الگوریتم پاندا چیست و چگونه سایت‌ها را متحول کرد؟

الگوریتم پاندا چیست و چگونه سایت‌ها را متحول کرد؟

تایم مطالعه: ۱۰ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۵/۰۳
فهرست مطالب

الگوریتم گوگل پاندا یکی از الگوریتم های گوگل است که مهم و شناخته شده برای تحلیل کیفیت محتوا در صفحات وب است. هرچند که شناسایی محتوای تکراری و کپی شده یکی از اهداف اصلی آن است، اما پاندا به بسیاری از عوامل دیگر نیز توجه می‌کند.

علاوه بر محتوای تکراری، الگوریتم پاندا به بررسی کیفیت کلی محتوا، ساختار صفحه، تجربه کاربری و اعتبار صفحات وب می‌پردازد. این الگوریتم با تحلیل مجموعه‌ای از عوامل، به ارزیابی صفحات وب می‌پردازد و سعی می‌کند بهبود کیفیت نتایج جستجو را فراهم کند. تا آخر این بخش از آموزش سئو همراه سایت کافه وردپرس باشید.

الگوریتم پاندا چیست؟ راهنمایی کامل برای الگوریتم پاندای گوگل!

الگوریتم پاندا، یک الگوریتم رسمی توسط گوگل است که با هدف مبارزه با محتوای کوتاه و بی‌کیفیت در نتایج جستجو ایجاد شده است. این الگوریتم به منظور کاهش شانس نمایش محتوای بی‌کیفیت، کوتاه و بی‌ارزش در نتایج جستجو عمل می‌کند و به محتوای با کیفیت، جذاب و منحصر به فرد جایگاه بهتری در نتایج جستجو می‌دهد.

الگوریتم پاندا در زمانی منتشر شد که کاربران از افزایش محتوای بیهوده و اسپم در نتایج جستجو شکایت می‌کردند. گوگل با معرفی این الگوریتم، معیاری برای ارزیابی کیفیت صفحات وب ارائه داد. این معیار، بر اساس رضایت کاربران تعیین می‌شود و به سرعت به یکی از عوامل اساسی در رتبه‌بندی نتایج جستجو تبدیل شد.

الگوریتم-پاندا-چیست؟-راهنمایی-کامل-برای-الگوریتم-پاندای-گوگل_

با معرفی الگوریتم پاندا، وبسایت‌هایی که به دلیل محتوای بی‌کیفیت در معرض خطر قرار داشتند، با اضافه کردن محتوای با کیفیت، حذف کلمات زائد و توجه به بهبود تجربه کاربری و خوانایی محتوا، سعی کردند صفحات خود را بهبود بخشند و بازسازی کنند.

الگوریتم پاندا، نام خود را از یک افسانه قدیمی چینی می‌گیرد. این افسانه می‌گوید که پانداها در ابتدا همگی سفید بودند، اما یکی از امپراتورهای چین دختری داشت که علاقه زیادی به پانداها داشت. پس از مرگ این دختر، پانداها بخشی از بدن خود را به نشانه عزاداری سیاه می‌کنند و تا همیشه به همین شکل باقی می‌مانند.

چرا الگوریتم پاندا ساخته شد؟

در سال ۲۰۱۱، گوگل با معرفی الگوریتم پاندا به مشکلاتی که باعث کاهش کیفیت نتایج جستجو می‌شد، واکنش نشان داد. الگوریتم پاندا به طور اصولی برای شناسایی و کاهش رتبه‌بندی سایت‌هایی که محتوای بی‌کیفیت، تکراری یا بدون ارزش را ارائه می‌دادند، ایجاد شد.

پاندا با تحلیل عوامل مختلف محتوا و وبسایت‌ها، سایت‌هایی را که شامل محتوای کپی شده، مقالات بدون ارزش، صفحات پر از تبلیغات، یا محتوای تکراری بودند، تشخیص می‌داد و رتبه‌بندی آن‌ها را پایین می‌آورد. این الگوریتم کمک کرد تا محتوای بی‌کیفیت در نتایج جستجو کاهش یابد و کیفیت کلی جستجوها بهبود یابد.

به طور کلی، الگوریتم پاندا تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر صنعت جستجوی وب داشت و سایت‌هایی که بیشترین تأثیر را از آن دریافت کردند، سایت‌هایی بودند که محتوای بی‌کیفیت و نامرتبط را ارائه می‌دادند. این تغییرات باعث شد تا سئوکاران بیشتر به بهبود کیفیت محتوا و تجربه کاربری تمرکز کنند.

البته، پس از الگوریتم پاندا، گوگل نسخه‌های بهبود یافته‌تری از الگوریتم خود را منتشر کرده است و همچنان به بهبود کیفیت نتایج جستجو می‌پردازد.

به روز‌رسانی‌های الگوریتم پاندای گوگل

بلاگ پستی که در تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۱۱ توسط گوگل منتشر شد، درباره الگوریتم پاندا و تأثیر آن بر نتایج جستجو صحبت می‌کند. این الگوریتم با هدف بهبود کیفیت نتایج جستجو، توسط گوگل معرفی شده است و تغییرات قابل توجهی را در حدود ۱۱.۸ درصد از نتایج جستجو ایجاد کرده است.

در بلاگ پست مذکور، آمده است که این به‌روزرسانی به دلیل کاهش رتبه وبسایت‌هایی صورت گرفته است که محتوای بی کیفیت، بدون ارزش افزوده یا کپی شده ارائه می‌دهند. هدف اصلی این به‌روزرسانی، بهبود رتبه وبسایت‌های با کیفیت است که از محتوای اصیل، باکیفیت، منحصر به فرد، مفید و تحقیقی استفاده می‌کنند. به وبسایت‌هایی که مطالب باکیفیت و مفیدی را ارائه می‌دهند، در نتایج جستجو جایگاه بهتری اختصاص داده می‌شود.

پاندا الگوریتمی است که توسط گوگل برای بهبود کیفیت نتایج جستجو ارائه شده است. این الگوریتم با تحلیل عوامل مختلفی از قبیل کیفیت محتوا، اصالت، مناسبت و ارزش افزوده وبسایت‌ها، تغییراتی در رتبه‌بندی نتایج جستجو ایجاد می‌کند.

موسس وبسایت Search Engine Land در یک به‌روزرسانی با عنوان “Farmer” اشاره کرده بود که گوگل بعدها فاش کرد که این الگوریتم اصلاح شده و با نام الگوریتم پاندا شناخته می‌شود. این به‌روزرسانی منجر به ایجاد تحولاتی در صنعت جستجوگرها شد.

به-روز_رسانی_های-الگوریتم-پاندای-گوگل

پس از انتشار و به‌روزرسانی الگوریتم پاندا، موسسه Search Metrics تحقیقاتی با نام “برنده‌ها و بازنده‌ها” انجام داد که نشان می‌دهد سایت‌هایی که بیشترین تنزل رتبه را داشته‌اند، در واقع این تنزل را به دلیل نقض دستورالعمل‌های جستجوگرها به خود اضافه کرده‌اند. برخی از وبسایت‌های معروف مانند WikiHow پس از این به‌روزرسانی تلاش کردند تا طبق دستورالعمل‌های صحیح عمل کنند و کیفیت وبسایت خود را بهبود بخشند.

به‌طور آشکارترین، الگوریتم پاندا باعث نابودی کامل مزرعه محتوا (Content Farm) شد. مزرعه محتوا روشی بود که در آن مدیران وبسایت‌ها مقالات بی‌ارزش یا کم‌ارزش را به تعداد زیاد منتشر کرده و لینک‌سازی مخرب در این صفحات را انجام می‌دادند.

به-روز_رسانی_های-الگوریتم-پاندای-گوگل

با توجه به آمار، بیشتر وبسایت‌هایی که رتبه خود را از دست دادند، حداقل یکی از مشکلات زیر را داشتند:

۱. طراحی نامناسب و نازیبا: طراحی وبسایت‌هایی که ظاهری نامناسب و نازیبا دارند، ممکن است باعث کاهش رضایت کاربران و بهبود پذیرش سایت توسط موتورهای جستجو شوند.

۲. تبلیغات آزاردهنده: استفاده از تبلیغات آزاردهنده، مزاحم و مزاحم برای کاربران منجر به از دست دادن رتبه وبسایت می‌شود. در نظر داشته باشید که تبلیغات باید به طور معقول و متعادل به کاربران نمایش داده شود.

۳. تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در صفحه: استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در متن‌ها و محتواها، به عنوان تلاشی برای بهبود رتبه وبسایت، ممکن است منجر به تنزل رتبه شود. باید از کلمات کلیدی به طور معقول و بهینه استفاده کرد.

۴. رعایت نکردن نکات ویرایشی و نگارشی: عدم رعایت قواعد ویرایشی و نکات نگارشی، می‌تواند باعث ناپیوستگی و ضعف در کیفیت محتوا شود و در نتیجه رتبه سایت را کاهش دهد.

۵. استفاده از عبارات و ترکیب‌های تکراری: استفاده بیش از حد از عبارات یا ترکیب‌های متنی تکراری در صفحات وبسایت، ممکن است به عنوان محتوای تکراری تشخیص داده شده و منجر به کاهش رتبه شود.

۶. پایین بودن ارزش و کیفیت محتوا: ارائه محتوای با کیفیت پایین، بی‌ارزش یا ناقص، احتمالاً باعث تنزل رتبه وبسایت خواهد شد. برای حفظ رتبه، محتوای با ارزش و کیفیت بالا را ارائه دهید.

برای بهبود رتبه و جلب توجه موتورهای جستجو، توصیه می‌شود به طراحی مناسب وبسایت، استفاده بهینه از کلمات کلیدی، ارائه محتوای اصیل و با کیفیت، رعایت نکات ویرایشی و نگارشی، و اطلاعات مفید و متنوع برای کاربران تمرکز کنید.

رفع جریمه پاندا؛ بهایی سنگین برای عصبانی کردن پاندا

اگر الگوریتم پاندا سایت شما را جریمه کرده باشد، رفع آن کار ممکن است دشوار باشد. اما بهبود عملکرد سایت شما با توجه به محتوای باکیفیت، همچنان بهترین راه حل است. برای رفع جریمه و بهبود رتبه‌بندی، تولید محتوای منحصر به فرد و جدید، بهبود کیفیت محتوای گذشته و ویرایش ساختار صفحات می‌تواند مفید باشد.

در آغاز فعالیت پاندا، برخی از وبسایت‌های جریمه شده، با ترکیب محتوای صفحاتی که از نظر موضوعی با هم شباهت داشتند، صفحات جدیدی را تولید کردند. همچنین با ویرایش محتوا و ساختار این صفحات، توانستند در بازیابی رتبه و رفع جریمه با موفقیت عمل کنند.

الگوریتم پاندا در طول سال‌های گذشته تغییرات بسیاری داشته است. در آغاز، این الگوریتم به کل سایت و کیفیت محتوای قرار گرفته در همه صفحات توجه می‌کرد. اما پس از آن، تمرکز خود را به هر صفحه از سایت منتقل کرده است.

ممکن است پاندا تنها یک یا چند صفحه از سایت شما را از نتایج گوگل حذف کند. اما اگر تعداد صفحاتی که توسط پاندا جریمه می‌شوند زیاد باشد، تمام صفحات سایت شما با افت جایگاه مواجه خواهند شد.

سایت من توسط الگوریتم پاندا جریمه شده است، چه کار کنم؟

اگر سایت شما توسط الگوریتم پاندا جریمه شده و شما مطمئن هستید که این افت جایگاه به این دلیل بوده است فرآیند پیچیده‌ای برای رهایی از آن خواهید داشت. در اولین قدم باید تصمیم بگیرید که آیا این سایت ارزش صرف زمان و هزینه را دارد یا نه؟

سایت-من-توسط-الگوریتم-پاندا-جریمه-شده-است،-چه-کار-کنم؟_1سایت‌هایی که محتوای بی‌ارزش منتشر می‌کنند به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند. دسته اول آن‌هایی هستند که در کنار محتوای اختصاصی و ارزشمند خود تعداد زیادی مقاله یا خبر را از سایت‌های دیگر جمع‌آوری کرده و در سایت خود منتشر می‌کنند. دسته دوم سایت‌هایی هستند که هیچ محتوای ارزشمندی در سایت خود نداشته و هر چه هست جمع‌آوریِ دستی یا اتوماتیک از سایت‌های دیگر بوده است.
اگر جزو دسته اول هستید؛ پیشنهاد میکنیم صفحات اضافی و محتوای کم ارزش را از سایت خود حذف کنید و با استفاده از ابزار Remove URLs در Google Search Console آنها را از نتایج جستجو حذف کنید. اگر سایت شما جزو این دسته باشد تاثیر الگوریتم پاندا بر روی آن مشابه تصویر زیر است.

اگر در دسته دوم هستید، نگرانی درباره از دست دادن سایت خود نداشته باشید. فراموش کردن این سایت و دامنه آن یک مشکل اساسی نیست، زیرا برای تولید و راه‌اندازی آن زحمت زیادی نکشیده‌اید. بهتر است به جای آن، با استراتژی صحیح سئو و تولید محتوا، یک سایت جدید راه‌اندازی کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، الگوریتم پاندا جریمه‌ای را برای این دسته از سایت‌ها اعمال می‌کند.

چطور محتوای ارزشمند تولید کنم؟

تولید محتوای ارزشمند و منحصر به فرد نیازمند زمان و تلاش بسیار است. هرچند که کپی کردن محتوا راهی ساده به نظر می‌رسد، اما این روش همیشه یک راه حل موثر نیست و در بلندمدت نتایج مطلوبی نخواهد داشت.

بهترین راه برای شروع نویسندگی، توسعه مهارت‌های خود در این زمینه و تمرین مستمر است. این شامل تحقیق در مورد موضوعات مرتبط، تعیین نیاز و علاقه مخاطبان، برنامه‌ریزی زمانی منظم برای ارائه محتوا و تمرین نوشتن است. هرچه بیشتر تلاش کنید و تمرین داشته باشید، مهارت‌های نوشتاری‌تان پیشرفت خواهد کرد.

بدون شک، شروع نویسندگی می‌تواند چالش‌ها و سختی‌های خود را داشته باشد، اما با تلاش مستمر و انگیزه قوی می‌توانید به موفقیت در این زمینه برسید. همچنین، از تجربیات دیگران و افراد موفق در این حوزه استفاده کنید و از شبکه‌سازی با افرادی که در این صنعت فعال هستند، بهره ببرید.

۱- کیفیت را فدای کمیت نکنید

برنامه ریزی و تولید محتوا بستگی به نوع پروژه و زمان مورد نیاز دارد. در اغلب موارد، کیفیت محتوا بر اساس تحقیقات دقیق، ارائه اطلاعات ارزشمند و قالب بندی سئو شده است.

تحقیقات و نوشتن یک مقاله با کیفیت ممکن است زمان زیادی را در بر داشته باشد ولی نتیجه آن می‌تواند محتوایی ارزشمند و منحصر به فرد باشد. بنابراین، این موضوع بستگی به نیازها و الزامات شما دارد.

اگر شما ترجیح می‌دهید تا زمان بیشتری را صرف تهیه یک محتوای اختصاصی و با کیفیت کنید، آنگاه بهتر است به موعد تحویل منعطف باشید و مناسب‌ترین زمان برای تولید محتوا را در نظر بگیرید. تمام تلاش خود را خواهم کرد تا محتوایی با کیفیت و ارزشمند را در زمان مقرر به شما ارائه دهم.

۲- ملاک موفقیت شما فقط رتبه‌بندی گوگل نیست

عادت کرده ایم که پس از انتشار یک مقاله به سرعت جایگاه آن را در نتایج گوگل بررسی کنیم. هدف ما از بازاریابی محتوا فقط سئو یا کسب جایگاه در نتایج نیست.
معیارهای اصلی برای سنجش موفقیتِ شما در تولید محتوا باید تعداد نظرات کاربران، اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی یا فیبدک‌های مستقیم از دوستان و کاربران باشد.

۳- پیش از شروع به نوشتن به نیاز مخاطب فکر کنید

3-پیش-از-شروع-به-نوشتن-به-نیاز-مخاطب-فکر-کنید

در نگارش محتوا، به جای تمرکز بر تعداد جستجوی کلمات و هدف گذاری بر عبارات کوتاه و عمومی، بهتر است به نیاز واقعی کاربران تمرکز کنیم. در این راستا، عبارات طولانی و جامع می‌توانند مفید باشند. به جای تکرار مدوام یک کلمه، به تمامی عبارات و موضوعات مرتبط با آن می‌پردازیم.

با تمرکز بر نیازهای واقعی کاربران، محتوا می‌تواند بهتر به خواننده ارائه شود. با شرح دادن یک مفهوم و موضوع مشخص، می‌توانیم به کاربران کمک کنیم تا مطالب را بهتر فهمیده و درک کنند.

بنابراین، در نگارش محتوا، توصیه می‌شود تا به جای تمرکز بر یک کلمه یا عبارت خاص، به بررسی و شرح مفاهیم و موضوعات مرتبط با آن بپردازیم. این روش می‌تواند بهبود قابل توجهی در کیفیت و قابلیت خواندن محتوا داشته باشد و به کاربران کمک کند تا اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی یافته و استفاده کنند.

۴- استانداردهای گوگل برای درک محتوای صفحات را بشناسید.

محتوا برای کاربر نوشته می‌شود ولی برای موفقیت بیشتر باید ربات‌های گوگل نیز آن را به درستی درک کنند. گوگل برای تشخیص موضوع یک صفحه الگوریتم‌های متنوعی را استفاده می‌کند. اگر شما آن‌ها را بشناسید و ساختار نگارشیِ استاندارد را رعایت کنید، محتوای صفحه هم از نظر گوگل و هم از نظر کاربر ارزشمند خواهد بود. این استانداردها و تکنیک‌ها در دوره استراتژی سئو و تصویر زیر نمونه‌ای از موفقیت یک سایت پس از رهایی از جریمه توسط الگوریتم پاندا است. همانطور که در نمودار مشخص است، این سایت با یک جهش ناگهانی و در ادامه رشدی آرام روبرو شده است.

4-استانداردهای-گوگل-برای-درک-محتوای-صفحات-را-بشناسید

باورهای نادرست در مورد الگوریتم پاندا

معمولا به دلیل تعدد الگوریتم‌های گوگل، برخی دچار اشتباه شده و نمی‌توانند تفاوت عملکرد آن‌ها را تشخیص دهند. در ادامه به معرفی چند مورد از مهم‌ترین باورهای نادرست در مورد الگوریتم پاندا می‌پردازیم.

۱- پاندا فقط به کپی بودن محتوا توجه می‌کند!

درک صحیح از الگوریتم پاندای گوگل بسیار حائز اهمیت است. اغلب افراد فکر می‌کنند که الگوریتم پاندا فقط به جلوگیری از محتوای تکراری توجه دارد، اما در واقعیت وظیفه آن بسیار گسترده‌تر است. کارمندان گوگل بارها تأکید کرده‌اند که علاوه بر تشویق به ایجاد محتوای منحصر به فرد، الگوریتم پاندا به دنبال ارائه محتوایی با اطلاعات منحصر به فرد و ارزشمند برای کاربران است.

باید توجه داشت که مسئله محتوای تکراری، یک مسئله مجزا و مستقل از الگوریتم پاندا است. الگوریتم پاندا سعی می‌کند با اعمال تغییراتی بر روی رتبه‌بندی صفحات وب، محتوای اصلی و با کیفیت را تشویق کند و محتوای ضعیف، کپی شده یا بدون ارزش را کاهش دهد. هدف اصلی الگوریتم پاندا ارائه محتواهای متنوع، مفید و ارزشمند به کاربران است.

بنابراین، برای بهبود جایگاه وبسایت خود در نتایج جستجو، باید تلاش کنید تا محتوای یونیک و با کیفیتی ارائه دهید و از استفاده از محتوای تکراری یا کپی شده خودداری کنید. با ارائه اطلاعات منحصر به فرد و مفید، می‌توانید بهبود قابل توجهی در نتایج جستجو و تجربه کاربری کسب کنید.

۲- محتوای تولید شده توسط کاربر کم ارزش است!

یک باور اشتباه دیگر این است که پاندا محتوای ایجاد شده توسط کاربر را ارزشمند نمی‌داند. این باور نادرست است. الگوریتم پاندا مشکلی با محتوایی که توسط کاربر ایجاد شده است ندارد و تنها سایت‌هایی که محتوای بی‌کیفیت یا ضعیف دارند را تنزل رتبه می‌دهد.

برای مثال اگر محتوای ساخته شده توسط کاربر در وبسایت شما یک محتوای بی‌ارزش یا کم‌ارزش است، ممکن است از نظر گوگل نیز بی‌ارزش باشد، اما این موضوع به این معنی نیست که گوگل در مجموع با محتوای ساخته شده توسط کاربر مشکلی داشته باشد. تفاوتی ندارد که این محتوا یک کامنت، یک مقاله یا هر نوع دیگری باشد. تنها چیزی که اهمیت دارد کیفیت، ارزش افزوده و اسپم نبودن آن محتواست.

به‌عنوان مثال سایت‌هایی مانند دیوار و باما تمام محتوای خود را از کاربران دریافت می‌کنند که در بسیاری از موارد شباهت‌های بسیاری به یکدیگر دارند ولی این سایت‌ها توسط پاندا جریمه نمی‌شوند زیرا این الگوریتم قادر به درک تفاوت و ارزش آن‌ها هست.

۳- الگوریتم پاندا توجهی به مسائل فنی وبسایت ندارد!

الگوریتم پاندا یکی از الگوریتم‌های موتور جستجوی گوگل است که برای تحلیل و ارزیابی محتواهای وبسایت‌ها استفاده می‌شود. هدف اصلی پاندا، شناسایی و رتبه‌بندی محتواهای با کیفیت و مفید و جلوگیری از نمایش محتواهای کپی شده، پرتکرار و کیفیت پایین در نتایج جستجو است.

اگرچه الگوریتم پاندا به محتوا توجه می‌کند و کیفیت محتوا برای سئو بسیار مهم است، اما اینمی‌نماید که موارد فنی وبسایت نیز بی‌اهمیت هستند. در واقع، بخش فنی وبسایت شامل عوامل سرعت بارگیری صفحات، ساختار URL، استفاده از تگ‌های HTML مناسب و دیگر عوامل مرتبط با تجربه کاربری و بهینه‌سازی فنی نقش مهمی در سئو دارند.

برای بهبود سئو وبسایت خود، علاوه بر ارائه محتوای با کیفیت، توصیه می‌شود به مواردنی نیز توجه کنید. این شامل بهینه‌سازی سرعت بارگیری صفحات، استفاده ازاختار URL مناسب، بهینه‌سازی تصاویر، استفاده از تگ‌های HTML صحیح و بهینه‌سازی برایستگاه‌های موبایل است. همچنین، رعایت استانداردهای فنی مانند استفاده از پروتکل HTTPS، ایجاد نقشه سایت (sitemap) و استفاده از فایل robots.txt نیز می‌تواند به بهبود سئو وبسایت شما کمک کند.

الگوریتم پاندا چه فاکتورهایی را بررسی می‌کند؟

Matt Cutts (مدیر سابق مبارزه با اسپم در گوگل) درباره الگوریتم پاندای گوگل صحبت کرده است. قبل از طراحی و توسعه این الگوریتم، یک پرسش‌نامه طراحی شده بود. سپس با توجه به این سوالات و پاسخ‌های آن‌ها، به ساخت و توسعه این الگوریتم پرداخته شد. با داشتن اطلاعات این سوالات، می‌توانید محتوای وبسایت خود را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که هم از نظر کاربران جذاب و رضایت‌بخش باشد و هم با الگوریتم پاندا سازگاری داشته باشد.

این سوالات عبارتند از:

– آیا این سایت به نظر شما معتبر است؟

– آیا مقاله در صورت نشر در یک مجله پرفروش جذابیت کافی دارد؟

– آیا از تبلیغات آزاردهنده در این وبسایت استفاده شده است؟

– آیا می‌توان به اطلاعات درج شده در این صفحه اعتماد کرد؟

– آیا از مقالات تکراری یا با محتوای یکسان ولی کلمات کلیدی متفاوت در این سایت استفاده شده است؟

– در صورت لزوم، آیا مایل هستید اطلاعات کارت اعتباری‌تان را به این سایت ارائه دهید؟

– آیا این مقاله مشکلات نگارشی، ویرایشی یا خطاهای زیادی دارد؟

– آیا محتوای سایت براساس نیاز کاربران تولید می‌شود یا به منظور رتبه‌بندی در موتورهای جستجو استفاده می‌شود؟

– آیا این صفحه مقدار قابل توجهی ارزش افزوده و قانع کننده در مقایسه با سایر صفحات وب در نتایج جستجو ارائه می‌دهد؟

– آیا این مقاله از جنبه‌های مختلف موضوع مورد نظر را پوشش داده است؟

– آیا این سایت به عنوان یک متخصص در حوزه فعالیت خود شناخته شده است؟

– آیا این سایت تعداد زیادی مقاله با ارزش کم در روز تولید می‌کند؟

– آیا محتوا به طور مناسب ویرایش شده است یا به سرعت از آن گذر شده است؟

– آیا این مطلب توضیح کامل و مفهومی در مورد موضوع مورد نظر ارائه می‌دهد؟

– آیا این مقاله تحلیل‌های منطقی و اطلاعات جذاب و جالبی دارد؟

– آیا این مقاله ارزشمند است تا بخواهید آن را نشانه‌گذاری کنید یا با دوستانتان به اشتراک بگذارید؟

– آیا در این صفحه از تبلیغات زائد استفاده شده است که ممکن است حواس کاربر را پرت کند؟

– آیا این مقاله بسیار کوتاه است و محتوای آن مفید و کاربردی نیست؟

– آیا در تولید این مقاله به جزئیات و جزئیات کافی توجه شده است؟

– آیا با دیدن این صفحه کاربران ناراحت یا ناخوشحال نمی‌شوند؟

الگوریتم پاندا تلاش می‌کند تا محتوای با کیفیت را از محتوای تکراری و کم ارزش تشخیص دهد. این الگوریتم به دنبال رعایت کیفیت محتوا است و قادر است علاوه بر تشخیص محتواهای کپی، کیفیت محتوا را نیز بررسی کند.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *