جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
مترادف کلمه کلیدی در وردپرس چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم؟

مترادف کلمه کلیدی در وردپرس چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم؟

فهرست مطالب

مترادف کلمه کلیدی در وردپرس یکی از ارکان مهم برای بهینه‌سازی سایت است زیرا تأثیر مستقیم روی کلمات کلیدی مقاله و محتوای ما دارد. مدتی است که مترادف کلمه کلیدی در وردپرس به یکی از بخش‌های اصلی برای بهینه‌سازی سایت تبدیل شده است که این موضوع برای گوگل نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

شما باید برای کلمه کلیدی خود مترادف و هم معنی در نظر بگیرید شاید این کار از نظر شما سخت و چالش‌برانگیز باشد زیرا ممکن است کلمه‌ای که در مورد آن در حال تولید محتوا هستید هم معنی و مترادف خاصی نداشته باشد و یا اصلاً مترادف برای آن کلمه وجود نداشته باشد و حتی شما می توانید از مقاله کلمه کلیدی در سئو چیست نیز در این زمینه کمک بگیرید.

اما خوب شما برای اینکه بتوانید به‌صورت بهترین مقاله و محتوای خود را به کاربران خود بفهمانیم نیاز دارید که از کلمات کلیدی مرتبط و مترادف استفاده کنید که باعث می‌شود کاربران سایت شما مقاله شما را به‌صورت بهترین متوجه شوند و بدانند در مورد چه موضوعی در حال صحبت هستید.پس تا آخر مقاله با کافه وردپرس همراه باشید.

فهرست مطالب

مترادف کلمه کلیدی در وردپرس

در نسخه جدید افزونه Yoast SEO یک قابلیت جدید اضافه شده است که آن هم مترادف کلمه کلیدی در وردپرس است. مترادف کلمه کلیدی در وردپرس یا همان  Synonyms یک قابلیت جدید است که در نسخه پریمیوم قابل‌استفاده است. استفاده از کلمه کلیدی در طول مقاله و محتوا می‌تواند تأثیر مستقیم روی رتبه گرفتن سایت شما داشته باشد و از نظر سئو و بهینه‌سازی سایت نیز دارای اهمیت بسیار زیادی است از شما برای این که بهینه‌سازی سایت خود را به‌صورت موفق انجام بدهید باید روی کلمه کلیدی خود دقت کنید.

عملکرد افزونه Yoast SEO

در نسخه‌های قبلی این افزونه شما می‌توانستید روی یک کلمه کلیدی کار کنید و آن را بالا بیاورید اما امروزه باقابلیت‌های جدید این قابلیت برای شما نیز اضافه شده است که از مترادف کلمه کلیدی در وردپرس و هم معنی با کلمه کلیدی خود در طول مقاله و محتوا استفاده کنید و در نهایت افزونه کلمات هم معنی و مترادف را هم آنالیز می‌کند. برای مثال اگر شما در مورد دوربین محتوا قرار می‌دهید می‌توانید در کنار آن از کلماتی مانند عکاسی هم استفاده کنید که مترادف کلمه کلیدی است.

مترادف کلمه کلیدی در وردپرس چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم؟ مترادف کلمه کلیدی در وردپرس

در نتیجه باید بگوییم شما زمانی که از کلمات کلیدی مترادف استفاده می‌کنید هم کاربران سایت شما به‌صورت بهتری مقاله و محتوای شما را درک می‌کنند همین که موتورهای جستجو می‌توانند به‌صورت سریع‌تر و بهتر محتوای شما را درک کنند.

اگر نمی‌دانید افزونه یواست سئو چیست حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

تشخیص توزیع کلمه کلیدی و مترادف آن در طول محتوا و مقاله

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید نسخه جدید این است که می‌تواند تشخیص بدهد شما از کلمه کلیدی و مترادف‌های آن در طول محتوا به چه صورت استفاده کرده‌اید. در نتیجه این کار می‌تواند تأثیر بسیار خوبی روی محتوای شما بگذارد زیرا به شما پیشنهاداتی را می‌دهد که از کلمه کلیدی و مترادف‌های آن در کدام بخش‌های مقاله باید استفاده کنید و این پخش کردن کلمات کلیدی در طول محتوا یکی از کارهایی است که می‌تواند تأثیر بسیار فوق‌العاده‌ای روی محتوای شما از نظر بهینه‌سازی برای موتورهای جستجوگر گوگل داشته باشد.

اگر شما به‌صورت استاندارد و صحیح از کلمه کلیدی و مترادف‌های آن در طول محتوا استفاده کنید افزونه به شما این تأیید را می‌دهد و به شما این تضمین را می‌دهد که نزد موتورهای جستجوگر گوگل رتبه خوبی خواهید گرفت و برای گوگل محتوای شما عالی است.

جمع‌بندی

مترادف کلمه کلیدی در وردپرس از مواردی است که می‌تواند روی کاربران شما و همچنین روی موتورهای جستجوگر گوگل تأثیر مثبت بگذارد زیرا کاربران با دیدن مترادف کلمات کلیدی می‌توانند محتوای شما را به‌صورت بهتری تشخیص بدهند و این تشخیص می‌تواند برای کاربران و گوگل یک امتیاز خوب باشد. امروز سعی کردیم مترادف کلمه کلیدی در وردپرس را به‌صورت کامل مورد بررسی قرار بدهیم تا شما با آن آشنا شوید و از آن در محتوا و مقالات خود استفاده کنید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *