جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کاهش حجم تصاویر در وردپرس

معرفی ۵ پلاگین برای کاهش حجم تصاویر در وردپرس

فهرست مطالب

کاهش حجم تصاویر در وردپرس یکی از راه‌های ساده برای بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی می‌باشد که در نتیجه باعث می‌شود که سرعت سایت شما نیز بالا برود. اگر شما هرچقدر بیشتر حجم فایل‌های چندرسانه‌ای سایتتان را کم کنید به همان میزان باعث افزایش سرعت سایت شما خواهد شد و به همین دلیل می‌توانید در نزد گوگل امتیازات مثبتی را دریافت کنید و این کار در سئو سایت شما نیز تأثیر مثبت می‌گذارد.

بهینه سازی تصاویر وردپرس با استفاده از افزونه امکان‌پذیر است اما امروزه در دنیای وردپرس افزونه‌های بسیار زیادی وجود دارد که شاید کمی کار را برای مدیران سایت‌های اینترنتی سخت می‌کند که انتخاب خود را از میان افزونه‌ها انجام بدهند. در این مقاله قصد داریم که بهترین افزونه‌های کاهش حجم عکس در وردپرس را به شما معرفی کنیم و با مقایسه این افزونه‌ها به شما معرفی کنیم که چگونه یک افزونه مناسب را انتخاب کنید که هم کیفیت عکس را حفظ کند و هم حجم عکس را کم کند.

فهرست مطالب

چرا باید از افزونه‌های کاهش حجم تصاویر در وردپرس استفاده کنیم؟

چگونه می‌توان به کاهش حجم عکس در وردپرس پرداخت. یکی از فاکتورهای مهم برای زیبا کردن سایت و صفحات سایت این است که از رسانه‌های مختلف در سایتمان استفاده کنیم یکی از این رسانه‌ها می‌تواند تصاویر باشد وسیع‌ترین دلایل استفاده از تصاویر در سایت مواردی همچون کم بودن حجم تصاویر نسبت به سایر رسانه‌ها، اثرگذاری بیشتر تصاویر نسبت به متن‌ها، علاقه‌مند بودن کاربران به تصاویر به دلیل زیبا بودن و جذابیت و جذابیت بیشتر تصاویر برای موتورهای جستجوگر نسبت به ویدئو و سایر رسانه‌ها.

در نتیجه می‌توان گفت که تصاویر بیشتر از سایر رسانه‌ها روی کاربران تأثیر می‌گذارد و کاربران وقتی بیشتری را نسبت به سایر رسانه‌ها و یا متن‌ها روی تصاویر می‌گذارند و اطلاعات و محتوای خود را به‌راحتی از طریق تصاویر می‌توانند درک بیشتری کنند. اما باید به این نکته توجه کنیم که از هر عکسی نباید در سایت استفاده کنیم و اگر حجم تصاویر زیاد باشد سرعت آپلود آن برای کاربران بالا خواهد رفت و همین باعث نتیجه منفی برای سایت کاربر خواهد بود.

پس ما باید به دنبال راه حلی باشیم که همه کیفیت تصاویر حفظ شود و هم حجم آن‌ها کاهش پیدا کند در ادامه مقاله افزونه‌هایی را مورد بررسی قرار می‌دهیم که این کار را به‌خوبی انجام می‌دهند.

افزونه Smush it

افزونه Smush it برای کاهش حجم تصاویر در وردپرس

اولین پلاگین برای کم کردن حجم تصاویر در وردپرس smush است. این افزونه یکی از محبوب‌ترین افزونه‌ها برای کم کردن حجم تصاویر در وردپرس است که شما با استفاده از آن می‌توانید به‌راحتی حجم تصاویر را کم کنید و کیفیت تصاویر را نیز حفظ کنید و این افزونه در حال حاضر دارای بیش از یک میلیون نصب فعال در مخزن وردپرس کاربران است.

همچنین فزون یک قابلیت دارد آن هم این است که به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر قبلی سایتتان را نیز حجمشان را کم کنید. شما می‌توانید چه تنظیماتی را بر روی این افزونه انجام بدهید و شخصی‌سازی‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما به‌صورت یکجا هر دفعه می‌توانید که ۵۰ عکس را انتخاب کنید و کم‌کردن حجم آنها را به‌راحتی انجام بدهید. شما برای استفاده از این افزونه نیاز به هیچ کدی ندارید و با نصب افزونه به‌راحتی می‌توانید که از قابلیت‌های آن استفاده کنید و کار با این افزونه بسیار راحت است.

افزونه reSmush.it

افزونه reSmush

این افزونه نیز یکی دیگر از افزونه‌های کاهش حجم تصاویر در وردپرس از که با استفاده از قابلیت‌های خود می‌تواند بسیار به کار شما بیاید و در واقع یکی از محبوب‌ترین افزونه‌ها برای انجام این کار می‌باشد که دارای بیش از ۲۰۰ هزار نصب فعال در مخزن وردپرس می‌باشد و این افزونه این عمل را به‌صورت خودکار نیز می‌تواند انجام بدهد.

یکی از نکات منفی این افزونه این است که تصاویری که دارای بیش از ۵ مگابایت هستند را اجازه کم‌کردن کاهش تصاویر را به شما نمی‌دهد و همچنین به شما اجازه می‌دهد که تصاویر قبلی سایت را نیز حجمشان را کم کنید. بیشتر تصاویری که در سایت‌ها استفاده می‌کنیم بیشتر از ۳ مگابایت حجم ندارد و شما می‌توانید اندازه آنها را با استفاده از افزونه از این حجم نیز کمتر کنید.

افزونه EWWW Image Optimizer

افزونه EWWW Image Optimizer

این افزونه نیز یکی دیگر از افزونه‌های کم کردن حجم عکس در وردپرس است که دارای بیش از ۶۰۰ هزار نصب فعال در مخزن وردپرس است. همچنین فتوحی قابلیت ویژه دارد و آن هم این است که می‌توانید حجم تصاویر کاهش‌یافته را در یک فضای ابری در اختیار داشته باشید و این افزونه کم‌کردن حجم تصاویر را با استفاده از سرورهای خودش انجام می‌دهد و به همین دلیل شما را با مشکل خاصی مواجه نمی‌کند و همچنین شما با استفاده از این افزونه می‌توانید تصاویر قبلی را نیز حجمش آن را کم کنید.

افزونه ShortPixel Image Optimizer

افزونه ShortPixel Image Optimizer

این افزونه یکی دیگر از افزونه‌های کاهش حجم تصاویر در وردپرس است که شما برای استفاده از آن نیاز دارید که یک حساب کاربری در سایت سازنده افزونه ایجاد کنید و در حال حاضر بیشتر از ۹۰ هزار نصب فعال در بین کاربران دارد. شما در هر ماه استفاده از این افزونه می‌توانید که ۱۰۰ تصویر را مورد ویرایش قرار بدهید و همچنین یکی از ویژگی‌های مثبت این افزونه این است که به شما امکان می‌دهد که عکسی که حجم آن کم شده است را با عکس اصلی مقایسه کنید و می‌توانید متوجه شوید که چه تغییراتی در آن ایجاد شده است.

همچنین شما با استفاده از این افزونه این امکان را دارید که تصاویر قبلی سایت را نیز مورد ویرایش قرار بدهید و حجم آن‌ها را هم کم کنید.

افزونه Compress JPEG & PNG images

افزونه Compress JPEG & PNG images

این افزونه نیز یکی دیگر از افزونه‌های کاهش حجم تصاویر در وردپرس است که شما برای استفاده از آن نیز نیاز دارید که یک حساب کاربری نزد سایت سازنده افزونه ایجاد کنید و هر ماه محدودیت استفاده از صد تصویر را دارید و شما بیشتر از این تعداد را نمی‌توانید در هر ماه انتخاب کنید. اگر شما می‌خواهید تعداد زیادی از عکس‌ها را فشرده کنید باید از افزونه‌های دیگر استفاده کنید زیرا این افزونه دارای محدودیت می‌باشد و همچنین شما در تنظیمات افزونه می‌توانید تعیین کنید که فشرده‌سازی تصاویر با چه میزان و اندازه‌ای صورت بگیرد و یا می‌توانید تعیین کنید که حجم تصاویری که می‌خواهید آنها را فشرده کنید را تعیین کنید تا آن تصاویر فشرده شوند.

جمع‌بندی

کاهش حجم تصاویر در وردپرس یکی از کارهایی است که می‌تواند باعث شود سرعت سایت شما بالا برود و همین موضوع تأثیر بسیار مثبتی می‌تواند روی سایت شما بگذارد. شما این کار را به‌راحتی با استفاده از افزونه‌های معرفی شده می‌توانید انجام بدهید و همچنین ما سعی کردیم که تمامی افزونه‌ها را مورد بررسی قرار بدهیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را از میان افزونه‌ها داشته باشید. تمام ویژگی‌های افزونه‌ها در این مقاله گفته شد و کار شما را برای انتخاب افسانه بسیار راحت کرده است. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنید در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *