جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چگونه امنیت صفحه ورود در وردپرس را افزایش دهیم؟

چگونه امنیت صفحه ورود در وردپرس را افزایش دهیم؟

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۱۰
فهرست مطالب

‌امنیت صفحه ورود در وردپرس یکی از راه‌های افزایش امنیت وردپرس است. امروزه بیشتر کسانی که دارای سایت‌های وردپرسی هستند دررابطه‌با امنیت سایت خود دارای نگرانی‌هایی هستند. امروز وردپرس به‌عنوان محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا برگزیده شده است و همین موضوع باعث شده است تا هکران بیشترین سوءاستفاده را داشته باشند.

برای افزایش امنیت سایت راه‌های زیادی وجود دارد که شما باید همه آنها را رعایت کنید و چیزی به‌عنوان امنیت صددرصدی وجود ندارد و شما همیشه باید از سایت خود در مقابل هکران مراقبت کنید. یکی از راه‌های افزایش امنیت سایت مدیریت سیستم ورود است شما می‌توانید ورودی سایت خود را کنترل کنید و سخت‌گیری‌هایی داشته باشید تا ‌امنیت صفحه ورود در وردپرس خود را برقرار کرده باشید. در این مقاله سعی داریم آموزش‌هایی برای بهبود امنیت ورود به سایت را در اختیار شما قرار دهیم. پس این مقاله را از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب

روش‌های افزایش امنیت صفحات ورود به وردپرس

روش‌های افزایش امنیت صفحات ورود به وردپرس

این نوع محافظت‌ها به‌هیچ‌وجه کار سختی نیست و با استفاده از افزونه‌ها انجام می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از این روش‌ها در برابر ورود هکران و سوءاستفاده‌گران موفق باشید. صفحه ورود به سایت شما می‌تواند یکی از مخرب‌ترین مکان‌ها برای تخریب سایت باشد پس باید نکاتی را دررابطه‌با ‌امنیت صفحه ورود در وردپرس این بخش مهم یاد بگیرید‌. در ادامه نکاتی را به شما می‌گوییم که باید آنها را رعایت کنید.

نام کاربری خود را عوض کنید.

نام کاربری به‌صورت خودکار در وردپرس ادمین است و اگر کسی به رمز عبور شما دستیابی پیدا کند نام کاربری شما در اختیار او قرار گرفته و کار سختی برای ورود به سایت ندارد. پس سعی کنید نام کاربری خود را به عنوان یک نام کاربری مخصوص خودتان و نامی منحصربه‌فرد قرار دهید.

اضافه کردن کاربر جدید در سایت وردپرسی

یک رمز عبور قوی را قرار دهید.

سعی کنید رمز عبور خود را طوری قرار دهید تا ربات‌ها نتوانند آن را حدس بزنند. از رمز عبورهای مانند عددهای خالی و یا تاریخ تولد و این‌چنین رمزهای استفاده نکنید زیرا روبات‌ها با تلاش و خطا می‌توانند در پی تلاش به رمز عبور شما دسترسی پیدا کند.

صفحه ورود به سایت وردپرسی

سعی کنید رمز عبور خود را طوری قرار دهید تا ربات‌ها نتوانند آن را حدس بزنند. از رمز عبورهای مانند عددهای خالی و یا تاریخ تولد و این‌چنین رمزهای استفاده نکنید زیرا روبات‌ها با تلاش و خطا می‌توانند در پی تلاش به رمز عبور شما دسترسی پیدا کند. یکی از راه‌های افزایش ‌امنیت صفحه ورود در وردپرس انتخاب رمز عبور قوی است.

تغییر رمز عبور مدیر برای افزایش امنیت صفحات ورود به وردپرس

دسترسی افراد را محدود کنید.

اگر شما از جمله افرادی هستید که به دیگران نیز اجازه ورود به حریم را داده‌اید باید دسترسی آن‌ها را کنترل کنید تا فقط در حوزه وظایف خودشان دسترسی داشته باشند. اگر بتوانید دسترسی افراد را محدود کنید خیلی راحت یکی از نکات ‌امنیت صفحه ورود در وردپرس را رعایت کرده‌اید. تمامی افرادی که دسترسی به سایت دارند باید از رمز عبورهای قوی استفاده کنند و برای راحتی کار می‌توانید از افزونه‌های امنیتی استفاده کنید این افزونه‌ها تنها زمانی به کاربران اجازه ورود می‌دهند که رمز عبور آنها قوی باشد.

متن‌های خطا را کنترل کنید.

همان‌طور که اشاره کردیم هکرها برای ورود به سایت از روش‌های خطا و آزمون استفاده می‌کند و تا زمانی که اخطار داده می‌شود نمی‌توانند وارد سایت شوند. پس در این صورت پیامی که برای کاربر نشان داده می‌شود می‌تواند مهم باشد.

اگر کاربر رمز عبور را اشتباه وارد کند و شما پیامی را با این عنوان که رمز عبور اشتباه است در اختیار او قرار دهید متوجه این موضوع می‌شود که فقط رمز عبور اشتباه است و ‌امنیت صفحه ورود در وردپرس شما تا حد زیادی تامین می‌شود. پس از یک پیام کلی استفاده کنید تا در صورت اشتباه واردکردن چه نام کاربری و رمز عبور یک پیام خطا برای او صادر شود. این پیام می‌تواند مانند آدرس ایمیل یا رمز ورود شما نادرست است باشد.

محدودکردن تلاش ورود به سیستم

محدودکردن تلاش ورود به سیستم یکی از نکات ‌امنیت صفحه ورود در وردپرس است. ربات‌ها بارها نام کاربری و رمز عبور شما را امتحان می‌کنند تا وارد سایت شوند از شما می‌توانید با محدودکردن تعداد ورود اشتباه پس از ورود هکران به سایت جلوگیری کنید. شما می‌توانید تعداد حداکثر اشتباه برود را ۵ بار قرار دهید.

استفاده از قابلیت احراز هویت دو عاملی

استفاده از قابلیت احراز هویت دو عاملی

احراز هویت دو عاملی یک روش ورود است که شما برای ورود نیاز به تأیید دارید و تا حد زیادی می‌تواند ‌امنیت صفحه ورود در وردپرس شما را تامین کند. هنگامی که کاربر رمز و نام کاربری خود را وارد می‌کند برای شماره تماس او یک کد پیامک می‌شود که برای ورود نیاز به آن کد است. یکی از بهترین روش‌های ایمن کردن سایت این روش است.

همچنین می‌توانید قابلیت ری کپچا را استفاده کنید که البته باتوجه‌به هوشمندی ربات‌ها دورزدن آن کار سختی نیست ولی با استفاده از افزونه‌ها می‌توانید این روش را به‌راحتی در اختیار داشته باشید. این روش شاید باعث این شود کاربر هنگام ورود به سایت کمی معطل شود‌.

استفاده از افزونه‌های امنیتی

یکی از آسان‌ترین راه‌های افزایش امنیت صفحه ورود در وردپرس، فعال‌کردن افزونه‌ها و پلاگین‌های امنیتی است. شما می‌توانید این افزونه‌ها را از طریق مخزن وردپرس دانلود کنید و سپس به نصب آن‌ها بپردازید. این افزونه‌ها بر بخش‌های مختلف مانند ورود کاربر امنیت خوبی را می‌بخشد و یکی از پایه‌های ‌امنیت صفحه ورود در وردپرس هستند که همه سایت‌های بزرگ هم از آن‌ها استفاده می‌کنند.

به‌روز بودن تمام نرم‌افزارها

یکی از راه‌های افزایش امنیت صفحه ورود در وردپرس به‌روز بودن است. شما در زمانی که نرم‌افزار را نصب می‌کنید مهم نیست که ‌امنیت صفحه ورود در وردپرس و ویژگی‌های آن چقدر است زیرا هر روز این ویژگی‌ها کم‌رنگ‌تر و امنیت آن ضعیف‌تر می‌شود پس نیاز است که با آخرین نسخه‌ها هم قدم باشید. برای همین منظور سعی کنید که نرم‌افزارهای خود را همیشه به‌روز نگه دارید.

همیشه یک نسخه پشتیبان داشته باشید.

هرچقدر هم که مسائل امنیتی را رعایت کنید ممکن است برای سایت شما یک زمانی مشکلی رخ دهد. سایت به‌صورت خودکار نسخه پشتیبان را تهیه می‌کند اما سعی کنید برای اطمینان خودتان همیشه نسخه پشتیبان را تهیه کنید. در زمان کپی‌کردن اطلاعات سعی کنید تمام اطلاعات را بک‌آپ بگیرید تا در صورت اتفاقیه مشکل نخورید.

reCaptcha را پیاده کنید.

به‌صورت کلی اگر بخواهیم بگوییم ریکپچا برای جلوگیری از کار ابزارهای خودکار به وجود آمده است ولی امروزه با پیچیدگی ابزارها می‌توان که به‌راحتی امنیت آنها را از بین برد و در واقع امنیت آنها را کم کرد. شما با استفاده از برخی از افزونه‌ها و پلاگین‌ها می‌توانید که صفحه ورود سایت خود را کنترل کنید و امنیت این بخش را تا حدود زیادی بالا ببرید.

نام کاربری و یوزرمیم را از admin تغییر بدهید.

در وردپرس نام کاربری و یوزرمیم به‌صورت خودکار و همیشگی ادمین است و تمام هکرها و ربات‌ها از این موضوع اطلاع دارند و اگر با این اطلاعات بتوانند به رمز شما دسترسی داشته باشند در واقع نام کاربری شما را می‌داند و به‌راحتی می‌توانند که وارد سایت شما بشوند پس شما باید یک نام کاربری که هیچ‌کس نمی‌تواند حدس بزند را انتخاب کنید. این کار باعث افزایش امنیت صفحه ورود در وردپرس می‌شود.

شما برای این کار به‌راحتی می‌توانید وارد بخش افزودن کاربری جدید شوید و کاربر جدید را به‌عنوان مدیر انتخاب کنید و در قدم بعدی سعی کنید که یک نام کاربری منحصربه‌فرد را برای مدیر انتخاب کنید چون که از این به بعد این کاربر به‌عنوان مدیر سایت شما شناخته خواهد شد و در قدم بعدی با حساب کاربری که مدیر قبلی بودید خارج شوید و با نام کاربری جدید و منحصربه‌فردی که ساخته وارد سایت شوید تا به این صورت نام کاربری مدیر عوض شود. در مرحله بعدی شما باید تمام دسترسی‌ها را از مدیر قبلی حذف کنید و تمام دسترسی‌های لازم را به مدیر جدید در تمام بخش‌های سایت بدهید.

شما باید از رمز عبور قبلی استفاده کنید.

آخرین مورد برای افزایش امنیت صفحه ورود در وردپرس انتخاب رمز عبور قوی است. شما حتماً باید از رمز عبور قوی استفاده کنید و نباید در آن از تاریخ تولد و یا نام خود استفاده کنید زیرا این رمز عبورها به‌راحتی قابل حدس هستند و اکثر دارندگان سایت‌های اینترنتی برای اینکه رمز عبور خود را فراموش نکنند یک رمز عبور ساده انتخاب می‌کنند.

ولی باید به این موضوع توجه کنند که حدس زدن این رمز عبور برای ربات‌ها و هکرها نیز آسان می‌شود پس باید سعی کنید از یک رمز عبور قوی استفاده کنید و این رمز عبور به‌قدری پیچیده باشد که حتی خودتان هم نتوانید آن را حفظ کنید بلکه باید آن را در مکان‌های مختلف ذخیره کنید تا در صورت نیاز به توانید به آن دسترسی داشته باشید.

ازآنجایی‌که رایج‌ترین روش برای حدس زدن رمز عبور شما تکرار و خطا است پس اگر رمز عبور شما راحت باشد با چندین تکرار می‌توانند افراد به آن دسترسی پیدا کنند. هرچقدر که یک رمز عبور پیچیده‌تر باشد به همان مقدار قوی‌تر است و اگر شما نمی‌توانید رمز عبور پیچیده را طراحی کنید می‌توانید از امکان رمز عبور تصاویر خود وردپرس استفاده کنید تا به شما یک رمز عبور تصادفی و قوی و پیچیده را بدهد.

جمع‌بندی

راه‌های افزایش امنیت صفحه ورود در وردپرس چیست؟ امنیت سایت از گذشته تا کنون یکی از چالش‌های مدیران سایت‌ها بوده و است و یکی از مواردی که زیاد مورد حمله قرار می‌گیرد صفحه ورود است. راه‌های زیادی برای ‌امنیت صفحه ورود در وردپرس وجود دارد. با بیشتر شدن راه‌های افزایش امنیت به همان میزان سوءاستفاده گران هم بیشتر می‌شوند پس سعی کنید همیشه با آخرین روش‌ها همراه باشید.

بالابردن امنیت سایت شاید کار زیاد سختی نباشد ولی تأثیر زیادی در ‌امنیت صفحه ورود در وردپرس دارد‌.

روش‌هایی که در این مقاله یاد گرفتید را سعی کنید از آن‌ها استفاده کنید زیرا می‌تواند تأثیر زیادی بگذارد. این روش‌ها در ورود هکران و ربات‌ها تأثیر مستقیم دارند و کار آن‌ها را سخت‌تر از قبل می‌کند. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت داشتن سؤال و مشکل می‌توانید در بخش نظرات همراه ما باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *