جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
افزایش سطح ایمنی وردپرس با استفاده از 5 روش

افزایش سطح ایمنی وردپرس با استفاده از ۵ روش

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
فهرست مطالب

افزایش سطح ایمنی وردپرس یکی از چالش‌های کسانی که در وردپرس فعالیت می‌کنند است. همیشه کسانی که سایت‌های اینترنتی داشتند برای افزایش امنیت وردپرس بسیار تلاش کردند و یکی از نگرانی‌های آنها همیشه امنیت بوده است و فعالیت در سایت‌های وردپرسی نیز نیاز به امنیت بالا دارد پس وردپرس مانند سایت‌های دیگر نیاز به امنیت بالا دارد. شما همیشه باید با بروز ترین روش‌ها سایت خود را ایمن نگه دارید زیرا اگر مشکلی برای شما پیش بیاید شاید نتواند دیگران مشکل را حل کرد و شما سایت خود را از دست بدهید پس همیشه به شما پیشنهاد می‌کنیم که روش‌های امنیت را قبل از به‌وجودآمدن مشکل رعایت کنید تا برای شما مشکلی پیش نیاید.

فهرست مطالب

افزایش سطح ایمنی وردپرس چگونه است؟

افزایش سطح ایمنی وردپرس چگونه است؟

امروزه همه افراد با هر شغلی که دارند می‌توانند سایت کسب‌وکار خود را داشته باشند و سایت‌های وردپرسی به همین دلیل بسیار زیاد شده است و می‌توان گفت که برخی از افراد تمامی درآمدشان را از سایت خود دارند و مانند مغازه برای آن‌ها است و می‌توان گفت که شما در هیچ جا به‌اندازه سایت و کسب‌وکار اینترنتی نمی‌توانید پیشرفت کنید و فروش خود را زیاد کنید.

به‌خاطر همین دلایلی که گفتیم بحث امنیت بسیار در سایت‌های وردپرسی قابل اهمیت است و وردپرس به‌صورت خودکار دارای یک امنیت متوسط از چه شما با راهکارهایی که پیشنهاد می‌کنیم باید امنیت خود را چندین برابر کنید.

همان‌طور که گفته شد امروز در این مقاله چند راه‌حل برای افزایش امنیت در سایت وردپرسی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و همچنین به شما روش‌هایی را می‌گوییم که جلوگیری از هک شدن سایت شما را کمک می‌کند.

روش اول استفاده از میزبان امن

روش اول استفاده از میزبان امن

افزایش سطح امنیتی در وردپرس با استفاده از یک میزبان خوب می‌تواند تأثیر بسیار زیادی را در افزایش امنیت سایت وردپرسی شما بگذارد. اگر بخواهیم که ویژگی‌های یک میزبانم را به شما بگوییم می‌توانیم به مواردی مانند

  1. پشتیبانی از آخرین نسخه‌های PHP و MySQL
  2. حداقل ساعات خاموشی
  3. فایروال تحت وب
  4. دارابودن سیستم تشخیص نفوذ

اشاره کنیم که شما باید تمامی این موارد را در خرید میزبان سایت خود مورد بررسی قرار بدهید تا به شما در افزایش امنیت سایت کمک کند.

روش دوم کنترل بر فایل‌های کاربران

روش دوم کنترل بر فایل‌های کاربران

روش دوم برای افزایش سطح امنیتی در وردپرس  کنترل بر فایل‌های کابر است. زمانی که کاربران وارد سایت شما می‌شوند می‌توانند که هر فایلی که در نظر دارند حتی اگر مخرب باشد را در سایت شما آپلود کنند. پس شما باید این مورد را در نظر داشته باشید که بتوانید فایل‌های کاربران را مورد بررسی قرار دهید تا مبادا فایل‌های آنها برای سایت شما مشکل پیش بیاورد.

در واقع برخی از فایل‌ها کتاب از سطوح کران بارگذاری می‌شود می‌تواند ساعت امنیتی سایت شما را پایین بیاورد پس باید به این موضوع توجه کنید.شما برای اینکه از این روش جلوگیری کنید و کاربران نتوانند از طریق فایل‌های خود سطح امنیتی سایت شما را پایین بیاورند باید یکسری اقداماتی را انجام بدهید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  1. جلوگیری از اجرای فایل‌های آپلود شده توسط کاربران
  2. جلوگیری از امکان ارسال مستقیم فایل‌ها
  3. استفاده از متدهای امنیتی مانند SFTP یا SSH وب‌سایت‌ها که به کاربران امکان آپلود مستقیم تصاویر از اینترنت را می‌دهد.

روش سوم انجام اقداماتی برای افزایش سطح امنیتی در وردپرس

افزایش سطح ایمنی وردپرس با استفاده از 5 روش

زمانی که شما سایت وردپرسی خود را راه‌اندازی می‌کنید ممکن است در همان ابتدا برخی از کارها و فعالیت‌های شما باعث شود که میزبان شما دچار اختلال در بحث امنیت بشود و شما متوجه این موضوع نشوید. پس شما هرچند وقت یکبار باید بحث امنیت سایت خود و اقدامات آن را مورد بررسی قرار بدهید و در بخش‌های مختلف سایت خود این بررسی‌ها را انجام بدهید تا مشکلی در بحث میزبانی امنیت سایت شما وجود نداشته باشد. این مورد هم یکی از روش‌های افزایش سطح امنیتی در وردپرس به حساب می‌آید.

شما برای اینکه این اقدامات را انجام بدهید می‌توانید از فعالیت‌هایی که در ادامه مقاله به آنها اشاره می‌شود استفاده کنید تا امنیت سایت خود را بالا ببرید.

  1. با نام کاربری admin وارد نشوید و آن را تغییر دهید.
  2. از رمز عبور پیش‌فرض استفاده نکنید و از رمز عبور قوی استفاده کنید.
  3. هرگز رمزهای عبور خود را ثابت قرار ندهید و هرچند وقت یکبار آن را تغییر دهید.

زمانی که شما برای اولین‌بار وارد وردپرس می‌شوید نام کاربری و رمز عبور شما با تمامی افرادی که به‌تازگی وارد وردپرس شده آن‌یکی است و اگر در مدت‌زمان کافی رمز عبور و نام کاربری خود را تغییر ندهید و در سایت خود شروع به فعالیت کنید هکران به‌راحتی می‌توانند نام کاربری و رمز عبور شما را پیدا کنند و وارد سایت شما بشوند پس در همان ابتدا نام کاربری و رمز عبور خود را بسیار قوی و با کاراکترهای خاص انتخاب کنید به‌طوری‌که حتی خودتان هم نتوانید آن را حفظ کنید و آن را در یک جا یادداشت کنید تا هر موقع که نیاز داشتید از آن استفاده کنید.

همچنین شما برای افزایش سطح ایمنی وردپرس می‌توانید یکی از افزونه‌های افزایش امنیت استفاده کنید.

روش چهارم پشتیبان‌گیری

روش چهارم پشتیبان‌گیری

روش چهارم برای افزایش سطح امنیتی در وردپرس  پشتیبان‌گیری از سایت است. شاید با تمام انجام مراحل بالا و افزایش سطح امنیت در سایت خود زمانی فرابرسد که افراد به سایت شما نفوذ پیدا کنند و بتوانند که وارد سایت شما بشوند. حتی در این مرحله شما با انجام یک کار می‌توانید که تمام اطلاعات خود را برگردانید و آن کار این است که شما باید هرچند وقت یکبار یک پشتیبان‌گیری از سایت خود انجام بدهید تا در صورت نیاز بتوانید محتوا و اطلاعات خود را برگردانید و آنها را به‌صورت کامل از دست ندهید.

شما می‌توانید یک‌زمان خاص را در هفته و یا در ماه به پشتیبان‌گیری از سایت خود اختصاص بدهید تا به‌صورت مستمر از سایت خود نسخه پشتیبان داشته باشید. حتی اگر خودتان می‌خواست این کار را انجام بدهید افزونه‌های وجود دارند که باعث می‌شوند به‌صورت خودکار از سایت شما نسخه پشتیبان تهیه شود.

همان‌طور که اشاره شد شما برای اینکه پشتیبان‌گیری خودکار را به‌صورت مستمر و همیشگی از سایت خود داشته باشید می‌توانید از افزونه‌ها استفاده کنید. اگر بخواهیم یک افزونه قدرتمند و بسیار کارآمد را به شما در این باره معرفی کنیم می‌توانیم به افزونه VaultPress استفاده کنید که از سایت شما همیشه یک نسخه پشتیبان را تهیه می‌کند و حتی شما می‌توانید در سایت‌های دیگر هم اطلاعات و محتوای خود را آپلود کنید.

روش پنجم و آخر به‌روز بودن

روش پنجم و آخر به‌روز بودن

آخرین روش برای افزایش سطح امنیتی در وردپرس  به‌روز بودن است. زمانی که شما از افزونه‌ها و قالب‌ها و سایر امکانات وردپرس استفاده می‌کنید همیشه دارای نقص‌هایی هستند که در بروز رسانی‌ها شرکت‌های تولیدکننده سعی می‌کنند این نقص‌ها را از بین ببرند. عمده‌ترین نقص‌هایی که در این قالب‌ها و افزونه‌ها وجود دارد بحث امنیت است و هر دفعه که به‌روزرسانی این قابلیت‌ها منتشر می‌شود امنیت آنها چندین برابر می‌شود پس شما اگر از به‌روزرسانی‌ها استفاده نکنید باعث می‌شود که امنیت سایت شما در مرحله پایین‌تر قرار بگیرد. به‌روز بودن یکی از روش‌هایی است که می‌تواند باعث شود شما همیشه از هکران و افراد سودجو یک‌قدم جلوتر باشید و از هک شدن سایت خود جلوگیری کنید.

جمع‌بندی

افزایش سطح ایمنی وردپرس یکی از کارهایی است که شما آن را باید به‌صورت کامل و حرفه‌ای بلد باشید تا در سایت وردپرسی خود آن را پیاده کنید. افزایش سطح امنیتی در وردپرس بسیار ساده است ولی نیازمند این است که شما آن را به‌صورت مستمر تکرار کنید تا از بقیه عقب نمانید. ما امروز در این مقاله از کافه وردپرس بهترین روش‌های افزایش سطح امنیتی در وردپرس را مورد بررسی و آموزش قرار دادیم تا شما با رعایت این موارد به‌راحتی بتوانید امنیت سایت خود را در بالاترین حد ممکن داشته باشید.

سعی کنید این موارد را همیشه و به‌صورت مستمر رعایت کنید تا برای سایت شما مشکلی پیش نیاید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *