جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ایجاد نظرسنجی آنلاین در وردپرس با افزونه wp polls

ایجاد نظرسنجی آنلاین در وردپرس با افزونه wp polls

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
فهرست مطالب

ایجاد نظرسنجی آنلاین در وردپرس یکی از راه‌هایی است که شما با استفاده از آن می‌توانید ارتباط مثبت و سازنده با کاربران سایت خود را داشته باشید و به نوعی ساخت پرسش و پاسخ در وردپرس را به ارمغان بیاورید. شما به‌عنوان یک مدیر اینترنتی باید بتوانیم تمامی راه‌های ممکن را برای ارتباط با کاربران به وجود بیاورید و به‌نوعی پاسخگوی تمام نیازها و سؤالات کاربران سایت خود باشید. یکی از این کارها ایجاد نظرسنجی آنلاین در وردپرس است که شما می‌توانید با استفاده از آن تمامی انتقادات و پیشنهادها و سایر نظرات کاربران سایت خود را مشاهده کنید.

ایجاد نظرسنجی آنلاین در وردپرس کار بسیار راحت ولی تأثیرگذار است که شما به‌صورت آنلاین می‌توانید تمامی نظرات را مشاهده کنید و همین امر موجب می‌شود که پاسخگوی شما نیز سریع‌تر باشد.پس برای آموزش ایجاد نظرسنجی آنلاین در وردپرس با کافه وردپرس همراه باشید.

فهرست مطالب

ایجاد نظرسنجی آنلاین در وردپرس

شما برای ایجاد نظرسنجی آنلاین در وردپرس روش‌های مختلف را می‌توانید استفاده کنید و از افزونه‌های متعدد استفاده کنید. امام قدیم یکی از بهترین افزونه‌هایی که شما با استفاده از آن می‌توانید نظرسنجی آنلاین را به سایت خود اضافه کنید تا به شما معرفی کنیم. افزونه wp polls یکی از بهترین افزونه‌هایی است که شما با استفاده از آن می‌توانید نظرسنجی آنلاین را به سایت خود اضافه کنید. این افزونه در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار نصب فعال دارد و نشان از محبوبیت بالای آن دارد و همچنین پشتیبانی قوی و سایر ویژگی‌های این افزونه همگی می‌توانند شما را مجاب کند که شما از این افزونه برای ایجاد نظرسنجی آنلاین در وردپرس استفاده کنید.

در ادامه ویژگی‌های مهم افزونه wp polls را به شما معرفی می‌کنیم.

ویژگی‌های افزونه wp polls

اگر بخواهیم مهم‌ترین ویژگی‌های پلاگین wp polls را نام ببریم باید به موارد زیر اشاره کنیم.

  1. امکان انتخاب چند گزینه در یک نظرسنجی
  2. تفکیک نظر کاربر و مهمان
  3. امکان ایجاد محدودیت زمانی برای هر نظرسنجی
  4. امکان ایجاد نظرسنجی به‌صورت  AJAX
  5. نمایش نتیجه فعلی نظرسنجی به کاربر، پس از ثبت نظر خود
  6. تغییرات ظاهری دلخواه در نظرسنجی

در ادامه آموزش نصب افزونه و همچنین کار با آن را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم تا شما بتوانید از تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن بدون هیچ‌گونه دردسری استفاده کنید.

نصب پلاگین wp polls

در اولین قدم برای اینکه شما بتوانید از این افزونه استفاده کنید ابتدا باید آن را نصب و فعال‌سازی کنید. شما برای نصب و فعال‌سازی این افزونه مانند سایر افزونه‌های وردپرس می‌توانید به بخش مخزن وردپرس خود مراجعه کنید و با جستجوی نام این افزونه اقدام به نصب و فعال‌سازی آن کنید.

بعد از اینکه افزونه را نصب کردید در بخش پیشخوان وردپرس شما یک بخش با عنوان افزونه و Polls ایجاد می‌شود.

در مرحلهٔ بعدی شما برای این که بتوانید یک نظرسنجی جدید را ایجاد کنید باید در بخش Polls گزینه Add Poll را انتخاب کنید.

در ادامه شما وارد یک صفحه جدید می‌شود که می‌توانید ویژگی‌های نظرسنجی خود را انتخاب کنید که صورت سؤال‌وجواب‌ها می‌تواند شامل آن باشد.

شما با استفاده از گزینه Poll Multiple Answers  می‌توانید برای نظرسنجی خود چند گزینه را انتخاب کنید و همچنین با استفاده از بخش Poll Start/End Date می‌توانید که ساعت شروع و پایان نظرسنجی خود را مشخص کنید.

چند گزینه کردن نظرسنجی (ایجاد نظرسنجی آنلاین در وردپرس)
بعد از اینکه تمامی بخش‌ها را طبق سلیقه خودتان شخصی‌سازی کردید می‌توانید با استفاده از گزینه Add Poll نظرسنجی خود را به‌صورت کامل ثبت کنید و بعد از اینکه تمامی بخش به‌صورت صحیح انجام شود یک پیغام به‌عنوان موفقیت‌آمیز بودن کار دریافت خواهید کرد.

البته در برخی از مواقع ممکن است قالب شما از این ابزارک پشتیبانی نکند و در چنین زمانی شما باید از گزینه Poll id استفاده کنید و این ابزار را به‌صورت دستی اضافه کنید. به‌صورت کلی اگر قالب شما حتماً از این ابزار پشتیبانی حمله کند با استفاده از این ابزار می‌توانید به‌راحتی به‌صورت دستی نظرسنجی را به صفحه و قالب خود اضافه کنید.

شما برای این که بتوانید افزونه را در سایت خود قرار بدهید باید از مسیر نمایش وارد ابزارک‌ها شوید و سپس ابزار Poll انتخاب می‌کنیم و با استفاده از این گزینه می‌توانید که نظرسنجی را به هر بخش که خواستید به‌دلخواه اضافه کنید.

ایجاد add poll
ابتدا شما باید در قسمت Title عنوان ابزار خود را انتخاب کنید و همچنین در بخش پایین می‌توانید لینک را نیز وارد کنید. در نهایت با کمک از گزینه Poll To Display می‌توانید که نظرسنجی موردنظر خود را انتخاب کنید و در نهایت آن را ذخیره کنید.
جای گذاری ابزار در بخش های مختلف

ایجاد نظرسنجی آنلاین در وردپرس بدون افزونه

همان‌طور که گفته شد ممکن است که قالب و سایت شما به‌خاطر مشکلات دیگر از این افزونه نتواند پشتیبانی کند و در چنین زمانی شما می‌توانید با استفاده از کد زیر نظرسنجی را در قالب و سایت خود در هر بخش که در نظرتان است قرار بدهید.

				
					</p><p>&lt;?php if ( function_exists( 'vote_poll' ) &amp;&amp; ! in_pollarchive() ):?&gt;</p><p>&lt;li&gt;</p><p>&lt;h2&gt;Polls&lt;/h2&gt;</p><p>&lt;ul&gt;</p><p>&lt;li&gt;&lt;?php get_poll(4);?&gt;&lt;/li&gt;</p><p>&lt;/ul&gt;</p><p>&lt;?php display_polls_archive_link(); ?&gt;</p><p>&lt;/li&gt;</p><p>&lt;?php endif;?&gt;</p><p>
				
			
شما در این کد به‌جای (get_poll(4 عدد ۴ باید شماره آیدی نظرسنجی خود را وارد کنید. همچنین اگر شما قصد دارید که نظرسنجی را در صفحات خاص و یا یک بخش خاص که در نظر دارید استفاده کنید می‌توانید در کد زیر به‌جای عدد ۴ شماره آیدی نظرسنجی خود را وارد کنید. [poll id=”۴″]

تنظیمات افزونه wp polls

برای این که بتوانید تنظیمات دلخواه خود را انجام بدهید باید وارد بخش Poll Options شوید و زمانی که شما وارد این بخش خواهید شد قسمت‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که هرکدام وظیفه خود را دارند.

در ادامه می‌خواهیم بخش‌های مختلف و افسانه را مورد بررسی قرار بدهیم تا شما بتوانید به‌صورت راحت‌تر با آن کار کنید.

بخش Poll Bar Style

این بخش مربوط به تنظیمات ظاهری است و شما می‌توانید تنظیمات مانند رنگ و عرض وسایل تغییرات ظاهری برای نظرسنجی خود را ایجاد کنید.

Poll Bar Style

بخش Polls AJAX Style

یکی از ویژگی‌های خوب این افزونه قابلیت AJAX و این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد بدون بارگذاری کل صفحه نظرسنجی را در اختیار داشته باشید.

همچنین با استفاده از این بخش شما می‌توانید قابلیت نمایش تصویر بارگذاری و fade را هم فعال کنید.

بخش Sorting Of Poll Answers

شما می‌توانید که پاسخ‌های نظرسنجی را هم به‌صورت های مختلف دریافت کنید و اولویت پاسخ‌ها را روی مواردی مانند لیست الفبایی، تصادفی و یا سایر نیازهای خود قرار بدهید.

بخش Sorting Of Poll Results

این بخش به شما این امکان را می‌دهد که اولویت قراردادن و پاسخ‌ها را همان‌طور که در بخش قبل اشاره کردیم انتخاب کنید.

Sorting Of Poll Results

بخش Allow To Vote

اگر بخواهیم در مورد خوبی‌های این افزونه و همچنین ویژگی‌های آن صحبت کنیم باید به این بخش هم اشاره کنیم.

در واقع این بخش به شما این امکان را می‌دهد که‌رای دادن برای نظرسنجی‌ها را برای بخش‌های مختلف و کاربران مختلف سایت خود محدود و یا اجازه بدهید.

برای مثال شما می‌توانید رای دادن برای نظرسنجی را فقط برای اعضای سایت خود امکان‌پذیر کنید.

حتی شما می‌توانید این امکان را به کاربران خود بدهید که بعد از گذشته یک مدت مشخص رای آن‌ها پاک شود و مجدداً بتوانند رای دهی را انجام بدهند و به همین دلایل دست شما بسیار باز است.

Allow To Vote

بخش Poll Archive

همان‌طور که گفته شد این افزونه برای مدیران سایت‌های اینترنتی بسیار بخش‌های مختلفی را قابل انتخاب کرده است. حتی شما می‌توانید که مشخص کنید در نظرسنجی که در هر صفحه قرار گرفته است چه تعداد از آرشیوها و نتیجه نظرسنجی‌ها قابل نمایش باشد.

بخش Current Active Poll

مطمئنم زمانی که شما یک نظرسنجی را در سایت خود قرار می‌دهید بعد از گذشت نظرسنجی می‌خواهید که برای آن یک سری وظایف را تعریف کنید.

برای مثال شما بخواهید که نتایج نظرسنجی برای کاربران سایت قابل نمایش باشد و آنها از نتیجه نظرسنجی مطلع شوند و یا اینکه بعد از نظرسنجی نتایج آن و نظرسنجی پاک شود. شما این کارها را با استفاده از این بخش افزونه می‌توانید انجام بدهید.

Current Active Poll

بخش Manage Polls

گاهی اوقات شما نیاز دارید که نظرسنجی‌های خود را حتی اگر فعال و غیرفعال شده باشند مدیریت کنید و آنها را مشاهده کنید.برای مدیریت کلیه نظرسنجی‌های خود می‌توانید از این بخش تمام نظرسنجی‌های خود را مانند فعال‌ها و غیرفعال‌ها مشاهده و مدیریت کنید.

Manage Polls

جمع‌بندی

ایجاد نظرسنجی آنلاین در وردپرس کار راحتی است؛ ولی می‌تواند بسیار تأثیر مثبت روی سایت شما بگذارد زیر ارتباط خوبی میان شما و کاربران سایت می‌تواند شکل بگیرد و با آنها ارتباط سازنده‌تر و تأثیرگذارتر داشته باشید.

افزونه wp polls این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید به‌راحتی نظرسنجی را به هر بخش سایت خود و تمامی صفحات که می‌خواهید اضافه کنید و برای کاربران خود یک چالش و یک پرسش‌وپاسخ ساده را قرار بدهید تا از رأی و نظر آنها باخبر شوید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *