جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
فشرده کردن فایل های css و جاوا اسکریپت

فشرده کردن فایل های css و جاوا اسکریپت

فهرست مطالب

فشرده کردن فایل های css و جاوا اسکریپت امری است که همه افراد و دارندگان سایت‌های اینترنتی نیاز دارند تا آن را بلد باشند و شاید شما هم بخواهید که فایل‌های سایت وردپرسی خود را فشرده کنید. فشرده کردن فایل های css و فشرده کردن فایل های java باعث این موضوع می‌شود که سرعت سایت شما بالا برود. در ادامه مقاله چگونگی فشرده کردن فایل های css و فشرده کردن فایل های javascript را مورد بررسی قرار می‌دهیم.همچنین برای افزایش سرعت سایت خود میتوانید از مقاله کش مرورگر چیست استفاده کنید.

فهرست مطالب

فشرده کردن فایل های css و فشرده کردن فایل های java

فشرده کردن فایل های css و جاوا اسکریپت

یکی از روش‌هایی که شما با استفاده از آن می‌توانید با ازبین‌بردن خط‌های فاصله اضافی و ازبین‌بردن کاراکترهای اضافی و همچنین سورس کدها و سایز فایل‌ها می‌تواند باعث افزایش سرعت سایت بشود. شما می‌توانید از این روش برای مرورگرهایی که برای کاربران ارسال می‌شود استفاده کنید و حتی شما می‌توانید فایل‌های php را نیز فشرده‌سازی کنید ولی این کار باعث افزایش سرعت سایت نمی‌شود. دلیل اصلی استفاده از فشرده کردن فایل های css و جاوا اسکریپت بالابردن سرعت سایت است. شما با فشرده کردن فایل‌ها می‌توانید باعث شوید که حجم آنها کاهش پیدا کند و در نتیجه باعث افزایش سرعت آپلود محتوا برای کاربران باشد ولی بیشتر متخصصان و کارشناسان این روش را پیشنهاد نمی‌کنند زیرا کمی وقت‌گیر می باشد.

شما می توانید با این روش مقدار بسیار کمی از کیلوبایت پا را کاهش بدهید و سرعت سایت خود را با استفاده از بهینه سازی تصاویر می توانید بالا ببرید.اگر بخواهیم یک مثال از کد های css معمولی بزنیم میتوانیم به کد زیر اشاره کنیم.

body {
margin:20px;
padding:20px;
color:#333333;
background:#f7f7f7;
}
h1 {
font-size:32px;
color#222222;
margin-bottom:10px;
}

و این کد بعد از کوتاه شدن به شکل زیر می‌باشد.

{body{margin:20px;padding:20px;color:#333;background:#f7f7f7}h1{font-size:32px;margin-bottom:10px

اگر شما می‌خواهید در گوگل نمره‌های بالا بگیرید می‌توانید از روش‌های فشرده کردن فایل های css و فشرده کردن فایل های javascript استفاده کنید.

چگونگی فشرده‌سازی فایل های css و جاوا اسکریپت

شما برای این کار ابتدا باید افزونه Better WordPress Minify را نصب و فعال‌سازی کنید. بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه در قسمت پیشخوان وردپرس شما یک بخش جدید به‌عنوان افزونه اضافه می‌شود شما می‌توانید با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات آن مراجعه کنید.

فشرده کردن فایل های css و جاوا اسکریپت 1

در بخش تنظیمات شما باید گزینه اول چه فرد سازی خودکار را انجام می‌دهد را فعال کنید و در آخر برای اعمال تنظیمات و ایجاد تغییرات بر روی گزینه ثبت تغییرات کلیک کنید. در ادامه بخش تنظیمات یک سری تنظیمات وجود دارد که شما می‌توانید آنها را نیز تغییر بدهید اما اکثر آنها به‌صورت استاندارد است و برای سایت‌ها مناسب است ولی شما اگر خواستید می‌توانید که تغییرات را ایجاد کنید. بعد از آن روی صفحه کلیک راست کنید و روی گزینه “view page source” از منوی مرورگر انتخاب کنید.

گزینه view page source

شما می‌توانید که سورس کد html تولید شده را مشاهده کنید و می‌توانید متوجه شوید که افزونه فشرده کردن فایل های css و فشرده کردن فایل های javascript را به‌صورت خودکار و هوشمند بارگذاری می‌کند و نسخه‌های فشرده شده را در سایت قرار می‌دهد و این نسخه فشرده شده از این به بعد در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

جمع‌بندی

فشرده کردن فایل های css و جاوا اسکریپت یکی از روش‌های افزایش سرعت سایت است. شما با استفاده از فشرده‌سازی این فایل‌ها می‌توانید باعث افزایش سرعت سایت خود بشوید و موضوعی است نیاز است آن را بلد باشید. شما این کار را با استفاده از روش‌های بالا به‌راحتی می‌توانید انجام بدهید و اگر مرحله‌به‌مرحله با اقدامات این مقاله همراه شوید می‌توانید باعث افزایش سرعت سایت خود به تولید و بارگذاری محتوا برای کاربران شما با سرعت بالا انجام می‌گیرد. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم و در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *