جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ساخت نسخه اندروید برای وردپرس با افزونه WordApp Mobile App Plugin

ساخت نسخه اندروید برای وردپرس با افزونه WordApp Mobile App

فهرست مطالب

ساخت نسخه اندروید برای وردپرس یکی از کارهایی است که می‌تواند شما را در امر سئو سایت و پیشرفت سایت بسیار کمک کند. امروزه با بیشتر شدن کاربرد وسایل الکترونیکی الگوریتم‌های گوگل نیز تغییر کرده است و رتبه‌بندی صفحات سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از دلایل این کار استفاده مردم از تلفن همراه به‌جای دیتا و ویندوز بود و آمار گوگل نشان می‌داد افرادی که از طریق تلفن همراه خود به سایت‌ها مراجعه می‌کنند از کامپیوترها بیشتر شده است.

یکی از کارهایی که می‌تواند سایت شما را کماکان در رتبه‌های اول و یا میان رقبای تا نگه دارد ایجاد نسخه اندروید برای وردپرس است. امروز در این مقاله افزونه WordApp Mobile App کاملاً رایگان را به شما معرفی می‌کنیم تا با استفاده از آن بتوانید ساخت اپلیکیشن اندروید برای وردپرس راه انجام بدهید و به‌راحتی کاربرانی که از طریق موبایل وارد اینترنت می‌شوند را نیز جذب کنید. تا آخر این مقاله با سایت کافه وردپرس همراه باشید.

فهرست مطالب

افزونه ساخت نسخه اندروید برای وردپرس

شما برای این که اپلیکیشن اختصاصی برای وردپرس خود داشته باشید باید هزینه‌های میلیونی بپردازید تا نرم‌افزار برای موبایل ساخته شود ولی راه‌هایی وجود دارد که ما بتوانیم نسخه اندروید را برای وردپرس به‌صورت رایگان در اختیار داشته باشیم.

شما با استفاده از نرم‌افزار ایجاد اپلیکیشن اندروید برای وردپرس می‌توانید بخش‌های مختلف سایت مانند نوشته‌ها و دسته‌بندی‌ها یا مواردی ازاین‌قبیل را در کنترل خود داشته باشید و این یک ویژگی خوب برای دارندگان سایت‌های وردپرسی است حتی شما می‌توانید با استفاده از این برنامه نوشته‌های خود را ایجاد کنید و در آن به تولید محتوا بپردازید. البته که این افزونه دارای دو نسخه رایگان و غیر رایگان است که دارای امکانات بسیار خوبی است که در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

در ادامه آموزش وردپرس به ساخت نسخه اندروید در وردپرس می‌پردازیم.

آموزش ساخت نسخه اندروید برای وردپرس

ایجاد نسخه اندروید در وردپرس چگونه است؟ افزونه‌ای که قصد داریم آن را معرفی کنیم افزونه WordApp Mobile App است که در مخزن وردپرس بیش از ۱۰ هزار نصب فعال دارد و شما با استفاده از آن به‌راحتی می‌توانید که ایجاد نسخه اندروید برای وردپرس را انجام بدهید. شما ابتدا باید این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود و سپس نصب و فعال‌سازی آن را انجام بدهید و تمامی این کارها به‌صورت کامل رایگان است.

شما بعد از اینکه پلاگین WordApp Mobile App را نصب و فعال کردید در منوی وردپرس شما یک بخش با عنوان افزونه استفاده می‌شود که در همان ابتدا از شما یکسری اجازه‌ها برای دسترسی می‌خواهد که شما می‌توانید این اجازه را بدهید تا بتواند به‌صورت بهتری عمل کند. شما برای اینکه این اجازه دسترسی‌ها را بدهید می‌توانید روی گزینه Allow & Continue  کلیک کنید همچنین برای اینکه این دسترسی‌ها بین افسون داده نشود می‌توانید روی گزینه Skip و به این صورت از این مرحله به‌راحتی عبور می‌کنید.

قبول کردن شرایط افزونه WordApp Mobile App Plugin

بعد از انجام مرحله بالا شما به صفحه بعدی هدایت می‌شوید که شما داریم بخش باید اطلاعات مربوط به اپلیکیشن وردپرس را وارد کنید. شما در این بخش باید از سه مرحله اصلی و باور کنید و در بخش اول از شما می‌خواهد که یک نام برای برنامه انتخاب کنید و برای این کار شما می‌توانید از حروف انگلیسی استفاده کنید و در آخر روی گزینه Next Step کلیک کنید.

انتخاب نام برای ساخت اپلیکیشین اندروید برای وردپرس

شما در مرحله بعدی باید تأیید کنید که آیا می‌خواهید از حالت ریسپانسیو برای برنامه اندروید وردپرس استفاده کنید یا خیر. اگر می‌خواهید که از این حالت استفاده کنید باید روی گزینه Yes کلیک کنید و در نهایت روی گزینه Next کلیک کنید.

انتخاب قالب پلاگینWordApp Mobile App Plugin

در نهایت در مرحله آخر شما باید یک آدرس ایمیل را وارد کنید تا برای شما لینک دانلود برنامه ارسال شود و در این مرحله با استفاده از گزینه I would like to build می‌توانید که یک قالب را برای نسخه اندروید وردپرس خود انتخاب کنید. رباتیک این گزینه به‌صورت پیش‌فرض روی یک قالب استاندارد قرار دارد و ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که آن را تغییر ندهید.

نصب اپلیکشین بعد از ایجاد نسخه اندروید برای وردپرس

شما بعد از اینکه مراحل بالا را انجام دادید باید روی گزینه Submit کلیک کنید تا  یک ایمیل برای تأیید برای شما ارسال شود و بعد از ارسال باید روی آن لینک کلیک کنید.

تنظیمات برنامه ساخت اپلیکیشن اندروید برای وردپرس

شما برای اینکه بتوانید شخصی‌سازی‌هایی که در نظرتان است را روی برنامه ایجاد کنید و رنگ‌ها و فونت‌های مختلف را ایجاد کنید باید برای این کار به قسمت App Builder مراجعه کنید و با استفاده از این بخش می‌توانید که تنظیمات هر بخش را مشاهده کنید و تغییرات دلخواه خود را ایجاد کنید. این تنظیمات در تب Design قرار گرفته است و شما با مراجعه به این بخش می‌توانید که شخصی‌سازی‌های خود را انجام بدهید.

تنظیمات مورد نظر برای بخش اپلیکیشن

App Toolbar Color: با استفاده از این گزینه می‌توانید که رنگ منوی تولبار برنامه اندروید وردپرس را انتخاب کنید و یا آن را تغییر دهید.

App header font & icon color: با این گزینه می‌توانید رنگ مدنظر برای آیکون و متن را در بخش تولبار اپلیکیشن اندروید برای وردپرس مشخص و شما در این بخش رنگ‌بندی‌های زیادی را مشاهده خواهید کرد.

App header font: با استفاده از این گزینه می‌توانید فونت مدنظر برای بخش تولبار برنامه را مشخص کنید. متأسفانه یکی از عیب‌های افزونه این است که در این بخش شما اجازه انتخاب فونت دلخواه خودتان را ندارید و نمی‌توانید که از فونت فارسی استفاده کنید.

App Logo: شما با استفاده از این بخش می‌توانید که یک لوگو برای برنامه اندروید وردپرس خود انتخاب کنید.

App Background: با استفاده از این بخش شما این امکان را دارید که برای زمان‌هایی که صفحه در حال نو شدن است یک پس‌زمینه را انتخاب کنید.

App Theme: یکی از ویژگی‌های خوب این افزونه این موضوع است که شما می‌توانید قالب مدنظر خود را انتخاب کنید و در این بخش شما می‌توانید از میان قالب‌های موجود یک قالب را برای نسخه اندروید وردپرس خود انتخاب کنید.

opening page: مطمئناً شما زمانی که وارد یک سایت می‌شوید مهم است که ابتدا با چه صفحه‌ای روبرو شوید و شما با استفاده از این بخش می‌توانید مشخص کنید افراد زمانی که وارد سایت شما می‌شوند ابتدا با کدام صفحه مواجه شوند.

Choose a theme: شما می‌توانید که قالب مدنظر در وردپرس را که در سایت شما فعال است برای نسخه اندروید وردپرس خود نیز انتخاب کنید و با استفاده از این بخش می‌توانید قالب مدنظر خود را برای نسخه اندروید وردپرس انتخاب کنید. اما شما می‌توانید که از یک قالب جداگانه نسبت به قالب سایت برای نسخه اندروید استفاده کنید و این امکان برای شما وجود دارد.

تنظیمات بخش منو برای ساخت اپلیکیشن در وردپرس

شما می‌توانید با مراجعه به تب Menu & Bars  گزینه‌هایی مثل منو کناری، منو پایینی، آیکون منوها، ناوبری و… را به‌دلخواه خودتان تغییر بدهید و  شخصی‌سازی‌های مدنظر خودتان را انجام بدهید که در ادامه بخش‌های مختلف این قسمت را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بخش Activated Navigation Bars

Activate Bars: با استفاده از این گزینه شما می‌توانید منوهای پایین و منوهای بالا در برنامه اندروید وردپرس را تغییر دهید.

Bars Style: با استفاده از این گزینه می‌توانید استایل سربرگ برنامه اندروید وردپرس را در دو استایل مختلف انتخاب کنید.

Activate Tidy up و Top Menus: با این گزینه می‌توانید مرتب‌سازی و انتخاب ظاهر بهتر در برنامه با استفاده از حذف موارد اضافی را انجام بدهید و با فعال‌کردن گزینه  Top Menus منوی بالایی در برنامه وردپرس به نمایش در میاید.

Side Menu: با استفاده از گزینه Left Side Menus می‌توانید اقدام به فعال‌سازی منوی کناری سمت چپ در برنامه بکنید.

با استفاده از گزینه Choose a menu to attach to this navigation bar می‌توانید فهرست وردپرس دلخواه برای منوی سمت چپ را انتخاب کنید و همچنین با استفاده از گزینه Left Menus Icon آیکون دلخواه برای منوی سمت چپ را می‌توانید انتخاب کنید. در ادامه این بخش گزینه‌هایی مانند Right Side Menus،Choose a menu to attach to this navigation bar و Right Menus Icon Preview Icons وجود دارد که به شما امکاناتی مانند انتخاب منوی سمت راست برنامه، انتخاب منوی دلخواه برای سمت راست برنامه و انتخاب آیکون برای منوی سمت راست برنامه در اختیار شما است. در ادامه بخش بعدی را هم مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بخش Bottom Navigation

Bottom Menus: با استفاده از گزینه Bottom Menus در پلاگین WordApp Mobile App می‌توانید نمایش منو در سمت پایین برنامه را مشخص کنید.

Choose menu to attach to this navigation bar: در ادامه با استفاده از گزینه Choose menu to attach to this navigation bar می‌توانید منوی دلخواهتان برای نمایش در پایین برنامه را از بین فهرست‌های وردپرس انتخاب کنید و برای هر منو هم بعد از اینکه نمایش داده شدند یک آیکون دلخواه را هم می‌توانید انتخاب کنید.

انتخاب فهرست برای برنامه اندرویدی

App Icon: گزینه App Icon این امکان را به شما می‌دهد آیکون اپلیکیشن وردپرس خودتان انتخاب کنید اندازه این آیکون باید در ۵۱۲*۵۱۲ پیکسل باشد و هنگام نصب برنامه و برای ورود به برنامه اندروید وردپرس در گوشی‌های هوشمند نمایش داده خواهد شد.

Round the corners of your app icon: در ادامه با استفاده از گزینه Round the corners of your app icon درپلاگین WordApp Mobile App می‌توانید گوشه‌های لوگو برنامه به‌صورت گرد شده را که ظاهر بهتری به لوگو خواهد داد را انتخاب کنید.

در ادامه هم گزینه‌هایی وجود دارد که بخش‌های ریز برنامه را شما می‌توانید تغییر بدهید ولی همگی آن‌ها ساده هستند و ساخت ساخت نسخه اندروید در وردپرس را راحت‌تر می‌کنند.

جمع‌بندی

ساخت نسخه اندروید برای وردپرس یکی از کارهایی است که می‌تواند باعث شود شما به‌روز باشید و اشتراک‌گذاری محتوای خود را می‌توانید در نسخه اندروید وردپرس انجام بدهید. شما این کار را به‌صورت رایگان می‌توانید با افزونه‌ای که معرفی شد انجام بدهید. سعی کردیم تمامی بخش‌های این افزونه را مورد بررسی قرار دهیم تا شما راحت‌تر بتوانید این کار را انجام بدهید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *