جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ایجاد فاصله بین خطوط در وردپرس با استفاده از شورت کد

ایجاد فاصله بین خطوط در وردپرس با استفاده از شورت کد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۰۶
فهرست مطالب

ایجاد فاصله بین خطوط در وردپرس چگونه است؟ اگر شما می‌خواهید میان نوشته‌های خود یک استاندارد ایجاد کنید می‌توانید این کار را با استفاده از کد <br/> انجام دهید. انجام دهید. اما ساخت فاصله بین خطوط در وردپرس نیاز به یک سری عملیات دارد و باید آن‌ها را به درستی انجام دهید.

در این مقاله می‌خواهیم این کار را به‌صورت کامل به شما آموزش دهیم و مورد بررسی قرار دهیم. پس این مقاله را از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه ما باشید. البته قبل از شروع آموزش حتما به مقاله وردپرس چیست سری بزنید تا درک مطالب برای شما راحت‌تر باشد.

فهرست مطالب

ایجاد فاصله بین خطوط در وردپرس چیست؟

Break یعنی شکستن و انداختن بین خطوط که مخفف آن br می‌شود. ما با استفاده از این کد میان خطوط می‌اندازیم، برای این کار ابتدا باید ارتباط میان تگ و مرورگر را بدانیم. این تگ با انواع مرورگرها سازگار دارد و در آن‌ها به نمایش درمی‌آید. پس می‌توان گفت با تمام مرورگرهای اصلی سازگاری خوبی دارد.

کارایی اصلی این تگ برای نوشتن آدرس و شعار سایت در ویرایشگرهای متن استفاده می‌شود به صورتی که باعث ایجاد میان خطوط شده و باعث نظم بهتر می‌شود. ایجاد فاصله بین خطوط در وردپرس با استفاده از تگ br برای افزودن یک خط خالی در html کاربرد دارد و کار آن ایجاد پاراگراف جدید نیست.

تگ br در نسخه‌های HTML4.01 و HTML5 هیچ فرقی ندارند و هر دو به یک‌شکل کار می‌کنند و برای شما به ساخت فاصله بین خطوط در وردپرس می‌پردازد.

تگ br در HTML

اگر شما قبلاً کدنویسی کرده باشید می‌دانید که هر تگ که باز می‌شود توسط یک کد بسته می‌شود. اگر بخواهیم برای شما مثالی بزنیم یک فونت مانند هدر با کد <h1> باز و با کد دستوری </h1> بسته می‌شود.

اما زمانی که از تگ br استفاده می‌شود که هدف از آن ایجاد بین خطوط است یک تگ تنها است و هیچ موقع بسته نمی‌شود.

اما یک تفاوت زمان استفاده از این کد در html است و آن هم اجبار بستن این کد است یعنی این تگ باید به‌صورت بسته شود. شما هم اکنون به‌صورت تئوری با این کد آشنا شدید و زمان آن رسیده تا بخش‌هایی از این کد را مورد بررسی و آموزش قرار دهیم.

نکته مهم: از این تگ باید برای متن ویرایشگر استفاده کنید.

بخش دیداری و متن در ویرایشگر کلاسیک وردپرس برای ایجاد فاصله بین خطوط در وردپرس
بخش متن در ویرایشگر کلاسیک وردپرس برای ساخت فاصله بین خطوط در وردپرس

شما برای ساخت فاصله بین خطوط در وردپرس و ایجاد چندین خط می‌توانید از تگ <p> استفاده کنید. شما بعد از نوشتن این کد اگر به قسمت visual بروید یک ۵۰ پیکسلی مشاهده خواهید کرد که این فاصله بعد از پاراگراف است.

فاصله ایجاد شده در صفحه نمایش وردپرس

جمع‌بندی

امیدواریم توانسته باشیم با این مقاله کوتاه ولی آموزشی به شما این آموزش را که نظم مهمی را به متن‌های شما می‌دهد را داده باشیم و خیلی راحت به ایجاد فاصله بین خطوط در وردپرس پرداخته باشید. داشتن یک متن زیبا و در کل محتوای زیبا می‌تواند در جذب کاربر نیز تأثیر مثبت بگذارد که این کار با ساخت فاصله بین خطوط در وردپرس صورت می‌گیرد.

پس از این آموزش ساده و کاربردی حداکثر استفاده را ببرید. در صورت داشتن سؤال و یا مشکل در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید تا به نظرات شما بپردازیم و مشکلات شما عزیزان را حل کنیم.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *