جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ایجاد دسته بندی نوشته ها در وردپرس با چند کلیک!

ایجاد دسته بندی نوشته ها در وردپرس با چند کلیک!

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
فهرست مطالب

ایجاد دسته بندی نوشته ها در وردپرس یکی از بخش های مهم آموزش وردپرس است و می‌تواند تأثیر بسیار خوبی روی راحتی کاربران داشته باشد و به دلیل اینکه این روزها توجه ویژه‌ای باید به کاربران سایت داشت؛ زیرا اهمیت فوق‌العاده‌ای روی سئو و بهینه‌سازی سایت شما از طرف گوگل خواهد داشت ما باید از همه راه‌ها برای راحتی کاربران و اهمیت به آن‌ها استفاده کنید.

یکی از این راه‌ها این است که شما بتوانید نوشته‌های خود را به‌صورت مرتب و منظم برای کاربران سایت خود دسته بندی کنید که در این مقاله از کافه وردپرس سعی داریم آموزش ایجاد دسته بندی را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم تا بتوانید برای سایت و کاربران خود نوشته ها را دسته بندی کنید.

ساخت دسته بندی نوشته ها در وردپرس یکی از روش‌های مدیریت سایت است که دارندگان سایت‌های اینترنتی و مدیران سایت‌های اینترنتی باید آن را آموزش ببینند؛ زیرا یکی از اصول مدیریت صحیح در سایت است. پس تا آخر مقاله با کافه وردپرس همراه باشید.

دلایل ایجاد دسته بندی نوشته ها در وردپرس

قبل از افزودن نوشته در وردپرس شما نیاز دارید تا دسته‌بندی‌هایی را برای آن ایجاد کنید.

زمانی کاربران از سایت شما راضی خواهند بود که ابتدا از ظاهر سایت شما راضی باشند؛ زیرا اگر شما بهترین محتوا را در اختیار آن‌ها قرار بدهید هم نمی‌توانید که آن‌ها را جذب خود کنید؛ زیرا سایت شما دارای نظم و ترتیب نیست پس با ایجاد دسته بندی برای نوشته و شما می‌توانید که کاربران خود را در سایت خود نگه دارید و آن‌ها را در لحظه اول دیدار جذب سایت خود کنید و باعث نشوید که آن‌ها در همان ابتدا از سایت شما خارج شوند و برای این کار می‌توانید از ساخت دسته بندی نوشته ها در وردپرس استفاده کنید.

یکی دیگر از قابلیت‌های فوق‌العاده و خوب ایجاد دسته بندی نوشته ها در وردپرس این است که شما می‌توانید یک تیتر اصلی را برای نوشته‌های خود ایجاد کنید و سایر مقالات خود را برای آن تیتر دسته‌بندی کنید که می‌تواند سایت شما را به بخش‌های اصلی و به بخش‌های مهم تقسیم‌بندی را انجام بدهد که در نتیجه باعث می‌شود سایت شما به‌صورت بهتری دیده شود و شما می‌توانید مقالات و هدف اصلی خود را به‌صورت بهتری به کاربران نشان بدهید.

این نکته را شما باید بدانید که اکثر کاربرانی که از سایت خارج می‌شوند حتی مقالات و محتوای سایت شما را نگاه نمی‌کنند حتی اگر مقالات و محتوای سایت شما بسیار عالی باشد؛ زیرا کاربر به‌ظاهر مقالات و راحتی خود بیشتر اهمیت می‌دهد.

تغییر در دسته بندی نوشته

قسمت دسته در وردپرس

ویرایش سریع

اگر شما می‌خواهید که یکسری ویرایش‌های سریع را انجام بدهید می‌توانید از این گزینه استفاده کنید و سریع تغییراتی که می‌توانید ایجاد کنید و دیگر نیاز نیست به‌صورت کلی وارد بخش ویرایش شوید و تنظیمات سریع ساخت دسته بندی نوشته ها در وردپرس را میتوانید انجام بدهید.

شاید یک سؤال و یا یک نگرانی در مورد ساخت دسته بندی نوشته ها در وردپرس برای شما به وجود بیاید و آن هم این است که آیا بعدازاین که ما نوشته را درون یک دسته بندی قرار دادیم می‌توانیم آن را ویرایش و یا حذف کنیم یا خیر.

ممکن است زمانی شما محتوا و مقاله اشتباهی را در یک دسته بندی دیگر قرار بدهید که نیاز داشته باشید آن را حذف کنید و در دسته بندی دیگری قرار بدهید که شما این کار را می‌توانید به‌راحتی انجام بدهید و اگر تصمیم در تغییر دسته‌بندی‌های خودداری در ادامه همراه ما باشید.

شما برای این کار در مرحله اول مانند قسمت قبل وارد بخش دسته‌بندی‌ها در پیشخوان شده و سپس از سمت چپ صفحه شما می‌توانید که دسته بندی موردنظر خود را انتخاب کنید.

یک نکته مهم دیگر که باید بگویم این است که ممکن است شما دسته‌بندی‌های زیادی را برای نوشته‌ها و محتوای خود به وجود آورده باشید که نمی‌توانید دسته بندی موردنظر خود را به‌راحتی پیدا کنید در چنین زمانی شما می‌توانید از بخش جستجوی دسته‌بندی‌ها استفاده کنید

و به جستجوی نام دسته بندی خود می‌توانید به دسته بندی موردنظر خود به‌راحتی دسترسی پیدا کنید و دیگر نیاز نیست از میان دسته‌بندی‌ها به دنبال دسته بندی موردنظر خود بگردید.

ایجاد دسته بندی نوشته ها در وردپرس

بعدازاین مرحله یک بخش جدید برای شما به نمایش در میاید که در ادامه بخش‌های مختلف آن را به شما معرفی می‌کنیم.

پاک‌کردن

همان‌طور که اشاره شد شما ممکن است بخواهید یک دسته بندی را به‌صورت کامل حذف کنید و در چنین زمانی می‌توانید از این گزینه استفاده کنید؛ اما قبل از آن از تمامی مقالات مربوط به آن دسته بندی و تمامی نوشته ها اطلاع پیدا کنید؛ زیرا شما به‌صورت کامل دسته بندی را حذف خواهید کرد و این بخش یکی از ویژگی های ساخت دسته بندی نوشته ها در وردپرس است.

نمایش

در ادامه ساخت دسته بندی نوشته ها در وردپرس شما اگر می‌خواهید که دسته بندی خود را درون سایت خود مشاهده کنید می‌توانید با استفاده از این گزینه یک تماشای کلی از دسته بندی خود زمانی که در سایت قرار دارد را مشاهده کنید تا در صورت نیاز تغییرات خود را روی آن ایجاد کنید و به شما به‌صورت کلی یک نمای کامل از دسته بندی در سایت نشان می‌دهد.

ویرایش

شما برای این که تمامی اطلاعات وارد شده را بتوانید تغییر بدهید و ویرایش را روی تمامی بخش‌های دسته بندی خود ایجاد کنید می‌توانید با استفاده از این گزینه تمامی بخش‌هایی که نیاز به ویرایش دارد را ویرایش کنید.

ساخت دسته بندی نوشته ها در وردپرس

تنظیمات صفحه category

در بالای صفحه این بخش از ساخت دسته بندی نوشته ها در وردپرس یک انسان وجود دارد که شما می‌توانید در آن مشخص کنید که چه نوع اطلاعاتی درون دسته بندی شما نمایش داده شود که این اطلاعات عبارت‌اند از توضیح، نامک و تعداد و یک سری اطلاعات دیگر که شما می‌توانید مشخص کنید آن‌ها درون دسته بندی نمایش داده شود و یا خیر.

چگونه مدیریت دسته بندی نوشته ها را انجام دهیم؟

وردپرس در هر بخش به شما این امکان را داده است که طبق میل خودتان ساخت دسته بندی نوشته ها در وردپرس و مدیریت را انجام بدهید و شما را محدود نمی‌کند و شما می‌توانید که دسته‌بندی‌های خود را نیز مدیریت کنید و برای این کار می‌توانید نمایش و عدم نمایش آن را هم مشخص کنید و طریقی نمایش دسته‌بندی‌ها را نیز خودتان می‌توانید به‌صورت شخصی مدیریت کنید.

شما می‌توانید از طریق گزینه فهرست‌ها مدیریت مربوط به دسته بندی خود را انجام بدهید که یک کار جذاب برای مدیران سایت‌ها می‌تواند باشد پس به شما پیشنهاد می‌دهیم مدیریت این بخش را به‌صورت شخصی‌سازی‌شده و توسط خودتان انجام بدهید تا دقیقاً مطابق نظر شما شود.

دسته و برچسب در وردپرس چه تفاوتی دارند؟

در ادامه ساخت دسته بندی نوشته ها در وردپرس اگر بخواهیم عمده‌ترین تفاوت میان این دو مورد را به شما عزیزان بگوییم باید بگوییم که شما زمانی که از برچسب‌ها در نوشته‌های خود استفاده می‌کنید در واقع یک تقسیم‌بندی ریز انجام می‌دهید و کاربران را به یک نوشته خاص هدایت می‌کنید؛ اما زمانی که دسته بندی را انجام می‌دهید هم از نظر راحتی و هم از نظر جذابیت یک نمای کلی را در اختیار کاربران قرار می‌دهید تا به‌صورت راحت‌تر به دنبال هدف خود باشند و برای رسیدن به هدف خودکار سختی را نداشته باشند.

همچنین استفاده از برچسب‌ها در نوشته ها الزامی نیست و کاملاً به‌صورت شخصی است؛ اما استفاده از دسته‌بندی‌ها به‌نوعی اجباری است؛ زیرا می‌توانید که دسته بندی را ایجاد کنید و باعث می‌شود که سایت شما مانند سایت‌های رقیب عالی باشد.

از شما به‌صورت کلی با دلایل اجباری بودن استفاده از دسته بندی نوشته ها آشنا شدید و فقط نباید از برچسب‌ها در نوشته‌های خود استفاده کنید و استفاده از دسته بندی برای نوشته ها و محتوا می‌تواند یکی از کارهای اصولی برای داشتن سایت قدرتمند باشد.

نکته مهم هم این که شما می‌توانید دسته‌ها را به برچسب استفاده کنید و برای این کار باید روی گزینه لینک برگردان دسته به برچسب کلیک و در ادامه می‌توانید درون ریزی را انجام بدهید. در ادامه یک جمع‌بندی برای ساخت دسته بندی نوشته ها در وردپرس خواهیم داشت.

جمع‌بندی

ایجاد دسته بندی نوشته ها در وردپرس یکی از الزاماتی است که هم برای کاربران سایت شما تأثیر مثبت دارد و هم اینکه از نظر گوگل سایت شما یک سایت خوب به نظر می‌رسد؛ زیرا زمانی که کاربران از سایت شما راضی باشند زمان بیشتری را در سایت شما سپری می‌کنند و گوگل متوجه می‌شود سایت شما یک سایت خوب برای کاربران است.

ساخت دسته بندی نوشته ها در وردپرس کار سختی نیست و آموزش کامل آن را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم تا بتوانید از این قابلیت فوق‌العاده برای سایت خود استفاده کنید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *