آموزش افزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس

آموزش افزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس

فهرست مطالب

افزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس یک ویژگی کاربردی و اساسی است و یکی از نکات بهینه سازی وردپرس است. امروزه با گسترش فضای اینترنت و سایت‌های وردپرسی نیاز است که سایت خود را برای کاربران به‌نوعی بهینه کنیم. یکی از مشکلاتی که اغلب کاربران و گروه‌های وردپرسی با سایت خود دارند این است که در زمان افزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس آن برای کاربران نمایش داده نمی‌شود.

در ادامه مقاله قصد داریم تا افزودن کلمه کلیدی در ودپرس و اضافه کردن توضیحات متا در وردپرس به‌صورت کلی مورد بررسی قرار دهیم و آموزش‌هایی را دراین‌رابطه به شما بدهیم. پس این مقاله آموزشی را از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه سایت ما باشید.

فهرست مطالب

کلمه کلیدی و توضیحات متا

در این مقاله قصد داریم تا با استفاده از یک افزونه این آموزش را به شما بدهیم که بتوانید توضیحات متا را برای سایت خود فعال کنید و در همه پیام‌رسان‌ها بتوانید این توضیحات را برای کاربران به نمایش بگذارید.

دلیل استفاده از توضیحات متا چیست؟

در واقع توضیحات متا یک خلاصه از مبحث اصلی محتوای مقاله می‌باشد. توضیحات متامی‌تواند در سئو سایت شما تأثیر بسیار بالایی داشته باشد و باعث شود که کاربران در همان نگاه اول جذب سایت و محتوای شما بشوند.

همچنین توضیحات متا می‌تواند تأثیری در گرفتن نتایج خوب از گوگل داشته باشد و در واقع زمانی که کاربر یک متن را جستجو می‌کند از توضیحات متا موتورهای جستجوگر استفاده می‌کنند تا محتوا را به کاربران نشان دهند.

شما بسته به نوع سایتتان می‌توانید از انواع توضیحات متا استفاده کنید ولی اغلب سایت‌ها ازافزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس استفاده نمی‌کنند زیرا آموزشی را ندیدند ولی شما با استفاده از افزونه به‌راحتی می‌توانید این کار را انجام بدهید.

افزونه یواست سئو

برای اضافه کردن کلمه کلیدی در وردپرس و افزودن توضیحات متا در وردپرس ابتدا به بخش پیشخوان این افزونه مراجعه کنید. در قدم اول روی گزینه قابلیت‌ها کلیک کرده و به بخش تنظیمات پیشرفته برگه مراجعه کنید و این گزینه را روی حالت وضعیت قرار دهید.

تنظیمات پیشرفته افزونه یواست سئو برای افزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس

بعد از انجام کارهای بالا شما به‌صورت خودکار به بخش عنوان‌ها و متاها می‌روید ولی اگر این کار به‌صورت خودکار انجام نشد به‌صورت دستی وارد این بخش بشوید.

در قدم بعدی شما باید به قسمت آیا می‌خواهید از برچسب متای کلمات کلیدی (meta keywords) استفاده کنید؟ مراجعه کنید و این بخش را نیز بر روی حالت وضعیت قرار دهید.

فعال‌سازی برچسب و توضیحات متا در وردپرس

بعد از انجام این کارها افزونه برای افزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس برای سایت شما فعال شده است و شما می‌توانید از آن استفاده کنید. ازاین‌پس شما می‌توانید توضیحات متا و کلمه کلیدی را در هر نوع محتوا و مقاله استفاده کنید و تأثیر آن را بر روی سایت خود مشاهده کنید.

 

چگونه کلمه کلیدی در محتوا به‌اضافه کنیم؟

برای افزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس در محتوا و مقالات نیاز است تا شما یک مقاله جدید ایجاد کنید و یا اگر قصد دارید تا این کار را بر روی مقالات قبلی خود انجام دهید آنها را ویرایش کنید. از این مرحله به بعد شما می‌توانید که کلمات کلیدی را در هر نوع پست و یا محتوای استفاده کنید.

چند کلمه کلیدی در محتوا استفاده کنیم؟

سعی کنید در هر مقاله و یا محتوا بیشتر از ده کلمه کلیدی استفاده نکنید و سعی کنید کلمات کلیدی هم راستا و دقیقاً هم‌جهت با نوع و موضوع مقاله و محتوا باشد. شما در هر محتوا می‌توانید تا ۱۰ کلمه کلیدی استفاده کنید ولی سعی کنید از حروف اضافه استفاده کنید و فقط از کلمه استفاده کنید.

افزودن کلمه کلیدی در وردپرس با استفاده از افزونه یواست سئو

بعد از اضافه‌کردن کلمات کلیدی بر روی گزینه ویرایش اسنیپت کلیک کنید تا بتوانید توضیحات متای خود را اضافه کنید.

منظور از توضیحات متا چیست؟

توضیحات متا در واقع یک خلاصه و یک اشاره‌گر نسبت به محتوای اصلی می‌باشد که شما می‌توانید از شصت کلمه و یا کمی بیشتر و کمتر استفاده کنید. دلیل اینکه می‌گوییم از کلمه بیشتر استفاده نکنید این است که بعد از شست کلمه در توضیحات متا به‌صورت… چین نمایش داده می‌شود و فقط ۶۰ کلمه ابتدایی به‌صورت کامل دیده می‌شود.

اضافه کردن توضیحات متا در وردپرس

یک نکته مهم چرا نباید آن را رعایت کنید این است که سعی کنید در توضیحات متا حتماً از کلمه کلیدی که هم‌جهت با نوع و موضوع مقاله و محتوا است استفاده کنید.

افزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس را در صفحه اصلی چگونه انجام دهیم؟

ممکن است زمانی که شما این توضیحات و کلمهٔ کلیدی را اضافه کنید در صفحه اصلی برای شما قابل نمایش نباشد. برای حل این مشکل ابتدا روی گزینه عنوان‌ها کلیک کنید و به بخش متاها رفته و بر روی گزینه خانه کلیک کنید. در این بخش شما می‌توانید کلمات کلیدی و توضیحات متا را اضافه کنید تا برای همگان قابل نمایش باشد.

چگونه افزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس را در صفحه دسته‌بندی و برچسب‌ها انجام دهیم؟​

برای اضافه‌کردن کلمه کلیدی و توضیحات متا به بخش دسته‌بندی و یا برچسب‌ها می‌توانید همانند روش نوشته‌ها عمل کنید. برای این کار به بخش برچسب‌ها و دسته‌بندی‌ها را رفته و بر روی ویرایش کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی گزینه ویرایش یک کار برای شما باز می‌شود که در آن می‌توانید کلمه کلیدی و توضیحات متا را به آن اضافه کنید.

ازاین‌پس شما با اشتراک هر نوع محتوا و مقاله در هر یک از پیام‌رسان‌ها خواهید دید که یک توضیحات مختصری با عنوان توضیحات متا مربوط به محتوا قابل نمایش خواهد بود و یک راهنمای مؤثر برای کاربران است که می‌توانند با کلیک بر روی آن به سایت شما هدایت شوند.

جمع‌بندی

استفاده از روش‌های گوناگون برای پیشرفت سایت می‌تواند تأثیر بسیار بالایی در سئو سایت شما و همچنین بازدید شما توسط موتورهای جستجوگر و در نتیجه داشتن رتبه‌های بالاتر در گوگل داشته باشد و یکی از این روش ها افزودن کلمه کلیدی در وردپرس و اضافه کردن توضیحات متا در وردپرس است.

یکی از این روش‌ها که حتماً شما باید آن را رعایت کنید این است که از کلمات کلیدی و توضیحات متا استفاده کنید تا کاربران در همان ابتدا با نگاه اول یک شناخت کلی در مورد محتوای شما داشته باشند. اگر تاکنون از کلمه کلیدی و توضیحات متا استفاده می‌کردید ما به شما افزونه‌ای را معرفی کردیم تا با استفاده از آن به‌راحتی بتوانید این کار را انجام بدهید.

ما در این مقاله به افزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس هم پرداختیم. در صورت داشتن سؤال و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات با ما در ارتباط باشیم و امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *