جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
نحوه جستجو و جایگزینی متن در وردپرس

نحوه جستجو و جایگزینی متن در وردپرس

تایم مطالعه: ۱۱ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۲۸
فهرست مطالب

نحوه جستجو و جایگزینی متن در وردپرس یکی از مهم‌ترین کارهایی است که شما باید آن را بتوانید انجام بدهید.

آیا تابه‌حال متوجه شده‌اید که هنگام نوشتن یک پست وردپرس اشتباه کرده‌اید تا متوجه شوید که هیچ راه آسانی برای جستجو و جایگزینی آن اشتباه تایپی در کل پست وجود ندارد؟

اگر در چند ماه گذشته کلمه، عبارت یا پیوند اشتباهی را نوشته باشید چه؟

متأسفانه وردپرس به شما اجازه جستجو و جایگزینی آسان متن را نمی‌دهد.

با این‌وجود، ما قصد داریم افزونه‌های رایگانی را به شما نشان دهیم که می‌توانند شما را از حذف دستی صدها یا هزاران اشتباه تایپی نجات دهند.

پس تا انتهای مقاله “جایگزینی متن در وردپرس در وردپرس” با کافه وردپرس همراه باشید.

نحوه جستجو و جایگزینی متن در وردپرس

در ادامه باید بگوییم بله، PHP و MySQL ابزارهای قدرتمندی هستند که می‌توانند این نوع مسائل را تنها با چند خط کد یا پرس‌وجو حل کنند. اما همه ما کدنویس نیستیم و راحت با کد سروکار نداریم؛ بنابراین ما فقط از آن صرف‌نظر می‌کنیم و راه آسان مدیریت جستجو و جایگزینی در وردپرس را به شما نشان می‌دهیم.

متن را در ویرایشگر پست جستجو و جایگزین کنید.

مانند بسیاری از پردازشگرهای متنی که ممکن است استفاده کرده باشید (مثلاً مایکروسافت ورد)، ممکن است بخواهید متن را در ویرایشگر وردپرس جستجو و جایگزین کنید. ازآنجایی‌که در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً جنبه منفی ویرایشگر WP را کشف کرده‌اید این ویرایشگر چنین ویژگی را ندارد. همان‌طور که قبلاً در مقدمه به شما گفته بودیم، می‌خواهیم یک افزونه منظم برای جستجو متن در وردپرس به شما نشان دهیم.

TinyMCE Advanced

TinyMCE Advanced

TinyMCE Advanced یک افزونه عالی است که به شما امکان می‌دهد دکمه‌های موجود در ویرایشگر ویژوال وردپرس را اضافه، حذف و تنظیم مجدد کنید. همان‌طور که ممکن است حدس بزنید، یکی از ویژگی‌های عالی این افزونه، عملکرد جستجو و جایگزینی است.

نکته: اگر قصد نصب افزونه وردپرس را دارید و این کار را بلد نیستید می‌توانید به مقاله مورد نظر مراجعه کنید.

اگر می‌خواهید بتوانید به‌سرعت متنی را در پستی که می‌نویسید پیدا کنید و آن را با متن دیگری جایگزین کنید، می‌توانید افزونه را در عرض چند دقیقه راه‌اندازی کنید. فقط TinyMCE Advanced را نصب کنید، آن را فعال کنید و دکمه خود را اضافه کنید:

 1. به تنظیمات -> TinyMCE Advanced بروید.
 2. لیست دکمه‌های استفاده نشده را پیدا کنید و به دنبال Find and Replace بگردید.
 3. دکمه را به منوی ویرایشگر بکشید.
 4. ذخیره تغییرات

پس از تکمیل این چهار مرحله، ویژگی جدید شما برای استفاده آماده می‌شود. برای شروع استفاده از جستجو و جایگزینی در وردپرس، باید شروع به نوشتن یک پست جدید (ویرایش یک پست قدیمی‌تر) کنید و مطمئن شوید که پست را در ویرایشگر ویژوال مشاهده می‌کنید. آماده جایگزینی کلمات هستید؟

 1. به دنبال دکمه Find and Replace در بالای ویرایشگر بگردید.
 2. متنی را که می‌خواهید جایگزین کنید پر کنید.
 3. در متن بنویسید تا جایگزین آن شود.
 4. بررسی کنید که آیا می‌خواهید با حروف بزرگ مطابقت داشته باشد و کل کلمات را جستجو کنید.
 5. همه را پیدا، جایگزین یا جایگزین کنید.

خودشه! به‌جای اینکه هزاران کلمه‌ای را که ممکن است در آن پست خاص نوشته‌اید به‌صورت دستی مرور کنید، این افزونه فوق‌العاده در یک ثانیه این کار را برای شما انجام می‌دهد.

آسان بود، این‌طور نیست؟ اما اگر بخواهید همین کار را برای همه پست‌ها و صفحات خود انجام دهید چه؟ شاید بخواهید چیزهایی را در نظرات یا طبقه‌بندی‌ها جستجو و جایگزین کنید؟ اگر این‌طور است، به خواندن ادامه دهید؛ زیرا به افزونه دیگری نیاز خواهید داشت.

برای جستجو متن در وردپرس متن را در کل وردپرس جستجو و جایگزین کنید.

در ادامه جستجو متن در وردپرس باید بگوییم که گاهی اوقات متوجه می‌شوید که چند روزی است که اشتباهات گرامری را مرتکب شده‌اید. ممکن است چیزی را اشتباه املایی کرده باشید، شاید سرویسی که از آن نام می‌بردید نامش را تغییر داده باشد یا شاید لازم باشد URL را به‌روز کنید. نگران نباشید؛ شما می‌توانید آن را به‌راحتی تغییر دهید و نیازی به اجرای پرس‌وجوهای MySQL برای رفع مشکل نخواهید داشت.

Better Search Replace

Better Search Replace

همان‌طور که قول داده بودیم، در اینجا یک افزونه رایگان دیگر وجود دارد که شما را نجات می‌دهد و برای جستجو متن در وردپرس مناسب است.

ازآنجایی‌که می‌خواهید چیزی را در کل سیستم وردپرس جایگزین کنید، این افزونه به شما امکان می‌دهد با پایگاه‌های داده کار کنید – بدون اینکه نیازی به باز کردن یا تغییر یک پایگاه‌داده با دست داشته باشید.نصب افزونه استاندارد و سریع است. بعد از اینکه افزونه Better Search Replace را فعال کردید، سرگرمی شروع می‌شود.

قبل از هرگونه تغییر، لطفاً یک نسخه پشتیبان از پایگاه‌داده خود ایجاد کنید.

 1. به Tools -> Better Search Replace بروید.
 2. متن مورد جستجو را تایپ کنید.
 3. متنی را که جایگزین آن می‌شود تایپ کنید.
 4. جداول را انتخاب کنید که تحت‌تأثیر افزونه قرار می‌گیرند.

قبل از اینکه تغییرات واقعی را در پایگاه‌داده خود انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم که گزینه Run as Dry Run را علامت زده بگذارید. این گزینه به افزونه می‌گوید که جستجوی لازم را انجام دهد، اما هیچ تغییری انجام نمی‌دهد. با استفاده از Dry Run، می‌توانید ببینید که چه تعداد جدول و سلول در یک پایگاه‌داده تحت‌تأثیر قرار می‌گیرند و می‌توانید قبل از ایجاد یک تغییر واقعی دو بار فکر کنید.

هنگامی که آماده جایگزینی متن هستید، تیک گزینه Dry Run را بردارید و از کاری که این افزونه شگفت‌انگیز برای شما انجام می‌دهد لذت ببرید.هنگام انتخاب جداول از مرحله ۴ مراقب باشید. اگر می‌خواهید فقط در پست‌های خود تغییراتی ایجاد کنید، فقط جدول wp_posts را انتخاب کنید.

بسته به پایگاه‌داده شما، عملکرد جستجو و جایگزینی ممکن است مدتی طول بکشد تا کار خود را انجام دهد. قبل از شروع هراس، باید بدانید که اشکالی ندارد که در حین جستجو، وقفه‌های زمانی و صفحه‌های سفید را دریافت کنید و آن را با افزونه جایگزین کنید. در این صورت، کافی است به Tools -> Better Search Replace -> Settings بروید و مقدار Max Page Size را کاهش دهید.

در ادامه جستجو متن در وردپرس باید بگوییم  اگر این دو افزونه رایگان را نصب کنید، می‌توانید استراحت کنید و بدون نگرانی شروع به کار روی مقاله جدید خود کنید. چه باید متنی را فقط از یک مقاله جستجو و جایگزین کنید، یا باید این کار را برای همه پست‌ها، نظرات و غیره انجام دهید، باید بدانید که افزونه‌های TinyMCE Advanced و Better Search Replace شما را تحت پوشش قرار داده‌اند.

به‌جای جایگزین‌کردن آنها، آیا می‌دانستید که می‌توانید به‌راحتی لیستی از کلماتی بنویسید که در عناوین پست مجاز نیستند؟آیا افزونه‌ها را امتحان کرده‌اید؟ چقدر دوستشان داری؟ آیا ترجیح می‌دهید متن را به‌صورت دستی با اجرای پرس‌وجو جایگزین کنید یا شاید از افزونه دیگری برای این کار استفاده کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.در ادامه همراه مقاله جایگزینی متن در وردپرس باشید.

هر کلمه‌ای را در کل وب‌سایت وردپرس جایگزین کنید.

هنگامی که صدها یا حتی هزاران پست و صفحه مختلف را که در دسته‌های مختلف پخش می‌شوند جمع‌آوری کردید، تغییر در کل پایگاه‌داده هر روز سخت‌تر می‌شود. اگر تابه‌حال بخواهید فقط یک کلمه یا کل عبارت را در هر پست، صفحه، عنوان، نظر و غیره جایگزین کنید، با سردرد مواجه شدید؛ زیرا این کار به زمان یا دانش فنی بیش از حد از شما نیاز دارد پس اهمیت جایگزینی متن در وردپرس زیاد است.

ازآنجایی‌که شما در حال حاضر از یک پلت فرم وبلاگ‌نویسی وردپرس استفاده می‌کنید که به دلیل پسوندها (افزونه‌ها) معروف است که به شما امکان می‌دهد عملاً هر کاری را انجام دهید، این مشکل به‌هیچ‌وجه مشکل‌ساز نیست. اکنون می‌توانید یک افزونه رایگان نصب کنید و تغییرات کلمات را تنها با چند کلیک مدیریت کنید.

Word Replacer

Word Replacer

Photo

افزونه‌ای که در مورد آن صحبت می‌کنیم به‌عنوان Word Replacer شناخته می‌شود و می‌توانید با دانلود افزونه از وب‌سایت مخزن وردپرس آن را به‌صورت رایگان نصب کنید یا با جستجو در وردپرس خود افزونه را پیدا کنید واز آن برای جستجو متن در وردپرس استفاده کنید:

 1. به Plugins -> Add New بروید.
 2. جستجوی عبارت «جایگزین کلمه»
 3. افزونه را نصب و فعال کنید.
 4. صفحه تنظیمات را باز کنید که در آن می‌توانید کلمات را با یک کلیک جایگزین کنید.

اگر تابه‌حال از «جستجو و جایگزینی» در مایکروسافت ورد یا یک برنامه پردازشگر متن مشابه استفاده کرده باشید، با این افزونه کاملاً آشنا خواهید بود.

رابط کاربرپسند آن به شما این امکان را می‌دهد که به‌سرعت یک کلمه یا کل عبارتی را که می‌خواهید جایگزین کنید وارد کنید، یکی دیگر را انتخاب کنید که به‌جای کلمه/عبارت اصلی اضافه شود و می‌توانید تصمیم بگیرید که این تغییرات در کجا رخ دهد.

Word Replacer به شما امکان می‌دهد کلمات را در پست‌ها، صفحات، نظرات، عنوان‌ها و حتی صفحات انجمن bbPress از نسخه ۰.۳ جایگزین کنید.

نکته خوب در مورد این افزونه این است که می‌توانید به‌عنوان‌مثال لیستی از کلمات توهین‌آمیز بنویسید که به‌راحتی می‌توانید در نظرات و صفحات انجمن خود سانسور کنید یا می‌توانید آن عبارتی را که ممکن است در چند ماه گذشته اشتباه استفاده کرده‌اید تغییر دهید؛ بنابراین و شما می‌توانید همه این کارها را با تایپ یک کلمه/عبارت تنها یک‌بار در تنظیمات افزونه انجام دهید و Word Replacer در یک ثانیه جادوی خود را انجام می‌دهد.در ادامه همراه مقاله جایگزینی متن در وردپرس باشید.

یکی دیگر از نمونه‌های عالی از توانایی این افزونه تبلیغات جاوا اسکریپت است و برای جایگزینی متن در وردپرس مناسب است. اگر از یک مکان‌نمای تبلیغاتی در وب‌سایت خود استفاده کرده‌اید، اکنون می‌توانید به‌راحتی به Word Replacer بگویید که آن مکان‌نما را جستجو کند و آن را با کد جاوا اسکریپت واقعی جایگزین کند که آگهی موردنظر را نشان می‌دهد. هنگامی که تصمیم به تغییر تبلیغ گرفتید، به‌سادگی کد را در تنظیمات تغییر دهید بدون اینکه نگران جایی باشید که کد درج شده است. یک ویژگی بسیار خوب برای چنین پلاگین ساده.

Word Replacer واقعاً یک افزونه قدرتمند است که به شما امکان می‌دهد کل محتوای وردپرس خود را از یک مکان مدیریت کنید وبرای جستجو متن در وردپرس به شما کمک خواهد کرد. حتی اگر قصد ندارید همیشه از آن استفاده کنید، این افزونه واقعاً می‌تواند به شما کمک کند این اشتباهات را تغییر دهید و کلمات بد نوشته شده در نظرات یا صفحات انجمن خود را سانسور کنید. ازآنجایی‌که رایگان است، لازم نیست نگران ازدست‌دادن پول در آن باشید – افزونه را نصب کنید و آن را اجرا کنید. البته، فراموش نکنید که قبل از جایگزینی هر کلمه، یک نسخه پشتیبان از سایت خود ایجاد کنید، زیرا هرگز نمی‌دانید چه زمانی ممکن است خطا ظاهر شود.

به طور خودکار از کلمات کلیدی در همه مقالات پیوند ایجاد کنید.

در ادامه مقاله جایگزینی متن در وردپرس باید بگوییم پیوند دادن کلمات یا کل عبارات در وردپرس نمی‌تواند ساده‌تر باشد. در حین نوشتن یک مقاله، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کلمه/عبارت را انتخاب کنید و روی دکمه پیوند کلیک کنید، جایی که می‌توانید مقصد پیوند را جای‌گذاری کنید. اگر HTML اولیه را می‌دانید، می‌توانید در صورت لزوم با نوشتن کد خود مستقیماً از یک ویرایشگر متن پیوند ایجاد کنید.

wordpress-links

درحالی‌که پیوند کلمه‌به‌کلمه آسان است و اگر به‌آرامی روی یک پست جدید کار می‌کنید می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد، اگر بخواهید یک کلمه/عبارت خاص را در کل مجموعه پست‌ها/صفحه خود پیوند دهید چه؟اگر به‌تازگی وب‌سایت دارای WP خود را شروع کرده‌اید و فقط چند مقاله دارید، پیوند دادن همه آنها به‌صورت دستی مشکلی نخواهد بود. اما اگر تصمیم گرفته باشید یک کلمه را در همه مقاله‌ها پیوند دهید و صدها مورد از آنها داشته باشید، چه؟در ادامه همراه مقاله جایگزینی متن در وردپرس باشید.

ایجاد لینک از کلمات خاص

چه بخواهید نام وب‌سایت خاصی را به URL خود پیوند دهید یا برنامه ارجاع خود را شروع کرده باشید و بخواهید هر کلمه مرتبط با رایانه را به وب‌سایت ارجاعی خود که تجهیزات رایانه می‌فروشد پیوند دهید، این تابع به شما کمک می‌کند یک برچسب پیوند را در کلمه وارد کنید پس در ادامه جستجو متن در وردپرس همراه ما و این آموزش باشید.

/ عبارت انتخابی

 1. php را باز کنید
 2. تابع زیر را کپی و پیست کنید:
function link_words( $text ) {
$replace = array(
'google' =>'<a href="http://www.google.com">Google</a>',
'computer' => 
'<a href="http://www.myreferral.com">computer</a>',
'keyboard' => 
'<a href="http://www.myreferral.com/keyboard">
buy keyboard here</a>'
);
$text = str_replace( array_keys($replace), 
$replace, $text );
return $text;
}
add_filter( 'the_content', 'link_words' );
add_filter( 'the_excerpt', 'link_words' );
 1. کلمات کلیدی و پیوندها را در یک آرایه تغییر دهید.
 2. ذخیره تغییرات

همان‌طور که از مثال‌های موجود در کد مشاهده می‌کنید، امکان جایگزینی هر کلمه یا عبارتی که در مقالات شما یافت می‌شود وجود دارد. همچنین امکان جایگزینی خود کلمه/عبارت و تغییر کامل لینک وجود دارد.درحالی‌که می‌توانید به‌سادگی پیوند را به کلمه “کامپیوتر” اضافه کنید، می‌توانید پیوند را اضافه کنید و کلمه “رایانه” را به “سیستم کامپیوتری” یا هر چیزی که دوست دارید تغییر دهید.

درحالی‌که این عملکرد به شما کمک می‌کند تا با تمام آن مقاله‌های پشت‌سرهم آشنا شوید، اما تقریباً به همان اندازه ابتدایی است. اگر می‌خواهید کنترل بیشتری روی پیوندها داشته باشید، به‌خصوص اگر با ارجاع‌ها کار می‌کنید، انتخاب هوشمندانه‌تری خواهد بود که با یکی از افزونه‌های تخصصی بروید.

ازآنجایی‌که در حال حاضر با پیوندها کار می‌کنید، ممکن است به آموزش وردپرس در مورد باز کردن همه پیوندهای خارجی در برگه‌های جدید یا حتی پیوند دادن پست‌ها و صفحات به یک URL خارجی علاقه‌مند باشید.در ادامه همراه مقاله جایگزینی متن در وردپرس باشید.

جمع‌بندی

نحوه جستجو و جایگزینی متن در وردپرس نیاز هر سایتی است و اگر به‌تازگی یک وبلاگ وردپرس را راه‌اندازی کرده‌اید، جستجو و جایگزینی کلمات ممکن است غیرممکن به نظر برسد. اما اگرچند دقیقه از وقت خود را صرف مطالعه این راهنما کنید، مشکل را حل خواهید کرد و جستجو و جایگزینی متن در وردپرس مانند بازی کودکانه به نظر می‌رسد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *