جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی جستجوی ایجکسی در ووکامرس

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی | جستجوی ایجکسی در ووکامرس 🔎

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۰۸
فهرست مطالب

جستجوی ایجکسی در ووکامرس به شما این امکان را می‌دهد تا یک ظاهر جستجوگر ایجکسی در ووکامرس زیبا را به همراه داشته باشید. امروزه طراحی سایت‌های اینترنتی بسیار رونق گرفته است و یکی از راه‌های طراحی سایت استفاده از افزونه ووکامرس و مدیریت محتوای وردپرس است.

البته قبل از شروع آموزش حتما مقاله افزونه ووکامرس چیست را بخوانید تا درک موضوعات برای شما راحت‌تر شود.

برای طراحی سایت با استفاده از افزونه و پلاگین ووکامرس و استفاده از ویژگی‌های آن‌ها می‌توان از ابزارهای مختلف استفاده کرد. برای مثل برای جستجوی ایجکسی در ووکامرس می‌توان از افزونه ajax search for woocommerce استفاده کرد ما در این مقاله در مورد این افزونه صحبت می‌کنیم. پس این مقاله را از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب

دلیل استفاده از جستجوی ایجکسی در ووکامرس

دلیل استفاده از جستجوی ایجکسی در ووکامرس

مدیران سایت‌ها همیشه انتظار دارند که طراحان برای آن‌ها سایت‌های جذاب طراحی کنند که کاربران با ورود به سایت تحت‌تأثیر قرار بگیرند و در نهایت باعث تعامل بین کاربران و سایت شود. یکی از امکاناتی که باعث راحتی کاربر می‌شود امکان جستجوگر ایجکسی در ووکامرس بین محصولات است تا کاربران به‌راحتی محصول موردنظر خود را پیدا کنند. افزونه ووکامرس به‌صورت خودکار دارای امکان جستجو است اما باب میل مدیران سایت‌ها نیست به همین دلیل برای این که این قسمت را شخصی‌سازی کنیم باید ویژگی‌هایی را به آن اضافه کرد.

یکی از این امکانات خاص امکان جستجوی ایجکسی در ووکامرس است که اضافه‌کردن آن به سایت می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی روی سایت بگذارد به همین دلیل مدیران سایت‌ها از این ویژگی استقبال می‌کنند. به همین دلایلی که گفته شد و ویژگی‌هایی که به سایت اضافه می‌کند استفاده از این نوع جستجو می‌تواند الزامی باشد. علاوه بر امکان جستجوی ایجکسی می‌توان یک نوع ویژگی دیگر مانند امکان جستجو بین محصولات به سایت اضافه کرد که باعث بهبود تجربه کاربری میان سایت و کاربر می‌شود.

چگونه می‌توان قابلیت جستجوی ایجکسی در ووکامرس ایجاد کرد؟

شما برای این کار دوراه پیش‌رو دارید روش اول استفاده از افزونه ajax search for woocommerce و روش دوم استفاده از کدنویسی است. در ادامه مقاله هر دو روش را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ایجاد جستجوی ایجکسی با استفاده از افزونه ajax search for woocommerce

افزونه ajax search for woocommerce

ساده‌ترین روش برای ایجاد این جستجو استفاده از این افزونه است که دارای بیش از ۱۰۰ هزار نصب فعال است. این افزونه دارای دو نسخه پولی و رایگان است که شما برای استفاده از تمام ویژگی‌های آن لازم است تا آن را خریداری کنید. بعد از فعال‌شدن این جستجو کاربر زمانی که یک محصول را جستجو کند و یا یک کلمه را وارد کند تمام محصولاتی که آن کلمه در آنها وجود دارد به نمایش درمی‌آید.

یکی از ویژگی‌های خاصی که این افزونه دارد این است که محصولات جستجو شده به‌صورت ایجکسی به کاربر نشان داده می‌شود یعنی در زمانی که کاربر فقط یک محصول را جستجو می‌کند فقط اطلاعات خاص آن محصول به کاربر نشان داده می‌شود این کار باعث افزایش سرعت سایت و به‌روزرسانی فوری می‌شود.

چگونه افزونه ajax search for woocommerce را نصب کنیم؟

شما برای نصب این افزونه می‌توانید مانند افزونه‌های دیگر آن را از مخزن وردپرس خود دانلود و نصب کنید. بعد از دانلود و نصب این افزونه شما باید پیکربندی آن را انجام دهید.

در منوی ووکامرس داشبورد شما یک گزینه با عنوان ajax search bar اضافه می‌شود چه برای ایجاد تنظیمات باید وارد آن شوید. بعد از ورود به تنظیمات روی گزینه search bar کلیک کنید.

پیکربندی پلاگین ajax search for woocommerce

در این قسمت شما می‌توانید سه بخش مجزای آن را تعیین کنید. از قسمت show submit button می‌توانید تعیین کنید که دکمه جستجو مخفی باشد یا قابل نمایش و از قسمت submit label می‌توانید برچسب دکمه را انتخاب کنید. در قسمت search input placeholder می‌توانید متن اولیه مربوط به کادر متنی را مشخص کنید. در بخش Autocomplete می‌توانید یک سری تنظیمات دیگر را انجام دهید که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

در قسمت limit شما می‌توانید تعداد محصولات که به‌صورت ایجکسی نشان داده می‌شود را مشخص کنید. در بخش no results label شما می‌توانید مشخص کنید که در هنگام نشان‌دادن محصول برچسب آن هم‌نشان داده شود یا خیر.

در قسمت show price شما می‌توانید تعیین کنید که قیمت محصول برای کاربر نشان داده شود یا خیر. در بخش sku هم می‌توانید که واحد شمارش کالا را تعیین کنید که بسته باشد یا عدد. با استفاده از قسمت fuzzy match می‌توانید تعیین کنید محصولاتی که کلمه آن‌ها مشابه است ولی نمی‌خواهید نمایش داده شود را مشخص کنید. این بخش از تنظیمات دارای بخش‌های جزئی‌تری هم هست که خیلی کاربرد ندارند و بخش‌های اصلی را به شما عزیزان آموزش دادیم.

اضافه‌کردن بخش جستجوگر ایجکسی در ووکامرس به سایت

اضافه‌کردن بخش جستجوگر ایجکسی در ووکامرس به سایت

یکی از روش‌های رایج استفاده از منو است که در انتهای منوی اصلی منوی جست‌وجوی ایجکسی قرار می‌گیرد برای این کار مانند منوهای دیگر می‌توانید این بخش را هم به صفحه اضافه کنید. برای این کار به‌راحتی از بخش منوها زمانی که می‌خواهید صفحه جدید به سایت اضافه کنید منوی جست‌وجوی ایجکسی را هم در آن قرار دهید. در آخر روی ذخیره کلیک کنید تا منو قرار بگیرد. روش دیگر اضافه‌کردن بخش جستجوگر ایجکسی در ووکامرس با استفاده از ابزارک است که از بخش ساید بار می‌توانید بخش جست‌وجو را قرار دهید.

اضافه‌کردن بخش جستجوگر ایجکسی در ووکامرس با استفاده از کد

شاید شما بخواهید جستجوی ایجکسی را در داخل صفحات یا پست‌ها قرار دهید در این زمان شما می‌توانید از کدها استفاده کنید. برای این کار تنها کافی است در صفحه پست روی علامت + کلیک کنید تا بتوانید بخش جدید اضافه کنید و در مرحله بعد کد را در کادر باز شده قرار دهید. بعد از واردکردن کد روی گزینه ذخیره کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند. بعدازاین کار کادر جستجوی ایجکسی در سایت قرار می‌گیرد و کاربران می‌توانند جست‌وجوی خود را انجام دهند.

ایجاد جستجوگر ایجکسی در ووکامرس با استفاده از کدنویسی

شما به‌غیراز افزونه می‌توانید با کدنویسی این ویژگی را به سایت خود اضافه کنید و درواقع افزونه را خودتان بسازید.

البته این کار نیاز به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای دارد و برای افراد عادی بسیار کار دشواری است پس ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از افزونه استفاده کنید.

چگونه با استفاده از ابزارک‌ها جستجوی ایجکسی را اضافه کنیم؟

شما یک روش دیگر که می‌توانید با استفاده از آن جستجوی ایجکسی را برای قالب خود اضافه کنید این است که با استفاده از ابزارک‌ها آن را در هر کجای سایت که می‌خواهید اضافه کنید. شما برای این کار کافی است تا از منوی نمایش داشبورد خود روی گزینه ابزارک‌ها کلیک کنید و جستجوی جنسی را می‌توانید از آنجا برای تمامی بخش‌هایی که می‌توان برای قالب اضافه کرد اضافه کنید.

شما می‌توانید برای جستجوی ایجکسی خود یک عنوان را مشخص کنید و همچنین می‌توانید نوع لایه‌بندی جستجو را نیز تعیین کنید. نکته مهم این است که بعد از اضافه‌کردن جستجوی ایجکسی با استفاده از ابزار کار را انجام دادید در آخر برای اعمال تغییرات باید روی گزینه ذخیره کلیک کنید تا تغییرات ایجاد شده اعمال شود.

چگونه با شرت کد جستجوی ایجکسی را اضافه کنیم؟

شاید در مواقعی بخواهید که در بعضی از پست‌ها یا محتواها جستجوی ایجکسی را اضافه کنید و در این مواقع نمی‌توانید با افزونه این کار را انجام بدهید پس می‌توانید که کد جستجوی ایجکسی را در کادر مخصوص کد برای پست یا محتوا قرار بدهید.

برای این کار روی گزینه اضافه در کنار محتواها کلیک کنید تا کادر مخصوص اضافه‌کردن المان‌ها را مشاهده کنید و سپس می‌توانید کد را وارد کنید تا جستجوی ایجکسی برای محصولات و پست‌ها اضافه شود. برای اعمال تغییرات بعد از اتمام کار روی گزینه ذخیره کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود. با انجام این کار یک کادر مخصوص برای جستجو برای کاربران باز خواهد شد و باعث می‌شود جستجو میان محصولات نیز برای آن‌ها آسان شود‌.

جمع‌بندی

شما برای جذب بیشتر کاربران هر روز باید ویژگی‌هایی به سایت خود اضافه کنید تا کاربر هر چه بیشتر احساس راحتی داشته باشد. استفاده از ویژگی‌ها و امکانات ووکامرس بسیار راحت است ولی تأثیرگذاری آن بسیار زیاد است.

یکی از این راه‌ها استفاده از جستجوی ایجکسی در ووکامرس است که باعث می‌شود کاربر محصول خود را به‌راحتی پیدا کند. ما به شما به‌صورت کامل آموزش دادیم که چگونه می‌توانید ویژگی جستجوگر ایجکسی در ووکامرس را به سایت خود اضافه کنید. در صورت داشتن سؤال و یا مشکل می‌توانید در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید. امیدواریم توانسته باشیم به شما کمک کنیم.

پیروز و سربلند باشید.😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *