جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
حذف متا تگ generator در وردپرس برای افزایش امنیت

حذف متا تگ generator در وردپرس برای افزایش امنیت

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۳
فهرست مطالب

حذف متا تگ generator در وردپرس یکی از روش های بهینه سازی و افزایش امنیت وردپرس سایت است که بهتر است شما آن را بلد باشید. در وردپرس تگی به نام متا وجود دارد که به آن متا تگ گفته می‌شود و متا تگ یا MetaTags یا Meta Data کد Html است که به تمامی کاربران و همچنین موتورهای جستجو گوگل کمک می‌کند تا صفحات سایت به‌صورت بهتری درک شوند.

شما با استفاده از این تگ‌ها میتوانید در رتبه بندی سایتتان تاثیرگذار باشید و در نتیجه باید بدانید این کار روی سئو سایت شما هم تاثیرگذار است. اگر که قصد دارید به حذف متا تگ generator از وردپرس بپردازید تا آخر این مقاله با کافه وردپرس همراه باشید.

فهرست مطالب

تاثیر متا تگ Generator در امنیت سایت

تاثیر متا تگ Generator در امنیت سایت

متا تگی که در قالب‌ها استفاده می‌شود Generator نام دارد و ورژن مورد استفاده شده در وردپرس در این تگ نمایش داده می‌شود در نتیجه اگر کسی از سایت شما source دریافت کند در نتیجه می‌تواند مشاهده کند که شما از چه ورژن وردپرس استفاده می‌کنید. البته این موضوع امنیت سایت شما بسیار تاثیر منفی می‌گذارد برای مثال اگر هکر آن وارد سایت شما شوند و ورژن شما را بفهمند می‌توانند اطلاعات شما را به دست بیاورند و سایت شما را هک کنند.

 یکی از راه هایی که میتوانند تاکنون سایت شما را هک کنند این است که متوجه ورژن سایت شما بشوند و اگر بدانند که شما از آخرین نسخه وردپرس استفاده نمی‌کنید می‌توانند سایت شما را هک کنند. زمانی که نسخه‌های جدید وردپرس اضافه می‌شوند در واقع تمامی مشکلات نسخه قبل از بین می‌روند.

اگر شما نتوانید که نسخه وردپرس خود را پنهان کنید با مشاهده نسخه قبل بتوانند سایت شما را هک کنند در نتیجه شما باید بدانید که نسخه وردپرس خود را در اختیار کسی نباید بگذارید و همچنین نباید کسی نسخه وردپرس شما را مشاهده کند چون می‌تواند با استفاده از مشکل نسخه قبلی وردپرس سایت شما را هک کند.

یک راه ساده این است که شما بتوانید این مشکل را از بین ببرید تا کسی نتواند ورژن وردپرس سایت شما را مشاهده کند و در نتیجه سایت شما از این مشکل در امان باشد. همچنین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم آخرین نسخه وردپرس را همیشه نصب داشته باشید و به روزرسانی خودکار را برای وردپرس و وصل کنید تا با آخرین امنیت وردپرس همراه باشید.

هکران چگونه متوجه میشوند که نسخه وردپرس ما چند است؟

تا به اینجای کار با اهمیت حذف متا تگ ‌Generator از وردپرس آشنا شدید و گفتیم چرا باید حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس را انجام بدهید. اما حالا می‌خواهیم بگوییم چگونه هکران متوجه نسخه وردپرس ما می‌شوند؟ در بخش Head سایت شما وردپرس یک متاتگ Generator اضافه میکند و شما برای مشاهده آن می‌توانید روی صفحه کلیک راست کنید و وارد منوی View Page Source بشوید.

حذف متا تگ generator در وردپرس

در نتیجه این کار را هکران هم می‌توانند انجام بدهند و سپس نسخه وردپرس شما را مشاهده کنند و با توجه به مشکل امنیتی مربوط به آن نسخه می‌توانند سایت شما را هک کنند.

آموزش حذف متا تگ generator در وردپرس

شما برای حذف متا تگ generator در وردپرس می‌توانید از روش کد نویسی استفاده کنید و با قراردادن کدها این متاتگ را حذف کنید اما شاید برخی از افراد دانش و حوصله کافی را برای کد نویسی نداشته باشند و راه‌حل دیگری هم وجود دارد.اما در ادامه به صورت قدم به قدم آموزش حذف متا تگ generator از وردپرس را از طریق کد نویسی به شما آموزش داده‌ایم.

شما برای حذف متا تگ generator از وردپرس فقط باید یک کار را انجام بدهید و آن هم اضافه کردن یک کد به فایل تابع قالب سایت است. شما برای ابن کار می‌توانید وارد قالب سایتتان شوید و روی فایل functions.php ویرایش را انجام بدهید و سپس کدی را که در پایین قرار داده‌ایم را در این فایل قرار بدهید.

add_filter( ‘the_generator’, ‘__return_false’ );

شما اکنون می‌توانید سایت را رفرش کنید و وارد بخش Page Source شوید تا متوجه شوید که ورژن وردپرس شما دیگر نمایش داده نمی‌شود.شما به همین راحتی توانسته‌اید که یکی از قدم های ایمن کردن سایت خود را بردارید.

جمع بندی

حذف متا تگ generator در وردپرس یکی از روش‌های بالا بردن امنیت سایت است و شما با پنهان کردن نسخه وردپرس خود می‌توانید از حمله هکران و دانستن نسخه وردپرس خود جلوگیری کنید. امروز این آموزش را به صورت کامل در اختیار شما عزیزان قرار دادیم تا شما بتوانید یکی از قدم‌های بالا بردن امنیت سایت خود را بردارید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *