جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
افزایش سرعت ووکامرس با استفاده از 8 روش

افزایش سرعت ووکامرس با استفاده از ۸ روش

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
فهرست مطالب

افزایش سرعت ووکامرس یکی از بحث‌های بسیار مهم در آموزش ووکامرس و حوزه فروش اینترنتی است زیرا کاربران دوست دارند از سایت‌های خرید کنند که دارای تمامی فاکتورهای خوب است و تمامی نیازهای آنها را رفع می‌کند و دوست ندارند در سایت معطل شوند. اما زمانی که شما سایت کندی را داشته باشید خریداران سایت شما کلاف شده و از سایت شما خارج می‌شوند و دیگر برای خرید محصولات به سایت شما مراجعه نمی‌کنند.

احتمالاً شمایی که امروز در حال فعالیت در فضای اینترنت هستید و محصولات خود را از طریق اینترنت در حال فروش هستید از سیستم ووکامرس استفاده می‌کنید و با آن آشنایی دارید.

می‌دانید که برای راه‌اندازی سایت فروشگاهی با ووکامرس نیاز نیست که شما هزینه‌های راه‌اندازی سایت را پرداخت کنید و فقط با خرید یک قالب می‌توانید محصولات خود را برای مشتریان به نمایش در بیاورید و آنها را بفروشید پس باید نکات زیادی را رعایت کنید تا بتوانید با رقبای خود بجنگید. پس تا مقاله افزایش سرعت woocommerce با کافه وردپرس همراه باشید.

فهرست مطالب

افزایش سرعت ووکامرس چرا مهم است؟

به اولین سوالی که درباره افزایش سرعت woocommerce باید جواب بدهیم این است که چرا افزایش سرعت ووکامرس مهم است؟ سرعتی که از بحث‌های بسیار مهم برای کاربران و برای گوگل است زیرا گوگل می‌خواهد سایت‌هایی را در رتبه اول قرار بدهد که کاربران تجربه کاربری بهتری را داشته باشند و باعث ایجاد مشکل برای آنها نشود پس بحث افزایش سرعت سایت می‌تواند یکی از الزامات پیشرفت در کار و فروش بیشتر است.

افزایش سرعت ووکامرس چرا مهم است؟

نرخ پرش سایت شما می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که کاربران چقدر سایت شما می‌مانند و چه تعدادی از آنها از سایت شما در برخورد و خارج می‌شوند و یکی از عوامل تأثیرگذار در نرخ پرش کندی سایت اسیر کاربران زمانی که زیاد معطر می‌شوند و صفحه سایت خارج می‌شوند و در نتیجه روی سایت شما تأثیر منفی می‌گذارد.

در نهایت باید بگوییم که ممکن از سایت شما هر روز پیشرفت کند و ترافیک زیادی وارد آن شود و نباید باعث شود که سایت شما کند شود پس باید تمامی راه‌های ممکن برای افزایش سرعت فروشگاه خود را تجربه کنید تا بتوانید با رقبای خود بجنگید و همچنین در میان‌رده‌های اول گوگل قرار بگیرید زیرا بحث سرعت سایت برای گوگل یکی از فاکتورهای مهم و تأثیرگذار است.

چگونه سرعت ووکامرس را بررسی کنیم؟

قبل از اینکه سر موضوع افزایش سرعت woocommerce برویم باید به چگونگی بررسی سرعت سایت بپردازیم. تا به اینجای کار در مورد اهمیت سرعت سایت فروشگاهی صحبت کردیم و شما متوجه شدید که چرا باید به این موضوع اهمیت ویژه‌ای را بدهید اما شما برای اینکه متوجه شوید سرعت سایت فروشگاهی شما چقدر است آن را باید بررسی کنید.

همچنین شما برای اینکه بتوانید سایت خود را آنالیز کنید و مشکلات آن را متوجه شوید و در نهایت بخواهید مشکلات آن را رفع کنید نیاز دارید که سرعت سایت خود را بررسی کنید.

چگونه سرعت ووکامرس را بررسی کنیم؟

اگر بخواهیم بهترین ابزارهای بررسی سرعت سایت را به شما معرفی کنیم می‌توانیم به ابزارهایی همچون WebPagetest, Pingdom, Google PageSpeed Insights و GTMetrix اشاره کنیم.

سعی کنید از این ابزارها برای آنالیز و بررسی بهتر سایت فروشگاهی خود استفاده کنید همچنین امروزه افزونه‌های وجود دارد که شما با استفاده از آنها می‌توانید تمامی مشکلات سایت خود را متوجه شوید و سپس اقدام کنید به آنها را رفع کنید سپس به‌صورت کلی استفاده از ابزارهای بررسی برای سایت می‌تواند مفید باشد. در ادامه به مواردی که باعث افزایش سرعت woocommerce می‌شود می‌پردازیم.

آموزش افزایش سرعت ووکامرس

تا به اینجای کار تمامی اهمیت‌های مربوط به‌ افزایش سرعت woocommerce را گفتیم و به شما گفتیم شما با چه ابزارهایی می‌توانید که سرعت سایت خود را بررسی کنید و مشکلات آن را متوجه شوید اما همان‌طور که می‌دانید در این مقاله می‌خواهیم راه‌های افزایش سرعت سایت فروشگاهی را مورد بررسی قرار بدهیم تا شما آنها را یاد بگیرید پس در ادامه همراه ما باشید.

۱. تنظیمات پیکربندی را اصلاح کنید.

افزایش سرعت woocommerce به چه شکل است؟ انجام تنظیمات پیکربندی می‌تواند روی سرعت سایت فروشگاهی شما تأثیرگذار باشد و شما باید تمامی تنظیمات را از حالت پیش‌فرض خارج کنید برای مثال شما باید تمامی نشانی‌ها و نام‌های کاربری خود را از حالت پیش‌فرض خارج کرده و آنها را به‌صورت شخصی وارد کنید حتی برای این کار می‌توانید از افزونه‌های مختلف که وظیفه آنها تولید رمزهای عبور تصادفی و نام‌های کاربری از استفاده کنید.

اگر سایت شما دارای وبلاگ است سعی کنید که محتوای تصویری آنها را در هر پست بیشتر از ۱۰ عدد نرسانید و سعی کنید که یک ترافیک کم‌حجم را در اختیار مشتریان خود قرار دهید زیرا استفاده از تصاویر زیاد می‌تواند باعث شود سایت شما کند شود.

شما باید بدانید که کارهای جزئی مانند تقسیم‌بندی نظرات صفحات می‌توانند روی سرعت سایت شما تأثیرگذار باشد پس اگر سایت شما دارای نظرات زیادی است آنها را در هر صفحه محدود کنید و به‌صورت چند صفحه نظرات را انتشار بدهید‌.

یکی دیگر از نکات مهم مربوط به افزایش سرعت سایت این است که شما تمامی قالب‌ها و افزونه‌هایی که استفاده نمی‌کنید را غیرفعال و حذف کنید زیرا فضای زیادی را می‌گیرند و باعث کند شدن سایت شما می‌شوند و شما با حذف کردن آنها می‌توانید فضای زیادی را آزاد کنید. 

۲. استفاده از قالب پرسرعت

افزایش سرعت ووکامرس چگونه است؟ منظور ما این است که زمانی که شما به سراغ انتخاب قالب می‌روید فقط زیبایی و ظاهر جذاب آن نباید برای شما ملاک باشد و انتخاب یک قالب پرسرعت می‌تواند روی سرعت سایت شما تأثیرگذار باشد پس به این موضوع دقت کنید.

یکی از نکاتی که همیشه ما می‌گوییم به آن دقت کنید این است که از قالب‌های استفاده کنید که بتواند تمامی نیازهای شما را برطرف کند و شما برای اضافه‌کردن امکانات دلخواه خود مجبور نباشید به سراغ نصب افزونه‌های زیاد بروید و حتی قالب شما می‌تواند ویرایشگرها را داشته باشد تا شما مجبور نباشید ویرایشگرهای پرحجم را جداگانه نصب کنید پس به این موضوع هم دقت کنید. استفاده از قالب خوب یکی دیگر از مواردی است که برای افزایش سرعت ووکامرس به کار می‌رود.

۳. از افزونه‌های مناسب استفاده کنید.

افزایش سرعت woocommerce به عوامل مختلفی بستگی دارد و شما این موضوع را می‌دانید که امروز افزونه‌های زیادی وجود دارد که هرکدام امکاناتی را ارائه می‌دهند و شاید شما به سراغ نصب افزونه‌های زیادی بروید اما این موضوع می‌تواند برای شما دردسر ایجاد کند.

3. از افزونه‌های مناسب استفاده کنید.

در هنگام نصب افزونه و یا انتخاب افزونه به این موضوع دقت کنید که به‌صورت کلی با سایت شما و هاست سایت شما سازگاری کامل داشته باشد زیرا برخی از افزونه‌ها به دلیل کدنویسی می‌توانند عملکرد سایت شما را دچار اختلال کند ولی باید به این موضوع هم دقت کنید که استفاده از افزونه‌های زیاد روی سرعت سایت شما نمی‌تواند تأثیر منفی زیادی بگذارد ولی کدنویسی‌های آنها اگر به‌صورت اصولی و صحیح نباشد می‌توانند روی سرعت سایت شما اختلال ایجاد کند.

حتی ممکن است کارگیری افسانه‌ها در کنار یکدیگر باعث ایجاد تداخل میان آنها و در نهایت باعث ایجاد تداخل در سایت شما شود پاس در هنگام انتخاب افزونه‌های خود به‌تمامی بخش‌های آن دقت کنید تا مشکلی برای سایت شما ایجاد نکند. برخی از افزونه‌ها باعث افزایش سرعت ووکامرس می‌شوند.

۴. تصاویر سایت خود را بهینه‌سازی کنید.

افزایش سرعت ووکامرس چگونه است؟ اگر بخواهیم در مورد محتوایی که بیشترین حجم سایت را می‌گیرد صحبت کنیم باید به محتوای تصویری اشاره کنیم که بیشترین حجم سایت شما را می‌گیرند و اگر آنها را بهینه‌سازی نکنید می‌تواند در نهایت منجر شود که سایت شما از نظر سوی کند شود.

4. تصاویر سایت خود را بهینه‌سازی کنید.

شاید شما بگویید که محتوای ویدئویی حجم بیشتری را می‌گیرند اما باید بگویم که تا زمانی که کاربران و مشتریان سایت شما محتوای ویدئویی را باز نکرده‌اند آنها به‌صورت خودکار باز نمی‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود که آنها حجمی را از سایت شما نگیرند اما تصاویر به‌صورت خودکار باز می‌شوند و برای کاربران به نمایش در می‌آید و در نهایت موجب می‌شود که سرعت سایت شما را تحت‌تأثیر خود قرار بدهد.

شما می‌توانید از ابزارها و افزونه‌های مختلف برای بهینه‌کردن تصاویر سایت خود استفاده کنید و یکی دیگر از روش‌های بهینه‌کردن حجم تصاویر استفاده از سیستم Lazy Load است.

باید به این نکته مهم و بسیار با هم میاد که شارژ کنیم که شما با بهینه‌کردن تصاویر سایت خود می‌توانید حجم آنها را تا ۸۰ درصد کاهش بدهید که یک آمار فوق‌العاده است که روی راحتی کاربران و همچنین سرعت سایت شما تأثیر مستقیم و مثبت دارد. حتی عوض‌کردن فرمت تصاویر می‌تواند حجم آنها را کاهش بدهد و استفاده از فرمت‌ WebP را برای تصاویر سایت پیشنهاد می‌کنیم. در ادامه به یکی از راه‌ها برای افزایش سرعت ووکامرس می‌پردازیم.

۵. از کش سایت برای افزایش سرعت استفاده کنید.

مورد پنجم از افزایش سرعت woocommerce استفاده از کش است. زمانی که کاربران وارد سایت شما می‌شوند یک نسخه از سایت شما برای آنها ذخیره می‌شود تا در ورودهای بعدی تمامی محتوا مجدداً برای آنها دانلود نشود و شما می‌توانید با پاک‌کردن حافظه پنهان حجم زیادی از سایت خود را آزاد کنید.

این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که تعداد زیادی از کاربران به‌صورت هم‌زمان وارد سایت شما بشوند و اطلاعات سایت شما از پایگاه‌داده باید برای آنها ارسال شود و اگر شما این حافظه‌های پنهان را پاک نکرده باشید ارسال اطلاعات می‌تواند به‌کندی انجام شود زیرا ترافیک زیادی به‌صورت هم‌زمان وارد سایت شما شده‌اند و سرعت و عملکرد سایت شما را تحت‌تأثیر خود قرار داده‌اند.

۶. دیتابیس خود را تمیز کنید.

دیتابیس محلی است که تمامی اطلاعات سایت شما مانند تمامی محتوای تصویری و یا نوشتاری و حتی تمامی فرم‌ها و امکانات سایت شما در آنجا ذخیره می‌شود و شما نباید آنجا را فراموش کنید زیرا همیشه پر از اطلاعات و تمامی امکانات سایت است که در آنجا ذخیره شده‌اند.

زمانی که کاربران وارد سایت شما می‌شوند و درخواستی را از سایت شما داران تمامی این درخواست‌ها و اطلاعات از دیتابیس برای آنها ارسال می‌شود و اگرچند کاربر به‌صورت هم‌زمان در سایت شما فعالیت کنند دیتابیس شما دچار اختلال می‌شود و به‌صورت کند عمل می‌کند که در نتیجه باعث می‌شود سرعت سایت شما کم می‌شود. وقتی دیتابیس خود را تمیز کنید یکی از موارد برای افزایش سرعت woocommerce را به درستی انجام داده‌اید.

۷. سایت خود را برای تلفن همراه مناسب کنید.

یکی از مواردی که باعث افزایش سرعت ووکامرس می‌شود بهینه‌سازی برای موبایل است. همان‌طور که قبلاً هم در سایت ما اشاره شده است امروزه استفاده از تلفن همراه برای ورود به فضای اینترنت از کامپیوتر بیشتر شده است و شما در واقع باید یک فضای مناسب برای تلفن همراه و کامپیوتر ایجاد کنید که تمامی کاربران به‌راحتی بتوانند محتوای سایت شما را به‌صورت استاندارد تماشا کنند و مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد و به همین دلیل امروزه قالب‌هایی وجود دارد که می‌تواند سازگاری داشته باشد.

افرادی که از طریق تلفن همراه وارد می‌شوند دوست ندارند که بین صفحات بچرخند و سپس محصول موردنظر خود را خریداری کنند پس برای اینکه برای کاربران تجربه کاربری راحت‌تر ایجاد کنید تمامی محصولات و نیازهای آنها را سعی کنید در مقابل چشم آنها قرار بدهید تا آنها برای رسیدن به محصول خود نیاز نداشته باشند که در میان صفحات به دنبال محصول خود بگردند.

برای مثال شما می‌توانید امکان جستجوی سریع را به سایت خود اضافه کنید تا کاربران با یک جستجوی ساده محصول خود را به‌راحتی پیدا کنند و از این بابت مشکلی نداشته باشند به‌صورت کلی شما باید تمامی اقدامات مربوط به‌راحتی کاربران را در سایت خود فراهم کنید.

۸. از هاست مناسب استفاده کنید.

آخرین راه برای افزایش سرعت woocommerce انتخاب هاست مناسب است. شاید یکی از سخت‌ترین انتخاب‌ها برای سایت انتخاب یک‌هاست مناسب است که بتواند تمامی نیازها را برطرف کند و همچنین باید بدانید که هاست مناسب می‌تواند روی تمامی اجزای سایت شما مخصوصاً سرعت سایت شما تأثیر مستقیم داشته باشد پس انتخاب‌هاست خود را با تمامی راهنمایی‌های ممکن و با دریافت بالاترین پیشنهادهای انجام بدهید و با بررسی‌هایی که انجام می‌دهید یک مقایسه کامل کرده و سپس به دنبال خرید هاستی بروید که بتواند تمامی نیازهای شما را پاسخگو باشد.

سعی کنید از هاست‌های رایگان و اشتراکی استفاده نکنید زیرا برای کاربران یک تجربه تلخ محسوب می‌شود و آنها زمانی که وارد سایت شما شوند با کندی‌های فراوان برخورد می‌کنند اما اگر سایت شما تازه راه‌اندازی شده است مشکلی ندارد اما بعد از گذشت مدتی باید از هاست اختصاصی استفاده کنید که تمام فضای آن در اختیار شما و کاربران سایت شما است.

جمع‌بندی

افزایش سرعت ووکامرس یکی از بحث‌هایی است که شما باید به آن اهمیت بسیار زیادی بدهید زیرا برای کاربران شما و همچنین برای گوگل بسیار اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌تواند روی فروش شما نیز تأثیر مستقیم داشته باشد. شما با دانستن روش‌های افزایش سرعت سایت فروشگاهی می‌توانید یک تجربه لذت‌بخش را برای کاربران سایت خود ایجاد کنید که با خرید اول به مشتری دائمی شما تبدیل خواهند شد ولی به‌صورت برعکس اگر سایت شما سرعت خوبی نداشته باشد کاربران در همان لحظه از سایت شما خارج شده و دیگر به سایت شما برنمی‌گردند.

امیدواریم توانسته باشیم با استفاده از روش‌هایی که به شما برای افزایش سرعت woocommerce گفتیم یک سایت با سرعت بالا را بسازید و در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *