جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبدیل تصاویر به WebP در وردپرس با افزونه و بدون افزونه!

تبدیل تصاویر به WebP در وردپرس با افزونه و بدون افزونه!

تایم مطالعه: ۸ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
فهرست مطالب

تبدیل تصاویر به WebP در وردپرس یکی از کارهایی است که می‌تواند روی سرعت سایت شما تأثیرگذار باشد و شما باید بتوانید تصاویر سایت خود را به WebP تغییر بدهید تا کاهش حجم تصاویر در وردپرس را تجربه کنید. تبدیل تصاویر به WebP در وردپرس یکی از عملیات بهینه سازی تصاویر در وردپرس است. امروز می‌خواهیم به‌صورت جامع در مورد تصاویر WebP صحبت کنیم و بگوییم شما چگونه می‌توانید تصاویر سایت خود را به آن تغییر بدهید. پس تا آخر این مقاله همراه سایت کافه وردپرس باشید.

فرمت webp چیست؟

برای تبدیل تصاویر به فرمت webp باید با خود این پسوند آشنا شوید. پسوند WebP یک پسوند جدید است که از سوی گوگل معرفی شده است و سعی دارد که این پسوند را جایگزین پسوندهای JPEG , PNG و GIF کند. شما زمانی که از این پسوند برای تصاویر خود استفاده می‌کنید هم کیفیت تصاویر را حفظ می‌کنید و همین که حجم آنها را به‌صورت زیادی کاهش می‌دهد که در نتیجه می‌تواند روی سرعت بارگذاری سایت شما تأثیر مثبت بگذارد و حجم زیادی از سایت شما توسط عکس‌ها دیگر پر نشود.

توصیه می‌کنم برای شما که آموزش وردپرس را ببینید تا تسلط بیشتری به سیستم مدیریت محتوا وردپرس داشته باشید.

تبدیل تصاویر به WebP در وردپرس

تبدیل تصاویر به WebP در وردپرس

تبدیل تصاویر به webp در وردپرس به چه شکل انجام می‌شود. حتماً شما می‌دانید که حجم زیادی از صفحات شما را تصاویر گرفتند و شما زمانی که حجم تصاویر خود را کاهش بدهید می‌توانید که از فضای بیشتر هاست خود استفاده کنید و هم اینکه می‌توانید باعث افزایش سرعت در سایت خود و سرعت بارگذاری بشوید. در نتیجه این کار باعث می‌شود که کاربران در سایت شما سرعت لذت‌بخش‌ترین را تجربه کنند و از سایت شما به‌خاطر سرعت کم فرار نکنند.

همه ما به دنبال افزایش سرعت سایت خود رفتیم و حتماً شما در این زمینه اطلاعات زیادی را به دست آورده‌اید و مطمئناً می‌دانید که یکی از روش‌هایی که می‌تواند روی سرعت سایت شما تأثیر بگذارد کم‌کردن حجم تصاویر سایت است. همچنین همان‌طور که می‌دانید اسیران گوگل سرعت سایت را یکی از اولویت‌های خود برای دادن رتبه‌های بهتر به سایت‌ها قرار داده است و یکی از الگوریتم‌های مهم برای داشتن رتبه‌های بالا و قرارگرفتن میان رقبا داشتن سرعت بالا در سایت است.

تصاویر WebP چگونه عمل می‌کنند؟

تصاویر WebP چگونه عمل می‌کنند؟
توصیه می‌کنم برای شما که وردپرس چیست را ببینید تا دقیقا بدانید این سیستم چیست و چگونه کار می‌کند.

به نظر شما تغییر تصاویر به webp در وردپرس چگونه عمل می‌کند؟ عملکرد این پسوند به‌گونه‌ای است که زمانی که کاربران وارد سایت شما می‌شوند باتوجه‌به اینترنت آن‌ها کیفیت عکس را مشخص می‌کند که در نتیجه باعث می‌شود کاربران برای باز شدن تصاویر صبر کنند و آنها بلافاصله می‌تواند تصاویر را باتوجه‌به کیفیت اینترنت خود مشاهده کنند. حتی اگر کیفیت تصاویر برای آنها بد باشد باز هم مهم این است که آنها صبر نمی‌کنند و بلافاصله تمام محتوا را دریافت می‌کنند پس نگران این نباشید که کیفیت تصاویر شما بد باشد.

اگر شما وارد بخش  WebP Gallery بشوید متوجه می‌شوید که این تصاویر از نظر کیفیت هیچ تفاوتی با سایر اکسان دارند ولی از نظر حجم نسبت به سایر پسوندها تا ۳۰ درصد حجم آنها کمتر است و این یک امتیاز مثبت می‌تواند برای شما باشد تا از رقبای خود پیشی بگیرید.

آیا همه مرورگرها از تصاویر WebP پشتیبانی می‌کنند؟

یکی از عیب‌هایی که می‌توان به این پسوند گرفت این است که اگرچه می‌تواند حجم تصاویر سایت شما را بسیار کاهش بدهد و ما همه مرورگرها از آن پشتیبانی نمی‌کند و اگر کاربران با مرورگر مربوطه وارد نشوند می‌توانند تصاویر سایت شما را مشاهده کنند. مرورگرهایی که از این پسوند پشتیبانی می‌کنند عبارت‌اند از: اپرا (Opera) ، کروم (Chrome) ، فایرفاکس (FireFox) ، اج (Edge) که امروزه اکثر کاربران و مخاطبان از این مرورگرها به‌صورت خودکار در تلفن همراه خود و کامپیوتر شخصی خود استفاده می‌کنند.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این پسوند برای تصاویر خود استفاده کنید زیرا حدود ۸۰ درصد کاربرانی که از اینترنت استفاده می‌کنند دارای این مرورگرها هستند و فقط حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد هستند که نمی‌توانند این پسوند را مشاهده کنند.

اگر که نمی‌دانید قالب وردپرس چیست و چه عملکردی را در سیستم مدیریت محتوا وردپرس دارد حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

چگونه می‌توانیم در وردپرس از تصاویر WebP استفاده کنیم؟

تغییر تصاویر به فرمت webp به دو شکل انجام می‌شود. اگر تا به اینجای کار آمده باشید مطمئنانمی خواهید که از این تصاویر در سایت خود استفاده کنید اما باید بدانید که اگر از سایت‌های وردپرسی استفاده می‌کنید این تصاویر در سایت‌های وردپرسی بارگذاری می‌شوند و این پسوند در وردپرس وجود ندارد. اما نگران نباشید زیرا می‌توانید با انتخاب روش‌های دیگر از این پسوند تصاویر در سایت وردپرسی خود استفاده کنید پس در ادامه مقاله انواع روش‌ها برای تغییر تصاویر به فرمت WebP را خواهیم گفت.

استفاده از افزونه

اولین و راحت‌ترین روش که می‌توانیم برای تبدیل تصاویر به فرمت WebP به شما پیشنهاد بدهیم استفاده از افزونه‌هایی است که می‌تواند پسوند تصاویر را تغییر بدهد و شما با استفاده از این افزونه‌ها این قابلیت را دارد که پسوند تصاویر را به هر نوع پسوند که می‌خواهید تحویل بدهید. همچنین استفاده از افزونه برای تغییر پسوند بسیار راحت است و شما اصلاً کار سختی را ندارید پس در ادامه مقاله افزونه‌های را به شما معرفی می‌کنیم که شما با استفاده از آنها به‌راحتی بتوانید پسوند تصاویر سایت وردپرسی خود را تغییر بدهید. در ادامه به معرفی افزونه‌ها جهت تغییر تصاویر به فرمت WebP می‌پردازیم.

افزونه Short Pixel

افزونه Short Pixel

یکی از بهترین افزونه‌هایی که می‌تواند در زمینه بهینه‌سازی و تغییر تصاویر به Webp در وردپرس انجام دهید و به شما کمک کند همین افزونه است و شما با استفاده از این افزونه این قابلیت را دارد که تصاویر قبلی سایت خود را نیز بهینه‌سازی کنید و حجم آنها را کاهش بدهید. اما همان‌طور که گفته شد ما می‌خواهیم که با استفاده از این افزونه پسوند تصاویر خود را به WebP تغییر بدهیم .

پس برای این کار با مراجعه به بخش Advanced می‌توانید به‌راحتی این کار را انجام بدهید. البته نکته‌ای که مهم است این است که شما باید بدانید اگر از این افزونه به‌صورت رایگان استفاده کنید فقط می‌توانید در ماه ۱۰۰ عدد عکس را بهینه کنید ولی با خریداری افزونه می‌توانید که به‌صورت نامحدود تصاویر سایت خود را بهینه کنید. در ادامه برای تغییر تصاویر به webp در وردپرس به یک افزونه دیگر می‌پردازیم.

دانلود افزونه Short Pixel

اگر که نمی‌دانید افزونه وردپرس چیست و چه عملکردی را در سیستم مدیریت محتوا وردپرس دارد حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

افزونه WebP Express

افزونه WebP Express

افزونه بدی که شما برای کم‌کردن حجم تصاویر سایت خود می‌توانید از آن استفاده کنید همین افزونه است اما کار با این افزونه کمی سخت است اما بعد از گذشت مدتی شما به‌راحتی می‌توانید از این افزونه استفاده کنید. نکته مهمی که وجود دارد این است که شما به‌راحتی با استفاده از این افزونه می‌توانید که حجم تصاویر سایت خود را تا ۵۰ درصد کاهش بدهید که یکی از ویژگی‌های مثبت و فوق‌العاده این افزونه است. افزونه WebP Express ابزار مناسبی برای تبدیل تصاویر به WebP در وردپرس است.

دانلود افزونه WebP Express

پسوند WebP با فتوشاپ

شما برای تبدیل تصاویر به فرمت webp در وردپرس می‌توانید از فتوشاپ هم استفاده کنید. شما با استفاده از فتوشاپ هم می‌توانید که این پسوند را برای تصاویر خود اضافه کنید ما همان‌طور که می‌دانید امکان اضافه‌کردن این پسوند به‌صورت مستقیم از فتوشاپ امکان‌پذیر نیست و شما می‌توانید با نصب یک پلاگین روی فتوشاپ خود این کار را انجام بدهید.

شما باید پلاگین WebPShop را دانلود کنید و سپس در مسیر فتوشاپ خود نصب کنید و بعد از آن می‌توانید که تصاویر خود را با استفاده از این پسوند ذخیره کنید. شما می‌توانید با استفاده از کلیدهای میان‌بر Ctrl + Shift + S از منوی کشویی گزینه WebPShop (*.WEBP;*.WEBP) را انتخاب کرده و روی Save کلیک کنید و به همین راحتی شما می‌توانید که تصاویر خود را با استفاده از این پسوند سیو کنید.

شما همچنین در این بخش این امکان را دارید که کیفیت تصاویر خود را بعد از تبدیل تصاویر به فرمت WebP مشاهده کنید اگر مشکل خاصی نداشت آن را در سایت خود بارگذاری کنید. البته زمانی که شما می‌خواهید این تصاویر را بارگذاری کنید با یک خطا روبرو می‌شوید که برای رفع این خطا و عمل شدن نیاز دارید که کد زیر را وارد کنید تا به شما اجازه داده شود تصاویر را با این پسوند بارگذاری کنید.

اگر که قصد دارید به نصب افزونه وردپرس بپردازید توصیه می‌کنم حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید تا بتوانید نصب پلاگین وردپرس را انجام دهید.

function webp_upload_mimes($existing_mimes) {

// add webp to the list of mime types

$existing_mims [[‘webp’] = ‘image/webp’;

// return the array back to the function with our added mime type

return $existing_mimes;

}

add_filter(‘mime_types’, ‘webp_upload_mimes’) ;

شما بعد از قراردادن این کد می‌توانید به‌راحتی تصاویر خود را با استفاده از پسوند WebP در وردپرس بارگذاری کنید.

جمع‌بندی

تبدیل تصاویر به WebP در وردپرس می‌تواند به سایت شما کمک بسیار زیادی کند زیرا می‌تواند در مسیر افزایش سرعت سایت شما مؤثر باشد و در نتیجه باز شود شما توسط گوگل به‌عنوان یک سایت خوب شناسایی بشویید زیرا سرعت خوبی دارید و در نتیجه در رتبه‌های بالای گوگل قرار بگیرید. یکی از روش‌های کم‌کردن حجم تصاویر سایت تغییر تصاویر به WebP در وردپرس است. امروز به شما آموزش دادیم که چگونه می‌توانید از این پسوند در سایت خود استفاده کنید و حجم قابل‌توجهی از سایت خود را خالی کنید و در نتیجه سرعت سایت خود را افزایش بدهید.

امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *