جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
افزودن محصول در ووکامرس + آموزش ویدیویی

افزودن محصول در ووکامرس + آموزش ویدیویی

تایم مطالعه: ۸ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
فهرست مطالب

افزودن محصول در ووکامرس چگونه است؟ چرا باید به اضافه کردن محصول در ووکامرس بپردازیم؟

سروکار شما با سیستم مدیریت محتوای وردپرس بر افزونه ووکامرس است باید افزودن کردن محصول در ووکامرس را به‌خوبی یاد بگیرید تا بتوانید محصولات فیزیکی یا خدماتی خود را به سایت فروشگاهی خود اضافه کنید تا دیگران بتوانند آن‌ها را ببینند و از آن‌ها استفاده کنند.

ما در این مقاله آموزشی قصد داریم اضافه کردن محصول در ووکامرس را به شما عزیزان یاد بدهیم تا به‌راحتی محصولات خود را بدون هیچ دغدغه‌ای به فروشگاه اینترنتی خود اضافه کنید پس این مقاله را از دست ندهید و تا آخرین مقاله همراه سایت کافه وردپرس باشید.

ووکامرس چیست؟

قبل از افزودن محصول در ووکامرس باید بدانید که پلاگین ووکامرس چیست. ووکامرس یک افزونه فروشگاه ساز اینترنتی است که به شما قابلیت این را می‌دهد تا محصولات خود را به وردپرس خود اضافه کنید و در سایت خود به فروش برسانید.

Woocomerce یک پلاگین پرطرف‌دار است که در مقصد با بیش از ۵ میلیون نصب فعال مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کرده است. قبل از هر چیزی باید با نصب ووکامرس آشنا باشید تا بتوانید به‌راحتی از این پلاگین استفاده کنید. در ادامه به افزودن محصول در ووکامرس می‌پردازیم.

افزودن محصول در ووکامرس

افزودن محصول در ووکامرس

خب حالا باید به اضافه کردن محصول در ووکامرس بپردازیم. بعد از نصب پلاگین ووکامرس در وردپرس در قسمت سمت راست پنل کاربری گزینه‌ای به نام “محصولات” وجود دارد که به این بخش رفته و روی “افزودن جدید” کلیک کنید.

افزودن محصول در ووکامرس + آموزش ویدیویی

سپس یک صفحه برای شما باز می‌شود که مانند نوشته‌ها و برگه‌های وردپرس است.

شما در این صفحه می‌توانید عنوان محصول خود تاریخ انتشار یا زمان‌بندی برای انتشار پیش‌نمایش و… را تنظیم و مشاهده کنید.

اضافه کردن نام جدید برای محصول

اما در پایین صفحه گزینه‌های وجود دارد که مربوط به محصول شما می‌شود که در ادامه هرکدام را به‌صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

همگانی

ویرایش اطلاعات محصول در ووکامرس

در قسمت همگانی شما می‌توانید شناسه محصول، قیمت اصلی، قیمت فروش فوق‌العاده، فعال‌سازی آیکون سفارشی حراج را مشخص کنید.

توجه داشته باشید که اگر تازه پلاگین ووکامرس رو نصب کردید قیمت‌ها به‌صورت تومان برای شما نمی‌باشد و برای افزودن واحد تومان به ووکامرس مقاله موردنظر را مطالعه کنید.

انبار

افزودن محصول در ووکامرس + آموزش ویدیویی

در قسمت انبار شما می‌توانید مدیریت موجودی انبار، وضعیت موجودی انبار، فروش جداگانه، را برای انبار خود مشخص کنید اما باید توجه داشته باشید که این گزینه تنها برای زمانی برای شما کاربرد دارد که محصولات فیزیکی خود را در سایت به فروش می‌رسانید در غیر این صورت این گزینه برای شما کاربردی ندارد.

حمل‌ونقل

بخش حمل و نقل در افزونه ووکامرس

در قسمت حمل‌ونقل اگر که محصول شما فیزیکی باشد می‌توانید وزن، ابعاد و کلاس ارسال را مشخص کنید اما اگر محصول شما به‌صورت دانلودی و مجازی باشد این گزینه هم برای شما کاربردی نخواهد داشت و نباید از آن استفاده کنید.

محصولات مرتبط

اضافه کردن محصول مرتبط برای محصول جدید

یکی از بخش‌های مهم این قسمت محصولات مرتبط آن است که می‌توانید پیشنهاد خرید بهتر محصولات مشابه و گروه‌بندی را برای این محصول اضافه کنید که بسیار، بسیار مهم است. شما به جستجوی محصولات مشابه یا پیشنهاد خرید بهتر می‌توانید محصولات دیگر خود را به مشتریان معرفی و ارائه دهید.

ویژگی‌ها

اضافه کردن ویژگی به محصول جدید

قسمت ویژگی‌ها شما می‌توانید ویژگی‌های محصول خود را به مشتریان خود نشان دهید و بگویید که محصول شما چه ویژگی نسبت به رقبای خود دارد که مشتریان می‌توانند از آنها به‌راحتی و خوبی استفاده کنند.

پیشرفته

بخش پیشرفته در افزونه ووکامرس

بخش پیشرفته برای یادداشت خرید منوی سفارش و فعال‌کردن نقد و بررسی محصول شما است که می‌توانید با تنظیم آن یک یادداشت خریده یک منوی سفارش ایجاد کند یا نقد و بررسی را برای محصول خود فعال‌سازی کنید.

شما می‌توانید در قسمت بالا نوع محصول خود را مشخص کنید که محصول شما فیزیکی یا به‌صورت دانلودی است.

در آخر آن شما می‌توانید با گذاشتن یک عکس از محصول، گالری محصول و برچسب محصول، محصول خود را در فروشگاه اینترنتی خود انتشار دهید و می‌توانید با استفاده از وردپرس کلاسیک یا افزونه المنتور صفحه محصول خود را شخصی‌سازی کنید.

نکته جالبی که وجود دارد این است که می‌توانید شماره گذاری سفارشات در ووکامرس هم داشته باشید که این کار مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد و شما دسته‌بندی محصولات و سفارشات خود را به همراه دارید.

چگونه محصول دانلودی در ووکامرس اضافه کنیم؟

اضافه کردن محصول در ووکامرس به صورت دانلودی چگونه است؟ بعد از انتخاب محصول به نوع دانلودی نیاز است که اطلاعات آن را نیز وارد کنید تا افزودن محصول در ووکامرس به صورت دانلودی به درستی اعمال شود.

تنظیمات محصول دانلودی ووکامرس

قیمت عادی (تومان): در بخش انتخاب واحد پول باید واحد پول آن را انتخاب کنید که به شما پیشنهاد می‌کنیم بسته به نیاز خود آن را روی تومان قرار دهید.

قیمت فروش ویژه (تومان): در بخش قیمت فروش ویژه می‌توانید یک برنامه خاص برای یک تاریخ خاص و معین را تعریف کنید که در آن زمان قیمت فروش پایین‌تر از قیمت روزهای عادی باشد. این کار باعث می‌شود محصول فروش بیشتری را در یک مدت‌زمان خاص داشته باشد.

فایل‌های دانلودی: در بخش فایل‌های دانلودی می‌توانید فایل‌هایی که برای دانلود می‌خواهید برای محصولات انتخاب کنید را قرار دهید.

محدودیت دانلود: در بخش محدودیت دانلود می‌توانید مشخص کنید که چه تعداد فایل دانلود شود. این کار باعث می‌شود که اگر کسی محصول را خریداری کرده باشد فقط به تعداد معین بتواند آن را دانلود کند و این کار باعث می‌شود که فقط خودش محصول را تماشا کند و یا در اختیار داشته باشد.

بخش انقضای دانلود: بخش انقضای دانلود به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید برای محصولات دانلودی تاریخ انقضا مشخص کنید. در این صورت مشتری بعد از تهیه محصول طی مدت‌زمان مشخصی باید محصول را دانلود کند.

بخش وضعیت مالی: بخش وضعیت مالیات هم‌نشان دهند وضعیت مالیات محصول است. شما برای تعیین موجودی مشخص برای فروش محصول می‌توانید به تب فهرست موجودی بروید و از آن جا تعیین کنید. برای مثال شما می‌توانید تعیین کنید که از یک محصول فقط تعداد ۵۰ عدد به فروش برسد.

برای ایجاد محصول در ووکامرس موارد بالا بسیار مهم هستند.

بعد از فروش این تعداد محصول به‌صورت هوشمند به عدم موجودی تغییر پیدا می‌کند و دیگر امکان خرید برای مشتری وجود ندارد. با استفاده از ویژگی اجازه پیش‌فروش می‌توانید به کاربران این امکان را بدهید تا محصول را پیش‌فروش کنند تا بعد از موجود شدن محصول برای او اطلاع‌رسانی انجام شود. با استفاده از بخش محصولات مرتبط هم می‌توانید محصولات مرتبط با محصول رو به نمایش بگذارید. این عمل باعث فروش بیشتر محصولات فروشگاه شما می‌شود.

شما می‌توانید مانند فروشگاه‌های بزرگ یک لیست از اجزای محصول را برای مشتری به نمایش بگذارید. برای این کار روی دکمه افزودن ویژگی در داخل باکس آن کلیک کنید و بعد از آن عنوان ویژگی و جزئیات بیشتر را وارد کنید و در آخر برای ذخیره تنظیمات روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

برای ارسال پیام به مشتری بعد از خرید توسط آن شما می‌توانید به بخش پیشرفته بروید. این پیغام می‌تواند تشکر از خرید مشتری و یا ارسال یک کد تخفیف برای خریدهای بعدی برای مشتری باشد. فعال‌کردن بخش نقد و بررسی محصول هم می‌توانید این امکان را به مشتریان خود بدهید تا آنها در مورد محصول نقد و بررسی خود را بنویسند. در این صورت یک لیست از نظرات مشتریان دررابطه‌با آن محصول به نمایش درمی‌آید. بعد از اضافه کردن محصول در ووکامرس می‌توانید ویرایش گروهی محصولات ووکامرس را به همراه داشته باشید. البته این مورد بیشتر برای محصولات فیزیکی کاربرد دارد.

سئو محصولات

حالا که افزودن محصول در ووکامرس را یاد گرفتید باید به سراغ سئو محصولات ووکامرس برویم. سئو محصولات در ووکامرس یکی از مهم‌ترین کارهایی است که شما بعد از اضافه‌کردن محصول به ووکامرس باید انجام دهید که برای این کار از افزونه Yoast SEO و یا افزونه رنک مث استفاده می‌‌شود.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که چراغ سبز افزونه‌های سئو نمی‌تواند دلیلی بر سئو محصولات شما باشد و در آخر همان‌طور که در بالا گفته شد برچسب محصولات تصویر شاخص گالری محصولات خود را مشخص و انتشار دهید. بعد از افزودن محصول در ووکامرس با سئو محصولات می‌توانید ورودی خوبی از گوگل دریافت کنید و با اعمال تخفیف پیشرفته در ووکامرس می‌توانید فروش انفجاری را در سایت خود تجربه کنید.

جمع‌بندی

ایجاد محصول در ووکامرس چگونه است؟ بعد از نصب ووکامرس باید محصولات خود را به سایت فروشگاهی خود اضافه کنید که برای این کار نیاز به اطلاعات مختصری می‌باشد که ما امروز در این مقاله به چگونگی افزودن محصول در ووکامرس پی بردیم و گفتیم که چگونه یک محصول را اضافه کنیم.

اما در این مقاله به موضوعات دیگری مانند سئو محصولات در ووکامرس به شما عزیزان گفتیم. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و بهره لازم را از این مقاله برده باشید و اگر که این مقاله برای شما مفید بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پیروز و سربلند باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *