جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل

آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل (Cpanel)

فهرست مطالب

نصب وردپرس روی هاست سی پنل یکی از دغدغه بسیاری از وبمستران است. هاست سی پنل یکی از هاست‌های مربوط به وردپرس است و شما برای اینکه بتوانید محتوای خود را به کاربران خود نشان دهید نیاز است که فایل‌های خود را بر روی این‌هاست بارگذاری کنید. وردپرس دارای خواسته‌های مختلف با کارایی‌های مختلفی است که همگی آنها نیاز شما را برطرف می‌کند و به‌راحتی در کمترین زمان شما می‌توانید مدیریت محتوای خود را انجام بدهید. در این بخش از آموزش وردپرس می‌خواهیم نصب وردپرس روی هاست cpanel رو به شما عزیزان آموزش دهیم. پس این مقاله را از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه کافه وردپرس باشید.

فهرست مطالب

هاست سی پنل (Cpanel) چیست؟

همان‌طور که گفته شد وردپرس دارای هاست‌های مختلفی است که همه آنها وظیفه دارند تا فایل‌ها را در خود ذخیره کنند و برای کاربران سایت محتوا را نمایش بدهند. در ادامه مقاله آموزش نصب هاست سی پنل را به شما به‌صورت قدم‌به‌قدم و کلی آموزش می‌دهیم تا شما بتوانید با استفاده از آموزش آن را بر روی سایت خود نصب کنید و خیلی راحت نصب وردپرس روی هاست سی پنل انجام دهید.

آموزش نصب‌ وردپرس روی هاست سی پنل (Cpanel)

نصب‌ وردپرس روی هاست سی پنل

شما باید ابتدا آخرین نسخه مربوط به هاست سی پنل را دانلود و فعال‌سازی کنید و فایل زیپ آن را برروی سایت خود فعال کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید و همچنین‌هاست دارای نسخه فارسی و راست‌چین شده نیز است که شما می‌توانید از آن هم استفاده کنید. در مرحله بعدی بعد از دانلود این‌هاست شما باید آن را از حالت فشرده خارج کنید. در ادامه مقاله چگونگی آپلود فایل‌ها بر روی هاست سی پنل را آموزش می‌دهیم تا خیلی راحت به نصب وردپرس روی هاست Cpanel بپردازید.

بارگذاری فایل‌ها روی هاست سی پنل

در قدم اول برای نصب وردپرس روی هاست سی پنل شما باید وارد مدیریت حساب کاربری‌هاست خود بشوید در مرحله بعدی برای شما یک صفحه باز می‌شود که از شما اطلاعاتی را برای ورود به بخش مدیریت حساب کاربری‌هاست می‌خواهد که شما باید آنها را وارد کنید و بعد از ورود به بخش مدیریت حساب کاربری‌هاست باید وارد قسمت فایل منیجرهاست سی پنل بشوید.

در این بخش روی گزینه آپلود کلیک کنید و در قسمت بعدی یک فایل با نام وردپرس ایجاد کنید و تمام محتوایی که می‌خواهید در سایت شما قرار بگیرد را در این فایل بارگذاری کنید. بعد از اتمام کار نیاز است تا شما پایگاه‌داده را ایجاد کنید در ادامه مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم. این فایل‌ها برای نصب وردپرس روی هاست Cpanel نیاز است.

چگونه پایگاه‌داده را بر روی سایت ایجاد کنیم؟

شما برای این کار در قدم اول در بخش مدیریت هاست سی پنل خود باید روی گزینه MySQL cPanel کلیک کنید.

نصب پایکاه داده از طریق هاست برای نصب وردپرس روی هاست cpanel

در مرحله بعد شما باید برای پایگاه‌داده خود یک اسم انتخاب کنید و بعد از انتخاب اسم پایگاه‌داده روی گزینه Next Step  کلیک کنید. در مرحله بعدی شما باید برای هاست سی پنل خود کاربران را تعریف کنید برای این منظور نام کاربری و رمز عبور مربوط به کاربران را ایجاد کنید و در آخر روی گزینه Next Step  کلیک کنید.

انتخاب نام کاربری و رمز عبور برای نصب وردپرس روی هاست cpanel

نکته مهمی که باید در نصب وردپرس روی هاست سی پنل رعایت کنید این است که سعی کنید رمز عبور خود را قوی انتخاب کنید و از حروف کوچک و بزرگ در رمز عبور خود استفاده کنیم و رمز عبور خود را در یک جا یادداشت کنید تا در صورت لزوم بتوانید از آن استفاده کنید و به مشکل برخورد نکنید. در مرحله بعدی شما باید دسترسی‌های لازم را به کاربران خود بدهید تا آنها بتوانند وارد سایت شما بشوند شما همچنین می‌توانید اختیاراتی را که می‌خواهید به این کاربران بدهید و دسترسی‌ها و مجوزهای لازم را در اختیار آنها قرار بدهید. شما برای نصب وردپرس روی هاست Cpanel به یک پایگاه داده احتیاج دارید.

دادن مجوزها به کاربران برای دسترسی به پایگاه‌داده

شما بعد از اینکه پایگاه‌داده را ایجاد کردید و کاربران را تعریف کردید کاربران به‌صورت خودکار به هیچ یک از بخش‌های پایگاه‌داده دسترسی ندارند و شما باید مجوزهای لازم را برای دسترسی آنها بدهید. شما برای اینکه این کار را به‌راحتی انجام بدهید قدم‌به‌قدم و مرحله‌به‌مرحله با آموزش‌های سایت پیش بروید. در قدم اول برای نصب وردپرس روی هاست سی پنل وارد بخش Add User To Database بشوید و در مرحله بعد نام تمام کاربران را می‌توانید مشاهده کنید و کاربری که می‌خواهید به او دسترسی‌ها را بدهید روی آن کلیک کنید.

سپس می‌توانید پایگاه‌داده خود را از طریق گزینه Database انتخاب کنید و در آخر روی گزینه Add کلیک کنید و در آخر شما می‌توانید مشاهده کنید که تمام مجوزها و دسترسی‌های لازم را می‌توانید به کاربر موردنظر بدهید و در آخر برای اینکه تمام دسترسی‌ها برای کاربر فعال شود می‌توانید روی گزینه Make Changes کلیک کنید تا تمام دسترسی‌های لازم در اختیار کاربر موردنظر قرار بگیرد.

شما با آموزش‌های بالا می‌توانید به‌راحتی یک کاربر جدید را ایجاد کنید و سپس دسترسی‌های لازم را به او بدهید و حتی به‌راحتی آموزش اینکه چگونه پایگاه‌داده را ایجاد کنید را نیز یاد گرفتید. در مرحله بعدی از آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل می‌خواهیم که تنظیمات مربوط به این بخش را به شما آموزش بدهیم تا با اجزای تنظیمات این بخش آشنا شوید.

پیکربندی تنظیمات مربوط به هاست سی پنل

در ادامه مقاله سعی داریم تا آموزش پیکربندی تنظیمات مربوط به هاست سی پنل را مورد بررسی و آموزش قرار بدهیم تا راحت‌تر به نصب وردپرس روی هاست سی پنل بپردازید. برای نصب وردپرس روی هاست Cpanel باید تنظیمات آن را به بهترین شکل انجام دهید. شما برای انجام تنظیمات مربوط به هاست سی پنل می‌توانید قدم‌به‌قدم با آموزش‌هایی که می‌دهیم پیش بروید. شما در قدم اول برای انجام این کار آدرس سایت خود را در گوگل جستجو کنید و در بخش بعدی زبان آن را به فارسی تبدیل کنید و در بخش بعدی شما با یک صفحه تنظیمات مواجه می‌شوید که نیاز به تنظیمات خاصی ندارد و بر روی گزینه بزن‌بریم کلیک کنید.

در بخش بعدی در صفحه موردنظر شما باید اطلاعات مربوط به پایگاه‌داده از قبیل نام کاربری و رمز عبور و اسم پایگاه‌داده را وارد کنید و بر روی گزینه submit کلیک کنید. در قسمت بعدی از شما اطلاعات سایت مانند عنوان سایت، نام کاربری سایت و همچنین رمز عبور شما را می‌خواهد که باید آنها را به‌صورت صحیح وارد کنید.

شما با انجام مراحل بالا را به‌راحتی می‌توانید نصب وردپرس روی هاست Cpanel را نجام دهید.

شروع به نصب کنید!

خب حالا شروع به نصب وردپرس روی هاست سی پنل می‌کنیم. شما برای اینکه تنظیمات این بخش را به‌راحتی انجام بدهید و شخصی‌سازی‌های موردنظری که در نظر خود دارید را اعمال کنید و همچنین پیکربندی‌های مربوط به تنظیمات این بخش را انجام بدهید دوراه حل پیشرو دارید در روش اول شما با ایجاد فایل  wp-config.php می‌توانید که پیکربندی‌های مربوط به تنظیمات را انجام بدهید و در روش دوم شما با استفاده از مرورگر این کار را انجام می‌دهید.

ابتدا برای نصب وردپرس روی هاست سی پنل می‌خواهیم راه‌حل اول یعنی پیکربندی مربوط به تنظیمات با استفاده از ایجاد فایل wp-config.php را مورد بررسی قرار دهیم. شما بعد از اینکه پایگاه‌داده را ایجاد کردید برای پیکربندی تنظیمات باید این فایل را ایجاد کنید که برای ایجاد این فایل شما باید ابتدا فایل wp-config-sample.php مورد اصلاح و ویرایش قرار دهید و بعد از آن در بخش روت فایل‌های وردپرسی خود یک فایل با نام  wp-config.php باید ایجاد کنید. شما برای این کار ابتدا باید تمامی اطلاعات مربوط به فایل را در فایل  wp-config-sample.php وارد کنید. برای شما یک مثال می‌زنیم که با استفاده از آن می‌توانید اطلاعات را در فایل وارد کنید که باید به این صورت باشد.

// * MySQL settings – You can get this info from your web host * // /* The name of the database for WordPress */ define(‘DB_NAME’, ‘michaelh_demowp’); /* MySQL database username / define(‘DB_USER’, ‘michaelh_dbuser’); /* MySQL database password / define(‘DB_PASSWORD’, ‘abc.123.!@#’); /* MySQL hostname */ define(‘DB_HOST’, ‘localhost’) ;

شما در بخش پیکربندی یکسری اطلاعات اولیه مانند نام پایگاه‌داده یا همان DB_NAME،نام کاربری، رمز عبور، نام‌هاست را وارد کنید و در آخر با مراجعه به قسمت Authentication Unique Keys and Salts می‌توانید که کلید منحصربه‌فرد خود را وارد کنید. شما بعد از اینکه اطلاعات فایل را وارد کردید یک فایل با نام wp-config.php ایجاد کنید و این فایل یکی از مهم‌ترین فایل‌های وردپرسی است که مربوط به تنظیمات اصلی می‌باشد. شما با استفاده از آموزش‌های این بخش به‌راحتی می‌توانید که فایل مربوط را ایجاد کنید و تنظیمات اصلی سایت و همچنین اطلاعات کاربری و هاست خود را پیکربندی انجام بدهید و تنظیمات مدنظر خود را ایجاد کنید.

نکته مهم این است که در زمان واردکردن اطلاعات شما باید آن را به‌صورت دقیق وارد کنید و حتی اگر یک کاراکتر و یا یک کلمه را جا بیندازید ممکن است عملکرد سایت شما را با اشکال مواجه کند. بعد از اینکه اطلاعات را در فایل وارد کردید یک‌بار آدرس سایت خود را در مرورگر جستجو کنید و سپس نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا پیکربندی به‌صورت کامل انجام شود.

یک نکته مهم درباره نصب وردپرس روی هاست سی پنل که باید به آن بسیار توجه کنید این است که پیکربندی تنظیمات از طریق ایجادکردن فایل کمی سخت و چالش‌برانگیز است و نیاز به‌دقت بالا و کمی تخصص دارد تا به‌صورت صحیح و دقیق انجام شود تا باعث نشود مشکلی در عملکرد سایت شما به وجود بیاید ولی اگر شما از طریق روش دوم وارد عمل شوید تاریخ تا کمتر از و کار برای افراد مبتدی از طریق روش مرورگر راحت‌تر است.

جمع‌بندی

نصب وردپرس روی هاست سی پنل به چه شکل است؟ امروزه وردپرس برای مدیریت محتوای خود امکانات زیادی را در اختیار دارندگان سایت‌های اینترنتی قرار می‌دهد یکی از روش‌هایی که شما برای مدیریت فایل‌های خود می‌توانید برای بارگذاری محتوا انجام دهید استفاده از هاست سی پنل است. شما به‌راحتی می‌توانید از هاست سی پنل استفاده کنید و با آموزش‌هایی که دادیم آن را به‌صورت کلی یاد گرفتید و متوجه شدیم که چگونه باید پیکربندی و بارگذاری اطلاعات بر روی آن را به نحوه صحیح انجام بدهید.

شما به‌راحتی می‌توانید نصب وردپرس روی هاست Cpanel را انجام و فعال کنید و از آن استفاده کنید. در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشیم امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *