جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تغییر ویرایشگر در وردپرس | 2 روش برای تغییر

تغییر ویرایشگر در وردپرس | ۲ روش برای تغییر

تایم مطالعه: ۴ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۱۹
فهرست مطالب

تغییر ویرایشگر در وردپرس یکی از دغدغه بسیاری از کاربران است که به دنبال تغییر ویرایشگر خود در وردپرس هستند. همان‌طور که می‌دانید و در مقالات قبلی هم راجع به آن صحبت کردیم ما سه ویرایشگر اصلی در وردپرس داریم که بسیار حرفه‌ای و کارآمد هستند.

اما سؤالی که در اینجا به وجود می‌آید این است که چگونه می‌توانیم به تغییر انواع ویرایشگر در وردپرس بپردازیم. برای مثال شما به این نکته باید توجه داشته باشید که وردپرس شما در حالت اصلی یعنی ویرایشگر گوتنبرگ قرار دارد و می‌خواهید آن را به ویرایشگر کلاسیک تغییر دهید.

اما سوال اینجاست که تغییر ویرایشگر در وردپرس چگونه صورت می‌گیرد؟ یا اینکه از ویرایشگر کلاسیک گوتنبرگ خود می‌خواهید به ویرایشگر المنتور بروید اما نمی‌دانید که این عملیات به چه شکل انجام می‌شود.

ما در این مقاله آموزشی قرار از کامل درباره تغییر ویرایشگر در وردپرس صحبت‌هایی را داشته باشیم و به شما کامل آموزش دهیم که چگونه می‌توانید از ۳ ویرایشگر خود به بهترین شکل استفاده کنید و آن‌ها را تغییر دهید.

پس این مقاله را از دست ندهید و تا آخر این مقاله آموزشی همراه کافه وردپرس باشید تا به یک قسمت دیگر از آموزش وردپرس بپردازیم. در ادامه با سه ویرایشگر آشنا شده و بعد به آموزش تغییر ویرایشگر در وردپرس می‌پردازیم.

ویرایشگر کلاسیک وردپرس چیست؟

ویرایشگر کلاسیک وردپرس چیست؟

ویرایشگر کلاسیک وردپرس یک‌بخشی است که با استفاده از آن نویسندگان سایت مطالب سایت را در آن قرار می‌دادند و به یک‌شکل متفاوتی است. شما با استفاده از این ویرایشگر می‌توانید کلمه کلیدی موردنظر و نویسه‌های سایت خود را در آن قرار دهید. در آخر هم به‌صورت یک نوشته آن را منتشر کنید.

در همین چند سال پیش ویرایشگر کلاسیک وردپرس به‌صورت ویرایشگر اصلی وردپرس شناخته می‌شد و بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کردند. اما خب در حال حاضر ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس به‌صورت ویرایشگر اصلی وردپرس شناخته می‌شود.

اما خب این به این معنا نیست که شما نمی‌توانید از ویرایشگر کلاسیک بهره ببرید. برای اینکه بتوانید از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید لازم است آن را به‌صورت یک افزونه در سیستم مدیریت محتوای وردپرس خود نصب کنید.

ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس چیست؟

ویرایشگر کوتنبرگ وردپرس

پس از مدت‌ها بعد از اینکه ویرایشگر کلاسیک وردپرس به‌عنوان ویرایشگر اصلی وردپرس بود در حال حاضر ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس به‌عنوان ویرایشگر اصلی وردپرس شناخته می‌شود.

قبلاً هم به این موضوع اشاره داشتیم که برای اینکه ویرایشگر کلاسیک را در وردپرس فعال کنید نیاز است تا از طریق نصب افزونه به آن بپردازید.

اما در حال حاضر برای استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس تنها کافی است وردپرس را نصب کنید و بعد از اینکه روی افزودن نوشته یا افزودن برگ کلیک می‌کنید با صفحه زیر روبه‌رو خواهید شد. در واقع ویرایشگر گوتنبرگ با ویرایشگر کلاسیک تفاوت‌هایی دارد که هرکدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.

برای مثال ویرایشگر گوتنبرگ به‌صورت زنده المان‌هایی که داخل آن قرار دادید را می‌توانید ببینید اما در ویرایشگر کلاسیک در برخی از جاها این امکان وجود ندارد.

یا اینکه در ویرایشگر گوتنبرگ المان‌های اضافی و زیبایی برای وردپرس وجود دارد که می‌توانید آن را در نوشته یا برگهٔ خود استفاده کنید.

اما خب از آن طرف قضیه هم استفاده از ویرایشگر کلاسیک بسیار کاربرپسندتر و ساده‌تر است. یعنی بسیاری از افرادی که از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده می‌کنند رضایت بیشتری نسبت به ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس دارند.

ویرایشگر المنتور وردپرس چیست؟

ویرایشگر المنتور وردپرس چیست؟

این سؤال که ویرایشگر المنتور وردپرس چیست باید گفت که در واقع المنتور یک افزونه صفحه ساز وردپرس است که همان‌طور در قسمت بالا گفته شود در مخزن وردپرس بیش از ۵ میلیون نصب فعال دارد.

این افزونه مخصوص ساخت صفحات است اما از این افزونه می‌توان به‌عنوان یک ویرایشگر برای نوشته برگه‌های خود استفاده کرد. ویرایشگر المنتور وردپرس دارای مزایای بسیار زیادی هم هست که در ادامه به ویژگی‌های ویرایشگر المنتور وردپرس خواهیم پرداخت.

این ویرایشگر مانند دو ویرایشگر دیگر وردپرس که کلاسیک و گوتنبرگ بودند به شما این امکان را می‌دهد تا یک سری از المان‌هایی را در نوشته برگه خود پیاده‌سازی کنید. در ادامه به تغییر ویرایشگر در وردپرس می‌پردازیم.

تغییر ویرایشگر گوتنبرگ به ویرایشگر کلاسیک در وردپرس

یکی از دغدغه کاربران برای تغییر ویرایشگر در وردپرس انتقال ویرایشگر از گوتنبرگ به کلاسیک است. همان‌طور که می‌دانید بعد از نصب سیستم مدیریت محتوای وردپرس ویرایشگران به طور پیش‌فرض روی گوتنبرگ قرار دارد و ویرایشگر به‌عنوان ویرایشگر اصلی شناخته می‌شود.

اما خوب برخی از افراد طبق عادت‌هایی که از قبل داشتن و طرف‌دار ویرایشگر کلاسیک هستند، دوست دارند که ویرایشگر خود را تغییر دهند.

برای تغییر ویرایشگر گوتنبرگ به ویرایشگر کلاسیک در وردپرس کافی است تا به نصب افزونه ویرایشگر کلاسیک بپردازید. برای این کار کافی است به قسمت افزونه‌ها رفته و از طریق مخزن وردپرس به نسب افزونه وردپرس کلاسیک بپردازید.

نصب و فعال سازی افزونه ویرایشگر کلاسیک وردپرس

بعد از نصب این افزونه به طور خودکار ویرایشگر شما از گوتنبرگ به ویرایشگر کلاسیک تغییر می‌کند. برای اینکه بخواهید از ویرایشگر کلاسیک به ویرایشگر گوتنبرگ برگردید کافی است تا افزونه ویرایشگر کلاسیک وردپرس را غیرفعال کنید.

غیرفعال‌کردن این افزونه ویرایشگر شما به طور خودکار به ویرایشگر گوتنبرگ تغییر خواهد کرد. در ادامه به تغییر ویرایشگر گوتنبرگ ویرایشگر کلاسیک به ویرایشگر المنتور خواهیم پرداخت.

تغییر ویرایشگر در وردپرس به المنتور

برای تغییر ویرایشگر در وردپرس یکی از راه‌های آن تغییر ویرایشگر کلاسیک به ویرایشگر گوتنبرگ بود که در بالا گفتیم. اما یکی از نکات تغییر ویرایشگر به المنتور در وردپرس است که بسیاری از افراد به دنبال این هستند که ویرایشگر گوتنبرگ کلاسیک خود را به ویرایشگر وردپرس تغییر دهند. این کار هم بسیار راحت و با استفاده از چند کلیک انجام می‌شود.

برای تغییر ویرایشگر در وردپرس کافی است تا شما به نصب افزونه المنتور بپردازید. برای این کار کافی است به قسمت مخزن وردپرس بروید و افزونه المنتور را از آن قسمت نصب کنید.

نصب افزونه المنتور وردپرس

بعد از نصب پلاگین وقتی به قسمت نوشته‌ها یا برگه‌های خود بروی در آن قسمت‌ها یک دکمه‌ای به نام ویرایش با المنتور وجود دارد که می‌توانید خیلی راحت به ویرایشگر المنتور بروید.

در این موضوع تفاوتی ندارد که شما از ویرایشگر کلاسیک یا گوتنبرگ استفاده می‌کنید؛ در هر دو صورت قادر خواهید بود تا به ویرایشگر المنتور وردپرس بروید. در ادامه هم مانند همیشه یک جمع‌بندی برای مقاله تغییر ویرایشگر در وردپرس خواهیم داشت.

جمع‌بندی

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید قطعاً نمی‌دانید که این سیستم امکانات بسیار زیادی را برای کاربرانش فراهم کرده است.

یکی از آن امکاناتی که بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند ویرایشگرها هستند که کاربرها بر اساس سلیقه خود آن را تغییر می‌دهند و از ویرایشگری که می‌خواهند استفاده می‌کنند. اما بااین‌وجود بسیاری از مدیران و نویسندگان سایت دغدغه این را دارند که به تغییر ویرایشگر در وردپرس خود بپردازند.

همان‌طور که قبلاً هم گفته شد وردپرس دارای سه ویرایشگر اصلی است که به ما امکان می‌دهد تا بتوانیم نوشته یا برگ خود را به‌صورت حرفه‌ای‌ترین حالت ممکن ویرایش کنیم.

ما در این مقاله آموزشی کامل به این موضوعات پرداختیم و به شما عزیزان تغییر ویرایشگر در وردپرس را یاد دادیم تا بتوانید ویرایشگر خود را در وردپرس به‌راحتی تغییر دهید.

امیدوارم که از این مقاله آموزشی بهره کافی را برده باشید و اگر که این مقاله برای شما مفید بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید تا آنها هم بتوانند از این مقاله بهره لازم را ببرند.

پیروز و سربلند باشید.

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *