جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تغییر نقش کاربری پیش‌فرض در ووکامرس

تغییر نقش کاربری پیش‌فرض در ووکامرس

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۱۵
فهرست مطالب

تغییر نقش کاربری پیش‌فرض در ووکامرس یکی از مشکلات اساسی در ووکامرس است. یکی از مشکلاتی که در ووکامرس وجود دارد این است که کاربران جدید سایت شما ممکن است به‌عنوان مشتری شناخته شوند. شاید شما فکر کنید که تغییر نقش کاربری پیش‌فرض در ووکامرس یک کار راحت است اما زمانی مشکل به وجود می‌آید که شما می‌خواهید ثبت‌نام کاربران جدید را انجام بدهید و کاربر در هنگام خرید باید به‌عنوان مشتری شناخته شود. قیمت گذاری در ووکامرس بر اساس نقش نیز یکی از آموزش های در این حوزه می‌باشد.

فهرست مطالب

چگونه تغییر نقش کاربری پیش‌فرض در ووکامرس را انجام دهیم؟

تغییر نقش کاربری پیش‌فرض در ووکامرس

به‌صورت خودکار زمانی که کاربران در سایت شما ثبت‌نام می‌کنند به‌عنوان مشتری ثبت می‌شوند اما شما شاید قصد داشته باشید که در هنگام ثبت‌نام برای کاربران خود یک نقش جدید را ثبت کنید. اگر بخواهیم مثالی برای این مشکل بزنیم زمانی است که شما برای پشتیبانی سایت خود یک ایمیل داده‌اید و کاربران می‌خواهند که به شما ایمیل بزنند و در این موقع تمام کاربران به یک نوع شناخته می‌شوند و در هنگام ثبت در سایت ووکامرسی شما تمامی آنها به‌عنوان مشتری یاد می‌شوند.

یکی از راه‌های ساده برای تغییر نقش کاربری پیش‌فرض در ووکامرس این است که شما در هنگام ثبت‌نام شخصی‌سازی‌هایی را انجام بدهید و به کاربران اجازه بدهید که نقش خود را تعیین کنند برای این کار در بخش ثبت‌نام اولیه می‌توانید که نقش‌های مختلف را ایجاد کنید در ادامه به بررسی این کار می‌پردازیم.

می‌توانید از فیلتر woocommerce_new_customer_data استفاده کنید.

کار اصلی این فیلتر این است که در زمان ثبت‌نام شما می‌توانید اطلاعات اولیه را تغییر دهید و شما می‌توانید با استفاده از این فیلتر نقشه‌های جدیدی را برای سایت خود طراحی کنید تا تمامی کاربران با یک نام شناخته نشوند. شما برای اضافه‌کردن این فیلتر به سایت ووکامرسی خود باید از بخش add_filter استفاده کنید و کد زیر را در آن قرار دهید.

<?php add_filter( $tag, $function_to_add, $priority, $accepted_args ); ?>

شما باید به‌جای $tag از نام فیلتر و به‌جای $function_to_add باید نام تابع موردنظر خودتان را وارد کنید. در ادامه کار باید در تابع کدهای مخصوص را وارد کنیم و اطلاعاتی که مربوط به اطلاعات مشتری است را برگردانیم.

function cafewp_new_customer_data($new_customer_data){

 $new_customer_data[‘role’] = get_option( ‘default_role’ );

 return $new_customer_data;

شما با استفاده از کد بالا می‌توانید تعیین کنید که نقش‌ها متناسب با تنظیمات انجام داده شده قرار بگیرد.

چگونه کد تغییر نقش کاربری پیش‌فرض در ووکامرس را اضافه کنیم؟

شاید این سؤال پیش بیاید که کد هارا در کجای سایت باید قرار دهیم. در واقع فایل functions.php دریافت‌کننده کدهای جدیدی است که می‌خواهید وارد کنید. برای این کار وارد فایل منیجرهاست شوید و در قدم بعدی پوشه‌های  public_html و wp-content را باز کنید و در نهایت پوشه قالب سایت خود را باز کنید و در آخر کار باید فایل  functions.php را باز کنید. کد را در خط پایانی این فایل وارد کنید و در آخر فایل را ذخیره کنید.

انتخاب نقش کاربری پیش فرض در وردپرس

برای تغییر نقش کاربری پیش‌فرض در ووکامرس وارد تنظیمات عمومی شوید.

بخش عمومی در قسمت تنظیمات سایت

 و در قدم بعدی از بخش نقش پیش‌فرض کاربر تازه باید نقش کاربری جدید که مدنظرتان است را انتخاب کنید.

تغییر نقش کاربری پیش‌فرض در قسمت تنظیمات وردپرس

بعد از انجام این کار از این به بعد تمامی کاربران که در سایت شما ثبت‌نام کنند نقشی که وارد کرده‌اید را دریافت خواهند کرد.

جمع‌بندی

تغییر نقش کاربری پیش‌فرض در ووکامرس یکی از روش‌هایی است که می‌تواند کار شما را راحت‌تر کند و باعث می‌شود که شما کاربران خود را بهتر بشناسید. شما این کار را با استفاده از کدنویسی می‌توانید انجام دهید و از کدهایی که در اختیار شما قرار دادیم می‌توانید استفاده کنید و طبق آموزش پیش بروید تا تغییر نقش کاربری پیش‌فرض در ووکامرس را انجام بدهید. در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *