نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین + آموزش ویدئویی

نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین + آموزش ویدئویی

فهرست مطالب

نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین به چه شکل است؟ روش‌های زیادی برای نصب وردپرس وجود دارد که یکی از آن‌ها نصب وردپرس روی هاست Directadmin است. وردپرس یا بر روی هاست باید نصب شود یا بر روی لوکال‌هاست نصب شود. هرکدام از این دو مزایا و معایبی را دارند. یک سایت خوب نیاز به یک‌هاست خوب دارد و هاست‌ها به دو مدل دایرکت ادمین و سی پنل وجود دارند که وقتی‌هاست خود را تهیه می‌کنید یکی از آن‌ها به شما داده می‌شود.

سیستم دایرکت ادمین دارای یک پنل است که شما می‌توانید دیتابیس، فایل‌ها، ایمیل و اکانت‌های FTP را کنترل کنید. سی پنل و دایرکت ادمین از کنترل پنل‌های لینوکس هستند که می‌توانید استفاده کنید. ما در این بخش از آموزش وردپرس قصد داریم تا شما را با نحوه نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین آشنا کنیم. پس این مقاله آموزشی را از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه کافه وردپرس باشید.

فهرست مطالب

وردپرس چیست؟

ما قبلاً در درباره این موضوع که وردپرس چیست صحبت کردیم و توضیحات کاملی را در این باره دادیم. اما در این مقاله یک توضیح مختصری درباره وردپرس به شما عزیزان می‌دهیم. قبل از اینکه اطلاعاتی را درباره نصب وردپرس روی هاست DirectAdmin به شما عزیزان بدهیم باید با خود وردپرس آشنا شوید. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوایی است که شما خیلی راحت بدون هیچ دانش برنامه‌نویسی می‌توانید یک سایت کاملاً حرفه‌ای را بالا بیاورید.

وردپرس دارای افزونه و پلاگین‌هایی است و شما با نصب افزونه وردپرس و نصب قالب وردپرس می‌توانید امکانات جدیدی را به سایتتان اضافه کنید. حالا که با وردپرس آشنا شدید خیلی راحت‌تر می‌توانید به نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین بپردازید.

ابتدا آخرین نسخه Filezila و وردپرس را نصب کنید.

در ادامه نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین ما به آخرین نسخه Filezila نیاز داریم. دلیل استفاده Filezila این است که به‌وسیله آن بتوانیم وردپرس را بر روی هاستینگ سرور آپلود کنیم. ابتدا آخرین نسخه این نرم‌افزار را تهیه و نصب کنید و در آخر بر روی کامپیوتر خود اجرا کنید.

چگونه آپلود را انجام بدهیم؟

در قدم اول نرم‌افزار را اجرا کنید و از قسمت File گزینه Site Manager را انتخاب کنید. در بخش‌های بعدی شما باید یک سری اطلاعات را وارد کنید که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

Host: در این بخش شما باید نام دامنه را وارد کنید.

User: در این قسمت شما باید FTP Username را که قبلاً انتخاب کرده‌اید را وارد کنید.

Password: در این بخش شما باید رمز FTP که قبلاً انتخاب کرده بودید را وارد کنید.

بعد از واردکردن اطلاعات در بخش‌های قبلی روی گزینه Connect کلیک کنید تا اتصال با سرور برقرار شود.

بعد از انجام کارهای مراحل قلب باید در بخش سمت راست شما پوشه public_html قابل نمایش باشد. برنامه Filezila کوچک کنید و در قدم بعدی در یک پنجره جدید وارد پوشه فایل‌های دانلود شده خود بروید.

فایل‌های دانلود را از حالت فشرده خارج کنید و در قدم بعدی آنها را انتخاب کنید و فایل‌ها را در پوشه public_html قرار دهید. فرایند آپلود فایل‌ها بستگی به‌سرعت اینترنت شما دارد و چیزی حدود ۵ دقیقه طول می‌کشد.

شما در این مرحله باید پوشه‌هایی مانند wp-admin ، wp-content و پوشه و فایل‌های دیگر را در داخل پوشه public_html مشاهده کنید. اگر همه چیز درست پیش رفته باشد یعنی کار شما با درستی انجام شده است.

آموزش نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین

برای نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین نیاز است که چند مرحله را طی کنید که در ادامه مراحل را کامل برای شما توضیح خواهیم داد. در مرحله اول نیاز است که آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید. شما می‌توانید برای دانلود وردپرس به سایت وردپرس فارسی رفته و آن را دانلود و نصب کنید.

در مرحله دوم نیاز است که به هاست دایرکت ادمین خود وارد شوید که برای این کار نام دامنه را نوشته و ۲۲۲۲ را در ادامه آن به کار ببرید. مانند host.com:2222 باید بنویسید و به جای host.com باید نام دامنه خود را به کار ببرید. بعد از اینکه وارد هاست دایرکت ادمین خود شدید نیاز به ساخت دیتابیس برای نصب وردپرس روی هاست DirectAdmin دارید که برای این کار بعد از واردشدن روی گزینه “MySQL Managment” کلیک کنید.

قسمت MySQL Managment برای ساخت پایگاه داده

در صفحه جدید باید برای ساخت دیتابیس روی “Create new DataBase” کلیک کنید تا بتوانید دیتابیس جدید بسازید.

ساخت دیتابیس جدید در هاست دایرکت ادمین

سپس با صفحه زیر روبه‌رو خواهید شد که هرکدام شامل مواردی هستند که باید آن را انجام دهید.

انتخاب نام و پسورد دیتابیس جدید

DateBase Name: در این قسمت باید یک نام برای دیتابیس خود انتخاب کنید.

DataBase Username: نام کاربری دیتابیس خود را باید در این بخش مشخص کنید.

Username Password: در این بخش باید یک رمز قوی و عالی برای نام کاربری خود انتخاب کنید که با حروف بزرگ و کوچک تشکیل شده باشد. اگر می‌خواهید که رمز به‌صورت تصادفی برای شما ایجاد شود می‌توانید روی “Random” کلیک کنید.

Confirm Password: اینجا باید رمز عبور ایجاد شده را تکرار کنید.

نکته: نام کاربری و رمزی که انتخاب کردید را باید به یاد داشته باشید؛ چرا که در زمان نصب وردپرس روی هاست DirectAdmin باید به کار ببرید.

آخر هم باید بر روی Create کلیک کنید تا دیتابیس برای شما ساخته شود.

مرحله بعدی این است که باید وردپرس دانلود شده را بر روی هاست خود آپلود کنید که برای این کار به قسمت “File manager” رفته و روی Upload files to current directory کلیک کنید تا بتوانید فایل وردپرسی خود را آپلود کنید. در صفحه جدید شما می‌توانید هشت فایل را آپلود کنید که برای آپلود وردپرس بر روی “choose File” کلیک کنید و در ادامه فایل وردپرسی خود را انتخاب کنید.

آپلود فایل جدید در DirectAdmin

در ادامه باید فایل وردپرسی خود را از حالت فشرده خارج کنید که برای این کار باید به public_html برگردید و فایل وردپرس را پیدا کرده و از حالت فشرده خارج کنید. برای خارج کردن فایل باید روی Extract کلیک کنید.

وقتی شما این کارها را انجام دهید برای واردشدن به بخش سایت باید این‌گونه وارد شوید: Domain.com/wordpress اما اگر می‌خواهید وقتی وارد سایت شدید و با صفحه وردپرس مواجه شوید باید تمامی فایل‌هایی که از حالت فشرده خارج کردید را به قسمت public_html انتقال دهید و از آنجا به نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین بپردازید. برای این کار تمامی فایل‌های وردپرس را انتخاب کرده و گزینه Add to clipboard را انتخاب کنید تا فایل‌ها را بتوانید کپی کنید.

عملیات کپی و پست در دایرکت ادمین

در آخر هم به Public_html رفته و گزینه “Move clipboard File here” انتخاب کنید تا فایل‌ها به این قسمت انتقال داده شود.

عملیات کپی و پست در DirectAdmin

حالا کار با این قسمت تمام شد و فقط کافیه آدرس سایت را وارد کنید تا بتوانید وردپرس را نصب کنید.

بعد از واردکردن آدرس سایت صفحه‌ای برای شما ظاهر می‌شود که شروع به نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین را باید شروع کنید. در ابتدا باید زبان وردپرس را انتخاب کنید که باید روی زبان فارسی قرار دهید.

انتخاب زبان فارسی برای نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین

در مرحله بعد باید نام کاربری و پسورد خود را در خود را که در هاست دیتابیس ساخته‌اید را در این قسمت وارد کنید.

نصب وردپرس روی هاست DirectAdmin

برای اینکه نصب وردپرس روی هاست DirectAdmin شما کامل شود باید این قسمت را کامل کنید. در قسمت بعد یک‌صفحه‌ای برای شما ظاهر می‌شود که باید اطلاعات سایت خود را وارد کنید که این اطلاعات شامل:

عنوان سایت: عنوان سایت را باید انتخاب کنید و در این قسمت قرار دهید.

نام کاربری: نام کاربری را باید بادقت انتخاب کنید و این نام برای ورود شما به پنل کاربری است که بسیار هم مهم است.

رمز عبور: رمز عبور برای ورود به پنل کاربری استفاده می‌شود که توصیه می‌شود پسورد قوی را انتخاب کنید. (برای انتخاب رمز عبور قوی به سایت passwordsaz.ir مراجعه کنید)

ایمیل شما: ایمیل برای سایت الزامی است و باید بادقت این گزینه را پرکنید و آن را برای سایت قرار دهید.

نمایش به موتورهای جستجو: این گزینه برای این است که شما سایت خود را به موتورهای جستجو گوگل معرفی کنید و گوگل صفحات سایت شما را ایندکس می‌کند. اگر این گزینه فعال باشد موتورهای جستجو سایت شما را ایندکس نمی‌کند.

جمع‌بندی

احتمالاً وردپرس را می‌شناسید و با آن کار کرده‌اید. شما با وردپرس می‌توانید یک سایت حرفه‌ای را بالا بیاورید. برای اینکه سایت خود را بالا بیاورید هاست‌های زیادی وجود دارند و از دو نوع دایرکت ادمین و سی پنل هستند که هر دو بسیار محبوب هستند. دایرکت ادمین و سی پنل از دو کنترل پنل‌های محبوب و دوست‌داشتنی هستند. نصب وردپرس روی هاست DirectAdmin یکی از راه‌هایی است که می‌توانید خیلی راحت به آن بپردازید.

ما در این مقاله آموزشی نحوه نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین را به شما عزیزان یاد دادیم و گفتیم که چگونه وردپرس را با روشی ساده نصب کنید. امیدوارم که از این مقاله آموزشی بهره لازم را برده باشید و اگر این مقاله آموزشی برای شما مفید بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پیروز و سربلند باشید.😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *