جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دیدگاه ها در وردپرس چگونه نظرات در وردپرس را مدیریت کنیم؟

دیدگاه ها در وردپرس | چگونه نظرات در وردپرس را مدیریت کنیم؟

فهرست مطالب

دیدگاه ها در وردپرس یکی از عواملی هستند که باعث می‌شوند شما تعامل سازنده و برقراری ارتباط خوب را با کاربران خود داشته باشید. همه ما می دانیم که وردپرس چیست و امروزه اگر شما دارای هر کسب‌وکاری باشید نیاز دارید که یک ارتباط خوب را با کاربران خود داشته باشید که این امر در سایت‌های اینترنتی نیز مستثنا نیست‌.

اگر شما دارای سایت اینترنتی هستید و می‌خواهید که در سایت وردپرسی خود یکی از راههای تعامل با کاربران را داشته باشید می‌توانید که از نظرات در وردپرس استفاده کنید و با ایجادکردن این بخش باعث شوید که کاربران با شما در ارتباط باشند.

منظور از دیدگاه ها در وردپرس چیست؟

منظور از دیدگاه ها در وردپرس چیست؟

اگر یکی از کاربران شما در مورد سایت شما و محتوای قرار گرفته در صفحات سایت شما یک مشکل داشته باشد تنها راهی که می‌تواند درباره آن مشکل با شما ارتباط برقرار کنند این است که شما یک بخش برای کامنت ها در وردپرس ایجاد کنید تا یک ارتباط خوب و مؤثر و البته که تأثیرگذار با کاربران داشته باشید.

امروزه در اکثر سایت‌های وردپرسی همگی ما یک بخش را برای نظرات در وردپرس مشاهده می‌کنیم که بیشتر این بخش در قسمت پایین صفحات قرار می‌گیرد.

البته که شما متناسب با قالب خود می‌توانید که بخش دیدگاه ها در وردپرس را در بخش‌های مختلف صفحه خود قرار بدهید ولی در نهایت باعث شوید که کاربران از این طریق با شما در ارتباط باشند.

یکی دیگر از ویژگی‌های بخش کامنت ها در وردپرس این است که شما می‌توانید به کاربران این اجازه را بدهید تا زمانی که پیام خود را در سایت شما قرار می‌دهند ابتدا شما آن را تأیید کنید و سپس در سایت شما نظر کاربر منتشر شود ولی شما می‌توانید که حتی این اجازه را بدهید که بدون تأیید مدیر سایت پیام به‌صورت مستقیم در سایت شما قرار بگیرد.

در ادامه مقاله روش‌های مناسب برای بخش کامنت ها در وردپرس را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا شما بتوانید این فرم را به‌خوبی در سایت خود منتشر کنید.

چگونه نظرات در وردپرس را مدیریت کنیم؟

چگونه نظرات در وردپرس را مدیریت کنیم؟

بعد از ایجاد نوشته در وردپرس یا افزودن برگه در وردپرس شما نیاز دارید تا نظراتی که برای نوشته‌ها و برگه‌های شما ایجاد می‌شوند را مدیریت کنید.

شما برای اینکه بتوانید نظرات در وردپرس را مشاهده و آن‌ها را تأیید کنید می‌توانید به بخش دیدگاه‌ها در داشبورد وردپرس خودتان بروید.

زمانی که شما وارد بخش دیدگاه‌ها می‌شوید می‌توانید مشاهده کنید که تمامی پیام‌ها در آنجا قرار دارد و یک دسته‌بندی هم وجود دارد که شما می‌توانید پیام‌هایی که در انتظار تأیید هستند را نیز مشاهده کنید و با استفاده از این بخش می‌توانید مطمئن شوید که شما به‌تمامی نظرات کاربران سایت خود جواب داده‌اید و هیچ دیدگاهی بدون پاسخ نمانده است.

شما همچنین برای تأیید دیدگاه می‌توانید روی گزینه Approve کلیک کنید.

همچنین شما قابلیت‌های دیگر را در بخش دیدگاه وردپرس دارید برای مثال شما می‌توانید یک دیدگاه را به‌صورت کلی حذف کنید و یا گزارش آن را بدهید.

حتی در نهایت اگر نیاز بود می‌توانید که دیدگاه را ویرایش کنید و همگی این امکانات بسیار ساده هستند که شما با ورود به بخش دیدگاه ها در وردپرس می‌توانید تمامی آن‌ها را مشاهده کنید.

چگونه دیدگاه‌های اسپم را به‌صورت خودکار حذف کنیم؟

در بعضی از مواقع برخی از کاربران و یا همچنان از بخش دیدگاه ها در وردپرس می‌خواهم که وارد سایت شما بشوند ولی شما نیاز دارید که با استفاده از یک فیلتر بتوانید که تمامی این پیام‌ها و دیدگاه‌ها را مدیریت کنید و بتوانید که آن‌ها را به‌صورت همیشگی مشاهده کنید و به‌صورت خودکار به بخش دیدگاه‌های اسپم منتقل شوند.

شما برای این کار می‌توانید که از پلاگین Akismet استفاده کنید و زمانی که به این پلاگین یکسری ساختار پیام‌های اسپم را می‌دهید از آن به بعد این پلاگین متوجه می‌شود که کدام یک از دیدگاه‌ها برای سایت شما مخرب هستند و آن‌ها را ببخشد دیدگاه‌های اسپم منتقل می‌کند.

البته که باید توجه کنید این پلاگین می‌تواند تمامی انتخاب‌های خود را به‌درستی انجام بدهد و ممکن است که در برخی از مواقع دیدگاه‌های کاربران مثبت را نیز به‌عنوان اسپم شناسایی کند پس شما به‌صورت همیشگی یک مدیریت کلی از بخش دیدگاه‌های اسپم را داشته باشید تا مبادا دیدگاه‌های کاربران خود را از دست بدهید.

همچنین اگر بخواهیم یک تعریف کلی در مورد بخش دیدگاه‌های حذف شده بدهیم باید بگوییم که این پیام‌ها به مدت ۳۰ روز در بخش زباله‌دان دیدگاه‌های سایت شما قرار می‌گیرد و شما باید آن‌ها را مدیریت کنید تا اتفاقی یکی از پیام‌هایی را که به‌اشتباه حذف کرده‌اید به‌صورت کلی حذف نشود، پس مراقب این بخش نیز باشید.شاید برخی از شما با استفاده از بخش نظرات در وردپرس به مشکل خوردید و نیاز دارید که این بخش را غیرفعال کنید.

پس با ما در ادامه همراه باشید تا آموزش غیرفعال‌کردن بخش نظرات در وردپرس را به شما عزیزان آموزش بدهیم.

چگونه می‌توانیم بخش نظرات در وردپرس را غیرفعال کنیم؟

چگونه می‌توانیم بخش نظرات در وردپرس را غیرفعال کنیم؟

همان‌طور که گفته شد در برخی از مواقع شما برای یک محتوای خاص و برای یک صفحه شاید بخواهید که فرم بخش نظرات را پاک کنید.

شما برای این کار کافی است که به بخش داشبورد وردپرس خود مراجعه کنید و در قدم بعدی وارد ویرایش پست‌ها شوید و در نهایت تیک مربوط به گزینه پذیرفتن دیدگاه را بردارید.

چگونه می‌توانیم به سایر کاربران سایت خود اجازه دسترسی به کامنت ها در وردپرس را بدهیم؟

اگر سایت شما هر روز پیشرفت کند در نهایت باعث می‌شود که کاربران سایت شما نیز بیشتر شود و شما نیاز دارید که به‌تمامی دیدگاه‌های کاربران سایت خود پاسخ بدهید که این کار کمی برای شما سخت می‌شود.

شما برای حل این مشکل می‌خواهید که یک کاربر دیگر را به‌عنوان مدیر سایت قرار بدهید و این دسترسی را به آن بدهید که بتواند به دیدگاه کاربران سایت شما پاسخ بدهد.

البته که آموزش این بخش ما مربوط به این موضوع است که شما اجازه دسترسی فقط به بخش دیدگاه‌ها را به کاربر موردنظر می‌دهید پس نگران این نباشید که کاربر بتواند به‌تمامی بخش‌های مدیریتی سایت شما دسترسی پیدا کند.

شما برای اینکه دسترسی فقط به دیدگاه‌ها را به کاربر موردنظر خود بدهید نمی‌توانید که از بخش نقش‌ها این انتخاب را انجام بدهید و برای این کار می‌توانید از پلاگین Comment Moderation Role استفاده کنید.

شما در نهایت با استفاده از این پلاگین می‌توانید که یک نقش مربوط به دسترسی به دیدگاه‌ها را ایجاد کنید و بابت این موضوع نگران سایر بخش‌های مدیریتی سایت وردپرسی خود نداشته باشید.

تنظیمات مربوط به قسمت کامنت ها در وردپرس

تنظیمات مربوط به قسمت کامنت ها در وردپرس

در ادامه مقاله به بحث مهم و تأثیرگذار تنظیمات مربوط به قسمت دیدگاه ها در وردپرس می‌رسیم که شما با استفاده از پیکربندی‌های مربوط به بخش تنظیمات دیدگاه‌ها می‌توانید که باعث شوید عملکرد این بخش بسیار بهتر باشد پاسدار ادامه مقاله همراه ما باشید.

شما برای رفتن به بخش تنظیمات مربوط به قسمت دیدگاه‌ها در وردپرس باید وارد بخش تنظیمات بشوید و سپس وارد بخش Discussion شوید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید بخش تنظیمات مربوط به قسمت دیدگاه ها در وردپرس دارای بخش‌های مختلفی است که اگر بخواهیم به‌صورت کلی بگوییم بخش تنظیمات پیش‌فرض نوشته یا default post setting، دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها یا other comment settings، بخش Email me whenever،بخش Before a comment appears settings،بخش Comment Moderation و بخش avatar همگی بخش‌های مربوط به تنظیمات قسمت دیدگاه‌ها می‌باشد که کار با آن‌ها راحت است.

جمع‌بندی

دیدگاه ها در وردپرس یکی از بخش‌های بسیار تأثیرگذار برای ارتباط با کاربران سایت است که شما به‌راحتی می‌توانید از این بخش به نحو احسنت استفاده کنید. ما امروز سعی کردیم که بخش کامنت ها در وردپرس را به‌صورت کامل مورد بررسی قرار بدهیم تا شما به‌صورت کلی با این بخش آشنا بشوید.

همچنین به شما آموزش‌هایی را دادیم که برای مثال شما بتوانید اجازه دسترسی سایر کاربران را به بخش دیدگاه‌ها را صادر کنید و یا اگر خواستید بتوانید که بخش دیدگاه‌ها را برای یک محتوا و صفحه خاص غیرفعال کنید.

امیدواریم که توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از بخش دیدگاه‌ها در وردپرس استفاده کنید تا بتوانید ارتباط خوبی را با کاربران سایت خودتان داشته باشید و اگر آن‌ها مشکلی داشتند بتوانند که مشکل خود را از این راه‌حل کنند.

پیروز و سربلند باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *