جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس با استفاده از 8 روش

بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس با استفاده از ۸ روش

فهرست مطالب

بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس یکی از مباحث مهم دررابطه‌با سئو سایت فروشگاهی است که شما باید راه‌حل‌ها و موضوعاتی را آموزش ببینید تا با مشکل روبرو نشوید. امروزه باتوجه‌به مشکلاتی که وجود دارد و حکمرانی که وجود دارند بحث امنیت فروشگاه و امنیت وردپرس بسیار اهمیت پیدا کرده است و همگی دارندگان سایت‌های اینترنتی در حال تلاش هستند تا باتوجه‌به موضوعات جدید روز سایت خود را ایمن نگه دارند. به‌خاطر همین دلایل سعی داریم امروز موضوعاتی را و مواردی را مورد بررسی قرار بدهیم که می‌تواند روی امنیت سایت ووکامرسی شما تأثیرگذار باشد پست آخر مقاله همراه کافه وردپرس باشید.

فهرست مطالب

بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس با استفاده از ۸ روش

بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس با استفاده از ۸ روش

بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس چگونه است؟ همان‌طور که گفته شد بحث امنیت سایت‌های فروشگاهی از سایت‌های وردپرسی جدا نیست زیرا شما در حال فعالیت و کسب درآمد از سایت خود هستید و اگر مشکلی برای سایت شما پیش بیاید شاید شما درآمد خود را از دست بدهید و تمام تلاشی که برای این مسیر کرده‌اید از بین برود پس شما باید به امنیت سایت خود بسیار اهمیت بدهید و مواردی را که گفته می‌شود را به‌خوبی رعایت کنید.

۱_ هسته وردپرس

هسته وردپرس و اصلی‌ترین بخش هر سایت است و شما همیشه باید سعی کنید که این بخش اصلی و مهم را به‌روز نگه دارید و برای به‌روزرسانی آن کار سختی ندارید ولی همیشه سعی کنید که با آخرین به‌روزرسانی‌ها همراه باشید تا امنیت شما هم به‌روز باشد پس از این بحث مهم را هیچ موقع از دست ندهید.

۲_ افزونه‌ها و قالب‌ها

همان‌طور که گفته شد باتوجه‌به مسائل امنیتی که در آپدیت‌های جدید دربسته‌های امنیتی قرار می‌گیرد شما باید پلاگین‌ها و قالب‌های خود را نیز در آخرین نسخه آنها قرار بدهید تا امنیت آنها تأمین باشد. شما می‌توانید که تمام به‌روزرسانی‌ها را به‌سادگی انجام بدهید پس این کار را انجام بدهید. افزونه‌ها و قالب‌ها در افزایش امنیت فروشگاه ووکامرس شما نقش بسیار مهمی دارد.

۳_ از اطلاعات نسخه پشتیبان تهیه کنید.

3_ از اطلاعات نسخه پشتیبان تهیه کنید.

شما زمانی که سایتتان را از دست می‌دهید و مورد حمله قرار می‌گیرد همیشه باید یک نسخه پشتیبان از آن را تهیه داشته باشید تا بتوانید تمام اطلاعات را برگردانید. این کار هم سخت نیست و شما می‌توانید این کار را یا به‌صورت دستی و یا با استفاده از افزونه‌ها به‌صورت خودکار انجام بدهید ولی به شما پیشنهاد می‌کنیم که این کار را در فواصل زمانی مشخص به طور مداوم انجام بدهید.

۴_ از SSL استفاده کنید.

یکی از راه‌های افزایش امنیت فروشگاه ووکامرس فعال‌سازی SSL است. این سیستم به شما کمک می‌کند تا اطلاعات تبادلی شما پنهان بماند و این اطلاعات در مسیر ارسال به سرور با مشکل روبه‌رو نشود و این اطلاعات مانند اطلاعات حساب بانکی مشتریان بسیار مهم است. این سیستم علاوه بر اینکه به امنیت سایت شما کمک می‌کند می‌تواند به کاربران شما نیز این اطمینان را بدهد که به‌راحتی می‌توانند اطلاعات خودشان را در اختیار سایت شما قرار بدهند و مشکلی برایتان اطلاعات پیش نیاید.

۵_ خرید از شرکت‌های معتبر

افزایش امنیت فروشگاه ووکامرس به موارد زیادی بستگی دارد که شما باید آن‌ها را رعایت کنید. یکی از این موارد مهم خرید از شرکت‌های معتبر دررابطه‌با قالب سایت و یا حتی خواست سایت شما است که اگر شما از شرکت‌های معتبر خرید خود را انجام ندهید می‌تواند مشکلات امنیتی را برای شما به وجود بیاورد. شما زمانی که این کار را انجام می‌دهیم در واقع تمامی نسخه‌های رسمی را در اختیار دارید و زمانی که به‌روزرسانی‌ها منتشر می‌شود شرکت آنها را در اختیار شما قرار می‌دهد و همین موضوع به‌روزرسانی می‌تواند امنیت سایت شما را تضمین کند. همچنین شما با پشتیبانی سایت در ارتباط هستید و در مورد مسائلی همچون کدهای خطرناک در امنیت کامل هستید.

۶_ حواستان به کاربران سایت باشد!

به‌صورت عمده زمانی که سایت شما مورد حمله کرمان قرار می‌گیرد شما ابتدا باید متوجه شوید که تغییر رفتار کاربرانتان چگونه است و از این تغییرات به‌سادگی نگذرید. شما برای مدیریت به دادن کاربران سایت می‌توانید از افزونه‌های مختلف استفاده کنید که می‌تواند یک گزارش در مورد کاربران به شما بدهد و همچنین افزونه‌ها می‌توانند به کاربران شما دستوراتی را بدهند تا آنها را انجام بدهند و سپس وارد سایت شما بشوند.

۷_ استفاده از رمز عبور قوی

استفاده از رمز عبور قوی در افزایش امنیت فروشگاه ووکامرس بسیار تاثیرگذار است. بحث پسورد سایت از گذشته تاکنون ادامه داشته است و اکثر افراد به دلیل اینکه پسورد خود را از یاد نبرند آن را به‌صورت ساده انتخاب می‌کنند ولی شما باید بدانید که برای انتخاب رمز عبور سایت خودتان باید از نرم‌افزارهای انتخاب تصادفی رمز عبور استفاده کنید و مطمئن باشید اگر توانستید رمز عبور خود را حفظ کنید آن رمز عبور مناسب نیست.

۸_ استفاده از هاست قدرتمند

8_ استفاده از هاست قدرتمند

استفاده از هاست قدرتمند یکی از راه‌های بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس است. شاید انتخاب هاست مناسب یکی از ابتدایی‌ترین کارها باشد اما شما باید اطلاعات خوب در مورد انتخاب‌هاست قوی داشته باشید. شما در زمان انتخاب‌هاست فقط نباید به موضوع قیمت‌هاست بپردازید و از هاست‌های اشتراکی و مشترک نباید استفاده کنید. شما زمانی که از هاست قبلی استفاده می‌کنید و از شرکت معتبر خرید خود را انجام می‌دهید دارای امکاناتی مانند پشتیبان‌گیری خودکار و ارتباط با پشتیبانی هستید که همگی این بحث می‌تواند روی امنیت سایت شما تأثیر مثبت بگذارد.

جمع‌بندی

بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس روش‌ها و اصولی دارد که شما باید با برخی از آنها آشنا شوید تا برای سایت شما مشکلی پیش نیاید. همان‌طور چه گفته شده افراد از طریق سایت فروشگاهی خود دارای کسب‌وکار هستند و اگر بحث امنیت خود اهمیت دهند می‌توانند که تمامی کسب‌وکار خود را از دست بدهند پس برای اینکه مشکلات پیش نیاید به شما پیشنهاد می‌کنیم که افزایش امنیت فروشگاه ووکامرس را یکی از اولویت‌های خود قرار بدهید و همیشه با این موضوع هم‌جهت باشید.

ما امروز سعی کردیم در مقاله افزایش امنیت فروشگاه ووکامرس تعدادی از این موارد را به‌صورت کامل در اختیار شما قرار بدهیم و اگر شما تمام این موارد را اجرا کنید مطمئن باشید با مشکل خاصی روبرو نمی‌شوید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *