جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ساخت گالری تصاویر در وردپرس با استفاده از 2 روش رایج

ساخت گالری تصاویر در وردپرس با استفاده از ۲ روش رایج

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
فهرست مطالب

ساخت گالری تصاویر در وردپرس به چه صورت انجام می‌شود؟ داشتن گالری تصاویر در وردپرس زیبا و جذاب برای بعضی از سایت‌ها ضروری است برای مثال اگر شما سایتی داشته باشید که نیاز داشته باشید عکس‌ها را به‌صورت دسته‌جمعی و در کنار هم به مشتریان و کاربران خود نشان دهید باید یک گالری داشته باشید.

ساخت گالری تصاویر در وردپرس با استفاده از افزونه و یا با روش‌های دیگر امکان‌پذیر است اما شما باید این کار را به‌صورت حرفه‌ای بلد باشید. برای ساخت گالری تصاویر در وردپرس ابتدا باید اطلاعات اندکی در مورد آن داشته باشید برای مثال گالری تصاویر به‌صورت ستونی و در کنار یکدیگر عکس‌ها برای کاربران به نمایش درمی‌آید.

در این مقاله قصد داریم کامل به ایجاد گالری تصاویر در وردپرس با استفاده از دو روش رایج بپردازیم. پس این مقاله را از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا بیشتر با این موضوعات آشنا شوید. قبل از اینکه به سراغ موضوع اصلی برویم حتما مقاله وردپرس چیست را مشاهده کنید تا درک مطالب برای شما آسان‌تر شود.

فهرست مطالب

چگونه می‌توانیم گالری تصاویر در وردپرس برای سایت خود بسازیم؟

در وردپرس یک بخش با نام کتابخانه چندرسانه‌ای وجود دارد که شما با استفاده از این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به عکس‌ها و بارگذاری عکس‌ها را انجام دهید. در تمامی ویرایشگرها و افزونه‌ها که برای سایت استفاده می‌کنید روش‌های افزودن تصاویر به روش‌های مختلف می‌باشد که همگی بلد هستید.

اما اگر بخواهید چند تصویر را در کنار یکدیگر به نمایش بگذارید اگر تک‌به‌تک آن‌ها را انتخاب کنید جلوه و ظاهر زیبایی به سایت شما نشان نمی‌دهد. در همین زمان است که شما نیاز به ساخت گالری تصاویر در وردپرس دارید. اگر شما بخواهید که گالری تصاویر داشته باشید باید به‌صورت چند عکس باشد و با کلیک بر روی هر عکس، عکس به‌صورت تکی نمایش داده شود و این‌گونه گالری عکس ساخته می‌شود.

چگونه بدون استفاده از افزونه گالری تصاویر در وردپرس بسازیم؟

وردپرس به‌صورت خودکار بدون استفاده از افزونه نیز این قابلیت را به شما می‌دهد که بتوانید گالری تصاویر در وردپرس برای سایت بسازید.

ساخت گالری تصاویر در گوتنبرگ

برای ساخت گالری تصاویر در وردپرس ابتدا باید بر روی نوشته و محتوا برویم و در بخش ویرایشگر آن بر روی علامت + کلیک کنید و بعد از آن می‌توانید شروع به ساختن گالری کنید.

ساخت گالری تصاویر در وردپرس با استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ

در صفحه جدیدی که باز می‌شود شما می‌توانید تعداد عکس‌های خود را انتخاب کنید و هرچند تعداد که خواستید می‌توانید عکس انتخاب کنید.

اضافه کردن عکس برای ایجاد گالری تصاویر در وردپرس

در مرحله بعدی با کلیک بر روی هر تصویر شما می‌توانید برای آن یک متن بنویسید و یا با قراردادن لینک برای عکس می‌توانید کاربران را هدایت کنید.

ساخت گالری تصاویر در ویرایشگر کلاسیک

برای ساخت گالری تصاویر در وردپرس در این بخش بر روی نوشته رفت و بر روی گزینه افزودن پرونده چندرسانه‌ای کلیک کنید و در بخش سمت راست بر روی گزینه ساخت گالری تصاویر کلیک کنید.

ساخت گالری تصاویر در وردپرس با استفاده از ویرایشگر کلاسیک

در قدم بعدی روی گزینه گزینش پرونده‌ها کلیک کنید و شروع به انتخاب تصاویر کنید و در قدم بعدی روی گزینه گالری تازه بسازید کلیک کنید.

 در بخش بعدی می‌توانید توضیحات مربوط به عکس‌ها را وارد کنید و بر روی ذخیره کلیک کنید. بعد از انجام کارهای بالا شما می‌توانید گالری خود را انتشار دهید و نتیجه کار خود را مشاهده کنید. با همین کارها به‌راحتی با استفاده از دو ویرایشگر می‌توانید گالری تصاویر در وردپرس را برای سایت خود بسازید و توضیحات مربوط به هرکدام را وارد کنید و در آخر گالری تصاویر خود را بر روی سایتتان مشاهده کنید.

چگونه با استفاده از افزونه گالری تصاویر بسازیم؟

اگر می‌خواهید کمی وقت بگذارید و گالری‌های جذاب و با ظاهر زیبا ایجاد کنید می‌توانید از افزونه‌های مربوط به این کار استفاده کنید. در ادامه تعدادی از این افزونه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

افزونه Envira Gallery Lite

افزونه Envira Gallery Lite

این افزونه به‌عنوان یکی از بهترین افزونه‌ها برای ساخت گالری تصاویر در وردپرس منتشر شده است و شما با استفاده از آن می‌توانید به‌راحتی گالری تصاویر خود را بسازید. این افزونه برای موتورهای جستجو و برای سایت بسیار بهینه است و حجم کمی را اشغال می‌کند.

افزونه FooGallery

افزونه FooGallery

یکی دیگر از افزونه‌هایی که به‌شدت محبوب است و شما به‌راحتی می‌توانید از آن برای ساخت گالری تصاویر در وردپرس استفاده کنید همین افزونه است. یکی از ویژگی‌های خاص این افزونه این است که شما به‌راحتی می‌توانید ویدئو را نیز به گالری تصاویر خود اضافه کنید و با استفاده از تم‌های موجود در افزونه ظاهری جذاب به گالری تصاویر خود بدهید.

افزونه NextGEN Gallery

ساخت گالری تصاویر در وردپرس با استفاده از 2 روش رایج

افزونه بعدی که شما با استفاده از آن می‌توانید گالری تصاویر در وردپرس را برای سایت خود بسازید استفاده از این افزونه است. شما با استفاده از این افزونه حتی می‌توانید که واترمارک روی تصاویر قرار دهید.

جمع‌بندی

ساخت ظاهری زیبا و جذاب و استفاده از گالری تصاویر در وردپرس می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی برای جذب کاربران و راحتی کاربران داشته باشد. یکی از این راه‌ها می‌تواند ساخت گالری‌های جذاب برای نمایش برای کاربران باشد که شما با استفاده از افزونه‌ها و روش‌های غیر افزونه می‌توانید به ایجاد گالری تصاویر در وردپرس بپردازید.

ما به شما آموزش کامل ساخت گالری تصاویر در وردپرس را با استفاده از روش دستی و با استفاده از افزونه‌ها را در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم توانسته باشیم که به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *