جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس با چند روش بسیار کاربردی!

انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس با چند روش بسیار کاربردی!

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
فهرست مطالب

انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس یکی از مهم‌ترین مواردی است که شما در سایت خود باید به آن اهمیت بدهید؛ زیرا انتخاب یک پسورد قوی می‌تواند راه ورود هکران به سایت شما را مسدود کند و مطمئن باشید شما با انتخاب پسورد قوی می‌توانید امنیت سایت خود را چندین برابر افزایش بدهید. اگر در رابطه با بازیابی کلمه عبور در وردپرس نیاز به راهنمایی دارید از این مقاله کمک بگیرید.

همان‌طور که گفتیم یکی از راه‌هایی که هکران می‌توانند با استفاده از آن راه ورود به سایت شما را پیدا کنند دانستن رمز عبور سایت شما است پس شما با انتخاب رمز عبور قوی می‌توانید از ورود این افراد به سایت خود جلوگیری کنید پس تا آخر مقاله انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس با کافه وردپرس همراه باشید.

فهرست مطالب

انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس چگونه است؟

زمانی که ما در مورد یک پسورد قوی صحبت می‌کنیم منظورمان این است که راه نفوذ و دانستن آن کار سختی باشد و زمانی که دانستن این رمز عبور راحت باشد افراد می‌توانند به‌راحتی وارد سایت شما شده و این افراد سودجو اطلاعاتی که شما چندین سال برای آنها زحمت کشیده‌اید را از بین ببرند.

همچنین می‌توانند تأثیر مخربی روی سایت شما داشته باشند و همگی این اتفاقات می‌تواند ناشی از عدم اهمیت‌دادن یک رمز عبور باشد شاید از خودتان سؤال بپرسید که یک رمز عبور قوی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا مطمئن شویم که پسورد ما قوی است در ادامه همراه ما باشید تا این آموزش را در اختیار شما قرار بدهیم نکات زیر نکاتی است که شما باید به آن دقت کنید پس در ادامه انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس همراه ما باشید.

عدم استفاده از پسوردهای رایج

در ادامه انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس باید بگوییم زمانی که شما در سایت خود در حال فعالیت هستید مطمئن محتوا و اطلاعات ارزشمندی را درون آن قرار داده‌اید که نمی‌خواهید هیچگاه این اطلاعات را در اختیار افراد سودجو قرار بگیرد و به‌نوعی سایت شما از بین برود. یکی از مهم‌ترین نکاتی که شما باید به آن دقت کنید استفاده از پسوردهایی است که تاکنون آنها را ندیده‌اید شاید شما بخواهید که از پسوردهای ساده برای حفظ کردن راحت‌تر استفاده کنید؛ اما باید بدانید همان‌طور که شما راحت این پسورد را حفظ کرده‌اید برای هکران نیز استفاده از این پسورد کار راحتی است و این موضوع از موضوعات مهم در انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس  است.

عدم استفاده از پسوردهای رایج

مهم‌ترین نکاتی که شما در هنگام انتخاب پسورد باید به آن دقت کنید در زیر به‌صورت لیست در اختیار شما قرار گرفته است.

  1. شامل اعداد، حروف و کاراکترهای خاص (@،#،*،&،$) باشد.
  2. حداقل باید ۱۲ کاراکتر داشته باشد و ۵۰ کاراکتر حالت ایدئال است.
  3. پسورد می­‌تواند شامل فاصله هم باشد (یک رمز عبور را برای چند حساب کاربری مختلف استفاده نکنید)
  4. هر ۱۲۰ روز تا چهار ماه پسورد خود را تغییر دهید.

شما این نکات را رعایت کنید می‌توانید مطمئن شوید که سایت شما از نظر رمز عبور مشکل خاصی ندارد و می‌تواند باعث شود خیال شما راحت باشد.

استفاده از Password Manager

استفاده از Password Manager

شاید تا به اینجای مقاله انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس که همراه ما بودید مطمئن شده‌اید که پسورد سایت شما ناایمن است و در این زمان برای اینکه شما بتوانید از پسورد قوی استفاده کنید می‌توانید از Password Manager کمک بگیرید. این برنامه یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها نزد کسانی است که می‌خواهند از رمزهای عبور سخت و تصادفی استفاده کنند و شما زمانی که رمزهای عبور را از این نرم‌افزار دریافت می‌کنید می‌توانید مطمئن باشید که رمزهای عبور شما تاکنون در اختیار کسی قرار نگرفته است و به‌صورت کاملاً تصادفی در اختیار شما قرار می‌گیرد که حتی خودتان هم نمی‌توانید آن را حفظ کنید پس به همین خاطر آن را در یک جا یادداشت کنید.

از پسورد یکسان در چند اکانت استفاده نکنید!

در ادامه انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس باید به این موضوع اشاره کنیم ممکن است شما از یک ایمیل و رمز عبور در چند اکانت و برنامه استفاده کنید و در چنین زمانی اگر یکی از این رمزهای عبور در اختیار افراد سودجو قرار بگیرد می‌تواند با استفاده از رمز عبور در سایر اکانت‌های شما وارد شوند. شما باید از رمزهای عبور قوی و پیچیده در تمامی اکانت‌های مهم خود استفاده کنید و اگر می‌توانید از رمز عبور غیرتکراری برای هر اکانت خود استفاده کنید.

اگر غیر از این باشد شما به هکرها کمک کرده‌اید که با دانستن رمز عبور یکی از اکانت‌های شما به‌راحتی بتوانند وارد سایر اکانت‌ها و برنامه‌های شما بشوند.پس انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس را مهم بدانید.

عدم استفاده از نام کاربری “admin”

تا به اینجای انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس در مورد رمز عبور و اهمیت آن صحبت کردیم؛ اما یکی دیگر از بخش‌های مهمی که روی امنیت سایت شما بسیار تأثیرگذار است نام کاربری شما است که شما باید آن را از حالت پیش‌فرض خارج کنید و نام کاربری مختص خودتان را وارد کنید. اگر شما از نام کاربری پیش‌فرض استفاده کنید با دانستن رمز عبور شما به‌راحتی می‌توانند وارد سایت شما بشوند و دیگر نیازی به دانستن نام کاربری شما نیست. افزونه‌های وجود دارد که شما با استفاده از آنها می‌توانید نام کاربری خود را نیز به‌راحتی تعویض کنید پس اگر تابه‌حال از نام کاربری پیش‌فرض استفاده می‌کردید همین حالا آن را تغییر بدهید.

استفاده از پسورد قوی برای ادمین‌های سایت

استفاده از پسورد قوی برای ادمین‌های سایت

در ادامه انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس باید بگوییم ممکن است سایت شما دارای چندین ادمین باشید که هرکدام از آنها دسترسی‌های خاص خود را دارند حتی اگر شما از رمز عبور قوی استفاده کنید هکرها می‌توانند با استفاده از اکانت ادمین‌های سایت شما وارد سایت شما بشوند پس به‌تمامی ادمین‌های خود بگویید که از رمزهای عبور قوی مانند شما برای خودشان استفاده کنند.

انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس: خودتان پسورد قوی تولید کنید!

همان‌طور که گفته شد امروزه افزونه‌هایی وجود دارد که شما با استفاده از آنها به‌راحتی می‌توانید رمزهای عبور خود را دریافت کنید؛ اما در این میان افزونه‌هایی هم وجود دارند که به شما کمک می‌کند شما خودتان رمز عبور را تولید کنید. برای مثال افزونه iThemes Security به شما این امکان را می‌دهد تا با کلیک بر روی آن یک رمز عبور را به‌صورت تصادفی تولید کنید و از آن استفاده کنید و در انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس  میتواند به شما کمک کند.

تغییر پسورد در فواصل زمانی مشخص

یکی دیگر از نکاتی که شما باید آن را به‌عنوان اجبار برای خود در نظر بگیرید تغییر پسورد در فواصل زمانی مشخص است و در رابطه با انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس اهمیت دارد.برای مثال شما می‌توانید که رمز عبور خود را هر ماه و یا هر دو ماه یکبار تعویض کنید؛ ولی مطمئناً نباید این فاصله بیشتر از چهار ماه باشد و سعی کنید در فواصل زمانی مشخص و رمز عبور خود را تغییر بدهید.

از حملات Brute Force در امان باشید!

از حملات Brute Force در امان باشید!

این حمله یکی از حمله‌هایی است که هکران از آن برای فهمیدن نام کاربری و رمز عبور شما استفاده می‌کنند و در این روش افراد سودجو با انتخاب و امتحان نام‌های کاربری و رمز عبور مختلف سعی دارند وارد سایت شما بشوند. شما برای اینکه از این مشکل در امان باشید می‌توانید از افزونه‌های استفاده کنید که با محدودکردن تعداد ورود رمز و نام کاربری اشتباه از دسترسی کاربران جلوگیری می‌کنند و آنها را محدود می‌کنند.

استفاده از اهراز هویت دومرحله‌ای (Two-Factor Authentication)

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌تواند باعث شود خیال شما دررابطه‌با امنیت سایت راحت شود استفاده از قابلیت احراز هویت دومرحله‌ای است. این قابلیت این ویژگی را دارد که باعث می‌شود حتی اگر افراد دیگر رمز عبور سایت را بدانند نتوانند وارد سایت بشوند و هر فرد با کد اختصاصی که به او پیامک می‌شود می‌تواند وارد سایت بشود و حتی اگر رمز عبور شما را بدانند نمی‌توانند وارد سایت بشوند.

در چنین حالتی افرادی می‌توانند وارد سایت شما بشوند که هم رمز عبور سایت را به‌درستی وارد کردند و هم اینکه کد ثانویه را به‌درستی وارد کردند و برای ورود مجدد به سایت نیاز دارند که کد ثانویه دوباره برای آنها ارسال شود و بتوانند وارد سایت شوند.پس از این قابلیت مقاله انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس  هم استفاده کنید.

جمع‌بندی

انتخاب پسورد ایمن برای وردپرس کار سختی نیست؛ اما اگر شما این کار راحت را نادیده بگیرید می‌توانید به‌راحتی باعث شوید اطلاعات و محتوای سایت شما در اختیار افراد سودجو قرار بگیرد. اگر نکاتی را که در این مقاله گفتیم به‌خوبی رعایت کنید از نظر امنیت ورود به سایت شما تضمین می‌شود؛ ولی اگر باز هم این نکات را نادیده بگیرید ممکن است در هر لحظه در معرض خطر ورود افراد سودجو و هکر به سایت خود باشید.

از افزونه‌ها و همچنین نکاتی که گفتیم به‌خوبی استفاده کنید و امنیت سایت خود را هیچگاه دست‌کم نگیرید؛ زیرا می‌تواند باعث شود زحمات چندین‌ساله شما به‌راحتی از بین برود. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *