نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس

نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
فهرست مطالب

نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس در راستای نشان دادن محتوا به کاربران تاثیرگذار است.وردپرس چندین روش مختلف برای نشان‌دادن پیش‌نمایش پست‌های خود در آرشیو و صفحه اصلی به شما ارائه می‌دهد. این کار می‌تواند به جلب‌توجه بازدیدکنندگان کمک کند و آن‌ها را وادار کند که مقاله‌ها را به طور کامل بخوانند.

در مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید از More block در وردپرس به‌درستی استفاده کنید. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک گزیده (گزیده به یک بخش کوتاهی از متن را آوردن، می‌گویند) ایجاد کنید، فقط درصورتی‌که از موضوعی استفاده می‌کنید که More block را نادیده می‌گیرد پس تا انتهای مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس با کافه وردپرس همراه باشید.

فهرست مطالب

چه زمانی از More block در وردپرس استفاده کنیم؟

در ادامه مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس باید بگوییم بسیاری از وب‌سایت‌ها از پیش‌نمایش پست استفاده می‌کنند تا بازدیدکنندگان را تشویق کنند تا نسخه کامل مطلب را بخوانند.به‌عنوان یک کاربر وردپرس، می‌توانید پیش‌نمایش پست‌ها را به چند روش مختلف ایجاد کنید. به‌عنوان‌مثال، ممکن است از یک افزونه آکاردئون وردپرس استفاده کنید یا با استفاده از افکت جابه‌جایی محتوا را نشان داده و پنهان کنید.

به طور پیش‌فرض، اکثر تم‌های مدرن وردپرس به‌جای پست کامل، پیش‌نمایش پست‌های شما را در صفحه اصلی و آرشیو وبلاگ به طور خودکار نشان می‌دهند. به‌عنوان‌مثال، در صفحه وبلاگ ما چند کلمه و سپس پیوند More block را برای دیدن پست کامل وبلاگ نشان می‌دهیم پس همراه مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس باشید.

چه زمانی از More block در وردپرس استفاده کنیم؟

این متن پیش‌نمایش به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا بدون نیاز به پیمایش در هر پست، موضوعات بیشتری را در وبلاگ شما مشاهده کنند. همچنین به افزایش بازدید از صفحه کمک می‌کند؛ زیرا بازدیدکنندگان شما باید برای پایان خواندن یک پست کلیک کنند.شما می‌توانید دقیقاً آنچه را که وردپرس در این پیش‌نمایش‌ها نشان می‌دهد با استفاده از More block یا یک گزیده مطلب کنترل کنید.

بهترین انتخاب برای سایت شما بسته به قالب وردپرس شما متفاوت است. برخی از تم‌ها More block را که ایجاد می‌کنید نادیده می‌گیرند، بنابراین باید به‌جای آن از یک گزیده استفاده کنید.برای اینکه به شما کمک کنیم یک پیش‌نمایش جذاب را بدون توجه به موضوعی که استفاده می‌کنید نشان دهید، هم More block و هم گزیده‌هایی را پوشش می‌دهیم پس در دادمه نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس همراه ما باشید.

نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس

در ادامه نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس ویرایشگر بلاک وردپرس دارای یک More block داخلی است که به شما امکان می‌دهد نقطه قطع دقیق متن پیش‌نمایش هر پست وردپرس را مشخص کنید. در ویرایشگر کلاسیک، قبلاً به‌عنوان تگ More شناخته می‌شد.می‌توانید More block را در هرجایی از پست، از جمله وسط جمله یا وسط یک پاراگراف، اضافه کنید.تمام محتوای بالای More block در صفحات آرشیو وبلاگ شما و هر جای دیگری که پست‌های شما در سایت وردپرس شما لیست شده باشد ظاهر می‌شود. وردپرس همچنین پیوند ‘Read More’ را به پیش‌نمایش اضافه می‌کند، بنابراین بازدیدکنندگان می‌توانند برای خواندن نسخه کامل پست کلیک کنند.

نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس 2

توجه: هر قالب وردپرس متفاوت است و برخی ممکن است برچسب پیش‌فرض ‘Read More’ را لغو کنند. با درنظرگرفتن این موضوع، ممکن است متن متفاوتی را روی دکمه ‘Read More’ خود مشاهده کنید.قبل از اینکه یک More block به پست خود اضافه کنید، مهم است که بررسی کنید سایت شما برای نمایش آخرین پست‌ها در صفحه اصلی تنظیم شده است. اگر از یک صفحه ثابت به‌عنوان صفحه اصلی سفارشی خود استفاده می‌کنید، ممکن است طرح زمینه شما More block را نادیده بگیرد و به‌جای آن از تنظیمات خود استفاده کند.در ادامه همراه مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس باشید.

مطمئن نیستید که از یک صفحه اول ثابت به‌عنوان صفحه اصلی خود استفاده می‌کنید؟ برای بررسی، به‌سادگی به تنظیمات > خواندن در داشبورد وردپرس بروید.

بخش خواندن در قسمت تنظیمات سایت

در بالای این صفحه، بخش «نمایش صفحه اصلی شما» را خواهید دید. اگر «آخرین پست‌های شما» انتخاب شده باشد، در استفاده از More block مشکلی نخواهید داشت.برای شروع، به‌سادگی پستی را که می‌خواهید یک More block اضافه کنید، باز کنید. سپس، نقطه‌ای را که می‌خواهید نقطه برش را برای پیش‌نمایش خود ایجاد کنید، پیدا کنید و روی نماد + کلیک کنید تا یک بلوک جدید اضافه شود.سپس می‌توانید (more) را تایپ کنید و (block) مناسب را برای افزودن آن به صفحه خود انتخاب کنید.

نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس 2

برخی از تم‌ها محدودیتی در تعداد کلماتی که در صفحه اصلی و صفحات آرشیو خود نشان می‌دهند دارند. اگر بخواهید تعداد بسیار زیادی کلمه را در پیش‌نمایش خود قرار دهید، ممکن است طرح زمینه شما More block را لغو کند. با درنظرگرفتن این موضوع، ایده خوبی است که نقطه برش را در اوایل پست ایجاد کنید.اکنون می‌توانید به نوشتن بقیه پست خود به طور معمول ادامه دهید.هنگام ویرایش پست خود در ویرایشگر بلوک(block) ، می‌توانید More block را ببینید، اما بازدیدکنندگان شما وقتی در حال خواندن پست در وبلاگ وردپرس شما هستند، آن را نمی‌بینند.

درست مانند هر بلوک دیگری، وردپرس دارای تنظیماتی است که می‌توانید برای پیکربندی More block از آنها استفاده کنید. برای مشاهده این تنظیمات، کافی است روی More block خود کلیک کنید.در منوی سمت راست، اکنون می‌توانید انتخاب کنید که آیا گزیده‌ای را مخفی کنید یا در صفحه محتوای کامل که صفحه‌ای است که در حال حاضر به آن نگاه می‌کنید، نمایش داده شود.همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، به طور پیش‌فرض، تمام محتوای بالای  More block در صفحه محتوای کامل ظاهر می‌شود. در ادامه همراه مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس باشید.

اضافه کردن more black به متن وردپرس

بااین‌حال، ممکن است بخواهید یک گزیده سفارشی بنویسید که فقط در صفحه اصلی و صفحه آرشیو شما ظاهر شود و نه در خود پست کامل. برای انجام این کار، کافی است روی نوار لغزنده «مخفی کردن گزیده …» کلیک کنید تا آن را از سفید به آبی تبدیل کنید.

فعال کردن مخفی کردن گزینه برای موربلاک

اکنون، همه چیز بالای More block فقط در صفحه آرشیو و صفحه اصلی ظاهر می‌شود.پس از اتمام کار، می‌توانید ادامه دهید و تغییرات خود را با کلیک بر روی دکمه به‌روزرسانی یا انتشار ذخیره کنید.اکنون اگر از صفحه اصلی یا صفحه آرشیو وبلاگ خود بازدید کنید، پیش‌نمایشی را که به‌تازگی برای این پست ایجاد کرده‌اید خواهید دید.

در ادامه نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس باید بگوییم آیا چیز متفاوتی می‌بینید؟ممکن است قالب وردپرس شما More block شما را نادیده بگیرد.برخی از تم‌ها برای نمایش گزیده‌ها طراحی شده‌اند و همه More block شما را لغو می‌کنند. اگر صفحه اصلی و آرشیو وبلاگ شما پیش‌نمایشی را که با استفاده از More block ایجاد کرده‌اید نشان نمی‌دهد، ممکن است لازم باشد به‌جای آن از گزیده‌هایی استفاده کنید.در ادامه همراه مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس باشید.

چگونه متن ‘Read More’ را در More Block تغییر دهیم؟

در ادامه مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس میخواهیم آموزش تغییر متن را بدهیم.به طور پیش‌فرض More block یک پیوند Read More را در آرشیو و صفحه اصلی شما نشان می‌دهد.چند راه مختلف برای تغییر این متن وجود دارد، اما ممکن است بسته به موضوع وردپرس خود نتایج کمی متفاوت دریافت کنید. برخی از تم‌ها با تنظیمات پیش‌فرض خود تغییرات شما را لغو می‌کنند.

برای شروع، ارزش بررسی این را دارد که آیا می‌توانید متن Read More را با استفاده از ویرایشگر پست وردپرس تغییر دهید یا خیر.برای انجام این کار، به‌سادگی هر پستی که دارای More block است را باز کنید. سپس می‌توانید روی متن پیش‌فرض READ MORE’ کلیک کنید و متنی را که می‌خواهید به‌جای آن استفاده کنید تایپ کنید.

تغییر متن read more در وردپرس

پس از آن، صفحه را به طور معمول به‌روز کنید یا منتشر کنید. سپس می‌توانید از صفحه اصلی یا آرشیو وبلاگ خود دیدن کنید تا ببینید آیا متن Read More تغییر کرده است یا خیر.اگر هنوز لینک اصلی Read More را می‌بینید، ممکن است لازم باشد تنظیمات طرح زمینه خود را با استفاده از کد لغو کنید.

می‌توانید یک افزونه مخصوص سایت ایجاد کنید یا از یک افزونه قطعه کد مانند WPCode استفاده کنید و سپس کد زیر را به سایت خود اضافه کنید:

				
					function modify_read_more_link() {
    return '<a class="more-link" href="' . get_permalink() . '">Check out the full post</a>';
}
add_filter( 'the_content_more_link', 'modify_read_more_link', 999 );
				
			

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، متن پیش‌فرض READ MORE’ با ‘Check out the full post,’ جایگزین می‌شود.می‌توانید با جایگزین‌کردن «Check out the full post» در قطعه کد، از هر متنی که می‌خواهید استفاده کنید. در ادامه همراه مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس باشید.

قسمت دوم تغییر متن read more

نحوه استفاده صحیح از گزیده‌ها در وردپرس

در ادامه مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس میخواهیم آموزش نحوه استفاده صحیح از گزیده‌ها در وردپرس را بدهیم. وردپرس دو روش مختلف برای نشان‌دادن پیش‌نمایش پست دارد. ما قبلاً More block را پوشش داده‌ایم، اما می‌توانید با استفاده از گزیده‌ها پیش‌نمایش ایجاد کنید.

برای افرادی که از وبلاگ یا وب‌سایت وردپرس شما بازدید می‌کنند، پیش‌نمایش‌های ایجاد شده با استفاده از گزیده‌ها و More block دقیقاً یکسان به نظر می‌رسند. بااین‌حال، برخی از تم‌ها برای استفاده از گزیده‌ها کدگذاری شده‌اند، به این معنی که More block شما را نادیده می‌گیرند و در عوض یک گزیده را نشان می‌دهند.

اگر گزیده‌ای را به‌صورت دستی به یک پست اضافه نکنید، وردپرس به‌صورت خودکار بر اساس طول گزیده‌ای که توسط موضوع شما تعریف شده است، یک گزیده‌اید می‌کند و این می‌تواند منجر به پیش‌نمایش‌هایی شود که وسط جمله را قطع می‌کنند.

با درنظرگرفتن این موضوع، می‌توانید انتخاب کنید که به‌جای آن یک گزیده به‌صورت دستی ایجاد کنید. برای انجام این کار، به‌سادگی یک پست را باز کنید و سپس برای گسترش بخش “گزیده” در منوی سمت راست کلیک کنید.

رفتن به بخش گزیده در وردپرس

در کادر ‘Write an excerpt box’ می‌توانید گزیده‌ای را که می‌خواهید برای پست استفاده کنید تایپ کنید یا جای‌گذاری کنید.کادر ‘Excerpt’ را در منوی سمت راست نمی‌بینید؟ سپس می‌توانید این تنظیمات را با کلیک بر روی نماد سه‌نقطه در گوشه سمت راست بالا فعال کنید.

پس از انجام این کار، روی Preferences کلیک کنید.

کلیک روی گزینه Preferences

در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود، به‌سادگی روی “پانل‌ها” کلیک کنید.اکنون تمام تنظیماتی را که می‌توانید به منوی سمت راست اضافه کنید، مشاهده خواهید کرد. به‌سادگی «Excerpt» را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید تا از سفید (غیرفعال) به آبی (فعال) تبدیل شود.

فعال یا غیرفعال کردن Expert در وردپرس

سپس، به‌سادگی این پنجره را ببندید. الان باید به تنظیمات “excerpt”در سمت راست منوی خود دسترسی داشته باشیددر ادامه همراه مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس باشید.

اکنون، می‌توانید یک گزیده به دنبال همان فرایندی که در بالا توضیح داده شد ایجاد کنید.پس از انجام این کار، به‌سادگی تغییرات خود را ذخیره کنید و از سایت خود بازدید کنید. الان می‌توانید گزیده سفارشی خودتان را در صفحه اصلی و آرشیو وبلاگ ببینید و این بخش بخش آخر مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس است.

جمع‌بندی

نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس به شما نشان داد که چگونه می‌توانید از More block در وردپرس به‌درستی استفاده کنید. همچنین در مقاله نحوه استفاده صحیح از More block در وردپرس به شما نشان داد که چگونه یک گزیده ایجاد کنید.امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

منبع: wpbeginner.com

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *