جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
خطای ۵۰۳ در وردپرس چیست و چگونه باید این خطا را رفع کنیم؟

خطای ۵۰۳ در وردپرس چیست و چگونه باید این خطا را رفع کنیم؟

تایم مطالعه: ۸ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
فهرست مطالب

خطای ۵۰۳ در وردپرس یکی از خطاهای رایج در وردپرس است که اغلب دارندگان سایت‌های وردپرسی و اینترنتی با آن مواجه شده‌اند و شما به‌عنوان یک مدیر و یا یک ادمین سایت باید تمامی مشکلات را آنالیز کنید و نسبت به رفع خطا با داشتن آگاهی اقدام کنید. همه خطاهای موجود در فضای اینترنت که برای سایت به وجود می‌آیند قابل‌حل و رفع شدنی است و نیازمند این است که شما خطا را شناسایی کرده و سپس با داشتن علم و تجربه آن را از بین ببرید پس برای آموزش رفع خطای ۵۰۳ در وردپرس تا انتهای این مقاله با کافه وردپرس همراه باشید.

چرا خطای ۵۰۳ در وردپرس به وجود می‌آید؟

اگر بخواهیم یک دلیل صددرصدی برای این خطا بیاوریم نمی‌توانیم به یک دلیل خاص اشاره کنیم زیرا این خطا می‌تواند به دلایل مختلفی رخ بدهد و برای مثال اگر خطا از طرف کدهای اشتباه باشد مشکل شما یک مشکل بزرگ و عمیق است و برای حل این مشکل شما باید کدی را که باعث اختلال و مشکل شده است را شناسایی کنید و آن را غیرفعال کنید تا مشکل سایت حل شود.

سخت‌ترین بخش ماجرا زمانی است که این خطا هیچ‌گونه دلیلی را به شما نشان نمی‌دهد و نمی‌گوید مشکل از چه بخش است پس شناسایی محل خطای ۵۰۳ در وردپرس یکی از کارهای دشوار و چالش‌برانگیز است.

توصیه می‌کنم برای شما که آموزش وردپرس را ببینید تا تسلط بیشتری به سیستم مدیریت محتوا وردپرس داشته باشید.

بررسی دلایل ارور ۵۰۳ در وردپرس

تا به اینجای کار شما به‌صورت کامل با بحث خطاها آشنا شدید و متوجه شدید که باید آن‌ها را رفع کنید اما همان‌طور که گفته شد برای رفع خطا ابتدا باید دلیل خطا را متوجه شویم که در ادامه می‌خواهیم به شما عزیزان دلایلی که می‌تواند باعث بروز خطای ۵۰۳ در وردپرس شود را معرفی کنیم تا شما با بررسی این خطاها بتوانید محل خطا را پیدا کرده و سپس مشکل را حل کنید.

۱_ عدم دریافت پاسخ سرور از وردپرس

یکی از اصلی‌ترین دلایل این خطا زمانی است که وب سرور نتواند پاسخی را از افزونه وردپرس دریافت کند پس در نتیجه خطای ۵۰۳ به وجود می‌آید. البته ممکن است به دلیل حجم کاری بالا سرور به‌صورت لحظه‌ای دچار اختلال شود و از کار بیفتد که این مشکل جدی نیست و بعد از مدتی دوباره اتصال برقرار می‌شود.

۲_ سازگاری در بین کدهای php در سرور وجود نداشته باشد

ما برای اضافه‌کردن امکانات به وردپرس بعضی اوقات از کدها کمک می‌گیریم که همان‌طور که همیشه گفته‌ایم استفاده از کدنویسی نیاز به تخصص دارد و اگر حتی یک کد به‌اشتباه وارد شود می‌تواند عملکرد سایت شما را دچار اختلال کند. پس عدم صحیح واردکردن کدهای php می‌تواند باعث بروز خطای ۵۰۳ شود و شما حتماً باید قبل از این کدها را وارد کنید یک نسخه پشتیبان از محل موردنظر داشته باشید تا اگر مشکلی پیش آمد بتوانید همه چیز را مانند روز اول کنید.

۳_ فشار بالا در سرور سایت

3_ فشار بالا در سرور سایت

همه به دنبال این هستند که ترافیک زیادی را جذب سایت خود کنند اما برای این کار هیچ‌گونه زیرساخت مناسبی را آماده نکرده‌اند و در نتیجه زمانی که کاربران زیادی وارد سایت شما می‌شوند سرور شما سنگین می‌شود و عملکرد آن دچار اختلال و کندی می‌شود و نمی‌تواند همه صفحات را به‌صورت صحیح و سریع باز کند. شما برای حل این مشکلات و افزایش سرعت سایت می‌توانید از ابزارهای متنوع و زیادی که امروزه وجود دارند استفاده کنید پس این موضوع را پشت‌گوش نیندازید.

۴_ استفاده از تم مخرب

همه شما در سایت خود از تم‌های متنوع استفاده می‌کنید اما در هنگام انتخاب تم سایت فقط نباید به زیبایی و ظاهر توجه کنید زیرا اگرتم سایت شما صحیح‌وسالم نباشد می‌تواند روی سایت سما از هر نظر تأثیر منفی بگذارد و حتی باعث بروز خطا شود.

اگر که نمی‌دانید قالب وردپرس چیست و چه عملکردی را در سیستم مدیریت محتوا وردپرس دارد حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

۵_ کم بودن فضای سرور

کم بودن فضای سرور سایت روی تمامی بخش‌های سایت شما تأثیرگذار است و ممکن است شما از قالب‌ها و افزونه‌های حجیم و سنگین استفاده کنید و حجم مناسب برای کاربران وجود نداشته باشد و زمانی که آن‌ها وارد سایت می‌شوند نمی‌توانند عملکرد روان و خوبی در سایت شما داشته باشند. همان‌طور که گفته شد کدنویسی و قراردادن کد روی سایت کار مهمی است و حتی می‌تواند به‌صورت اشتباه فضای زیادی از سرور شما را به‌اشتباه تحت‌تأثیر قرار بدهد پس شما با استفاده از ابزارهایی مانند کنسول گوگل می‌توانید عیب‌یابی را انجام بدهید زیرا تمامی این موارد می‌تواند باعث بروز خطای ۵۰۳ شود.

اگر در ابتدای کار خود از هاست‌های رایگان و یا اشتراکی استفاده کردید باید بدانید با پیشرفت حتی کم سایت شما دیگر نیاز به هاست اختصاصی دارید و فضای ناکافی هاست هم می‌تواند باعث بروز خطای ۵۰۳ شود.

۶_ فایل‌های غیرمجاز

مشکلات امنیتی که در فایل‌ها وجود دارد و عدم دادن دسترسی‌ها به فایل‌ها هم می‌تواند باعث خطای ۵۰۳ در وردپرس شود.

۷_ مشکل پلاگین‌ها و افزونه‌ها

ما برای این که بتوانیم امکانات را به سایت خودمان اضافه کنیم از پلاگین‌ها و افزونه‌ها استفاده می‌کنیم اما خب هرکدام از این پلاگین‌ها توسط یک شرکت و یک فرد باتوجه‌به برنامه‌ریزی‌های خودساخته شده است و قراری گیری این پلاگین‌ها در کنار یکدیگر می‌تواند باعث اختلال در عملکرد شود.

اگر که نمی‌دانید افزونه وردپرس چیست و چه عملکردی را در سیستم مدیریت محتوا وردپرس دارد حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

چگونه ارور ۵۰۳ در وردپرس را رفع کنیم؟

یکی از ساده‌ترین راه‌های برای حل خطا این است که شما ابتدا تمامی افزونه‌های سایت خود را غیرفعال کنید و سپس وارد بخش مدیریت فایل شده و یک پوشه جدید را ایجاد کنید و پوشه را با نام پلاگین بسازید و مجدد وارد سایت شوید و مشاهده کنید که خطا رفع شده است یا خیر. اگر خطا از بین نرفته بود پس نتیجه می‌توان گرفت که مشکل از افزونه‌ها نیست و شما باید به سراغ قالب سایت بروید. اگر از قالب پیش‌فرض استفاده می‌کنید آن را تغییر بدهید و از یک شرکت معتبر یک قالب مناسب با حوزه فعالیت خودتان را خریداری کنید.

زمانی که خطای ۵۰۳ رخ می‌دهد بیشتر با پیام سرویس موقتاً در دسترس نیست مواجه می‌شویم و باید بدانید که دلیل اصلی این خطا این است که سرور نمی‌تواند پیام دریافت شده را پردازش کند. برای این که باعث شویم این مشکل در سایت پیش نیاید یا اگر پیش‌آمده است دیگر پیش نیاید باید با روش‌های جلوگیری از آن آشنا باشیم که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

چگونه از خطای ۵۰۳ پیشگیری کنیم؟

چگونه از خطای ۵۰۳ پیشگیری کنیم؟

شاید برای شما سوال پیش بیاید ک چگونه از ارور ۵۰۳ در وردپرس پیشگیری کنیم؟ شما برای این که از این مشکل همیشه در امان باشید باید ابتدا از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و همچنین حفاظت و بالابردن امنیت سایت را یکی از فاکتورهای مهم خود قرار بدهید. استفاده از شبکه تحویل محتوا هم می‌تواند هم روی امنیت میان شما و کاربران سایت شما تأثیر مثبت بگذارد و هم این که بحث امنیتی خوبی را برقرار می‌کند و منظور ما از سرعت مناسب زیر ۲ ثانیه است و باید محتوا در این زمان در اختیار کاربران قرار بگیرد.

قالب سایت اهمیت زیادی دارد!

در شروع کار سایت شما دارای یک قالب و تم پیش‌فرض است که ما نمی‌توانیم بگوییم قالب پیش‌فرض خوب است یا بد اما خب بعضی از افراد با استفاده از همین قالب هم سایت خود را پیش می‌برند. اما با پیشرفت سایت افراد سعی دارند از قالب‌های دیگر استفاده کنند که هم بتواند نیاز آن‌ها را برطرف کند و هم این که از نظر زیبایی و جذابیت کاربرپسند باشد. بعدازاین که تصمیم به تغییر قالب گرفتید شما باید از یک محل معتبر یک قالب امن را تهیه کنید و اگر می‌خواهید هزینه نکنید حتی می‌توانید از قالب‌های رایگان استفاده کنید ولی مهم‌ترین نکته یک قالب خوب این است که دارای پشتیبانی فنی مناسب باشد.

همچنین قالب شما باید از نظر حجم سبک باشد تا عملکرد سایت شما را ضعیف نکند و سرعت سایت شما خوب باشد پس در هنگام انتخاب قالب تمامی انتظارات خود را در اولویت قرار دهید. شما می‌توانید با به‌روزرسانی همیشگی قالب و داشتن سازگاری کامل با تمامی بخش‌های سایت باعث شوید به مشکل نخورید.

استفاده از قالب‌های رایگان هم نیازمند تحقیق و آشنایی است تا مبادا امنیت سایت شمارا با مشکل روبه‌رو نکند و در قالب سایت خود اگر چندین نفر ادمین در حال فعالیت هستند دسترسی‌های آن‌ها را محدود به حوزه کاری‌شان کنید تا به مشکلات امنیتی برخورد نکنید.

اگر که قصد دارید به نصب قالب وردپرس بپردازید توصیه می‌کنم حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید تا بتوانید نصب پوسته وردپرس را انجام دهید.

جمع‌بندی

خطای ۵۰۳ در وردپرس یکی از خطاهای رایجی است که ممکن است برای هر سایتی پیش بیاید برای این که بتوانید این مشکل را حل کنید تمام اقدامات بالا را انجام بدهید و مطمئن باشید مشکل شما حل خواهد شد. ما امروز سعی کردیم این خطا را به‌صورت تخصصی مورد بررسی قرار بدهیم تا شما با آن آشنا شوید و اجازه ندهید این خطا برای سایت شما پیش بیاید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید.

منبع: https://secure-wphackedhelp-com.translate.goog/blog/503-service-unavailable-error-wordpress/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=fa&_x_tr_hl=fa&_x_tr_pto=nui,sc

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *