جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ساخت فرم تماس با ما در وردپرس

ساخت فرم تماس با ما در وردپرس با افزونه contact form 7

تایم مطالعه: ۵ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۰۷
فهرست مطالب

ساخت فرم تماس با ما در وردپرس یکی از بخش‌های ضروری و لازم در وردپرس است که باید آن را در سایت داشته باشید تا کاربران بتوانند با استفاده از فرم با شما ارتباط برقرار کنند؛ تا نظرات، مشکلات و انتقادات خود را با شما در میان بگذارند. پس حتماً یک فرم تماس با ما باید برای سایت خود بسازید تا با کاربران تعامل بهتری برقرار کنید. در این بخش از آموزش وردپرس قصد داریم تا به ایجاد فرم تماس با ما در وردپرس با استفاده از افزونه contact form 7 یا فرم تماس ۷ بپردازیم. پس تا آخر این مقاله با سایت کافه وردپرس همراه باشید.

چرا باید فرم ارتباط با ما ایجاد کنیم؟

چرا باید به ایجاد فرم ارتباط با ما در وردپرس بپردازیم؟ شاید این سوال برای شما پیش اومده باشه که چرا باید برای سایتمان به ساخت فرم تماس با ما بپردازیم؟

ایجاد فرم ارتباط با ما برای هر سایتی الزامی است و فرقی نمی‌کند که شما طراح سایت، مدیر سایت و یا حتی یک وب مستر باشید؛ در هر صورت باید برای ایجاد فرم ارتباط با ما اقدام کنید.

وقتی شما یک فرم ارتباط با ما در سایتتون دارید با کاربران سایتتون بهتر و راحت‌تر می‌توانید ارتباط برقرار کنید. در ادامه این مقاله به آموزش ساخت این فرم می‌پردازیم.

البته شما از روش‌های دیگر برای ساخت فرم در وردپرس می‌توانید استفاده کنید که در مقاله مورد نظر به آن اشاره شده است.

ساخت فرم تماس با ما در وردپرس با افزونه contact form 7

ایجاد فرم ارتباط با ما در وردپرس با یکی از افزونه کاربردی در وردپرس صورت می‌گیرد.

این پلاگین “فرم تماس ۷” نام دارد که در مخزن وردپرس به صورت رایگان قابل نصب و اجرا است.

برای ساخت فرم تماس با ما ابتدا وارد پنل کاربری سایت شوید و از قسمت افزونه‌ها روی افزودن کلیک کنید.

از قسمت جستجو افزونه‌ها “فرم تماس با ما” را جستجو کنید.

پس از اینکه افزونه برای شما ظاهر شد، روی نصب افزونه کلیک کنید.

توجه داشته باشید که این افزونه پنج میلیون نصب فعال در وردپرس دارد.

اگر موفق به نصب پلاگین از طریق مخزن وردپرس نشده‌اید می‌توانید آن را از طریق لینک پایین صفحه دانلود و نصب کنید.

نصب افزونه فرم تماس 7 از طریق مخزن وردپرس

بعد از نصب این افزونه و فعال‌سازی آن گزینه “فرم تماس” به گزینه‌های دیگر شما اضافه می‌شود که این افزونه شما سه بخش است:

۱- فرم‌های تماس

۲- افزودن جدید

۳- یکپارچه‌سازی

است که در ادامه هرکدام را در ادامه توضیح خواهیم داد.

بعد از نصب این پلاگین باید بپردازیم به قسمت‌های مختلف این پلاگین تا بتوانیم به ایجاد فرم ارتباط با ما در وردپرس بپردازیم.

۱- فرم‌های تماس

قسمت فرم‌های تماس شامل فرم‌های ساخته شده در وردپرس است که وقتی شما فرمی جدید ایجاد می‌کنید به این بخش اضافه می‌شود.

شما می‌توانید فرم‌ها را در این قسمت ویرایش، حذف و کپی کنید و می‌توانید کد کوتاه، نویسنده و تاریخ را هم ببینید و عملیات دسته‌جمعی را انجام دهید.

وقتی شما این افزونه را نصب می‌کنید یک فرم به‌صورت پیش‌فرض در قسمت فرم‌های تماس برای شما ایجاد خواهد شد که با نام “فرم تماس ۱” قرار دارد.

مشاهده تمامی فرم های ایجاد شده

۲- افزودن جدید

در قسمت افزودن جدید شما می‌توانید به ایجاد فرم ارتباط با ما بپردازید، که با زدن روی این گزینه به بخش ایجاد فرم هدایت می‌شوید.

این قسمت شامل فرم، ایمیل، پیام و تنظیمات اضافی است که در ادامه هر کدام را توضیح خواهیم داد تا با تمامی گزینه‌ها آشنایی داشته باشید تا با مشکلی مواجه نشوید.

ایجاد فرم تماس با ما در وردپرس

۱- فرم

در قسمت فرم شما با استفاده از یک سری کدهای آماده می‌توانید فرم ارتباط با ما دلخواه‌تان را ایجاد کنید.

این قسمت شامل: متن تک خطی – آدرس ایمیل – آدرس اینترنتی – تلفن – شماره – تاریخ – ناحیه متنی – فهرست پایین افتادنی – چک باکس – دکمه رادیو – پذیرش – آزمون – فایل و ارسال است.

هنگام کلیک روی هر کدام یک پنجره باز خواهد شد.

در آن پنجره شما باید نوع زمینه، نام، مقدار پیش‌فرض، اکسیمیت، ویژگی‌های شناسه، ویژگی کلاس و کد برچسب ببینید.

بعد پرکردن جدول می‌توانید کد هر بخش را کپی و داخل قسمت فرم بگذارید.

وارد کردن مشخصات فرم برای اضافه کردن فرم تماس با ما

۲- ایمیل

در قسمت ایمیل شما می‌توانید مشخص کنید که پیام به کدام ایمیل، از طرف چه شخصی، موضوع و …….. فرستاده شود و کاربر پیام مورد نظر خود را از طریق چه ایمیلی به شما ارسال کند.وارد کردن مشخصات ایمیل برای اضافه کردن فرم تماس با ما

به: فیلد این قسمت آدرس ایمیل را که می‌خواهید فرم‌های تماس به ایمیل ارسال شود را وارد می‌کنید. ایمیلی را که در این قسمت وارد می‌کنید، هرگاه مخاطبین یک فرم را پر کند و سپس محتوا را ارسال کند به این ایمیل فرستاده خواهد شد.

از طرف: این گزینه به فرستنده ایمیل مربوط می‌شود و در هنگام دریافت ایمیل عنوان سایت و ایمیل ارسال‌کننده در آن بخش به نمایش درمی‌آید که می‌توانید آن را شخصی‌سازی کنید.

موضوع: این گزینه نشانگر موضوع ایمیل است که در ابتدای آن سایت شما ثبت شده است و سپس برچسب مربوط در مورد موضوع قید شده است. در موضوع محتویاتی که کاربر هنگام پرکردن ایمیل در آن وارد کرده است به نمایش درمی‌آید.

سرآیندهای اضافی: با استفاده از این گزینه شما می‌توانید از برچسب‌های اضافه استفاده کنید. برای مثال: وقتی قسمت پاسخ‌دادن در محیط ایمیل کلیک می‌کنید پاسخ برای کاربری که فرم را پرکرده است ارسال می‌شود.

محتوای پیام: شما در این بخش می‌توانید اطلاعات مربوط به فرم را که در مراحل قبل با استفاده از تگ‌های فرم تماس وردپرس وارد کنید تا در محتوای ایمیل مشخص شده، برایتان ارسال شود. همان‌طور که در قسمت بالای فرم ایمیل مشاهده می‌کنید تگ‌هایی که از آن‌ها استفاده کرده‌اید و آن‌ها را ساخته‌اید بر طبق آیدی نمایش داده خواهد شد.

تگ‌هایی که هنوز در این فرم وارد نکردید با حالت بولد به نمایش درمی‌آید و کافی است آن‌ها را کپی کرده و هر تگ که مربوط به هر یک از فیلدهایی که در فرم تعریف کرده‌اید را در محتوای پیام وارد کنید.

در این صورت تمامی اطلاعات که در فرم تماس برای فیلدها وارد شده باشد داخل محتوای ایمیل ثبت شده و برای شما به نمایش در خواهد آمد.

ایمیل ۲: شما با فعال‌کردن این گزینه مجدداً همین فرم برای شما نمایش داده می‌شود ولی با این تفاوت که شما می‌توانید یک ایمیل دیگر وارد کنید. وقتی کاربری فرم تماس را پر می‌کند و ارسال می‌کند، علاوه بر ایمیل فعلی که در فیلد است و در ایمیل دوم نیز مشخص کرده‌اید، اطلاعات فرم تماس ارسال می‌شود.

۳- پیام

در بخش پیام شما می‌توانید مشخص کنید که بعد از ارسال پیام، ناموفق در ارسال پیام، خطا در ارسال پیام و ……. چه پیغامی به کاربر ارسال شود و به طور پیش‌فرض این بخش کامل شده است.

اگر که پیامی را بخواهید تغییر دهید می‌توانید پیام قبلی را پاک کنید و پیام جدید را جایگزین آن کنید تا پیام جدید به کاربر نشان داده شود.

وارد کردن پیام های مورد نظر برای ارسال فرم

و بعد از تکمیل هر قسمت شما می‌توانید عنوان خود را تعریف و فرم را ذخیره کنید و در قسمت فرم‌های تماس خواهید دید که فرم شما ساخته شده است.

تنها کافی است کد آن را کپی و در هر قسمتی از سایت که خواستید بگذارید و اگر می‌خواهید آن فرم را پاک کنید کافیست روی گزینه «زباله‌دان» کلیک کنید. در آخر به یک جمع‌بندی برای مقاله ساخت فرم تماس با ما در وردپرس می‌پردازیم.

جمع‌بندی

ساخت فرم تماس با ما در وردپرس چگونه است؟ برای اینکه کاربران در سایت با شما ارتباط برقرار کنند نیاز دارید که به ایجاد فرم ارتباط با ما بپردازید تا مخاطبان سایت به شما اعتماد کنند و مشکلاتی را که دارند با شما در میان بگذارند.

ما در این بخش به یک افزونه فوق‌العاده پرداختیم و آن را به طور کامل به شما عزیزان آموزش دادیم. حتماً باید در صفحه تماس با ما یک فرم ارتباط با ما داشته باشید.

ما در این مقاله دقیقاً به همین موضوع پرداخته‌ایم و به شما ساخت فرم تماس با ما در وردپرس را یاد دادیم.

امیدوارم که از این آموزش بهره لازم را برده باشید و اگر این آموزش برای شما مفید بود آن را به اشتراک بگذارید.

پیروز و سربلند باشید.

دانلود افزونه فرم تماس ۷

۵/۵ - (۱۳ امتیاز)
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *