد سایت شما شدند انجام بدهند و در همان ابتدای ورود شاید حوصله نداشته باشند که تمامی بخش‌ها را موبه‌مو انجام بدهند و این یک امتیاز خوب می‌تواند برای سایت شما باشد.

فعال سازی ورود و عضویت در وردپرس با افزونه Google Apps Login

شما برای این که فعال سازی و عضویت در وردپرس را با استفاده از اکانت گوگل فعال کنید نیاز به افزونه‌ای به نام افزونه Google Apps Login دارید چه در مخزن وردپرس وجود دارد و به دلیل محبوبیت و امکانات بالایی خود توانسته بیش از ۱۰ هزار نصب فعال را داشته باشد.

برای استفاده از این افزونه می‌توانید به بخش افزونه‌های سایت خود مراجعه کرده و روی گزینه افزودن افزونه جدید کلیک کنید.

بعد از ورود به این بخش در بخش جستجو می‌توانید نام افسانه را جستجو کرده و سپس آن را به‌راحتی نصب و فعال سازی کنید و بعد از آن پلاگین Google Apps Login روی سایت شما قابل‌اجرا خواهد بود می‌توانید از امکان ورود و عضویت آن با استفاده از اکانت گوگل استفاده کنید.

نصب افزونه Google Apps Login از طریق مخزن وردپرس

بعدازاین که نصب و فعال سازی پلاگین Google Apps Login انجام شده در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس شما یک عنوان با نام ورود از طریق حساب گوگل اضافه خواهد شد که روی این گزینه کلیک کنید.

ورود به بخش پلاگین افزونه Google Apps Login

بعد از کلیک روی گزینه یک پنجره جدید برای شما باز می‌شود که باید تمامی تیک‌های آبی آن را فعال کنید و در آخر روی گزینه Agree and Contiune کلیک کنید.

ورود به بخش google cloud platform

در اینجا کار تمامی فعال‌سازی‌های مربوط به این افزونه انجام می‌شود و در ادامه قصد داریم که بخش‌های مختلف پلاگین Google Apps Login و همچنین تنظیمات آن را مورد بررسی قرار بدهیم تا شما با اجزای آن آشنا شوید.

تنظیمات مربوط به افزونه عضویت و ورود در وردپرس

شما برای اینکه بتوانید از فعال سازی ورود و عضویت در وردپرس از طریق اکانت گوگل در سایت خود استفاده کنید نیاز دارید که یک Client ID و Client Secret داشته باشید که می‌توانید آن را از توسعه‌دهندگان گوگل دریافت کنید.

شما برای این کار می‌توانید وارد سایت https://console.developers.google.com شوید و با استفاده از تغییر آی پی به دلیل تحریم‌ها یک پروژه جدید را ایجاد کنید.

برای ایجاد پروژه وارد Dashboard شده و سپس وارد Create Project شوید.

بخش google api

بعدازاین که وارد بخش ساخت پروژه شده شما در این قسمت باید که عنوان پروژه خود را وارد کنید و همچنین می‌توانید بخش سازمان خود را به‌صورت دلخواه وارد کنید و در آخر روی گزینه Create کلیک کنید تا مراحل ساخت پروژه شما انجام شود.

ساخت پروژه جدید در google apis

بعدازاین که پروژه شما ساخته شده از طریق بخش داشبورد می‌توانید که به پروژه ساخته شده خود مراجعه کنید و از این بخش باید روی گزینه Oauth consent screen کلیک کنید که در این بخش می‌توانید اجزای سایت خود را مانند نام لوگو و سایر اجزا وارد کنید اما شما باید از طریق بخش User Type نوع دسترسی کاربران سایت خود را نیز تعیین کنید.

به‌صورت کلی دو نوع دسترسی وجود دارد که عبارت‌اند از Internal: که برای افراد فعال در سایت و مجموعه خودتان قابل‌استفاده از و دسترسی دوم External: که این قابلیت را برای کسانی که حساب گوگل دارند فعال می‌کند.

فعال سازی ورود و عضویت در وردپرس با افزونه Google Apps Login

بعدازاین که دسترسی را تعیین کردید وارد بخش جدید و یک پنجره جدید می‌شوید که شما باید تمامی اطلاعات مربوط به وب‌سایت خود را وارد کنید.

تکمیل مراحل فعال سازی اکانت گوگل

Application name

در این بخش از فعال سازی ورود و عضویت در وردپرس شما باید نام سایت خود را وارد کنید و دقت کنید که این نام باید مانند نام سایت خودتان باشد زیرا برای اتصال به گوگل برای کاربران نشان داده خواهد شد.

USER Support email

با استفاده از این بخش شما می‌توانید یک ایمیل را به‌عنوان ایمیل پشتیبان وارد کنید و این ایمیل به‌عنوان یک ایمیل پشتیبانی برای کاربران به نمایش داده خواهد شد.

App Logo و Application Homepage link

شما در بخش لوگو می‌توانید برای سایت خود یک لوگو را انتخاب کنید و این کار باعث می‌شود که کاربران اطمینان پیدا کنند که وارد سایت شما خواهند شد.و در بخش لینک شما باید آدرس سایت خود را با فرمت https://yourdomain.com  به‌صورت دقیق و کامل و صحیح وارد کنید.

Application privacy policy link

در این بخش شما می‌توانید تمامی بخش‌های امنیتی سایت خود را وارد کنید ولی اگر خط امنیتی نداشتید می‌توانید دامنه سایت خود را در این بخش وارد کنید.

Application Terms of Service link

در این بخش از فعال سازی ورود و عضویت در وردپرس هم شما می‌توانید که لینک قوانین سایت خود را وارد کنید ولی اگر لینک مربوط به قوانین سایت خود نداشتید می‌توانید دامنه سایت خود را نیز در این بخش وارد کنید.

Authorized domains

این بخش یک بخش بسیار مهم است و شما باید در این بخش دامنه سایت خود را وارد کنید و در واقع افراد از این طریق می‌توانند وارد سایت شما شوند ولی اگر می‌خواهید دامنه‌های بیشتری را اضافه کنید می‌توانید روی گزینه افزودن دامنه اضافه کنید ولی باید بدانید که افزود آن دامن باید به‌صورت صحیح انجام شود.

Developer contact information

در این بخش شما می‌توانید یک ایمیل را وارد کنید از طریق ایمیل تمامی اطلاعیه‌ها و خطا را برای شما ارسال می شود و می‌توانید مشاهده کنید.

ادامه مراحل فعال سازی اکانت گوگل

در آخر هم برای اینکه تمامی تنظیمات شما ذخیره شود روی گزینه ذخیره تنظیمات کلیک کنید تا تنظیمات شما اعمال شود و اطلاعات شما ذخیره شود.

تست یوزر برای فعال سازی ورود و عضویت در وردپرس

در ادامه به شما یک سری ممکن است خطا و نشان بدهد که از شما می‌خواهد آنها را ویرایش کنید و مجدداً اطلاعات را وارد کنید و اگر از شما چنین ویرایش‌هایی را کاست تمام اطلاعات خواسته شده را به‌صورت صحیح ویرایش کنید و در آخر برای اینکه ذخیره شود روی گزینه ذخیره تنظیمات و اطلاعات کلیک کنید.

مرحله آخر فعال سازی اکانت گوگل

در آخر روی گزینه Back To dashboard کلیک کنید تا تمامی اطلاعات شما ذخیره شود و سپس وارد یک صفحه جدید خواهید شد.

دریافت کد مورد نظر برای فعال سازی عضویت و ورود در وردپرس

لازم است که Client ID و Client Secret را در این بخش وارد کنید و از شما می‌خواهد که این اطلاعات را در این پنجره وارد کنید که شما باتوجه‌به دریافت این اطلاعات از توسعه‌دهندگان گوگل می‌توانید این اطلاعات را وارد کنید.

دریافت کد دوم مورد نظر برای فعال سازی عضویت و ورود در وردپرس

سپس برای شما یک پنجره جدید باز می‌شود که باید روی گزینه WEB application کلیک کنید.

انتخاب وبسایت برای فعالسازی

در نهایت شما وارد یک پنجره جدید می‌شوید که از شما اطلاعاتی مانند نام کاربری، نام دامنه به‌صورت کامل و URLهایی است که به‌صورت ریدایرکت به دامنه شما فرستاده می‌شوند را وارد کنید.

در آخر هم باید روی گزینه Create بزنید تا تمامی مراحل ساخت به پایان برسد.

فعال سازی عضویت و ورود در وردپرس با گوگل

برای این کار شما وارد بخش پیشخوان وردپرس شوید و به بخش افزونه‌ها مراجعه کنید. کلیدهایی را که در بخش قبلی دریافت کردید را کپی کنید و در بخش پیشخوان وردپرس جای‌گذاری کنید و تنظیمات را ذخیره کنید.

تنظیمات ورود از طریق حساب کاربری گوگل

بعدازاین که کدها را جای‌گذاری کردید سپس به بخش Advanced options مراجعه کنید و تنظیمات این بخش را به‌صورت شخصی‌سازی انجام بدهید.

بخش دوم تنظیمات ورود از طریق حساب کاربری گوگل

حال از این به بعد کاربران سایت شما بدون واردکردن نام و رمز و فقط با واردکردن ایمیل خود می‌توانند وارد سایت شما شوند و ورود به سایت شما برای کاربران یک کار راحت خواهد شد.

نمایش نهایی ورود با اکانت گوگل

جمع‌بندی

فعال سازی عضویت و ورود در وردپرس با افزونه Google Apps Login یکی از روش‌های ورود به سایت است که کاربران از آن استقبال می‌کنند و در نهایت در همان ابتدای کار یک رضایت از سایت شما خواهند داشت. شما می‌دانید که مهم‌ترین سرمایه سایت شما کاربران شما هستند و شما باید از روش‌های گوناگون برای راحتی آن ها استفاده کنید که یکی از این روش ها فعال سازی عضویت و ورود در وردپرس است.

ما این آموزش را به‌صورت کامل در اختیار شما عزیزان قرار دادیم تا بتوانید از این ویژگی در صفحه ورود و عضویت سایت خود استفاده کنید امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *