جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
افزایش سرعت وردپرس؛ 4 اقدام حیاتی

افزایش سرعت وردپرس؛ ۴ اقدام حیاتی

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۸/۰۷
فهرست مطالب

شما می‌توانید با افزایش سرعت وردپرس، سایت خود را از نظر مارکتینگ و داشتن تجربه کاربری بهتر، بهبود دهید و سرعت بارگذاری و عملکرد بهتری در سایت وردپرسی خود داشته باشید. سرعت سایت مهم است، چرا که افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب می‌تواند تجربه کاربری را بهبود یابد و به بهبود رتبه‌بندی در موتورهای جستجو کمک کند و به کاهش نرخ ترکیب مخاطبین منجر شود. سرعت وب‌سایت‌ها می‌توانست در نتیجه تعدادی عوامل مختلف بهبود یابد.

سرعت وب‌سایت‌ها معمولاً توسط ابزارهایی نظیر Google PageSpeed Insights اندازه‌گیری می‌شود. افزایش سرعت وردپرس نیاز به یک‌سری مراحل دارد، به عنوان مثال از هاست وردپرس پرسرعت برای راه‌اندازی سایت خود استفاده کنید. در ادامه مقاله به نکات مربوط به افزایش سرعت سایت وردپرس پرداخته خواهد شد.

چرا افزایش سرعت سایت وردپرسی بسیار مهم است؟

افزایش سرعت وردپرس؛ 4 اقدام حیاتی

داشتن سرعت بیشتر در یک سایت وردپرسی بسیار مهم است و می‌تواند تاثیرات متعددی بر روی کسب و کار آنلاین شما داشته باشد. در ادامه برخی از کاربردهای مهم افزایش سرعت در یک سایت وردپرسی آورده شده است:

بهبود تجربه کاربری: وب‌سایت‌های با سرعت بارگذاری بالا تجربه بهتری برای کاربران ایجاد می‌کنند. کاربران به سرعت و سلاست بارگذاری صفحات وب اهمیت می‌دهند و اگر وب‌سایت شما کند باشد، احتمالاً کاربران از آن خسته شده و آن را ترک خواهند کرد.

بهبود SEO: موتورهای جستجو مانند گوگل، سرعت بارگذاری را به عنوان یکی از عوامل رتبه‌بندی در نظر می‌گیرند. وب‌سایت‌هایی که سریع‌تر بارگذاری می‌شوند، اغلب رتبه‌بندی بهتری در نتایج جستجو دارند و بیشتر دیده می‌شوند.

کاهش نرخ ترکیب: سرعت بالای بارگذاری صفحات وب به کاهش نرخ ترکیبی سایت منجر می‌شود. وقتی کاربران به سرعت به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا می‌کنند، احتمالاً بیشتر در وب‌سایت شما می‌مانند و با اطلاعات بیشتری آشنا می‌شوند.

بهبود نرخ تبدیل: سرعت بالای بارگذاری می‌تواند به بهبود نرخ تبدیل و افزایش تعداد کلیک‌ها و فروش‌ها منجر شود. کاربران بیشتر تمایل دارند تا با سایتی که سریع بارگذاری می‌شود همکاری کنند.

کاهش هزینه‌ها: سرعت بالا در بارگذاری سایت معمولاً به نرخ مصرف منابع سرور کاهش می‌دهد. این ممکن است به شما کمک کند تا هزینه‌های میزبانی وب سایت خود را کاهش دهید. به‌عنوان مثال، خرید هاست لینوکس اختصاصی از هزینه بیشتری برخوردار است.

برای افزایش سرعت وب‌سایت وردپرسی خود، باید از تم مناسب، افزونه‌های بهینه‌سازی، بهینه‌سازی تصاویر، فشرده‌سازی محتوا، بهینه‌سازی پایگاه داده و میزبانی مناسب استفاده کنید. این اقدامات می‌توانند به بهبود کاربردهای فوق‌الذکر کمک کنند و به وب‌سایت شما کمک کنند تا به عملکرد بهتری دست یابید.

۴ اقدام حیاتی برای افزایش سرعت وردپرس

افزایش سرعت وردپرس؛ 4 اقدام حیاتی

برای افزایش سرعت وب‌سایت وردپرسی خود، باید تعدادی اقدام حیاتی را انجام دهید. در ادامه، چهار اقدام اساسی برای بهبود سرعت وب‌سایت وردپرس شما آورده شده‌است:

۱. بهینه‌سازی تصاویر

تصاویر با کیفیت بالا معمولاً به عنوان یکی از عوامل اصلی کندی بارگذاری وب‌سایت شناخته می‌شوند. قبل از بارگذاری تصاویر، آنها را به حجم مناسبی کاهش دهید و از فرمت‌های فشرده مانند WebP استفاده کنید. همچنین، از افزونه‌های بهینه‌سازی تصاویر مانند Smush استفاده کنید.

قبل از بارگذاری تصاویر بر روی وب‌سایت، تصاویر را به اندازه‌های مناسب کاهش دهید. استفاده از تصاویر با ابعاد بیش از حد می‌تواند به مصرف پهنای باند بیشتری منجر شود و زمان بارگذاری را افزایش دهد.

تصاویر را با استفاده از فرمت‌های فشرده مانند JPEG و WebP ذخیره کنید. همچنین از ابزارها و افزونه‌های بهینه‌سازی تصاویر مانند Smush یا Imagify استفاده کنید تا تصاویر خود را بهینه‌سازی کرده و حجم آنها را کمتر کنید.

تصاویر Retina با کیفیت بالاتری ایجاد می‌کنند. اگر وب‌سایت شما برای تجربه کاربری بهتر بر روی دستگاه‌های با صفحه نمایش با کیفیت بالا نیز باز می‌شود، می‌توانید تصاویر Retina را بارگذاری کنید. اما حتماً باید تصاویر را به طور صحیح برای Retina آماده کنید و از فرمت‌های مناسب استفاده کنید.

۲. استفاده از افزونه‌های بهینه‌شده

برای افزایش سرعت وب‌سایت وردپرسی با استفاده از افزونه‌های بهینه‌سازی، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید. ابتدا یک افزونه بهینه‌سازی مانند W3 Total Cache یا WP Super Cache را نصب و فعال کنید. این افزونه‌ها به شما امکان کش کردن محتوا و بهینه‌سازی مخزن‌های ذخیره‌سازی (cache) را می‌دهند تا سرعت بارگذاری صفحات را بهبود بخشند. برای بهره‌وری بهتر از افزونه بهینه‌سازی، باید تنظیمات آن را به درستی انجام دهید. این تنظیمات شامل فعالسازی کش‌ها، بهینه‌سازی CSS و JavaScript، فشرده‌سازی محتوا، و مدیریت حافظه مخصوص می‌شود.

اگر از یک شبکه توزیع محتوا (CDN) استفاده می‌کنید، افزونه‌های بهینه‌سازی می‌توانند به تنظیم و ادغام CDN با وب‌سایت شما کمک کنند. CDN به سرعت بارگذاری محتوا در سراسر جهان کمک می‌کند.

بررسی نیاز به همه افزونه‌های نصب شده در وب‌سایت خود و حذف یا غیرفعال‌سازی افزونه‌هایی که برای عملکرد اصلی وب‌سایت لازم نیستند. هر افزونه اضافی ممکن است به بارگذاری صفحات اضافه شود.

۳. بهینه‌سازی پایگاه داده

بهینه‌سازی پایگاه داده وردپرس می‌تواند به بهبود سرعت وب‌سایت شما بسیار کمک کند. این بهینه‌سازی ممکن است شامل تمیز کردن پایگاه داده از داده‌های غیرضروری، بهبود عملکرد پایگاه داده، و کاهش از پیچیدگی‌های احتمالی باشد. در ادامه چند اقدام جهت بهینه‌سازی پایگاه داده وردپرس وجود دارد، که می‌توانید انجام دهید:

از افزونه‌های بهینه‌سازی پایگاه داده مانند “WP-Optimize” یا “WP-Sweep” استفاده کنید تا داده‌های غیرضروری از پایگاه داده حذف شود. این اطلاعات ممکن است شامل نسخه‌های قدیمی پست‌ها، تغییرات پیشین، لیست‌های انتظار، و کش‌های قدیمی باشد.

اغلب جداول پایگاه داده ممکن است برای بهینه‌سازی بیشتر به تنظیمات خاص نیاز داشته باشند. می‌توانید از افزونه‌های مانیتورینگ پایگاه داده یا خط فرمان MySQL برای انجام بهینه‌سازی جداول استفاده کنید.

ممکن است از تکنیک‌های فشرده‌سازی برای کاهش حجم جداول پایگاه داده استفاده کنید. این عملیات می‌تواند به کاهش حجم داده‌ها و بهبود سرعت پرس‌وجوی داده‌ها منجر شود.

ممکن است نیاز باشد تا تنظیمات پایگاه داده MySQL را بهینه‌کنید. این تنظیمات شامل فعالسازی پایگاه داده‌های InnoDB، تنظیم مقدار معتبری برای “innodb_buffer_pool_size”، و تنظیمات کرنل لینوکس برای بهینه‌سازی عملکرد پایگاه داده می‌شوند.

۴. بهینه‌سازی کدهای وب‌سایت

برای بهینه‌سازی کدهای CSS، HTML، و JavaScript در یک وب‌سایت وردپرس، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

ترتیب کدهای CSS و JavaScript بهینه می‌تواند تاثیر بزرگی بر سرعت بارگذاری صفحات داشته باشد. بهتر است کدهای CSS در سرآیندهای <head> قرار گیرند و کدهای JavaScript در پایان بدنه صفحه (</body>) قرار بگیرند تا تداخل نداشته باشند.

فشرده‌سازی (minification) کدهای CSS و JavaScript می‌تواند حجم آنها را به حداقل برساند. این عملیات شامل حذف فاصله‌های اضافی، خطوط توضیحاتی، و کدهای غیرضروری می‌شود. از ابزارها و سرویس‌های آنلاین فشرده‌سازی استفاده کنید.

تصاویر استفاده شده در CSS ممکن است بهینه نشده باشند. از تصاویر با ابعاد مناسب استفاده کنید و از فرمت‌های فشرده مانند WebP برای تصاویر استفاده کنید.

بهینه‌سازی CSS و JavaScript می‌تواند با استفاده از تکنیک‌های مختلفی انجام شود. به عنوان مثال، می‌توانید از فراخوانی ناهمزمان (asynchronous loading) برای JavaScript ‌هایی که نیازی به بارگذاری اولیه ندارند استفاده کنید. همچنین، تکنیک‌های مانند شکستن فایل‌های CSS و JavaScript به فایل‌های کوچک‌تر (تجزیه و تحلیل) و فشرده‌سازی Gzip را در نظر بگیرید.

نتیجه گیری

افزایش سرعت وردپرس؛ 4 اقدام حیاتی

شرکت وب‌رمز با بیش از چند سال تجربه در حوزه توسعه و بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها، افتخار دارد که به شما خدمات پرسرعت، امن و با قیمتی مناسب ارائه دهد. با وب‌رمز، وب‌سایت شما در دستان متخصصانی با تجربه و دانش فنی قرار می‌گیرد که به بهترین شکل ممکن به آن اهمیت می‌دهند. ما به بهبود تجربه کاربری و افزایش ترافیک و درآمد آنلاین کسب و کار شما متعهدیم. جهت اطلاعات بیشتر و درخواست مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. بهبود وب‌سایت خود را با وب‌رمز آغاز کنید!

همراه ما باشید تا بهترین تجربه وب برای کسب و کار خود را فراهم کنیم.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *