جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
افزودن واترمارک تصویری به صورت اتوماتیک

افزودن واترمارک تصویری به صورت اتوماتیک

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
فهرست مطالب

افزودن واترمارک تصویری یک سیستم محافظت از آثار است. سیستم وردپرس توسط افراد زیادی مانند عکاسان و تولیدکنندگان آثار هنری مورداستفاده قرار می‌گیرد. در اکثر موارد این افراد از اصل محصولات خود استفاده می‌کنند که نمی‌خواهند کپی‌رایتی صورت بگیرد و در واقع دزدی آثار آنها می‌توانند برای آنها مشکل‌ساز شود. آموزش ووکامرس باعث می‌شود که این مشکل برای ما حل شود.

در اکثر موارد این افراد از لوگوی خود بر روی تصاویر و آثار خود استفاده می‌کنند تا نتوانند کسان دیگری از آنها برای خود استفاده کنند. این لوگو یا واترمارک در واقع نشان‌دهنده صاحب اصلی محتوا می‌باشد. ما در این مقاله قصد داریم به شما آموزش بدهیم که چگونه بتوانید با اضافه کردن واترمارک تصویری به‌صورت خودکار بر روی محتوای خود استفاده کنید. پس این مقاله را از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه سایت ما باشید.

فهرست مطالب

افزونه Easy Watermark برای افزودن واترمارک تصویری

افزونه Easy Watermark افزونه‌ای است که با استفاده از آن می‌توان این کار را به‌راحتی انجام داد. در قدم اول شما باید این افزونه را نصب و فعال‌سازی کنید و بعد از آن می‌توانید تنظیمات آن را انجام بدهید. در بخش تنظیمات افزونه شما با سه بخش مختل روبرو هستید که در بخش اصلی می‌توانید تنظیمات واترمارک را به‌صورت خودکار و هوشمند انجام بدهید.

بعد از انجام تنظیمات این بخش شما می‌توانید اندازه واترمارک خود را تأیید کنید و اگر می‌خواهید از تصاویر برجسته استفاده کنید می‌توانید وارد بخش post-thumbnail شوید. اگر که می‌خواهید به افزودن واترمارک تصویری برای تصاویر دیگری نیز استفاده کنید نیاز است که آن را در یک فایل ذخیره کنید. شما می‌توانید در این بخش تنظیمات ای همچون اندازه و مقیاس واترمارک را انجام بدهید.

تنظیمات افزونه Easy Watermark برای افزودن واترمارک تصویری در وردپرس

اگر که می‌خواهید از تصاویر واترمارک تصویری برای تصاویر دیگری نیز استفاده کنید نیاز است که آن را در یک فایل ذخیره کنید. شما می‌توانید در این بخش تنظیمات ای همچون اندازه و مقیاس واترمارک را انجام بدهید. اگر می‌خواهید که واترمارک شما به‌صورت متنی باشد باید بر روی متن کلیک کنید و متن موردنظر خود را در آنجا وارد کنید. پلاگین Easy Watermark کمک زیادی به شما می‌کند.

چگونه می‌توان به تصاویر قدیمی واترمارک تصویری اضافه کرد؟

برای اضافه کردن واترمارک تصویری به تصاویر قدیمی باید به بخش media easy watermark رفته و بر روی گزینهٔ Add watermark to all image کلیک کنید.

بخش دوم تنظیمات پلاگین Easy Watermark برای اضافه کردن واترمارک تصویری در وردپرس

اگر که شما قصد دارید به‌صورت خودکار واترمارک اضافه شود باید آن را به‌صورت دستی اضافه کنید پس برای این کار نیاز است که شما تنظیمات را به‌صورت دستی انجام بدهید و تصاویر را به‌صورت دستی انتقال دهید. در مرحله اول به بخش بروید و در قدم بعدی وارد بخش Media>>library شوید و واترمارک روبرو روی تصاویر ایجاد کنید.

نتیجه نهایی افزودن واترمارک تصویری در وردپرس

جمع‌بندی

حفظ آثار و محتوایی که مربوط به خودمان است شاید کار سختی باشد و در نهایت باعث دلسردی ما شود اما این کار با استفاده از افزودن واترمارک تصویری قابل حل است. یکی از کارهایی که دراین‌رابطه می‌توانید انجام بدهید این است که امضای خود را روی تصاویر وارد کنید تا دیگر کسی نتواند آن هارا به اسم خود بزند. ما در این مقاله به شما آموزش دادیم که چگونه به اضافه کردن واترکارک تصویری با استفاده از افزونه Easy Watermark بپردازید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *