جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
آموزش ساخت مگامنو در وردپرس افزونه Max Mega Menu

آموزش ساخت مگامنو در وردپرس | افزونه Max Mega Menu

فهرست مطالب

ساخت مگامنو در وردپرس چگونه است؟ یکی از اصولی‌ترین راه‌ها برای آموزش وردپرس و جذب کاربران به سایت داشتن یک منوی جذاب است. منوها از گذشته تاکنون در جذب کاربر و زیبایی سایت نقش مهمی را داشته‌اند.

علاوه بر این موضوع یکی دیگر از ویژگی‌های منوها این است که به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌راحتی به محتوایی که می‌خواهند دسترسی راحت‌تر داشته باشند.

اگر به‌صورت پیش‌فرض از سایت‌های وردپرسی استفاده کنیم به‌صورت خودکار دارای منوهایی هستند که از یک ظاهر ساده و بدون قابلیت شخصی‌سازی برخوردارند. شما برای ایجاد مگامنو در وردپرس و منوی جذاب می‌توانید از یک افزونه به نام مگامنو استفاده کنید.

در این مقاله از کافه وردپرس قصد داریم تا با استفاده از یک افزونه به نام Max Mega Menu ساخت مگامنو در وردپرس زیبا و آسان را به شما آموزش دهیم پست آخر مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب

چرا باید ایجاد مگامنو در وردپرس را یاد بگیریم؟

زمانی که کاربر با یک صفحه زیبا و جذاب روبرو می‌شود متوجه می‌شود که یک سایت از با مکانیزم بالا برخوردار است. همین امر باعث می‌شود تا کاربر زمان زیادی را در سایت شما صرف کند و باتوجه‌به نیاز خود از مطالب دیگر سایت نیز استفاده کند.سیستم حرفه‌ای وردپرس به شما این اجازه را داده است تا با استفاده از یک افزونه بدون کدنویسی ساخت مگامنو در وردپرس را در اختیار داشته باشید.

ایجاد مگامنو در وردپرس بسیار آسان است و با استفاده از افزونه Max Mega Menu انجام می‌گیرد و کار بسیار آسانی است.

معرفی افزونه Max Mega Menu برای ساخت مگامنو در وردپرس

این افزونه در حال حاضر دارای بیش از ۴۰۰ هزار نصب فعال بین مدیران سایت از محبوبیت بالایی برخوردار است که نشان‌دهنده قابلیت‌های منحصربه‌فرد آن است که برای ایجاد مگامنو در وردپرس میتوانید از آن استفاده کنید.

این افزونه طراحی ساده‌ای دارد و کار با آن برای شما سخت نمی‌باشد و با استفاده از ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیاد خود می‌تواند شخصی‌سازی بالایی را در اختیار شما قرار دهد و در ضمن با تمام قالب‌های وردپرس سازگاری دارد.

با استفاده از این افزونه شما می‌توانید منوهای کشویی بسازید و از هر نوع محتوا مانند عکس و فیلم استفاده کنید تا در اختیار کاربران به‌صورت جذاب و ساده قرار دهید.

معرفی قسمت تنظیمات افزونه Max Mega Menu

برای استفاده از این افزونه ابتدا باید آن را از مخزن وردپرس خود دانلود کنید و سپس آن را به‌صورت رایگان نصب کنید تا ایجاد مگامنو در وردپرس را انجام دهید. بعد از نصب افزونه در قسمت پیش‌خوان شما یک قسمت جدید با نام مگا منو ظاهر می‌شود.

در قسمت مگامنو که ظاهر شده است بخش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه مقاله به بررسی آنها می‌پردازیم.

برای استفاده از این افزونه ابتدا باید آن را از مخزن وردپرس خود دانلود کنید و سپس آن را به‌صورت رایگان نصب کنید تا ساخت مگامنو در وردپرس را انجام دهید. بعد از نصب افزونه در قسمت پیش‌خوان شما یک قسمت جدید با نام مگا منو ظاهر می‌شود.

بخش‌های پلاگین Max Mega Menu

در قسمت مگامنو که ظاهر شده است بخش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه مقاله به بررسی آنها می‌پردازیم.

۱_ مکان مگامنو

این بخش به شما این امکان را می‌دهد که نگاه نو را در فهرست‌های سایت خود فعال کنید.

قسمت مکان مگامنو در افزونه Max Mega Menu

تنظیمات عمومی: در این سرور شما می‌توانید تنظیماتی را بر روی قسمت‌هایی مانند انتخاب رویداد برای منو، قراردادن افکت برای زیر منوها، انتخاب حالت نمایش منو در دستگاه‌هایی مانند موبایل انجام دهید تا ایجاد مگامنو در وردپرس به خوبی انجام شود.

Advanced: این سربرگ دارای تنظیماتی است که به‌صورت کاملاً پیشرفته و اختصاصی انجام می‌گیرد که در ادامه به بخش‌های مختلف آن نیز می‌پردازیم.

رفتار هنگام کلیک کردن: این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا کاربر بعد از کلیک بر روی یک گزینه چه اتفاقی برای او رخ دهد که این گزینه روی موبایل نیز قابل‌اجرا می‌باشد.

Mobile Sub Menu Behaviour: شما می‌توانید برای زیر منوها در موبایلتان تنظیمات را ایجاد کنید.

Mobile Sub Menu Default State: چگونگی نمایش زیر منوها در موبایل به‌صورت پیش‌فرض.

Menu Item Descriptions: فعال‌کردن قسمتی برای توضیحاتی در مورد منو.

Unbind JavaScript Events: شما می‌توانید با استفاده از این بخش رویدادهای جاوا اسکریپت را لغو کنید تا مشکلی برای من پیش نیاید.

Prefix Menu Item Classes: می‌توانید پیشوند کلاس آیکون‌ها را فعال کنید‌.

Container: با استفاده از این قسمت می‌توانید برای مرتب‌سازی و دسته‌بندی از nav یا div استفاده کنید.

Active Menu Instance: این قسمت در واقع یک دموی منوی فعال شده را از ساخت مگامنو در وردپرس را در اختیار شما قرار می‌دهد تا ایجاد مگامنو در وردپرس را مشاهده کنید. در بعضی از مواقع ممکن است که منوی اصلی را قسمت‌هایی از آن را تغییر دهند که شما با استفاده از این قسمت می‌تواند جلوی این کار را بگیرید.

سربرگ Display Options: این قسمت مربوط به زمینه سایت شما می باشدکه به صورت پیش فرض دارای کدی است که برای نمایش این مکان منو در سایت شما لازم است.

تنظیمات عمومی Max Mega Menu

۲_ پوسته منو

این قسمت دوم این بخش از تنظیمات افزونه است که با استفاده از آن میتوانیدشکل ظاهری منو را نیز تغییر دهید.افزونه به صورت خودکار و هوشمند شما را به بخش ویرایشگر پوست هدایت می کند که با استفاده از آن می توانید صفحه جدید بسازید تا ساخت مگامنو در وردپرس را انجام هید.برای این کار بر روی گزینه سه نقطه کلیک کنید و از آنجا گزینهAdd new theme انتخاب کنید.

تنظیمات عمومی پلاگین Max Mega Menu

سربرگ تنظیم های عمومی: این قسمت دارای بخش های مختلفی مانند سربرگ پوسته،عنوان پوستر،اشاره گر هاو ایجاد سایه برای منو ها می باشد.

نوار منو: این قسمت نیز دارای امکاناتی مانند رنگ موکه مناسب با رنگ پوست باشد،ارتفاع عکس و تنظیمات فونت را در در اختیار شما قرار می دهد.

نوار منو تنظیمات پوسته پلاگین Max Mega Menu

۳_ تنظیمات عمومی

CSS Output: افزونه به صورت هوشمند و خودکار کدها را تولید می کند و در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما این اجازه را می دهدتا برای اضافه کردن آن به صحنه یکی از گزینه های موجود را انتخاب کنید.

Save to filesystem: این گزینه به صورت خودکار کدهایی رادر بخش دایرکتوری آپلود های سایت ذخیره می کند و در نتیجه به سایت شما اضافه می کند.

Output in head: در بعضی از مواقع پیش میاد که کد ها به صورت خودکار ذخیره نمی شوند در چنین مواقعی افزونه به صورت خودکار از گزینه Output in

Don’t output CSS: این گزینه باعث می‌شود تا اجازه‌ای به افزونه ندهدتا کد ها اعمال شوند در چنین مواقعی باید کدها را به صورت دستی اعمال کرد.

قسمت مگامنو پلاگین برای ایجاد مگامنو در وردپرس

ایجاد مگامنو در وردپرس با استفاده از افزونه Max Mega Menu

برای ایجاد مگامنو در وردپرس با استفاده از این افزونه لازم است تا با مراجعه به گزینه فهرست ها از آنجا گزینه نمایش را انتخاب کنید تا وارد صفحه فهرست ها شوید. در میان فهرست های موجود فهرست مورد نظرتان را انتخاب کرده و سپس در قسمت سمت راست صفحه تنظیمات مگامنو وجود دارد گزینه فعال را انتخاب کرده و در آخر بر روی ذخیره کلیک کنید.

ساخت مگامنو در وردپرس

در قدم بعدی بر روی دکمه آبی رنگ کلیک کرده تا پنجره ای باز شود.

تب مگامنو

در قسمت تب‌ها اولین تب که وجود دارد زیر منوها را نشان می‌دهد. در حالت پیش‌فرض و بدون اعمال تنظیمات زیر منوها در وردپرس به‌صورت آبشاری هستند شما برای تبدیل منو به مگامنو لازم است از گزینه‌های موجود یک گزینه را انتخاب کنید.

اگر از بین حالت‌های موجود حالت Mega Menu-Grid Layout انتخاب کردید تنظیمات را مشاهده خواهید کرد. با استفاده از این تنظیمات می‌توانید به‌دلخواه و به‌صورت شخصی‌سازی‌شده منو و ستون‌هایی که می‌خواهید را به‌صورت هر طبقه به آن وارد کنید. با استفاده از گزینه‌هایی که در بالای صفحه وجود دارد و نام آن (یک ابزارک برای اضافه‌کردن به پنل انتخاب کنید) می‌باشد که با استفاده از آن می‌توانید ابزارک‌های مختلفی را در هر ستون ایجاد کنید.

همچنین می‌توانید با استفاده از این بخش کارهایی مانند مخفی کردن ویرایش و یا کم‌وزیاد کردن ستون‌ها را نیز انجام دهید.اگر شما از حالت Mega Menu-Standard Layout استفاده کردید یک صفحه دیگری برای شما قابل‌مشاهده خواهد شد. در این حالت هم شما می‌توانید تعداد ستون‌ها را از ۱ تا ۱۲ انتخاب کرده و به‌صورت شخصی‌سازی‌شده ابزارک‌هایی را که می‌خواهید داخل هر ستون قرار دهید و با کلیک بر روی کلید آچار این قابلیت‌ها را خواهید داشت.

برای مثال شما می‌توانید دو ستون انتخاب کنید و برای هر ستون ابزار که خاصی را انتخاب کنید.

تنظیمات عناصر منو

تب تنظیمات

شما بعد از آشنایی با حالت‌های مگامنو نیاز دارید که با تنظیمات آنها نیز آشنا شوید. شما در دومین تب، تب تنظیمات را یاد می‌گیرید که خودش دارای دو قسمت مجزا می‌باشد.در بخش متن مخفی می‌توانید متن و یا عنوان مربوط به هر آیتم و محتوا را مخفی کنید.

تنظیمات زیر منو

به‌صورت خودکار چینش زیر منو هم به‌صورت آبشاری و از لبه سمت راست به سمت چپ می‌باشد شما با فعال‌کردن این گزینه زیر منوها را در موبایل مخفی می‌کنید. پس از انجام تنظیمات دلخواه خود در آخر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

تب آیکون

سومین سربرگ مخصوص سربرگ‌ها و آیکون سربرگ می‌باشد که این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا برای هر آیتم یک آیکون اختصاصی قرار دهید. شما برای هر آیتم می‌توانید این مسیر را طی کنید و برای هر آیتمی یک آیکون مخصوص انتخاب کنید.

شما به انجام تنظیمات صبح در حال حاضر دارای یک مگامنو هستید و با مراجعه به صفحه اصلی سایت می‌توانید آن را مشاهده کنید.

جمع‌بندی

همان‌طور که گفته شد ساخت مگامنو در وردپرس امری بسیار مهم است و تمام مدیران سایت‌ها از روش‌های مختلفی برای جذب کاربران و انتقال محتوای خود به آنها استفاده می‌کنند که یکی از این راه‌ها داشتن یک منو بسیار جذاب است تا کاربر بتواند ارتباط خوبی با سایت برقرار کند.

درهرصورت شما نیاز به یک مگامنو و منوی جذاب دارید که با استفاده از این افزونه که معرفی شد می‌توانید ایجاد مگامنو در وردپرس را به‌راحتی انجام دهید و به‌صورت شخصی‌سازی‌شده در اختیار کاربران قرار دهید.

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله به شما عزیزان کمک کنیم در صورت داشتن مشکل و یا هرگونه سؤال در مورد ساخت مگامنو در وردپرس در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *