جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
آموزش ساخت نشانه‌گذاری اسکیما در وردپرس

آموزش ساخت نشانه گذاری اسکیما در وردپرس

فهرست مطالب

ساخت نشانه گذاری اسکیما در وردپرس یکی از روش های سئو سایت است که این روش با استفاده از افزونه های سئو وردپرس انجام می‌گیرد. بعد از راه‌اندازی یک وب‌سایت وردپرسی بعد از گذشت یک مدت باید عمل کند و آن را بررسی کرد که آیا خوب است یا بد؟ و یا اینکه سئو سایت به‌خوبی عمل می‌کند و یا نه؟ روش‌های بسیار متعدد و زیادی برای سئو سایت وجود دارد و شما می‌توانید اقدام به ایجاد نشانه گذاری اسکیما در وردپرس کنید. شاید شما ندانید که اسکیما چیست اما در ادامه مقاله به‌صورت کامل این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فهرست مطالب

نشانه گذاری اسکیما در وردپرس چیست؟

در میان تمامی سایت‌های وردپرسی موجود شما باید جوری عمل کنید که با بقیه فرق داشته باشید تا کاربران جذب سایت شما شوند. شما با استفاده از ایجاد نشانه گذاری اسکیما در وردپرس این امکان را به موتورهای جستجو در گوگل می‌دهید تا شما را به‌راحتی پیدا کنند و همچنین با تکمیل کردن اطلاعات محتوای خود باعث می‌شود که کاربران بیشتری جذب سایت شما شوند.

منظور از داده‌های ساختاریافته

زمانی که شما قصد انتشار یک محتوای جدید را دارید موتورهای جستجو دیگر ابتدا آن را شناسایی و سپس تحلیل و در آخر برای نمایش می‌گذارند این موتورها در واقع ماشین‌هایی هستند که باعث می‌شوند ما رتبه‌های بهتر و در نتیجه سایت بهتری داشته باشیم.

موتورهای جستجو تنها از یک الگوریتم برای شناسایی محتوای خوب و دادن نتایج مثبت استفاده نمی‌کنند اما ما باید با روش‌های متعددی این کار را برای موتورهای جستجوگر راحت کنیم تا ما راحت‌تر پیدا کنند. در واقع داده‌های ساختاریافته یک روش برای ارتباط بهتر با موتورهای جستجوگر می‌باشد و نشانه‌گذاری اسکیما یکی از راه‌هایی است که شما برای بهبود سایت خود می‌توانید از آن استفاده کنید‌.

آیا نشانه‌گذاری اسکیما در سئو سایت تأثیر دارد؟

اگر شما از نشانه‌گذاری اسکیما استفاده کنید ویژگی برای وب سایت شما و سئو سایت شما اضافه می‌شود یکی از آنها سئوفرندلی شدن سایت است و یکی دیگر از ویژگی‌های آن دیده‌شدن غنی در نتایج جستجو است. سئو فرندلی در واقع یعنی شما محتوای خود را به‌صورت کامل و شفاف در اختیار موتورهای جستجو قرار دهید تا آنها بتوانند شما را در میان رتبه‌های برتر برای کاربران به نمایش بگذارند. ایجاد نشانه گذاری اسکیما در وردپرس باعث می‌شود که شما به‌صورت غنی‌تر در نتایج مشاهده شوید.

نمونه ای از اسکیما ایجاد شده

وب‌سایت‌هایی که به‌صورت غنی ظاهر شده‌اند در نتایج گوگل به شکل دیگری برای کاربران ظاهر می‌شوند.

انواع Rich Results​

زمانی که در مورد نتایج گوگل صحبت می‌کنیم در واقع انتظار داریم که تعداد کلیک‌های سایت بالا برود. شما برای اینکه کلیک‌های بیشتری سایتتان بخورد نیاز دارید که روی سئو سایت کار کنید و انتشار محتوای شما با دیگران تفاوت داشته باشد راه‌های بسیار زیادی برای ارائه محتوای متفاوت وجود دارد که می‌تواند تأثیر مثبت روی سایت شما بگذارد.

ریچ اسنیپت‌ها

Rich Snippets در واقع همان اطلاعات غنی هستند که شما با ساخت نشانه گذاری اسکیما در وردپرس یکسری اطلاعات تکمیلی را برای محتوا قرار می‌دهید. در نهایت موتورهای جستجو این اطلاعات تکمیلی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و باعث می‌شود که سایت شما نتایج خوبی بگیرد.

Rich Cards

Rich Cardsها به معنای کارت‌های غنی هستند که در موبایل زمان جستجو ظاهر می‌شوند. زمانی که شما جستجوی محصولات را آغاز می‌کنید با چنین محتوایی روبرو می‌شوید. این محتوا به دلیل اینکه در موبایل بیشتر دیده می‌شوند طراحی آن‌ها طوری است که قابل‌لمس است.

نمونه از اسکیما Rich Cards

انواع نشانه‌گذاری اسکیما

طرح‌ها و محتوای مختلفی وجود دارد که در آن‌ها از نشانه‌گذاری اسکیما استفاده می‌شود اما محبوب‌ترین آنها مواردی همچون مقالات، کتاب‌ها، آگهی‌های استخدام، ویدئو، نظرات تصاویر، درباره نویسندگان و تاریخ انتشار مطالب هستند که می‌توانید به ایجاد نشانه گذاری اسکیما در وردپرس بپردازید.

ساخت نشانه گذاری اسکیما در وردپرس

ساخت نشانه گذاری اسکیما در وردپرس

شما در ابتدا باید یک قالب را انتخاب کنید که با ایجاد نشانه گذاری اسکیما در وردپرس سازگار باشد. برخی از محتواهای جزئی مانند پاورقی‌ها و فرم‌ها باعث می‌شوند که موتورهای جستجوگر محتوای شما را بهتر درک کنند. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که این اسکیماها با بیشتر قالب‌ها سازگاری ندارند.

نشانه‌گذاری اطلاعات با استفاده از افزونه

همان‌طور که در بالا اشاره شد شما با استفاده از اطلاعات جزئی مانند پاورقی و فرم‌ها می‌توانید یکسری اطلاعات تکمیلی را وارد محتوای خود کنید. اما برای استفاده از یک سری امکانات خاص باید از افزونه‌ها استفاده کنید. امروزه افزونه‌های زیادی هستند که می‌توانند امکانات خاصی را در اختیار شما قرار دهم برای مثال زمان مکان و تاریخ و هرگونه اطلاعات این‌چنینی را شما با استفاده از افزونه‌ها می‌توانید به محتوای خود اضافه کنید.

در ادامه یک افزونه کاربردی با امکانات بالا به شما معرفی می‌کنیم شما با استفاده از آن به ایجاد نشانه گذاری اسکیما در وردپرس بپردازید.

افزونه Schema Markup

شما با استفاده از این افزونه می‌توانید به‌راحتی به ساخت نشانه گذاری اسکیما در وردپرس بپردازید اما باید به شما بگویم که فقط نشانه‌گذاری اسکیما برای داشتن رتبه‌های بهتر وسایلی با کاربران بیشتر کافی نیست. موتورهای جستجو همیشه به عواملی مانند محتوای خوب محتوای باکیفیت و محتوای بالا بازدید بالا دقت می‌کند تا رتبه‌های بهتر را به شما بدهد و فقط نشانه‌گذاری اسکیما برای داشتن یک رتبه بهتر کافی نیست.

همچنین شما نباید سریعا منتظر اتفاقات مثبت باشید و شما باید این روند را طی روزها ماه‌ها و حتی سال‌ها ادامه دهید تا شاید بتوانید در صفحات اول گوگل قرار بگیرید و انتظار نداشته باشید که فوری جواب بگیرید. همچنین شما اگر از افزونه یواست سئو استفاده می‌کنید می‌توانید با سم از نشانه‌گذاری اسکیما استفاده کنید و این یکی از ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی است که کاربران را راحت‌تر می‌کند.

آیا سایت ما دارای نشانه‌گذاری اسکیما است؟

شاید تا کنون شما ندانسته باشید در کدام قسمت از سایت شما دارای نشانه‌گذاری اسکیما هست یا خیر اما شما با استفاده از یک افزونه که توسط گوگل طراحی شده است می‌توانید این تست را به‌راحتی انجام بدهید تا متوجه شوید که از چه نوع اسکیما استفاده می‌کنید. البته این کار بعد از ایجاد نشانه گذاری اسکیما در وردپرس است.

جمع‌بندی

ساخت نشانه گذاری اسکیما در وردپرس یکی از روش‌هایی است که شما را با دیگر سایت‌ها متمایز می‌کند و باعث ایجاد تفاوت میان سایت شما با سایت‌های رقیب می‌شود. شما از این ویژگی به راحتی می توانید استفاده کنید و ما به شما آموزش دادیم که چگونه بتوانید سایت خود را طی مدت زمانی به صفحات اول و نتایج گوگل برسانید. شما در این راه نباید ناامید شوید و ماه‌ها و سال‌ها شاید باید تلاش کنید تا در صفحات اول قرار بگیرید زیرا بدون تلاش هیچ کاری میسر نمی‌شود.

پس ایجاد نشانه گذاری اسکیما در وردپرس به شما کمک زیادی را می‌تواند کند. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود سؤال و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *