ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس چیست؟

ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس چیست؟

فهرست مطالب

ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس چیست؟ قطعاً تا به الان اسم ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس را شنیده‌اید. این ویرایشگر جزوه انواع ویرایشگر وردپرس است که قبلاً درباره آن صحبت کرده‌ایم.

همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ایم وردپرس دارای سه ویرایشگر حرفه‌ای است که هرکسی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کند باید درباره آنها بداند.

در این مقاله قصد داریم تا درباره ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس صحبت‌هایی را با همدیگر داشته باشیم و بگوییم که ویرایشگر وردپرس چیست و چه ویژگی‌هایی را به همراه دارد. البته خیلی از شماها به دنبال این هستید که بدانید ویرایشگر گوتنبرگ بهتر است یا ویرایشگر کلاسیک.

در این بخش درباره این موضوع هم صحبت خواهیم داشت که کدام یک از ویرایشگرهایی که تا به الان وجود داشته برای کار بهتر است. پس این مقاله را از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه سایت ما باشید.

انواع ویرایشگر وردپرس چیست؟

انواع ویرایشگر وردپرس چیست؟

قبل از اینکه به سراغ ویرایشگر گوتنبرگ برویم می‌خواهم شما را با انواع ویرایشگر وردپرس آشنا کنم و یک توضیح کوتاهی درباره هرکدام به شما عزیزان بدهم.

وردپرس دارای سه ویرایشگر حرفه‌ای می‌باشد که ۲ تا از آن ویرایشگرها، ویرایشگرهای اصلی هستند. یکی از آن‌ها ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس است که قرار است در این مقاله کامل درباره آن با همدیگر صحبت کنیم.

دومین ویرایشگری که وجود دارد ویرایشگر وردپرس است که به‌تازگی به ویرایشگر اصلی وردپرس درآمده است. این ویرایشگر دارای ویژگی‌های متفاوت و یک سری مزایا و معایبی می‌باشد که در یک مقاله دیگر کامل درباره آن صحبت کرده‌ایم.

دومین ویرایشگری که وجود دارد و بسیاری از نویسندگان سایت از آن استفاده می‌کنند ویرایشگر المنتور است که توسط افزونه صفحه ساز المنتور هدایت می‌شود.

البته همان‌طور که می‌دانید هر ویرایشگر دارای یک سری مزایا و یکسری معایبی است که باید راجع به هرکدام از آنها به طور خلاصه بدانید. در ادامه به این موضوع که ویرایشگر وردپرس چیست خواهیم پرداخت.

ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس چیست؟

پس از مدت‌ها بعد از اینکه ویرایشگر کلاسیک وردپرس به‌عنوان ویرایشگر اصلی وردپرس بود در حال حاضر ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس به‌عنوان ویرایشگر اصلی وردپرس شناخته می‌شود. قبلاً هم به این موضوع اشاره داشتیم که برای اینکه ویرایشگر کلاسیک را در وردپرس فعال کنید نیاز است تا از طریق نصب افزونه به آن بپردازید.

اما در حال حاضر برای استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس تنها کافی است وردپرس را نصب کنید و بعد از اینکه روی افزودن نوشته یا افزودن برگ کلیک می‌کنید با صفحه زیر روبه‌رو خواهید شد.

ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس

در واقع ویرایشگر گوتنبرگ با ویرایشگر کلاسیک تفاوت‌هایی دارد که هرکدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. برای مثال ویرایشگر گوتنبرگ به‌صورت زنده المان‌هایی که داخل آن قرار دادید را می‌توانید ببینید اما در ویرایشگر کلاسیک در برخی از جاها این امکان وجود ندارد.

یا اینکه در ویرایشگر گوتنبرگ المان‌های اضافی و زیبایی برای وردپرس وجود دارد که می‌توانید آن را در نوشته یا برگهٔ خود استفاده کنید. اما خب از آن طرف قضیه هم استفاده از ویرایشگر کلاسیک بسیار کاربرپسندتر و ساده‌تر است.

یعنی بسیاری از افرادی که از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده می‌کنند رضایت بیشتری نسبت به ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس دارند. در ادامه به ویژگی‌های این ویرایشگر خواهیم پرداخت.

نکته: اگر قصد دارید درباره ویرایشگر کلاسیک بیشتر بدانید حتما مقاله ویرایشگر کلاسیک وردپرس را مطالعه کنید.

ویژگی‌های ویرایشگر گوتنبرگ

ویژگی‌های ویرایشگر گوتنبرگ

  • دارای المان‌های پیشرفته
  • ویرایش به‌صورت زنده
  • رابط کاربری آسان و پیشرفته
  • سازگاری با افزونه‌های دیگر
  • دارای تنظیمات پیشرفته نسبت به ویرایشگرهای دیگر

جمع‌بندی

همان‌طور که می‌دانید در سیستم مدیریت محتوای وردپرس ویرایشگرهای زیادی وجود دارد که ۳ ویرایشگر به‌عنوان حرفه‌ای‌ترین ویرایشگرها شناخته می‌شود. هر سه ویرایشگر دارای یک سری از مزایا و یک سری از معایبی هستند که باعث می‌شوند بسیاری از کاربران هرکدام را که بخواهند استفاده کنند.

ما در این مقاله کامل به ویرایشگر گوتنبرگ پرداختیم و گفت اینکه ویرایشگر وردپرس چیست و چه مزایایی را به همراه دارد. همچنین توضیح کوتاهی هم درباره انواع ویرایشگرهای وردپرس به شما عزیزان داده‌ایم و شما را با آن دو ویرایشگر دیگر هم آشنا کردیم.

امیدوارم که بهترین استفاده را از این مقاله برده باشید و اگر که این مقاله برای شما مفید بود می‌توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید تا آنها هم بتوانند از این مقاله بهترین استفاده را ببرند.

پیروز و سربلند باشید.?

۵/۵ - (۸ امتیاز)
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *