جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
افزودن نوشته در وردپرس با استفاده از 3 ویرایشگر

افزودن نوشته در وردپرس با استفاده از ۳ ویرایشگر + آموزش ویدئویی

فهرست مطالب

افزودن نوشته در وردپرس چگونه است؟ اگر سایت خود را تازه راه‌اندازی کرده باشید به‌احتمال زیاد می‌خواهید اولین نوشته خود را در وردپرس ایجاد کنید اما نمی‌دانید این کار را چگونه انجام دهید.

ما در این مقاله قصد داریم تا افزودن نوشته در وردپرس را به شما آموزش دهیم که این کار به‌راحتی و با انجام چند کلیک انجام خواهد شد.

اما قبل از اینکه به سراغ آموزش برویم باید بدانید که وردپرس چیست و چه کاربری دارد؟ تا این آموزش‌ها را بهتر درک کنید.

پس این مقاله آموزشی را از دست ندهید و تا آخر همراه ما باشید تا یاد بگیرید به‌صورت کاملاً ساده این کار را انجام دهید و یک نوشته ایجاد کنید.

مدیریت نوشته‌ها در وردپرس

قبل از اینکه به سراغ اضافه کردن نوشته در وردپرس برویم باید با مدیریت نوشته‌ها در وردپرس آشنا شوید و قرار است در این بخش از آموزش وردپرس رایگان به مدیریت و اضافه کردن نوشته در وردپرس بپردازیم.

شما برای تغییر و اعمال تنظیمات خود در نوشته ها اول باید در قسمت پیشخوان بر روی همه نوشتار کلیک کنید تا وارد قسمت انجام تغییرات شوید.

بعد از ورود به این قسمت یک منو با اطلاعات همه نوشته‌ها برای شما به نمایش در می‌آید. شما می‌توانید در بخش‌های مختلف مانند ویرایش، ویرایش سریع تغییرات خود را اعمال کنید و با کلیک بر روی هر گزینه به بخش تنظیمات مورد نظر آن بخش می‌روید.

اگر به قسمت بالای صفحه نگاه کنید یک سری تنظیماتی وجود دارد که مربوط به تنظیمات صفحه است و شما با کلیک بر روی آن می‌توانید تنظیمات صفحه را نیز انجام دهید.

به این موضوع دقت کنید که تنظیمات صفحه قرار گرفته در همه نوشته‌ها با صفحه نوشته جدید تفاوت دارد.

شما می‌توانید برای مخفی کردن اطلاعات یک نوشته ابتدا وارد صفحه همه نوشته‌ها شده و سپس با کلیک بر روی گزینه تنظیمات صفحه در قسمت بالا سمت چپ به آن وارد شوید و اطلاعاتی را که قصد مخفی کردن آن را دارید تنظیمات را روی آن انجام دهید.

برای مخفی کردن محتوا باید تیکه آن گزینه را بردارید تا به این صورت دیگر برای شما به نمایش در نیاید و  هر زمان که خواستید اطلاعات برای شما به نمایش در بیاید در همین بخش تیک گزینه‌ها را فعال کنید و در آخر بر روی اجرای تنظیمات کلیک کنید. برای ایجاد نوشته در وردپرس نیاز دارید تا با مدیریت آن آشنا شوید.تنظیمات صفحه نوشته و برگه در وردپرس

به‌صورت کلی باید بگوییم تنظیمات صفحه شامل تنظیمات ستون‌ها، صفحه‌بندی و حالت نمایش است.

اگر آن‌گونه که ما به شما گفتیم وارد تنظیمات صفحه جدید شوید با یک گزینه به نام تنظیمات صفحه مواجه می‌شوید.

این صفحه نیز دارای یکسری اطلاعات است که شما می‌توانید به‌صورت شخصی‌سازی آن‌ها را مخفی یا به نمایش در بیاورید.

پیوند یکتا نوشته در وردپرس

پیوند یکتا در واقع آدرسی است که شما به‌صورت دائمی برای آن صفحه می‌دهید و کاربران با آن آدرس صفحه شما را پیدا می‌کنند.

شما بعد از وارد کردن اطلاعات اولیه محتوا و کلیک بر روی گزینه ذخیره پیش نویس، این گزینه برای شما به نمایش در می‌آید و پیوند یکتا قابل مشاهده است.

این لینک توسط گوگل در موتورهای جستجوگر قرار می‌گیرد و کاربران می‌توانند با جستجوی آن به صفحه شما هدایت شوند.

در حالت پیش‌فرض اگر تنظیمات خاصی را بر روی نامک‌ها ایجاد نکنید هر عنوانی که قرار دهید بر روی نامک نیز قرار می‌گیرد.

اما ما به شما پیشنهاد می‌دهیم با توجه به موضوع محتوای خود این پیوندها را ویرایش دهید و مرتبط با موضوع خود قرار دهید. یک توصیه مهم این است که حتماً پیوند یکتا را به‌صورت انگلیسی وارد کنید زیرا هم از نظر سئو تاثیر مثبت دارد و هم از نظر جستجو بر روی مطالب شما تاثیر بسیار مثبتی خواهد گذاشت.

شما برای این کار می‌توانید عنوان محتوا خود را در گوگل مترجم وارد کنید و همراه با کلمه کلیدی آن را به‌صورت انگلیسی در پیوند یکتا قرار دهید. پس به این نتیجه می‌رسیم که استفاده از پیوند یکتای انگلیسی بسیار بهتر می‌باشد زیرا دیگر امکان تغییر در این قسمت هنگام نمایش به کاربر وجود ندارد.

اگر آن را تغییر دهید با خطای ۴۰۴ مواجه خواهید شد پس در اول به‌صورت صحیح این کار را انجام دهید تا در ادامه راه به مشکل برخورد نکنید. پیوند یکتا در اضافه کردن نوشته در وردپرس بسیار تاثیرگذار است.

ایجاد نوشته در وردپرس

راه‌های بسیار زیادی برای ایجاد نوشته در وردپرس وجود دارد که شما با استفاده از ویرایشگر کلاسیک یا ویرایشگر مدرن و یا حتی با استفاده از صفحه سازهایی مانند المنتور این کار را انجام دهید که هرکدام ویژگی و کارایی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند که در ادامه به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

شما با استفاده از نوشته‌های وردپرس می‌توانید برای سایت خود مقاله یا صفحه‌ ایجاد کنید تا کاربران به آن صفحه مورد نظر آمده و آن‌گاه مطلب مورد نظر شما را دریافت کنند که مقاله شما می‌تواند آموزشی، خبری، دانستنی یا … باشد.

پس افزودن نوشته در وردپرس یکی از الزامات کار است. اگر قصد دارید تا یک سایت خوب و عالی برای خود راه‌اندازی کنید لازم است درباره ایجاد نوشته در وردپرس اطلاعاتی را بدانید. همچنین شما می‌توانید زمان بندی پست ها در وردپرس را یاد بگیرید و پست‌های خود را زمان‌بندی کنید.

بعد از ساختن نوشته در وردپرس برای شما دیدکاه‌هایی ایجاد می‌شود که توصیه می‌کنم به مقاله دیدگاه ها در وردپرس مراجعه کنید.

در ادامه به ایجاد نوشته در وردپرس با استفاده از ویرایشگر کلاسیک می‌پردازیم.

افزودن نوشته با استفاده از ویرایشگر کلاسیک

برای استفاده از ویرایشگر کلاسیک وردپرس شما نیاز دارید تا افزونه “ویرایشگر کلاسیک” را از طریق مخزن وردپرس نصب و فعال‌سازی کنید. برای این کار به بخش افزونه‌ها رفته و با زدن بر روی گزینه “افزودن” و جستجو در مخزن وردپرس آن را نصب و فعال‌سازی کنید.

ویرایشگر کلاسیک وردپرس قبلاً به‌صورت خودکار و نصب شده وجود داشت، اما با به‌کارآمدن ویرایشگر مدرن این بخش به‌صورت افزونه در آمد. برای اضافه کردن نوشته در وردپرس از سه ویرایشگر می‌توانید استفاده کنید.

نصب افزونه ویرایشگر کلاسیک وردپرس از طریق مخزن وردپرس

آموزش ایجاد نوشته از طریق ویرایشگر کلاسیک

قبلاً از اینکه به سراغ آموزش برویم باید با بخش‌های مختلف نوشته‌ها در وردپرس آشنا شوید و بعد از آن یاد می‌گیرید که چگونه یک نوشته ایجاد کنید. اضافه کردن نوشته در ورپرس با استفاده از ویرایشگر کلاسیک یک کار بسیار آسانی است.

همه نوشته‌ها

وقتی شما یک نوشته رو در وردپرس ایجاد می‌کنید، می‌توانید در قسمت همه نوشته‌ها تمامی نوشته‌های سایت خود را ببینید. برای دسترسی به این بخش می‌توانید مسیر زیر را دنبال کنید:

پنل کاربری < نوشته‌ها < همه نوشته‌ها

قسمت همه نوشته‌ها در وردپرس

در این قسمت شما می‌توانید مدیریت نوشته‌های خود مانند دیدن نام عنوان، برچسب‌ها، دسته‌ها، نویسنده، تاریخ، کامنت‌ها و ……. را مشاهده کنید. همچنین شما می‌توانید ببینید که چند مقاله منتشر یا حذف کرده‌اید.

افزودن نوشته‌ها

زمانی که شما می‌خواهید یک مقاله جدیدی برای سایت خود بنویسید باید مسیر زیر را طی کنید تا بتوانید به ایجاد نوشته در وردپرس بپردازید:

  1. وارد پنل کاربری خود در وردپرس شوید.
  2. به قسمت نوشته‌ها و سپس گزینه افزودن نوشته را انتخاب کنید.
  3. پس از انتخاب گزینه، وارد صفحه نوشتن مقاله می‌شوید.

قسمت افزودن نوشته‌ها در وردپرس

دسته‌ها

شما وقتی یک وب‌سایت طراحی می‌کنید ممکن است وقتی مقاله‌ای می‌نویسید آن مقاله در چند دسته وجود داشته باشد که برای چنین کاری باید دسته‌هایی را تعریف کنید.

در تعریف ساده‌تر دسته‌ها به ما کمک می‌کنند مطالب خود را دسته‌بندی کنیم که وقتی کاربر وارد سایت شما می‌شود خیلی راحت به مطالب دسترسی داشته باشد. برای دسترسی به دسته‌ها مسیر زیر را طی کنید:

پنل کاربری < همه نوشته‌ها < دسته‌هاقسمت دسته در وردپرس

برای ایجاد دسته بندی می‌توانید به مقاله “ایجاد دسته بندی نوشته ها در وردپرس” مراجعه کنید.

برچسب‌ها

وقتی شما مقاله‌ای برای سایت خود می‌نویسید لازم است که برچسب‌هایی را برای نوشته خود انتخاب کنید تا کاربر بتواند تشخیص دهد که نوشته شما مربوط به چه چیزهایی است. برای دسترسی به این بخش مسیر زیر را طی کنید:

پنل کاربری < نوشته‌ها < برچسب‌ها

قسمت برچسب در وردپرس

پیوند یکتا

هنگامی‌که مقاله‌ای را در وب‌سایت خود ایجاد و انتشار می‌دهید یک پیوند یکتا ایجاد می‌شود که آن پیوند یکتا آدرس مقاله‌ای است که وقتی کاربر روی آن کلیک کند، کاربر به آن صفحه منتقل می‌شود.

قسمت پیوند یکتا در وردپرس

تصویر شاخص

تصویر شاخص تصویری است که برای هر پست نمایش داده می‌شود که این تصویر برای هر پست متفاوت و اختصاصی است.

برای قراردادن تصویر شاخص کافی است که روی تنظیم تصویر شاخص در باکس تصاویر انتخاب کرده و تصویر موردنظر را قرار دهید که این تصاویر در کتابخانه وردپرس قرار می‌گیرد.

همچنین شما می‌توانید برای کاهش حجم تصاویر از افزونه فشرده ساز تصاویر وردپرس اسموش استفاده کنید.

عنوان نوشته

یکی از نکات مهمی که شما حتماً باید به آن دقت کنید این است که یک عنوان جذاب را برای متن خود انتخاب کنید و شما باید بدانید که یک عنوان جذاب در جذب کاربران تأثیرگذار است.

شما برای اضافه‌کردن عنوان باید روی گزینه افزودن عنوان کلیک کنید و با تگ H1 این عنوان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

سعی کنید در عنوان خود یکی از کلمات کلیدی مهم خود را به کار ببرید و همچنین از طول خوبی برخوردار باشد تا ویژگی‌های خوب یک عنوان کامل را داشته باشد.

متناسب و هم‌جهت با محتوای خود عنوان را انتخاب کنید و همچنین کلمه کلیدی خود را در آن به کار ببرید.

اضافه‌کردن محتوای چندرسانه‌ای

شما با استفاده از وردپرس می‌توانید که در محتوای خود چندین رسانه را به کار ببرید و با این کار باعث می‌شود که کاربران محتوای شمارا بیشتر جذاب بدانند زیرا استفاده از متن خالی کمی برای کاربران خشک به نظر می‌رسد و کاربرپسند نیست حتی اگر متن شما خیلی عالی باشد.

همچنین برخی از کاربران از خواندن متن‌ها اجتناب می‌کنند و به دنبال دیدن ویدئو محتوا هستند مخصوصاً اگر که آموزشی باشد پس استفاده از عکس و ویدئوها را در فاکتورهای اصلی خود قرار دهید. شما برای اضافه‌کردن رسانه خود می‌توانید روی گزینه افزودن پرونده چندرسانه‌ای کلیک کنید و در بخش بعدی روی گزینه گزینش پرونده کلیک کنید تا به‌راحتی بتوانید عکس و ویدیو‌های خود را بارگذاری کنید.

برچسب‌گذاری در محتوا

شما برای این که بتوانید کلمات کلیدی خود را به‌صورت بهترین مشخص کنید می‌توانید از قابلیت برچسب در نوشته‌ها در وردپرس استفاده کنید اما شما باید دقت کنید که در انتخاب برچسب و کلمه باید کمی خلاقیت به خرج بدهید و فقط برچسب‌گذاری ساده اکتفا نکنید و حتی اگر شما قبلاً از آن برچسب استفاده کرده باشید به‌صورت پیش‌فرض برای شما وجود دارد و در آخر برای قرارگرفتن برچسب در متن می‌توانید روی گزینه افزودن کلیک کنید.

همچنین اگر می‌خواهید تعدادی برچسب را به‌صورت یک جا ایجاد کنید می‌توانید با استفاده از کاراکتر کاما آن‌ها را از یکدیگر جدا کنید. شاید شما بگویید که فرقی میان برچسب و دسته‌بندی وجود ندارد اما زمانی که شما دسته‌بندی را ایجاد می‌کنید فقط به موضوع متن اشاره می‌کنید اما با استفاده از برچسب می‌توانید به‌صورت دقیق‌تر و کامل‌تر محتوا را در متن خود قرار بدهید.

لینک‌سازی

شما در وردپرس دارای یک ویژگی بسیار جذاب فصلی که می‌تواند بازدید مقالات شما را تا چندبرابر بیشتر کند. شما می‌توانید با استفاده از لینک‌سازی لینک مقالات و محتواهای دیگر را در یک متن دیگر قرار بدهید تا کاربران با کلیک بر روی آن به سمت محتوای دیگر هدایت شوند.

اما یک سری نکاتی در لینک‌سازی وجود دارد که شما حتماً باید آن‌ها را اجرا کنید اما ابتدا برای لینک‌سازی شما می‌توانید که کلمه مربوطه خود را انتخاب نمایید و آن را بولد کنید و در قدم بعدی با استفاده از گزینه‌های بالا می‌توانید روی گزینه لینک‌دهی کلیک کنید.

در قدم بعدی برای شما یک پنجره جدید باز می‌شود که باید لینک صفحه موردنظر را در آنجا قرار بدهید و شما به همین راحتی می‌توانید این سازی را در محتوای خود انجام بدهید.

ایجاد نوشته با ویرایشگر کلاسیک

یکی از راه‌های افزودن نوشته در وردپرس با ویرایشگر کلاسیک است. همان‌طور که در قسمت بالا گفته شد شما ابتدا باید پلاگین این ویرایشگر را نصب و فعال‌سازی کنید و بعد از آن به قسمت نوشته‌ها رفته و بر روی “افزودن نوشته” کلیک کنید. سپس با محیط زیر روبه‌رو خواهید شد.

قسمت انتشار برای افزودن نوشته در وردپرس

سپس شما با نوشته و گذاشتن عکس می‌توانید یک مقاله کاملاً خوبی را ارائه دهید که بعد از نوشتن مقاله می‌توانید آن را انتشار، پیش‌نویس، پیش‌نمایش و یا حتی آن را حذف کنید. در ادامه به ایجاد نوشته در وردپرس از طریق ویرایشگر مدرن می‌پردازیم. در ادامه به یکی دیگر از راه‌های اضافه کردن نوشته در وردپرس خواهیم پرداخت.

آموزش ایجاد نوشته از طریق ویرایشگر مدرن

یک راه دیگر برای ایجاد نوشته در وردپرس وجود دارد که از طریق ویرایشگر مدرن است.

اگر شما بخواهید با استفاده از ویرایشگر مدرن مطالب خود را بنویسید نباید افزونه ویرایشگر کلاسیک بر روی وردپرس شما نصب و فعال‌سازی شده باشد.

برای ایجاد نوشته از طریق ویرایشگر مدرن مانند مراحل بالا بر روی “نوشته‌ها” و بعد “افزودن نوشته” کلیک کنید. بعد از کلیک با محیط زیر روبه‌رو خواهید شد.

قسمت انتشار در ویرایشگر گوتنبرگ برای اضافه کردن نوشته در وردپرس

توجه داشته باشید که شما می‌توانید مانند ویرایشگر کلاسیک کارهایی اعم از انتشار، ذخیره پیش‌نویس، پیش‌نمایش و یا حتی آن را به‌صورت کامل حذف کنید.

بعد از اینکه کامل با موضوع افزودن نوشته در وردپرس آشنا شدید به مدیریت نوشته‌ها در وردپرس می‌پردازیم.

در ادامه به اضافه کردن نوشته در وردپرس با استفاده از افزونه المنتور خواهیم پرداخت.

آموزش ایجاد نوشته از طریق المنتور

یکی دیگر از راه‌های اضافه کردن نوشته در وردپرس از طریق المنتور است. افزونه صفحه ساز المنتور یکی از پر طرف‌دارترین افزونه‌های صفحه سازی است که بیش از پنج میلیون نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است.

برای ایجاد نوشته در وردپرس با استفاده از پلاگین المنتور نیاز به نصب و فعال‌سازی این افزونه دارید که آموزش این قسمت را در بخش بالا توضیح داده‌ایم.

برای افزودن نوشته باید به‌مانند دو روش بالا به قسمت “نوشته‌ها” و بعد “افزودن نوشته” بروید که تفاوتی ندارد که ویرایشگر شما کلاسیک باشد یا مدرن.

در هر دو ویرایشگر گزینه‌ای به نام “ویرایش با المنتور” وجود دارد که بعد از کلیک روی این گزینه به ویرایشگر المنتور هدایت می‌شوید.

قسمت انتشار در ویرایشگر المنتور برای اضافه کردن نوشته در وردپرس

نکته قابل‌توجه این است که اگر شما از این افزونه استفاده کنید امکانات بی‌نظیری و زیادی را در اختیار شما خواهد گذاشت که می‌توانید از آن استفاده کنید.

در آخر اگر قصد ایجاد برگه در وردپرس و ایجاد دسته بندی نوشته ها در وردپرس را دارید مقالات مورد نظر را مطالعه کنید.

ویرایشگر وردپرس یا المنتور؟

سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که برای ایجاد نوشته در وردپرس از ویرایشگرهای وردپرس استفاده کنیم یا المنتور؟

اگر شما مقالات ساده در سایت خود باید انتشار دهید یا چند ماه یک‌بار یک مقاله‌ای را در سایت خود انتشار می‌دهید بهتر است از ویرایشگر کلاسیک یا مدرن وردپرس استفاده کنید تا افزونه اضافی بر روی وردپرس خود نصب نکنید.

اما اگر مقالات حرفه‌ای و طولانی می‌نویسید بهتر است از افزونه فوق‌العاده المنتور استفاده کنید که امکانات بی‌نظیری برای شما ارائه خواهد داد؛ ولی باید توجه داشته باشید که برای استفاده از امکانات ویژه‌ی این افزونه باید نسخه پریمیوم این افزونه را از سایت‌هایی ایرانی خریداری نمایید.

البته هر کسی از روش‌های مختلف به ایجاد نوشته در وردپرس می‌پردازد. در آخر هم یک جمع‌بندی برای افزودن نوشته در وردپرس می‌پردازیم.

جمع‌بندی

افزودن نوشته در وردپرس یکی از الزاماتی است که هر طراح سایت یا مدیران باید بدانند که ما کامل در این مقاله به این موضوع اشاره کرده‌ایم و آموزش داده‌ایم.

ایجاد نوشته در وردپرس یکی از عوامل مهمی است که باید آن را کامل بلد باشید. نوشتن مقاله در سایت کار بسیار آسانی است اما باید این موضوع را بلد باشید و زیر مجموعه‌های آن را بدانید.

امیدوارم که از این مقاله بهره لازم را برده باشید و اگر این مقاله برای شما مفید بود آن را به اشتراک بگذارید.

پیروز و سربلند باشید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *