جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
مشکلات رایج قالب وردپرس

مشکلات رایج قالب وردپرس | راه برای حل مشکل

تایم مطالعه: ۷ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
فهرست مطالب

مشکلات رایج قالب وردپرس یکی از موضوعاتی است که بسیاری از کاربران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و به دنبال راه حل‌هایی برای رفع مشکلات رایج قالب وردپرس هستند. همانطور که قبلا هم به این موضوع که قالب وردپرس چیست اشاره کردیم و آن را کامل به شما عزیزان آموزش دادیم، ممکن است مشکلاتی برای قالب شما پیش آمده باشد.

بعضی اوقات این قالب‌ها و افزونه‌ها یا به همراه هم یا به‌صورت تکی باعث بروز مشکلاتی در سایت و صفحه می‌شوند در این مقاله برخی از این مشکلات را معرفی می‌کنیم. در این مقاله از سایت کافه وردپرس قصد داریم به بررسی مشکلات رایج قالب وردپرس که به وجود می‌آید بپردازیم. همچنین روش‌های رفع این مشکلات را معرفی کنیم تا دیگران با این مشکلات مواجه نشوید.

برخی از مشکلات رایج قالب وردپرس

  • سفید شدن صفحه پس از فعال‌شدن قالب
  • اسلایدرها و تب‌های باز شونده کار نمی‌کنند
  • عدم تطابق در قالب نصب شده و دموی آن
  • عدم ذخیره و اعمال تنظیمات انجام شده

خطای سفید شدن صفحه پس از فعال‌سازی قالب

خطای سفید شدن صفحه پس از فعال‌سازی قالب

در اولین قدم از مشکلات رایج قالب وردپرس مطمئن شوید که پی اچ پی شما آپدیت و به‌روز است. یکی از مشکلات رایج قالب وردپرس که دررابطه‌با قالب پیش می‌آید مواجه شدن با یک صفحه سفید است. این مشکل در اکثر مواقع مربوط می‌شود به سرور و ورژن پی اچ پی شما.

روش اول در حل این موضوع این است که ابتدا ورژن پی اچ پی شما باید ۵.۶ و یا ۷ باشد اگر در این ورژن نیست باید با مدیریت‌هاست خود تماس بگیرید و از آن‌ها درخواست کنید این مشکل را حل کنند و یا اگر خودتان می‌توانید این کار را انجام دهید. روش دوم در حل این موضوع این است که اگر مشکل با روش اول حل نشد دلیلش می‌تواند تداخل یک افزونه بر روی سایتتان باشد.

ابتدا تمام افزونه‌ها را غیرفعال کنید و بعد تک‌به‌تک آن هارا فعال کنید و امتحان کنید و در این هنگام متوجه شوید که مشکل از کدام افزونه است. اگر این کار را انجام دهید می‌توانید مشکل را برطرف کنید. نکته مهمی که باید گفت این است که ابتدا از روش غیرفعال‌کردن افزونه‌ها استفاده کنید و سپس به ارتقای ورژن پی اچ پی روی بیاورید چون ممکن است در همان ابتدا مشکل حل شود.

اسلایدرها و تب‌های باز شونده کار نمی‌کنند.

این مسئله هم شاید یکی از مشکلات رایج قالب وردپرس شما کاربران عزیز باشد که با آن مواجه شده‌اید اما باید بدانید حل این مشکل بسیار آسان است و قابل‌حل است. اسلایدرها و تب‌های باز شونده و یا بخش‌هایی از سایت که به این شکل در حال کارکردن هستند یعنی به‌صورت منوهای فانتزی هستند از یک قابلیت به اسم JavaScript و یا JS استفاده می‌کنند.

این قابلیت یک نوع زبان برنامه‌نویسی است که اسلایدرها و بعضی از منوهای اعتبارسنجی سایت شما را انجام می‌دهند. در برخی موارد بعضی از قالب‌ها و پلاگین‌های وردپرس از این قابلیت استفاده می‌کنند زیرا این قابلیت امکانات فوق‌العاده‌ای را در اختیار توسعه دهندگان می‌گذارد و احتمالاً مشکلی به وجود نمی‌آوردند. اما بعضی از اوقات هم ممکن است از طرف آن مشکلاتی به وجود بیاید و به یکی از مشکلات رایج قالب وردپرس تبدیل شود.

روش حل این مشکل

با مراجعه به پیشخوان سایت وردپرسی خود همه افزونه‌ها را ابتدا غیرفعال کنید و در مرحله بعد آن‌ها را به‌صورت تکی فعال کنید و بعد از فعال‌سازی هرکدام به سایت خود برگردید و ببینید مشکل حل شده است یا نه.

نکته مهم: هر بار که این کار را انجام می‌دهید از کلیدهای Ctrl + F5 استفاده کنید تا کش مرورگر کامل پاک شود.

عدم تطابق در قالب نصب شده و دموی آن

اگر چنین قصدی را دارید باید کارهایی را انجام دهید البته اگر قالب خریداری شده دارای بسته نصب آسان بود نیاز به چنین کارهایی نیست. اما اگر شما بسته نصب را ندارید باید اقداماتی انجام دهید تا بسته نصبی مطابق دموی آن شود.

روش اول درون‌ریزی محتوا است.

اگر از سایتی که قالب را خریده‌اید درون‌ریز محتوای آن را در اختیار شما قرار دهد شما می‌توانید از بخش ابزارها درون ریزی را اجرا کنید تا محتوا به‌صورت کامل در سایت بارگذاری شود. اگر شما این فایل را در اختیار نداشتید بازهم مشکلی نیست زیرا شما با مقداری وقت‌گذاشتن می توانیدمحتوا را خودتان ایجاد کنید.

شبیه نبودن قالب خریداری شده با دمو قالب

یکی از مشکلات رایج پوسته وردپرس شبیه نبودن قالب خریداری شده با دموی آن است. زمانی که شما تصمیم به خریدن یک قالب می‌گیرید ابتدا دموی آن را مشاهده می‌کنید و سپس توقع دارید که قالب خریداری شده مانند دموی آن باشد و شما برای شبیه شدن به دمو باید یک سری اقدامات را انجام بدهید ولی اگر قالب خریداری شده توسط شما دارای بسته نصبی آسان باشد کار شما کمی راحت‌تر است. اما اگر شما بسته نصبی آسان را در اختیار نداشت یکسری اقدامات و مراحل را باید طی کنید تا به آن خواسته مطلوب خود دستیابی پیدا کنید.

درون ریزی محتوا

اگر شما فایل درون ریزی محتوا را از شرکتی که قالب را تهیه کرده‌اید در اختیار داشته باشید باید به کمک بخش ابزارها درون ریزی را انجام بدهید و اگر این فایل را در اختیار نداشتید می‌توانید با کمی دانش و حوصله این کار را خودتان انجام بدهید.

نصب تنظیمات مربوطه

اگر فایل درون ریزی قالب در اختیار شما قرار گرفت می‌توانید به‌راحتی با استفاده از آن تنظیمات مربوط به این کار را برای قالب انجام بدهید و برای انجام این کار نیازی نیست که افزونه‌ای نصب کنید زیرا افزونه‌های زیادی برای این کار وجود دارد. اگر هم فایل درون ریزی را در اختیار نداشتید با استفاده از بخش تنظیمات می‌توانید مشکل را برطرف کنید و تنظیمات را اعمال کنید.

ساخت برگه خانه

در اکثر مواقع برای قالب‌های خاص و حرفه‌ای شما باید که برگه خانه ایجاد کنید و تنظیمات و تغییرات مربوط به این بخش را انجام بدهید و برگه خانه همان صفحه اصلی است که وقتی کاربری وارد سایت می‌شود آن را مشاهده می‌کند. به بخش تنظیمات بروید و وارد بخش خواندن مراجعه کنید و برگه نخست را به‌دلخواه روی یک صفحه قرار دهید و تنظیمات را ذخیره کنید. بعد از انجام این کار این صفحه به‌عنوان صفحه اصلی شناخته می‌شود و شما می‌توانید تغییرات مدنظرتان را روی آن صفحه ایجاد کنید.

چرا تغییرات ایجاد شده اعمال نمی‌شود؟

یکی دیگر از مشکلات رایج پوسته وردپرس این است که شما تغییرات را انجام می‌دهید و ذخیره می‌کنید ولی اعمال نمی‌شود. اگر تغییرات ذخیره نمی‌شود شما دوراه حل پیشروی دارید اول این که کش مرورگر را پاک کنید و در صفحه اصلی سایت کلیدهای Ctrl + F5 فشار دهید.

روش دوم هم این است که کش پلاگین‌های خود را پاک کنید و اگر از افزونه‌های WP Super Cache یا W3 Total Cache استفاده می‌کنید کش مربوط به آن‌ها را پاک کنید و در آخر مشاهده کنید که آیا تغییرات ذخیره شده است یا خیر. به قسمت تنظیمات افزونه بروید و کش آن را پاک کنید و در آخر صفحه را رفرش کنید و بعدازاین کار باید تغییرات شما اعمال شده باشد.

روش نصب تنظیمات قالب

اگر شما فایل را در اختیار داشتید و می‌خواهید درون‌ریزی تنظیمات آن را انجام دهید می‌توانید با استفاده از تنظیمات قالب دمو آن را در اختیار خود داشته باشید.

مشکلات رایج قالب وردپرس | راه برای حل مشکل

برای این کار ما افزونه‌ای را معرفی نمی‌کنیم زیرا افزونه‌های زیادی در رابطه با مشکلات رایج قالب وردپرس وجود دارند و شما می‌توانید از بخش تنظیمات قالب دلخواه خود را اعمال کنید.

ایجاد برگه خانه

به طور معمول شما برای قالب‌های حرفه‌ای باید برگه خانه مشخص کنید و برای آن تنظیمات خاصی را اعمال کنید در واقع منظور از برگه خانه همان صفحه‌ای است که کاربر با ورود به صفحه اصلی سایت آن را مشاهده می‌کند. به بخش تنظیمات و سپس خواندن بروید و برگه نخست را روی یک برگه دلخواه خود قرار دهید و بعد از آن تنظیمات را ذخیره کنید.

انتخاب برگه خانه در وردپرس

بعدازاین کار آن برگه به‌عنوان برگه اصلی سایت شما نشان داده می‌شود و می‌توانید موارد دلخواه خودتان را به این برگه اضافه کنید.

اگر تغییرات را ایجاد کردیم و اعمال نشد؟

کش مرورگر را پاک کنید.

با ورود به صفحه اصلی سایت و زدن کلید Ctrl + F5 کش مرورگر را پاک کنید.

کش پلاگین را پاک کنید.

جمع‌بندی

مشکلات رایج پوسته وردپرس ممکن است برای شما هم پیش بیاید. همانطور که سیستم مدیریت محتوا وردپرس فواید زیادی را به همراه دارد ممکن است برخی از مشکلات مانند مشکلات رایج قالب وردپرس را به همراه داشته باشد. اما خوشبختانه این موضوعات قابل حل هستند و با ارائه راه‌حل‌هایی می‌توانید خیلی راحت آن را حل کنید. قالب‌های وردپرس هر کدام دارای یک سری مزایا و معایب هستند و البته مشکلاتی را به همراه دارند.

امیدوارم این مقاله به شما کمک زیادی دررابطه‌ با مشکلات رایج قالب وردپرس کرده باشد اگر بازهم مشکل داشتید می‌توانید در بخش نظرات مطرح کنید ما سعی کردیم روش های حل مشکلات رایج قالب وردپرس را در اختیار شما عزیزا قرار دهیم.

پیروز و سربلند باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *