جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بسته نصبی آسان وردپرس با افزونه Duplicator

بسته نصبی آسان وردپرس با افزونه Duplicator

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۲۳
فهرست مطالب

ساخته بسته نصبی آسان به شم کمک می‌کند تا یک قدم از هکرها جلوتر باشید. اگر شما مدیر یک وب‌سایت یا یک وب مستر و یا حتی طراح سایت باشید خواسته باشید تمامی اطلاعات سایتتان را بدون هیچ نقص و ایرادی به یک دامنه و سایت دیگری منتقل کنید. این کار با استفاده از افزونه Duplicator صورت‌پذیر است.

برای این کار روش‌های مختلف و متعددی هستند که یکی از روش‌های آسان و کاربردی ساخت بسته نصبی آسان وردپرس است. شما با استفاده از این روش می‌توانید به‌آسانی اطلاعات کامل سایتتان را به یک سایت دیگر یا لوکال‌هاست منتقل کنید. برای دیدن این آموزش با کافه وردپرس همراه باشید.

بسته نصبی آسان وردپرس چیست؟

افزونه Duplicator

منظور از بسته نصبی آسان یعنی اینکه شما هر نوع محتوا و داده‌ای که دارید را در کمتر از ۵ دقیقه به همراه تمامی قالب‌ها و افزونه‌ها که بر روی سایت شماره برنامه‌ریزی شده و فعال هستند را بر روی دامنه و هاست خود تعریف کنید. با این کار دیگر نیازی نیست که شما روزها و بزارید تا برای صفحات اصلی سایت خود برنامه‌ریزی‌ها و چیدمان‌ها را انجام دهید.

با استفاده از قالب نصبی آسان شما این امکان را خواهید داشت تمام محتوای سایت مانند قالب‌ها و افزونه‌ها و سایر تنظیمات را در یک فایل زیپ بر روی سایت موردنظر پیاده‌سازی کنید. عملکرد کلی این مجموعه این‌گونه است که شما یک فایل خام از تمام داده‌های سایت را دریافت می‌کنید و در ایران مانند همان را بر روی هاست و دامنه اصلی سایت خود می‌توانید نصب کنید. شما برای این کار می‌توانید از یک افزونه به نام duplicator استفاده کنید.

بعد از نهایی شدن مراحل چیدمان و تمامی کارها شما باید به‌راحتی مراحل ساخت بسته نصبی آسان را طی کنید و بعد از طی مراحل دو فایل در آخر برای خروجی شما آماده خواهد شد. یکی از این فایل‌ها تمامی اطلاعات و محتوای سایت مانند افزونه‌ها و قالب‌ها است و دوم این فایل هم یک فایل با عنوانinstaller.php است.

برای راه‌اندازی و نصب بسته نصبی از این فایل دوم استفاده می‌شود تمامی اطلاعات و داده‌های موردنیاز بر روی این فایل ذخیره شده و شما با استفاده از آن می‌توانید به‌راحتی به موی سایت را بر روی هاست و دامنه اصلی نصب کنید.

نصب و راه‌اندازی افزونه Duplicator

برای نصب افزونه وردپرس باید در ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و از قسمت سمت راست منو گزینه “افزونه‌ها” و سپس روی گزینه “افزودن” کلیک کنید.

نصب افزونه وردپرس

برای نصب این افزونه از دو روش می‌توانید استفاده کنید که در روش اول از قسمت جستجوی افزونه نام افزونه Duplicator را سرچ و آن را مستقیماً از مخزن وردپرس نصب کنید. توجه داشته باشید که این پلاگین در مخزن وردپرس بیش از یک میلیون نصب فعال دارد که می‌توانید نصب کنید.

نصب افزونه Duplicator

در روش دوم می‌توانید فایلی که در انتهای این مقاله برای شما قرار دادیم را دانلود کنید و بعد از دانلود باید به قسمت بارگذاری افزونه رفته و بر روی “Choose File” کلیک کنید تا بتوانید فایل مورد نظر را بارگذاری و نصب کنید.

نصب افزونه وردپرس از طریق بارگذاری فایل

سپس بعد از نصب افزونه باید آن را فعال کنید.

ساخت بسته نصبی آسان وردپرس

بعد از نصب افزونه یک گزینه با نام Duplicator برای شما در قسمت سمت راست پنل کاربری ظاهر شد که با زدن روی آن و سپس کلیک بر روی گزینه “Packages” وارد قسمت ساخت بسته نصبی آسان وردپرس می‌شوید.

ساخت بسته نصبی آسان وردپرس جدید

بعد از وارد شدن به این قسمت بر روی “Create New” کلیک کنید تا بتوانید بسته را بسازید که این بخش ۳ مرحله دارد که هرکدام را بررسی خواهیم کرد.

مرحله اول

بخش اول از تنظیمات افزونه افزونه Duplicator

  • Name: نام فایل را باید بنویسید بنویسید.
  • Storage : خود افزونه داپلیکیتور یک محل ذخیره سازی برای فایل‌‌ها در نظر می‌گیرد.
  • Archive : در این بخش می‌توانید یک سری تنظیمات را انجام دهید.

مرحله دوم

پیغام موفقیت آمیز بودن در ساخت بسته نصبی

در مرحله دوم افزونه شروع به اسکن سایت شما می‌کند و بعد از آن اطلاعاتی می‌دهد که اگر همه چیز درست باشد جلوی هر گزینه “Good” نوشته شده است. اگر به‌جای Good هر نوشته دیگری بود یک سری هشدار به شما داده شده است که باید آن را رعایت کنید. اگر آنها را رعایت نکرده باشید ممکن است نتیجه خوبی را به شما ندهد و بسته نصبی ناقص باشد. پس حتماً مراحل را درست پیش بروید.

بعد از ساخت و اتمام با صفحه زیر روبه‌رو خواهید شد که برای نصب باید دو فایل Installer و Archive را باید دانلود کنید.

دانلود دو فایل جدید برای ایجاد بسته نصبی وردپرس

مرحله سوم

برای نصب بسته باید وارد پوشه‌ای شوید که می‌خواهید وردپرس را در آنجا نصب کنید و فایل zip را از حالت فشرده خارج و فایل installer هم در آنجا باید قرار دهید. سپس با سرچ آدرس سایت خود و در ادامه installer را باید سرچ کنید. برای مثال: localhost.com/installer را باید سرچ کنید که به‌جای لوکال‌هاست آدرس سایت خود را وارد کنید که بعد از آن با صفحه زیر روبه‌رو خواهید شد.

سپس باید تیک گزینه I have read and accept all terms & notices را بزنید و وارد مرحله بعد شوید.

نصب بسته نصبی آسان وردپرس

در مرحله باید شما باید قسمت‌هایUser ، Data base ،Host و Password را وارد کنید و بعد از واردکردن باید گزینه TestDataBase را بزنید تا اطمینان حاصل کنید که این موارد به‌درستی بوده است.

وارد کردن نام دیتابیس، یوزر و پسورد

سپس در مرحله باید عنوان سایت خود را انتخاب کنید و در قسمت options یک نام کاربری، پسورد و ایمیل را باید وارد کنید تا بتوانید وارد مرحله بعدی شوید.

بخش آخر از تنظیمات ایجاد نصب بسته

اکنون می‌توانید با واردکردن سایت خود وارد پنل کاربری خود در وردپرس شوید.

نصب بسته نصبی در سی پنل

بارگذاری فایل قالب و ساخت دیتابیس

برای این کار ابتدا شما باید وارد هاست سی پنل کاربری خود شوید و در داخل پوشه public_html فایل‌های دانلود شده از قالب انتخابی را در آنجا بارگذاری کنید. برای این کار ابتدا وارد پوشه public_html  شوید و بر روی گزینه Upload آپلود در قسمت بالای صفحه کلیک کنید. به این موضوع دقت کنید که پوشه public_html باید حتماً خالی باشد.

ابتدا آپلود فایل بسته نصبی در  cpanel انجام می‌گیرد و سپس در صفحه جدید با کلیک بر روی دکمه Select file فایل‌های موجود را هرکدام را به‌صورت جدا در هاست خود آپلود کنید. نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که اگر نمی‌خواهید دچار مشکل شوید در آپلود حتماً دومرتبه این عمل را انجام دهید در قدم اول ابتدا فایل زیپ zip و سپس فایل راه‌اندازی را آپلود کنید.

بعد از اتمام کار آپلود هر دو فایل اگر شما به پوشه  public_html برگردید خواهید دید که هر دو فایل بارگذاری و آپلود شده‌اند اما نگران نباشید اگر هر دو فایل را مشاهده نکردید بر روی این گزینه “Reaload” کلیک کنید. در این مرحله حال باید دیتابیس خود را بسازید در قدم اول به پنل اصلی هاستتان برگردید و در قسمت  DATABASE  بر روی پخش MySQL Database کلیک کنید.

در مرحله بعد همانند الگوی تعریف شده در کادر مشخص شده نام دیتابیس خود را وارد نمایید و بر روی دکمه  Next Step کلیک کنید. حال در قدم بعدی نام کاربری و رمز عبور برای دیتابیس خود وارد کنید و به این موضوع توجه داشته باشید که لوکال‌هاست نام کاربری را root  قرار می‌دهیم ولی در این مرحله هر نام کاربری دلخواه و مورد نظری که دارید را می‌توانید انتخاب کنید. در مرحله بعدی در صفحه جدید تیک گزینه ALL PRIVILEGES زده و بر روی دکمه Next Step کلیک کنید شما با یک پیغام سبزرنگ مواجه می‌شویم که نشان می‌دهد ساخت دیتابیس شما با موفقیت همراه بوده است.

راه‌اندازی بسته نصبی وردپرس

این بخش نیز مانند راه‌اندازی بسته نصبی آسان وردپرس در لوکال‌هاست می‌باشد و شما با مراجعه به این بخش و طی‌کردن همین مراحل می‌توانید بسته نصبی آسان وردپرس را نصب کنید و به پایان برسانید. فقط به این موضوع توجه داشته باشید که برای راه‌اندازی بسته نصبی وردپرس در لوکال‌هاست ما این آدرس را در مرورگر وارد کردیم اما در هاست اصلی باید آدرس دیگری را وارد کنید.

در لوکال‌هاست: http://localhost/mysite/installer.php

در هاست اصلی (سی پنل یا دایرکت ادمین): www.yoursite.com/installer.php

که به‌جای yoursite.com، آدرس سایت خود را قرار دهید.

در آخر هم به یک جمع‌بندی برای مقاله ساخت بسته نصبی آسان وردپرس خواهیم پرداخت.

جمع‌بندی

ساخت بسته نصبی آسان وردپرس به هر مدیر، وب مستر و هر طراحی سایتی کمک می‌کند تا با استفاده از این ابزار سایت خود را بدون هیچ مشکلی به یک سایت دیگر انتقال دهند. ما در این مقاله شما را با افزونه داپلیکیتور آشنا کردیم و کامل این افزونه را بررسی کردیم. به شما عزیزان یاد دادیم که چگونه با استفاده از این افزونه به ساخت بسته نصبی آسان وردپرس بپردازید. امیدوارم که از این افزونه بهره لازم را برده باشید و اگر این مقاله برای شما مفید بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پیروز و سربلند باشید.😉

دانلود افزونه Duplicator

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *