جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
افزایش حجم آپلود در وردپرس با استفاده از ۴ روش

افزایش حجم آپلود در وردپرس با استفاده از ۴ روش

تایم مطالعه: ۷ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
فهرست مطالب

افزایش حجم آپلود در وردپرس یکی از بخش های مهم آموزش وردپرس است و از خواسته‌های تمامی دارندگان سایت‌های اینترنتی است و دلیل اینکه شما نمی‌توانید فایل را در حجم مدنظر خود آپلود کنید از طرف‌هاست شما است. پشتیبانی هاست شما در واقع یک فضای معین را برای قراردادن فایل‌ها در نظر گرفته است و اگر حجم فایل شما بیشتر از حد معین باشد شما نمی‌توانید فایل‌های خود را آپلود کنید.

شاید شما در چنین زمانی نگران شوید که نتوانید فایل مربوطه خود را آپلود کنید؛ اما باید بدانید روش‌هایی وجود دارد که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید به‌راحتی آپلود فایل‌های خود را با حجم بیشتر از معین‌هاست خود انجام بدهید. ما در این مقاله سعی داریم به شما آموزش بدهیم که چگونه حجم آپلود را بالا ببرید و دیگر یک حد معین برای بارگذاری فایل را نداشته باشید و در ادامه همراه ما باشید. پس تا آخر مقاله افزایش حجم آپلود در وردپرس با کافه وردپرس همراه باشید.

افزایش حجم آپلود در وردپرس چگونه است؟

قبل از اینکه به شما آموزش بدهیم که چگونه می‌توانید ترجمه بارگذاری فایل را بالا ببرید قصد داریم به شما این آموزش را بدهیم که مشاهده کنید حجم بارگذاری فایل در هاست شما به چه میزان است.برای این کار ابتدا به بخش رسانه و سپس افزودن مراجعه کنید و بعد از اینکه وارد این بخش شدی شما می‌توانید مقداری که می‌توانید فایل‌های خود را بارگذاری کنید را مشاهده کنید و حجم بارگذاری فایل برای شما قابل‌مشاهده است.

افزایش حجم آپلود در وردپرس چگونه است؟

در اکثر موارد مقدار حجمی که برای بارگذاری فایل‌ها در نظر گرفته می‌شود ۲ مگابایت است و اگر بیشتر از این حجم فایل شما باشد نمی‌توانید که فایل مربوطه خود را بارگذاری کنید.

اما همان‌طور که گفته شد ما قصد داریم به شما آموزش بدهیم که چگونه این مقدار را افزایش بدهید تا حجم بیشتری را برای آپلود فایل در نظر بگیرید شما برای این کار می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.

افزایش حجم آپلود در وردپرس با استفاده از php.ini

یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که شما با استفاده از آن می‌توانید افزایش حجم آپلود در وردپرس را انجام می‌دهید استفاده از فایل php.ini است و شما در اولین قدم ابتدا باید به فایل این سرور دسترسی داشته باشید.

اگر شما از سرور مجازی استفاده می‌کنید یا به هر طریقی به این فایل دسترسی دارید باید وارد این فایل شوید و کدهای را که در زیر در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم را درون فایل قرار بدهید.

upload_max_filesize = 512M

post_max_size = 512M

max_execution_time = 300

ما در این جا حجم را برای مثال روی ۵۱۲ مگابایت قرار داده‌ایم و شما می‌توانید آن را تغییر بدهید.

ساخت فایل php.ini برای افزایش حجم آپلود در وردپرس

اگر شما به هر دلیلی به فایل php.ini دسترسی ندارید می‌توانید که این فایل را درون‌هاست خودتان به وجود بیاورید و سپس خود را به آن اضافه کنید.

برای این کار بعدازاین که واردهاست خود شدید باید وارد بخش public_html در file manager شوید و سپس در این بخش‌هاست خود وارد پوشه wp-admin شوید و در قدم بعدی یک فایل با نام php.ini ساخته و سپس کدهای زیر را وارد این فایل کنید.

upload_max_filesize = 512M

post_max_size = 512M

max_execution_time = 300

افزایش حجم آپلود در وردپرس با استفاده از functions.php

اگر شما با استفاده از روش قبلی نتوانستید که افزایش حجم آپلود در وردپرس را به ارمغان بیاورید می‌توانید با استفاده از فانکشن قالب افزایش حجم آپلود در وردپرس را انجام بدهید.

در قدم اول برای این کار در بخش‌هاست خود وارد  File manager شوید و سپس به مسیر /public_html/wp-content/themes/ مراجعه کنید و در این بخش شما باید وارد بخشی که قالب فعال روی سایت شما است وارد شوید و سپس کدهایی را که در اختیار شما قرار می‌دهیم در پوشه قالب فعال سایت خود قرار بدهید.

@ini_set(‘upload_max_size’ , ‘512M’);

@ini_set( ‘post_max_size’, ‘512M’);

@ini_set( ‘max_execution_time’, ‘300’ );

بعد از اینکه شما این کار را انجام دادید در بخش رسانه مشاهده کنید که حجم آپلود افزایش پیدا کرده است یا خیر.

یک نکته مهمی که باید به آن بسیار توجه کنید این است که همیشه قبل از هر کاری و اضافه‌کردن کدهای یک نسخه کپی تهیه کنید تا اگر نتوانستید کار را به‌صورت درست انجام بدهید سایتتان به مشکل برخورد کند و همه چیز مانند روز اول شود.

افزایش حجم آپلود در وردپرس با htaccess

یکی دیگر از روش‌هایی که شما با استفاده از آن می‌توانید به‌راحتی افزایش حجم آپلود در وردپرس را انجام بدهید استفاده از فایل htaccess است. شما برای این کار مانند روش‌های قبلی باید کد را درون این فایل جای‌گذاری کنید تا حجم آپلود برای شما افزایش پیدا کند.

این روش از روش‌های قبل راحت‌تر و پرکاربردترین است افراد زیادی هستند که از این روش برای افزایش حجم آپلود در وردپرس استفاده می‌کنند؛ اما یکی از ایرادات این روش این است که بعد از انجام هر تغییرات و اشتراک‌گذاری محتوا زمانی که شما می‌خواهید مجدداً محتوای خود را قرار بدهید تنظیمات از بین می‌رود و شما باید مجدداً خود را درون فایل قرار دهید تا حجم‌افزایش پیدا کند و بعد از تغییرات و ذخیره آن‌ها برای اشتراک‌گذاری محتوای جدید تمام تنظیمات قبلی از بین خواهد رفت.

برای استفاده از این روش شما باید ابتدا واردهاست خود شوید و به File Manager خود بروید. سپس وارد مسیر public_html شوید و در این بخش روی فایل htaccess کلیک کنید.

همان‌طور که می‌دانید این فایل از جمله فایل‌های مخفی است که اگر شما تاکنون با آن کارنکرده باشید برای شما به نمایش نمی‌آید و برای اینکه شما بتوانید آن را مشاهده کنید باید روی گزینه Settings کلیک کنید و در این بخش تیک گزینه Show hidden files را بزنید. در نهایت روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا این فایل برای شما به نمایش در بیاید.

افزایش حجم آپلود در وردپرس با htaccess

بعد از اینکه فایل برای شما به نمایش در آمد روی آن راست کلیک کرده و گزینه ویرایش را بزنید و در مرحله بعدی که به شما اجازه ویرایش درون کوتاه را داد کد زیر را به فایل اضافه کنید.

php_value upload_max_filesize 512M

php_value post_max_size 512M

php_value max_execution_time 300

php_value max_input_time 300

زمانی که شما این خود را درون فایل قرار بدهید حجم آپلود برای وردپرس شما افزایش پیدا خواهد کرد.

افزایش حجم آپلود در وردپرس با استفاده از افزونه Increase Max Upload Filesize

اگر شما تا به اینجا نتوانسته‌اید که افزایش حجم آپلود را انجام بدهید و بارگذاری کد برای شما کمی کار سختی است و نمی‌توانید که این کار را انجام بدهید؛ زیرا کارکردن با کدها برای افرادی که مخصوص مبتدی هستند کار بسیار سخت و پیچیده و همچنین نگران‌کننده است زیرا می‌تواند عملکرد سایت را دچار اختلال کند.

خواستار این مرحله شما نباید نگران شوید؛ زیرا با استفاده از افزونه می‌توانید که افزایش حجم آپلود در وردپرس را انجام بدهید و برای این کار ما افزونه Increase Max Upload Filesize را به شما معرفی می‌کنیم.

این افزونه به‌صورت رایگان در مخزن وردپرس شما وجود دارد و هم اکنون دارای بیش از ۲۰ هزار نصب فعال است و توانسته است نمره ۴ را از آن خود کند که نشان‌دهنده کارایی و محبوبیت بالای این افزونه است.

شما برای کار با افزونه ابتدا بعد از مخزن وردپرس آن را نصب و فعال‌سازی کنید و سپس در بخش پیشخوان شما یک بخش جدید با عنوان Increase Max Upload Filesize اضافه خواهد شد که شما با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید به بخش تنظیمات این افزونه برای افزایش حجم بروید.

افزایش حجم آپلود در وردپرس با استفاده از افزونه Increase Max Upload Filesize

زمانی که شما وارد بخش تنظیمات این افزونه می‌شوید می‌توانید با واردکردن مقدار حجم‌افزایش حجم را انجام بدهید؛ ولی نکته‌ای که باید بسیار به آن توجه کنید این است که شما در این بخش باید حجم را بر اساس بایت وارد کنید.

برای مثال اگر شما می‌خواهید که ۴۸۸ مگابایت افزایش حجم داشته باشید باید عدد را روی ۵۱۲۰۰۰۰۰۰ بایت تنظیم کنید.

نتیجه افزایش حجم آپلود در وردپرس با استفاده از ۴ روش

بعد از اینکه شما در این بخش حجم مبنا را بر اساس باید وارد کردید می‌توانید ببینید که حجم آپلود برای شما افزایش پیدا کرده است و این کار و استفاده از افزونه بسیار کار راحت‌تری است.

جمع‌بندی

افزایش حجم آپلود در وردپرس یکی از مسائل بسیار مهمی است؛ زیرا اگر شما می‌خواهید محتوای خود را بارگذاری کنید به مشکل برمی‌خورد و برای حل مشکل شما باید حجم بارگذاری فایل را افزایش بدهید که ما در این مقاله سعی کردیم با چند روش ساده و کاربردی این کار را برای شما عزیزان به ارمغان بیاوریم.

شما برای افزایش حجم آپلود در وردپرس می‌توانید از روش‌های مانند ویرایش کد فایل‌ها و قراردادن کدهای جدید و همچنین استفاده از افزونه را تجربه کنید که همگی این روش می‌تواند باعث شود که افزایش حجم آپلود در وردپرس انجام شود.

امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *