بازیابی کلمه عبور در وردپرس در 5 دقیقه!

بازیابی کلمه عبور در وردپرس در ۵ دقیقه!

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
فهرست مطالب

بازیابی کلمه عبور در وردپرس یکی از مهارت‌های افزایش امنیت وردپرس و اجباری در مدیریت سایت است. در اکثر مواقع برای همه پیش‌آمده که رمز عبور خود را فراموش کرده‌ایم و یا حتی شماره موبایل و ایمیل خود را نمی‌دانیم که در نتیجه این موضوع می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود که شمارا مورد آزار خود قرار بدهد پس پس تا انتهای مقاله بازیابی رمز عبور در وردپرس با کافه وردپرس همراه باشید.

فهرست مطالب

چرا رمز عبور دارای اهمیت زیادی است؟

زمانی که شما به رمز عبور خود دسترسی نداشته باشید در واقع مدیریت سایت خود را به‌نوعی ازدست‌داده‌اید و همچنین ممکن است اطلاعات سایت شما نیز به خطر بیفتد و اگر نتوانید به‌خوبی از رمز عبور خود محافظت کنید در واقع شما باعث می‌شوید که کسب‌وکارتان به خطر بیفتد. اطلاعات و محتوایی که در سایت شما وجود دارد تمام دارایی سایت شما است و به‌وسیله آن در حال فعالیت هستید پس برای نگهداری از این اطلاعات نیاز به رمز عبور دارید و اگر این رمز عبور وجود نداشته باشد شما اطلاعات خود را با تهدید مواجه می‌کنید.

البته که فراموشی رمز عبور یکی از اتفاقاتی است که ممکن است رخ بدهد ولی شما در چنین زمانی باید بتوانید رمز عبور خود را بازیابی کنید و این کار برای شما مشکل خاصی ایجاد نکند. در آخر باید بگوییم که بازیابی رمز عبور در وردپرس یکی از راحت‌ترین کارهایی است که یک مدیر سایت باید آن را به‌خوبی آموخته باشد تا در صورت نیاز به‌سرعت بتواند به مدیریت سایت خود دسترسی داشته باشد.

آیا بازیابی کلمه عبور در وردپرس کار سختی است؟

شما زمانی که رمز عبور خود را فراموش می‌کنید با یک چالش و معضل و نگرانی بزرگ روبه‌رو هستید که ممکن است برای هر دارنده سایتی این مشکل پیش بیاید. یکی از روش‌های تنظیمات مجدد رمز عبور استفاده از روش Phpmyadmin است ولی این کار کمی پیچیده و برای افراد مبتدی سخت است.

پس در این مقاله سعی داریم یک روش بسیار راحت‌تر را برای بازیابی کلمه عبور در وردپرس در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم که اگر حتی تازه‌کار سایت خود را شروع کرده باشید و به مشکل خورده باشید می‌توانید از این راه‌حل آسان استفاده کنید.

آموزش بازیابی کلمه عبور در وردپرس

قدم اول برای بازیابی رمز عبور در وردپرس این است که شما باید وارد صفحه ورود بلاگ خود در وردپرس شوید.

که برای این از این آدرس استفاده می‌کنیم www.example.com/login و به‌جای example نام سایت خود را وارد می‌کنیم.

بعد از ورود به این بخش یک گزینه تحت عنوان رمزتان را گم‌کرده‌اید؟ را مشاهده خواهید کرد که باید روی این گزینه کلیک کنید و وارد یک صفحه جدید شوید که در این قسمت باید نام کاربری خود و یا ایمیل استفاده شده در سایت خود را وارد کنید.

یازیابی کلمه عبور در وردپرس

شما در این قسمت می‌توانید نام کاربری و یا حتی ایمیل خود را که در سایت خود وارد کرده‌اید وارد کنید و بعد از انجام این مرحله شما باید دریافت رمز جدید را بزنید. اگر نام کاربری و ایمیل صحیح باشد وردپرس یک آدرس را به ایمیل شما ارسال خواهد کرد.

بازیابی رمز عبور در وردپرس

شاید ارسال ایمیل از طرف وردپرس با تأخیر باشد اما به‌صورت کلی ایمیل‌های خود را چک کنید و یک ایمیل با نام password reset را باید مشاهده کنید که برای شما ارسال شده است. اگر نتوانستید این پیام را پیدا کنید می‌توانید به قسمت spam یا junk mail ایمیل خود مراجعه کنید زیرا ممکن است این پیغام برای شما در این بخش ارسال شده باشد.

پیغام ارسال شده به‌صورت فرمت زیر خواهد بود:

Someone requested that the password be reset for the following account:

http://www.your-website-url.com/

Username: your-username

If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.

To reset your password, visit the following address:

/www.your-website-url.com/wp-login.php?action=rp&key=xxxyyyzzz1112223&login=your-username

اگر روی لینک دوم کلیک کنید رمز جدید شما ساخته خواهد شد و شما را به سایتتان هدایت می‌کند و از شما اجازه می‌گیرد تا رمز عبور جدید را بسازد و شما می‌توانید برای نام کاربری خود رمز جدید بسازید.

رمز عبور جدید خود وارد کنید!

در انتهای کار شما فقط باید رمز عبور خود را بسازید و در دو کادر موجود رمز عبور خود را به‌صورت یکسان و دقیق وارد کنید. همچنین رمز عبور شما باید بیشتر از ۸ کاراکتر و شامل حروف کوچک و بزرگ باید باشد و بعد از انتخاب رمز عبور روی گزینه Reset Passwoerd بزنید تا کار شما به همین راحتی تمام شود و رمز عبور به‌راحتی در اختیار شما است و به‌راحتی می‌توانید وارد مدیریت سایت خود شوید.

در آخر یک نکته مهم را به کسانی که ایمیل خود را به هر دلیلی در اختیار ندارند باید بگوییم آن هم این که شما برای بازیابی کلمه عبور در وردپرس راهی به جز استفاده از روش  Phpmyadmin ندارید.

جمع‌بندی

بازیابی کلمه عبور در وردپرس یکی از مهارت‌های واجبی است که شما باید با آن آشنایی داشته باشید تا در صورت به‌وجودآمدن مشکل بتوانید سریعاً رمز عبور خود را دوباره در اختیار بگیرید. امروز سعی کردیم یک روش بسیار آسان را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم تا با استفاده از آن حتی اگر مبتدی باشید رمز عبور خود را عوض کنید و یا این که بازیابی رمز عبور خود را انجام بدهید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز وسربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *