جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بروزرسانی php وردپرس با استفاده از 2 روش

بروزرسانی php وردپرس با استفاده از ۲ روش

فهرست مطالب

بروزرسانی php وردپرس یکی از مسائل مهمی است که باید به آن دقت کنید. ممکن است در مواقعی مانند نصب قالب و یا افزونه و همچنین موضوعاتی این‌چنینی با مشکل روبه‌رو شویم.

در اکثر مواقع به دنبال یک راه‌حل می‌گردیم و یا مشکلمان حل می‌شود و یا حل نمی‌شود.

امروزه یکی از رایج‌ترین مشکلات مشکل در نسخه php است و این مشکل هم راستا است با نصب قالب‌ها و افزونه‌ها و برای عملکرد این موضوعات شما نیاز به آخرین نسخه پی اچ پی دارید.

قبل از هر چیزی باید بدانید که وردپرس چیست و چه کاربردی دارد. پس اگر نمی‌دانید وردپرس چیست حتما مقاله مورد نظر مطالعه کنید.

ما به شما همیشه در مقالات وردپرس پیشنهاد می‌دهیم که وردپرس خود را به آخرین نسخه پی اچ پی ارتقا دهید اما در این مقاله می‌خواهیم بروزرسانی php وردپرس را به شما آموزش دهیم و این کار را با استفاده از افزونه های کاربردی وردپرس انجام می دهیم.

فهرست مطالب

به‌روزرسانی php وردپرس چگونه است؟

به‌روزرسانی php وردپرس چگونه است؟

منظور از پی اچ پی چیست؟

قبل از پرداختن به آپدیت پی اچ پی وردپرس باید با خود php آشنا شوید. از زمانی که پی اچ پی به وجود آمده است به یکی از محبوب‌ترین اسکریپت‌ها تبدیل شده است. پی اچ پی یک زبان اسکریپت‌نویسی است و به‌صورت مترجم آزاد در اختیار همگان قرار گرفته است.

اگر بخواهیم به زبان ساده تعریف کنیم php یک زبان برنامه‌نویسی می‌باشد که در سایت‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اما ویژگی که این زبان را خاص می‌کند این است که یک زبان از سمت سرور می‌باشد و همان‌طور که می‌دانید وب‌سایت‌ها از دو زبان در برنامه‌نویسی استفاده می‌کنند یک زبان از سمت کلاینت و دیگری از سمت سرور.

چه فرقی میان زبان کلاینت و سرور است؟

زبان‌های از سمت کلاینت در واقع کار خود را روی سیستم کاربر انجام می‌دهند و پی اچ پی کارهای خود را روی سرور در قسمتی که سایت شما میزبان است انجام می‌دهد.

دلیل استفاده وردپرس از پی اچ پی تعامل با بانک اطلاعاتی و بازیابی اطلاعات است درواقع یعنی پی اچ پی از وردپرس استفاده می‌کند تا همه اطلاعات را از دیتابیس دریافت کند و سپس آن‌ها را به‌صورت نمایشی قابل‌مشاهده کند.

پی اچ پی با وردپرس به‌صورت کارآمد و مفید فعالیت می‌کند چون که باعث ارتباط شما با صفحه وب و پایگاه‌داده می‌شود اگر کاربری صفحه‌ای را در سایت شما درخواست کند وردپرس با بانک اطلاعات ارتباط برقرار می‌کند.

شما به‌جای استفاده از html استاتیک برای هر صفحه php به‌صورت هوشمند صفحات را تولید می‌کند این کار باعث راحتی شما در زمان و کار است تا حجم زیاد صفحات را کنترل کنید.

آپدیت php وردپرس یعنی چه؟

برای این که کامل متوجه شویم درباره چه موضوعی صحبت می‌کنیم یک مثالی می‌زنیم که پی اچ پی از یک نوع سیستم ورژن نویسی برای کنترل انواع ورژن‌های خود استفاده می‌کند. درواقع هر زبان دارای یک ورژن خاص است ولی ما چگونه باید اطلاعات آن را دریافت کنیم؟

مورد اول که باید بدانید این است که در پی اچ پی رقم اول ورژن اصلی و رقم دوم ورژن جزئی و رقم سوم آن ورژن به‌روز شده است.

پشتیبانی فعال به چه معناست

این نسخه‌ها به‌صورت همیشه فعال پشتیبانی می‌شوند و این یعنی هر زمان که مشکل ایمنی از بین برود به‌صورت منظم و متوالی نسخه‌های بعدی جایگزین آن می‌شوند.

امنیت

نسخه‌هایی که از تهدیدها و مطالب امنیتی پشتیبانی می‌کنند و نه بر اساس برنامه بلکه به‌خاطر نیاز به وجود می‌آیند.

پایان زندگی یا End Life چیست؟

این موضوع برای مواردی است که نسخه‌های دیگر پشتیبانی نمی‌شوند و می‌توانند در مقابل حساسیت‌های امنیتی بدون چیدمان قرار بگیرند‌.

چگونه نسخه php را در وردپرس بررسی کنیم؟

شما برای اطلاع از نسخه پی اچ پی وردپرس خودتان می‌توانید از داشبورد وردپرس خود متوجه این موضوع شوید.

در قدم اول ابتدا به ابزارها سپس به قسمت Site Health first بروید. این بخش وضعیت سایت شمارا می‌گوید. اگر سایت شما نیاز به بهترشدن داشته باشد اطلاعاتی را به شما می‌دهد که باعث بهبود عملکرد می‌شود.

وضعیت سلامت سایت (بررسی آپدیت پی اچ پی سایت)

برای فهمیدن نسخه پی اچ پی خود بر روی قسمت Tested Passed کلیک کنید. در این قسمت شما حتی می‌توانید اطلاعات مفیدی دررابطه‌با پی اچ پی در وردپرس دریافت کنید و اگر اطلاعات بیشتری خواستید روی دکمه کارایی کیلیک کنید.

شاید بروزرسانی php وردپرس برای بعضی از افراد کار سخت و ترسناکی باشد زیرا این کار کمی پیچیده است ولی هیچ جای نگرانی نیست اما نمی‌توان گفت که در پروسه این کار با مشکل مواجه نمی‌شوید.

آماده‌کردن سایت برای بروزرسانی پی اچ پی وردپرس

شاید بروزرسانی php وردپرس برای بعضی از افراد کار سخت و ترسناکی باشد زیرا این کار کمی پیچیده است ولی هیچ جای نگرانی نیست اما نمی‌توان گفت که در پروسه این کار با مشکل مواجه نمی‌شوید.

وردپرس با نسخه‌های۵.۶.۲۰ PHP و بالاتر کار می‌کند و سخت است که بگوییم افزونه‌ها و پوسته‌های شما به‌درستی کار می‌کنند یا خیر اما برای به‌حداقل‌رساندن مشکلات و خطرات می‌توانید اقداماتی را انجام دهید.

قبل از هر کاری از سایت نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اگر این کار را انجام دهید باعث می‌شوید که اگر مشکلی پیش بیاید سایتتان را از دست ندهید. برای این کار لازم است که شما یک افزونه بسیار قوی و خوب را داشته باشید.

اگر شما از SFTP برای فایل‌های خود استفاده می‌کنید یک کپی از پایگاه‌داده را صادر کنید.

شما نیز برای به‌روزرسانی وردپرس، افزونه‌ها و پوسته‌ها می‌توانید با رفتن به داشبورد خود این به‌روزرسانی را انجام دهید.

بررسی بروز بودن وردپرس، قالب و افزونه سایت

بروزرسانی پی اچ پی وردپرس

بعد از تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود اجازه دارید که آپدیت پی اچ پی وردپرس را شروع کنید اما قبل از آن مطمئن شوید که تمام پوسته‌ها و افزونه‌ها با آخرین نسخه سازگار باشد.

به‌روزرسانی پی اچ پی وردپرس با cPanel

اغلب خدمات میزبانی سایت‌ها از سیستم کنترل پنل میزبانی سایت یعنی از cPanel استفاده می‌کنند تا امکان تغییرات در میزبانی سایت را به شما بدهد. برای میزبانی مشترک قسمتی که فضای سایت را با مخاطبان به اشتراک می‌گذارید شاید نتوانید به آپدیت php وردپرس بپردازید اما در صورت وجود می‌توانید آن را به نسخه دیگر تغییر دهید‌.

سی پنل یک روش آسان و بسیار راحت برای تغییر به نسخه‌های جدید برای نرم‌افزارهای مهم مانند پی اچ پی است. البته شاید بسته به نوع سی پنل شما این تغییرات و تنظیمات متفاوت باشد.

در قدم اول برای تغییر نسخه پی اچ پی وارد سی پنل شوید بعد از ورود به این بخش روی گزینه PHP Selector یا نسخه پی اچ پی کلیک کنید.

ابزار PHP Selector این امکان را به شما می‌دهد تا نسخه پی اچ پی که درحال استفاده از آن هستید را تغییر دهید. نسخه‌ای بالاتر یا هم ورژن با نسخه پی اچ پی خود را از منو کشویی انتخاب کنید و سپس گزینه آن را انتخاب کنید تا به عنوان پی اچ پی فعلی انتخاب شود.

بعدازاین کار نسخه پی اچ پی شما باید سریعاً تغییر پیدا کند بقیهٔ صفحات میزبانی وب نیز که عملکرد مشابهی دارند و مستقیماً به وب خود دسترسی داشته باشند در این صورت می‌توانید پی اچ پی را به‌صورت دستی آپدیت کنید‌.

به‌روزرسانی با استفاده از افزونه PHP Compatibility Checker

افزونه PHP Compatibility Checker

یکی از موارد دیگر که کمک به سازگاری نسخه پی اچ پی و به‌روزرسانی آن می‌کند همین افزونه است. این افزونه تم و کد پلاگین را در سیستم فایل وردپرس شما قرار می‌دهد و گزارشی از مشکلات یا سازگاری را در اختیار شما قرار می‌دهد تا قبل از آپدیت php وردپرس آن هارا رفع کنید.

این اشکالات به‌صورت طبقه‌بندی مشخص می‌شوند و دلیل ناسازگاری آن با پی اچ پی را مشخص می‌کند.

یکی از ویژگی‌های این افزونه این است که حتی شاید پیشنهاد آپدیت در مورد فیلدها و افزونه هارا که باید انجام شود را به شما بدهد و در نتیجه باعث سازگاری با نسخه جدید می‌شود.

این افزونه برای اسکن فایل‌ها در پس‌زمینه با WP-Cron رابطه مستقیم دارد و اگر این بخش به‌درستی کار نکرد اسکن به‌درستی انجام نمی‌شود.

برای استفاده از این افزونه ابتدا باید آن را نصب و فعال کنید و سپس در قسمت پیشخوان به بخش ابزارها رفته و بعد وارد قسمت PHP Compatibility شوید.

نصب افزونه PHP Compatibility Checker برای چک کردن بروزرسانی پی اچ پی وردپرس

همان‌طور که قابل‌مشاهده است این بخش دارای دو گزینه برای بررسی است. در قدم بعدی دکمه scan site بزنید تا کار آن شروع شود. بعد از طی‌کردن مراحل لازم و چک کردن تمام بخش‌های سایت یک صفحه برای شما به نمایش در می‌آید اگر یک مشکل خاص وجود داشت باید آن را رفع کنید تا در زمان آپدیت پی اچ پی وردپرس به مشکل نخورید.

بررسی افزونه PHP Compatibility Checker برای اطلاع بودن از آپدیت پی اچ پی وردپرس

آپدیت php وردپرس در وب‌سایت فعال

به نظر شما آپدیت پی اچ پی وردپرس در وب‌سایت فعال چگونه است؟ شاید این سؤال پیش آید که برای سایت فعال چه باید کرد؟ تمام کارهای قبل را انجام دهید و تمام اشکالات را رفع کنید تا ناسازگاری وجود نداشته باشد و سپس برای آپدیت php وردپرس وردپ آماده می‌شود.

پی اچ پی توسط هر شرکت میزبانی با شما تنظیم شده است. منظور از به‌روزرسانی یعنی باید با تنظیمات میزبان خود ارتباط برقرار کنید یا درخواست دهید که آن‌ها برای شما این کار را انجام دهند.

آپدیت php وردپرس به نوع میزبان شما بستگی دارد اغلب ارائه‌دهندگان میزبانی این کار را بدون مشکل برای شما انجام می‌دهند.

اگر شما یک میزبانی خوب داشته باشید باعث می‌شود تا این به‌روزرسانی‌ها به یک کار راحت و آسان تبدیل شود و اطلاعات موردنیاز خود را دراین‌رابطه به‌راحتی به دست آورید.

جمع‌بندی

همان‌طور که مشاهده کردید و متوجه شدید داشتن آخرین نسخه پی اچ پی کار راحتی است که اگر به درستی انجام سود مشکلی ندارد. بروزرسانی php وردپرس یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن دقت کنید.

البته راه‌های مختلفی برای آپدیت پی اچ پی وردپرس وجود دارد که به شما عزیزان در این مقاله آموزشی گفتیم.

این مقاله را چندین بار به‌صورت دقیق مشاهده کنید تا بتوانید دقیق این کار را انجام دهید. امیدوارم توانسته باشیم به‌خوبی به شما کمک کنیم. خیلی ممنون که تا به اینجا مقاله همراه ما بودید.

پیروز و سربلند باشید.😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *