جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در ووکامرس | معرفی 7 ابزار دیجیتال مارکتینگ woocommerce

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در ووکامرس | معرفی ۷ ابزار دیجیتال مارکتینگ woocommerce

تایم مطالعه: ۷ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۰۲
فهرست مطالب

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در ووکامرس چه کاربردی دارند؟ شما اگر در بحث فروش محصولات خود یک سایت را راه‌اندازی کرده باشید و بهترین محصولات خود را نیز در آن قرار داده باشید نیاز دارید که آموزش ووکامرس را مشاهده کنید و خود را به مشتریان خود بشناسید و میان آنها به چشم بیاید. در چنین زمانی شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در بحث ووکامرس خود را بیشتر به مشتریان خود معرفی کنید.

در نتیجه باعث شوید که آنها از شما خرید کنند زیرا حتی اگر شما بهترین محصولات را هم داشته باشید زمانی می‌توانید آن محصولات را بفروشید که خود را بتوانید به مشتریان نشان بدهید. تا آخر مقاله ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای ووکامرس همراه سایت کافه وردپرس باشید.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در ووکامرس چه هستند؟

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای ووکامرس چه چیزهایی هستند؟ همه ما می‌دانیم که امروزه شاید فروش مجازی پرسودترین و پرفروش‌تر از فروش فیزیکی باشد و اگر شما بتوانید به‌صورت حرفه‌ای در بازارهای اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید با هزینه‌های کمتر می‌توانید فروش و سود بیشتر را تجربه کنید. در همین راستا سعی داریم که به شما ابزارهایی را معرفی کنیم که در حوزه دیجیتال مارکتینگ مخصوصاً در حوزه ووکامرس می‌تواند به شما بسیار کمک کنند پس اگر دارای یک سایت فروشگاهی هستید در ادامه مقاله همراه ما باشید تا از این ابزارآلات فوق‌العاده برای فروش بیشتر و معرفی بیشتر خود استفاده کنید.

خبرنامه Mailchimp

Mailchimp plugin )ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در ووکامرس(

یکی از کارهایی که می‌تواند به شما در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک بسیار زیادی را کند و جزو ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای ووکامرس هم به حساب میاد، اتصال به خبرنامه Mailchimp است که این ابزار به‌راحتی می‌تواند با سایت شما اتصال خوبی را برقرار کند و برای شما بسیار مفید باشد. برای اینکه بیشتر با این ابزار آشنا شوید ابتدا باید ویژگی‌های آن را بدانید که اگر برای شما مفید بود از آن استفاده کنید.

دانلود افزونه Mailchimp

ویژگی‌های خبرنامه Mailchimp

  • لیست همگام‌سازی و ادغام اطلاعات: اطلاع‌رسانی اتوماتیک به مشتریانی که سبد خرید را ترک کرده‌اند
  • نمایش محصولات ویژه: مشتریان را بر اساس تاریخچه خرید و عملکردشان جداسازی می‌کند
  • اقدامات مارکتینگی را که انجام می‌دهد که در پیشخوان می‌توان مشاهده کرد
  • افزایش مشتری و فروش بیشتر با تبلیغات در فیس‌بوک و اینستاگرام به کمک میل‌چیمپ
  • ساخت یک فرم پاپ‌آپ و قراردادن در سایت برای عضویت افراد در خبرنامه

چت آنلاین در ووکامرس

Livechat Plugin )ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای ووکامرس)

چت آنلاین هم یکی دیگر از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در ووکامرس است. همیشه ارتباط داشتن با مشتری‌ها یکی از راه‌های موفقیت در کسب‌وکار است زیرا زمانی که مشتری به یک مشکلی برخورد کند محصول موردنظر خود را نمی‌خرد و دقیقاً در این زمان شما می‌توانید که با حل مشکل کاربر باعث می‌شود که او خرید خود را انجام بدهد.

شما با قراردادن یک بخش به‌عنوان چت می‌توانید که کاربران را مجاب کنید اگر مشکلی داشتن سریعاً سؤال خود را بپرسند و شما هم سریعاً جواب به او را بدهید تا از خرید خود مطمئن شود. شما برای ایجاد بخش چت آنلاین در وکام اسکار اصلاً سختی را ندارید زیرا افزونه‌های بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانند این کار را برای شما انجام می‌دهند و یکی از بهترین افزونه‌ها، افزونه LiveChat است.

دانلود افزونه LiveChat

نمایش محصولات مرتبط به مشتریان

زمانی که مشتری وارد صفحه محصول می‌شود نیاز دارد که مقایسه‌ای میان محصولات انجام دهد و در این زمان شما با معرفی سایر محصولات مرتبط می‌توانید باعث شوید که مشتری با مقایسه‌ای که انجام می‌دهد بهترین تصمیم را بگیرد. همچنین نمایش محصولات مرتبط می‌تواند باعث شود که مشتری سایر محصولاتی که نیاز دارد را هم خریداری کند تا یک پکیج کامل را در اختیار داشته باشد پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که از تکنیک نمایش محصولات مرتبط به مشتریان حتماً استفاده کنید. شما برای این کار هم می‌توانید که از افزونه استفاده کنید.

توصیه می‌کنم برای شما که افزونه ووکامرس چیست را ببینید تا دقیقا بدانید این پلاگین چیست و چگونه کار می‌کند.

کمک برای خرید سریع

one-page-checkouts

شما باید از تمامی راه‌های ممکن برای اینکه بتوانید خرید را برای مشتری راحت کنید استفاده کنید. یکی از این راه‌ها می‌توانند صفحه پرداخت به‌صورت مستقیم باشد یعنی زمانی که مشتری برای خرید محصول اقدام می‌کند سریعاً به یک صفحه جداگانه هدایت می‌شود و از آنجا می‌تواند خرید و پرداخت مستقیم خود را انجام بدهد. شما برای این کار می‌توانید از افزونه WooCommerce One Page Checkout استفاده کنید و وظیفه این افزونه این است که می‌تواند مشتری را به صفحه جداگانه برای پرداخت هدایت کند و سریعاً کمک می‌کند که مشتری خرید خود را انجام بدهد.

دانلود افزونه WooCommerce One Page Checkout

جایزه و هدیه برای خرید مشتریان

YITH WooCommerce Points and Rewards plugin

همیشه جایزه یکی از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در ووکامرس بوده است. شما فقط نباید به این بسنده کنید که یک محصول را به مشتری بفروشید و باید برای ادامه کار هم برای اقداماتی انجام بدهید تا بعد از خرید اول دوباره به سراغ سایت شما بیاید. یکی از این روش‌ها می‌تواند اعطای کدهای تخفیف و یا هدایا به مشتریان باشد تا باعث شود آنها دوباره به سایت شما برای خرید بیایند. آیا می‌توانید برای مشتریان خود مشخص کنید که اگر امتیازات آنها در خرید به یک مقدار مشخص برسد می‌توانند در طی زمان مشخص خریدهای با قیمت پایین‌تر داشته باشند. برای این کار می‌توانید از افزونه YITH WooCommerce Points and Rewards در سایت خود استفاده کنید.

دانلود افزونه YITH WooCommerce Points and Rewards

مشارکت و ارتباط با مشتریان

YITH WooCommerce Advanced Reviews plugin

شما برای اینکه ارتباط سازنده‌تر و مؤثرتر با کاربران و تبدیل آنها به مشتریان خود داشته باشید نیاز دارید که با آنها در ارتباط باشید و آنها می‌توانند که سایت شما را نقد و بررسی کنند و نظرات خود را با سایر مشتریان به اشتراک بگذارند‌. این نظرات حتی اگر بد هم باشد می‌تواند سایر مشتریان را برای خرید راهنمایی کند و اگر این نظرات سوی مشتریانی که خرید انجام دهند مثبت باشد می‌تواند چندین برابر تأثیر بهتری برای خرید داشته باشد. برای این کار نیز می‌توانید از افزونه YITH WooCommerce Advanced Reviews استفاده کنید.

دانلود افزونه YITH WooCommerce Advanced Reviews

تحلیل مشتریان

یکی دیگر از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای ووکامرس تحلیل مشتریان است. مطمئناً سایت شما به‌صورت یکنواخت نباید پیش برود و باید بهبود پیدا کند تا اگر مشکلی وجود داشت شما سریعاً بتوانید آن را رفع کنید. یکی از کارهایی که می‌تواند باعث شود شما سایت خود را بهتر بشناسید تحلیل سایت است و شما باید به‌صورت مستمر تحلیل و آنالیز سایت خود را انجام بدهید و متوجه شوید که در کدام قسمت‌ها عملکرد بهتری داشته تا آنها را بهبود ببخشید و اگر مشکلی وجود داشت آنها را از بین ببرید. می‌توان گفت google analytics بهترین ابزار برای تجزیه‌وتحلیل سایت است.

اگر که قصد دارید به نصب ووکامرس بپردازید مقاله آموزشی مورد نظر را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.

جمع‌بندی

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در ووکامرس می‌تواند کمک بسیار زیادی به سایت و خود شما بکنند که در نتیجه باعث و شما بتوانید فروش و سود بیشتری را داشته باشید. ما سعی کردیم بهترین نرم‌افزارهایی که می‌توانند برای شما مؤثر باشد را معرفی کنید تا شما با استفاده از آنها بتوانید یک سایت فوق‌العاده را داشته باشید. تمامی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در ووکامرس فقط تأثیر مثبت در سایت شما می‌گذارند و اگر تا به الان از آنها استفاده نکردید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً از آن‌ها استفاده کنید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *