پرونده های چند رسانه ای در وردپرس راه‌های مختلف برای بارگذاری

پرونده های چند رسانه ای در وردپرس | راه‌های مختلف برای بارگذاری

فهرست مطالب

پرونده های چند رسانه ای در وردپرس یکی از بخش‌های مهم و ضروری برای هر سایت وردپرسی است که باید راجب آن بدانید. در وردپرس وقتی شما یک مقاله‌ای برای سایت خود می‌نویسید بهتر است که مقاله شما عکس داشته باشد تا هم مخاطب به درک بهتر و بیشتری برسد و هم گوگل امتیاز خوبی به مقاله شما می‌دهد.

البته قبل از اینکه با پرونده های چند رسانه ای وردپرس آشنا شوید باید بدانید که وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

برای همین موضوع وردپرس این ویژگی را از طریق راهی ساده برای شما قرار داده است تا تصاویر، ویدئو و فایل‌های دیگر خود را قرار دهید. پرونده های چند رسانه ای در وردپرس به شما کمک زیادی خواهد و شاید ظاهر کار ساده باشد اما از امکانات زیادی را برخوردار است که به‌مرور خواهیم پرداخت.

پس برای آشنایی با پرونده‌ی چند رسانه‌ای وردپرس با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

پرونده های چند رسانه ای در وردپرس

پرونده های چند رسانه ای در وردپرس به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌هایی مانند عکس، ویدئو، فونت و … را در وردپرس خود قرار دهید تا آن‌ها را در مقالات و برگه‌های خود قرار دهید. پس استفاده از پرونده های چند رسانه ای در وردپرس یکی از کارهای ضروری و مهمی است که باید درباره آن اطلاع داشته باشید و کار کردن با آن را وارد باشید. در ادامه این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه یک فایل مانند: عکس، ویدیو، فونت و … را به وردپرس خود اضافه کنید و آن را در نوشته‌ها و برگه‌های خود قرار دهید.

قرار دادن انواع فایل‌ها در وردپرس

یک گزینه با نام “افزودن پرونده چندرسانه‌ای” در محیط ویرایشگر وردپرس خواهید دید که این گزینه هنگام ایجاد نوشته جدید یا برگه جدید ظاهر می‌شود. این گزینه در پنل کاربری وردپرس شما هم قرار دارد.

افزودن پرونده های چند رسانه ای د ویرایشگر کلاسیک

برای بارگذاری پرونده های چند رسانه ای در وردپرس خود مانند صوتی، تصویری، متنی و ویدئویی باید روی این دکمه کلیک کنید؛ که با کلیک بر روی این گزینه وارد محیطی می‌شوید که به‌راحتی می‌توانید این بارگذاری‌های خود را انجام دهید و بعد از بارگذاری آدرس آن‌ها را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید فایل‌های تصویری خود را تا حدی از لحاظ اندازه ویرایش کنید.

حال در ادامه به بارگذاری فایل تصویری می‌پردازیم …

هنگام ایجاد برگه یا نوشته در محیط ویرایشگر وردپرس روی گزینه “افزودن پروندهٔ چندرسانه‌ای” کلیک کنید تا وارد محیط مطابق تصویر زیر شوید:

بارگذاری پرونده های چند رسانه ای در رسانه وردپرس

در تصویر بالا پرونده های چند رسانه ای در وردپرس را مشاهده می‌کنید. در قسمت “کتابخانه پرونده‌های چند رسانه” پرونده‌هایی که از قبل بارگذاری کرده‌اید وارد این قسمت می‌شود و شما می‌توانید آن را مشاهده کنید. همچنین شما می‌توانید دوباره از آن‌ها استفاده کنید یا آن‌ها را به طور کامل حذف کنید. البته تمامی اطلاعات مانند تاریخ، حجم پرونده و … را هم می‌توانید مشاهده کنید.

اگر شما قصد دارید یک فایل جدید اضافه کنید؛ کافی است روی گزینه “بارگذاری پرونده‌ها” کلیک کنید.

گزینش پرونده برای بارگذاری فایل در رسانه وردپرس

برای بارگذاری پرونده روی گزینه “گزینش پرونده‌ها” کلیک کنید و فایل مورد نظری که قصد دارید را انتخاب کنید و یا می‌توانید با کشیدن و رهاکردن فایل موردنظر را بارگذاری کنید.

توجه داشته باشید که اگر فایل شما دارای نشانی است و از طریق نشانی می‌خواهید بارگذاری کنید کافی است در قسمت سمت چپ با انتخاب گزینه “گذاشتن از نشانی” فایل موردنظر را آپلود کنید.

افزودن رسانه از طریق نشانه اینترنتی

پس از بارگذاری تصویر جدید، تصویر موردنظر به کتابخانه پرونده‌های چندرسانه‌ای منتقل می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات کاملی از آن ببینید. همچنین شما می‌توانید تصویر موردنظر را ویرایش کنید.

کتابخانه پرونده های چند رسانه ای در وردپرس

بعد اتمام ویرایش شما می‌توانید با کلیک بر روی گزینه “گذاشتن در نوشته” می‌توانید تصویر یا فایل موردنظر را در نوشته یا برگه خود قرار دهید.

افزودن پرونده های چند رسانه ای در وردپرس با استفاده FTP

شما برای بارگذاری محتوای لوکال هاست خود در سایت اصلی می‌توانید از نرم‌افزار FTP استفاده کنید. این نرم‌افزار دارای امکانات خاص و ویژگی‌های رایگانی است. در کل استفاده از این نرم‌افزار برای بارگذاری محتوا در سایت بهتر از ویرایشگرهای وردپرس است.

طریقه راه‌اندازی سایت‌های اصلی در هر هاست متفاوت است. بعد از نصب وردپرس روی هاست خود می‌توانید پرونده های چند رسانه ای در وردپرس را آپلود کنید.

افزودن پرونده های چند رسانه ای در وردپرس با ویرایشگر کلاسیک

افزودن پرونده های چند رسانه ای در وردپرس از طریق ویرایشگر کلاسیک

در قدم اول روی افزودن رسانه کلیک کنید و بر روی گزینه بارگذاری با آپلود فایل کلیک کنید. در بخش بعدی یک محیطی برای شما باز خواهد شد تا بتوانید محتوای خود را در بخش قرار دهید و سپس روی انتخاب فایل کلیک کنید تا صفحه برای شما باز شود‌.

اگر شما قصد ندارید هم اکنون از فایل‌ها استفاده کنید می‌توانید تیک آن‌ها را بردارید اگر این کار را انجام دهید فایل‌ها همچنان برای استفاده باقی می‌مانند.

افزودن پرونده های چند رسانه ای در وردپرس از طریق ویرایشگر گوتنبرگ

در این مرحله ابتدا باید ویرایشگر پست را انتخاب کنید. یکی از علامت‌های + را انتخاب کنید. بلوک اصلی فایل را انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید. در ادامه مشاهده می‌کنید که یک بلوک فایل اصلی در بدنه پست ظاهر خواهد شد. اگر می‌خواهید فایل‌ها را از رایانه در داخل کادر قرار دهید می‌توانید با کشیدن این کار را انجام دهید. راه دیگر بارگذاری از طریق کتابخانه رسانه است.

افزودن پرونده های چند رسانه ای در وردپرس با مرورگر

اگر قصد دارید با استفاده از مرورگر بارگذاری آپلود فایل را انجام دهید می‌توانید از منوی داشبورد رسانه را انتخاب کنید و بعد از آن روی گزینه افزودن رسانه جدید کلیک کنید‌. تفاوتی ندارد که بخواهید به‌صورت تک پست یا به‌صورت فایل محتوای خود را به نمایش بگذارید درهرصورت می‌توانید از مرورگر بارگذاری استفاده کنید.

در زمانی که صفحه بارگذاری باز شد انتخاب فایل را بزنید تا صفحه مربوطه باز شود. در این قسمت فایل موردنظر خودتان را انتخاب کنید تا در صفحه آپلود کنید‌. برای انتخاب چند فایل می‌توانید از کلید شیفت استفاده کنید و در آخر روی گزینه بارگذاری بزنید.

اضافه کردن پرونده های چند رسانه ای در وردپرس با ویرایشگر کلاسیک

بارگذاری فایل pdf در وردپرس چگونه است؟

اگر شما قصد دارید از طریق وردپرس فایل‌های pdf خود را آپلود کنید می‌توانید این کار را به‌راحتی انجام دهید و آنها را در معرض دید عموم قرار دهید تا بتوانند دانلود را انجام دهند.

معمولاً فایل‌های pdf رایج‌ترین نوع فایل‌ها برای محتوا هستند و همیشه آپلود آنها در سایت مزایای خوبی را دارد. شما هر محصولی برای دانلود دارید می‌توانید از این فایل‌ها استفاده کنید و ایمیل کاربران را نیز به‌صورت فایل pdf ذخیره کنید. فایل‌های PDF هم از طریق پرونده های چند رسانه ای در وردپرس انجام می‌شود.

فایل‌های پی‌دی‌اف به‌خاطر راحتی که ایجاد می‌کنند باعث افزایش نرخ تعامل کاربران می‌شوند زمانی که شما به کاربران اجازه می‌دهید که فایل‌های pdf را دانلود کند در واقع نرخ بازدید سایت خود را بالا می‌برید. از این محتوا برای تهیه دوره آموزشی و در اختیار قراردادند کاربران نیز می‌توانید استفاده کنید.

این موضوع را باید به شما بگویم که اگرچه بارگذاری پرونده های چند رسانه ای کار سختی است اما برای سایت شما مزیت‌های خوبی را دارد همچنین شما برای قراردادن این فایل‌ها هیچ‌گونه محدودیتی نخواهید داشت. به همین دلیل می‌توانید انواع نوع فایل‌ها مانند عکس و فیلم و نوشته را در اختیار کاربران قرار دهید.

رسانه وردپرس

همچنین شما وقتی وارد پنل کاربری خودتان می‌شوید در قسمت سمت راست می‌توانید در بخش “رسانه” فایل‌های خود را مدیریت کنید و یا فایل‌هایی رو اضافه یا حذف کنید.

قسمت رسانه‌ها در سیستم مدیریت محتوا وردپرس

همچنین اگر شما از صفحه سازهایی مانند المنتور استفاده کنید می‌توانید از داخل همان صفحه ساز هم اقدام به بارگذاری فایل‌ها انجام دهید.

جمع‌بندی

پرونده های چندرسانه ای در وردپرس یکی از مهم‌ترین بخش‌های وردپرس است که باید بدانید که چطور کار می‌کند چرا این بخش شامل تصاویر، ویدیو، فونت و … است و این موارد بسیار برای هر وب سایتی مهم و ضروری است.

ما دقیقاً در این مقاله به همین موضوع پرداخته‌ایم؛ امیدوارم که از این مقاله بهره لازم را برده باشید و اگر این مقاله برای شما مفید بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید تا دیگران هم از این مقاله بهره‌مند شوند.

پیروز و سربلند باشید.😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *