جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
5 افزونه ترجمه سایت چند زبانه کردن سایت وردپرسی

۵ افزونه ترجمه سایت | چند زبانه کردن سایت وردپرسی

تایم مطالعه: ۷ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۲/۲۶
فهرست مطالب

افزونه ترجمه سایت چه کاربردی دارد؟ واردشدن به بازارهای بین‌المللی آرزوی تمام دارندگان سایت‌های وردپرسی است. در واقع شما با تبدیل کردن زبان سایت خود به چندین زبان زنده دنیا می‌توانید از سرتاسر جهان برای سایت خود کاربر جذب کنید.

اما شاید شما پلاگین ترجمه سایت را به‌خوبی نشناسید ما در این مقاله به معرفی و بررسی چند نمونه افزونه ترجمه سایت می‌پردازیم. البته قبل از شروع باید بدانید که وردپرس چیست و چه کاربردی دارد. پس قبل از شروع حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

شاید در نگاه اول این کار برای شما کار سخت و زمان‌گیری باشد اما در دنیای وردپرس افزونه‌هایی وجود دارد که این کار را برای شما راحت می‌کند و سایت شما را به چندین زبان دنیا می‌تواند ترجمه کند.

ما در این مقاله سعی می‌کنیم چند نمونه پلاگین‌هایی که برای چند زبانه کردن سایت وردپرسی استفاده می‌شود را به‌صورت کلی مورد بررسی قرار دهیم تا انتخاب شما راحت‌تر کنیم. پس این مقاله را از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه سایت ما باشید.

چه نوع افزونه ترجمه سایت مناسب است؟

اگر بخواهیم به‌صورت کلی صحبت کنیم افزونه ترجمه سایت به شما کمک می‌کنند تا اجزای کلی‌سایت خود را به زبان موردنظر تغییر دهید و تمام بخش‌های سایت شما به آن زبان تغییر خواهد کرد.

هرکدام از افزونه‌ها به‌صورت خاصی دارای ویژگی‌هایی هستند که شما متناسب با خواسته خود و ویژگی‌های آن‌ها، می‌توانید برای خود بهترین افزونه را انتخاب کنید و به چند زبانه کردن سایت وردپرسی خود بپردازید.

این افزونه‌ها دودسته هستند یک نوع از افزونه‌ها ترجمه سایت را به عهده خود می‌گیرند ولی در مقابل برخی از افزونه‌ها شما را مجاب می‌کنند تا ترجمه را به‌صورت دستی انجام دهید و در برخی مواقع که خود افزونه ترجمه را انجام می‌دهد در سئو سایت شما نیز تأثیر مثبتی می‌گذارد.

اما برای اینکه کار شما بسیار دقیق صورت بگیرد بهتر است از روش دستی و یا ترکیبی از این دو روش استفاده کنید تا تأثیر مثبت و بیشتری بگیرید برای مثال شما اول می‌توانید ترجمه را به‌صورت خودکار انجام دهید و بعد از یک‌بار خواندن ترجمه اشکالات آن را به‌صورت دستی رفع کنید.

بهترین پلاگین برای چند زبانه کردن سایت وردپرسی کدام است؟

بر خلاف تصور عموم و مدیران سایت‌ها کار با این افزونه‌ها و ترجمه با این افزونه‌ها بسیار کار راحتی است و شما با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شوید.

در این قسمت از مقاله به معرفی بهترین افزونه ترجمه سایت می‌پردازیم تا بهترین افزونه را به شما معرفی کنیم و تمامی افزونه‌هایی که معرفی می‌شوند کاملاً رایگان هستند که شما می‌توانید آنها را از قسمت مخزن وردپرس خود دانلود کنید.

افزونه ترجمه سایت GTranslate

افزونه ترجمه سایت GTranslate

اگر شما از این افزونه ترجمه سایت استفاده کنید به کاربران خود اجازه می‌دهید تا با یک کلیک ساده متن را به ترجمه دلخواه خود در بیاورند این کار به این صورت انجام می‌گیرد که شما بعد از نصب افزونه‌ای یک قسمت در منوی شما اضافه می شودکه کاربر با کلیک بر روی آن می‌تواند ترجمه را انجام دهد.

این پلاگین یکی از محبوب‌ترین افزونه‌ها است که برای چند زبانه کردن سایت وردپرسی به کار برده می‌شود. زیرا از ۱۰۰ زبان دنیا پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید از این زبان‌ها به‌صورت کاملاً رایگان استفاده کنید. شما بعد از نصب این افزونه اگر به قسمت تنظیمات آن بروید می‌توانید تمام زبان‌هایی که این افزونه پشتیبانی می‌کند را ببینید.

یکی دیگر از نکات مثبت این افزونه ترجمه سایت این است که با ووکامرس همخوانی دارد و برای کسانی که می‌خواهند محصول خود را به‌صورت جهانی نمایش دهند این افزونه بسیار مناسب است.

با نصب این افزونه یک قسمت مجزا برای این افزونه در منوی سایت شما اضافه می‌شود که شما می‌توانید با کلیک بر روی زبان‌های آن عملیات ترجمه را انجام دهید.

این افزونه دارای نسخه غیر رایگان نیز هست که شما می‌توانید با خرید آن از امکانات بیشتر این افزونه استفاده کنید.

پلاگین ترجمه سایت TranslatePress

پلاگین ترجمه سایت TranslatePress

یکی دیگر از افزونه‌هایی که برای چند زبانه کردن سایت وردپرسی به کار برده می‌شود، TranslatePress است.

نیز یکی دیگر از افزونه‌های بسیار کارآمد دررابطه‌با ترجمه سایت است که کار با آن بسیار راحت است و شما با استفاده از آن می‌توانید به‌راحتی ترجمه سایت خود را انجام دهید. اگر شما وقت ترجمه دستی را ندارید این افزونه یکی از افزونه‌های قدرتمند است که می‌تواند ترجمه خودکار را انجام دهد.

تنها کاری که برای ترجمه شما باید انجام دهید این است که متن موردنظر را انتخاب کنید تا ترجمه را به‌صورت خودکار انجام دهد و بعد از ترجمه خودکار این امکان را دارید که ویرایش بر روی آن انجام دهید.

این افزونه ترجمه سایت هوشمندی بسیار بالایی دارد و شما بعد از ترجمه خودکار توسط این افزونه می‌توانید ویرایش دستی را انجام دهید تا یک ترجمه بسیار دقیق را در اختیار خود داشته باشید اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که بخش‌های حساس متن را به‌صورت دستی ترجمه کنید.

این افزونه نیز دارای نسخه پولی است که شما برای خرید آن می‌توانید به سایت آن مراجعه کنید.

افزونه Weglot Translate

افزونه Weglot Translate

یکی از بهترین افزونه ترجمه سایت که شما می‌توانید از آن استفاده کنید همین افزونه است.در حال حاضر این پلاگین ترجمه سایت دارای بیش از ۲۰ هزار نصب فعال است و با دارابودن امکانات خاص و ویژگی‌های بسیار زیاد می‌تواند تمام نیازهای مدیران سایت‌ها را رفع کند.

بعد از نصب افزونه یک قسمت مانند نام آن به وجود می‌آید که شما با کلیک بر روی آن می‌توانید وارد تنظیمات آن شوید. در این افزونه یک ویژگی وجود دارد که شما می‌توانید بررسی ترجمه را به‌صورت دستی انجام دهید تا ترجمه به‌صورت کاملاً صحیح انجام شده باشد.

نقطه‌ضعف این افزونه این است که شما فقط می‌توانید به‌صورت رایگان از یک زبان استفاده کنید و برای استفاده از زبان‌های دیگر برای ترجمه سایت باید نسخه پولی آن را تهیه و نصب کنید.یکی دیگر از ویژگی‌های این‌سایت این است که دارای سئو دوستانه است که باعث می‌شود سایت شما در کشورهای دیگر و در سرتاسر جهان به‌صورت خوب دیده شود.

شما در استفاده از این افزونه ترجمه سایت نگران نباشید که افزونه با قالب شما سازگاری ندارد زیرا این افزونه با تمام قالب‌ها سازگاری بسیار بالایی دارد و یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این افزونه انجام‌دادن ترجمه در لحظه است.

پلاگین Polylang

افزونه Google Language Translator برای چند زبانه کردن سایت وردپرسی

بی شک می‌توان گفت این افزونه ترجمه سایت یکی از محبوب‌ترین افزونه‌ها برای ترجمه سایت است این افزونه بیش از ۱۰۰ زبان دنیا را پشتیبانی می‌کند و با دارابودن بیش از ۵۰۰ هزار نصب نشان‌دهنده این است که قابلیت و ویژگی‌های بسیار بالایی دارد.کار این افزونه این‌گونه است که شما برای ترجمه به زبان‌های دیگر باید ترجمه را به‌صورت دستی وارد کنید.

شما با رفتن به بخش تنظیمات این پلاگین ترجمه سایت می‌توانید متن ترجمه را ویرایش کنید و مدیریت آن را به عهده بگیرید.این افزونه در حالت رایگان نیز بسیار امکانات و ویژگی‌های خاصی در اختیار شما قرار می‌دهد اما اگر می‌خواهید از امکانات کامل آن استفاده کنید لازم است که نسخه پولی آن را تهیه کنید.

افزونه Google Language Translator

افزونه Google Language Translator

این پلاگین ترجمه که به شما معرفی می‌کنیم در واقع یکی از زیرمجموعه‌های گوگل است که دارای بیش از ۱۰۰ هزار نصب فعال می‌باشد.ترجمه در این‌سایت به‌صورت کاملاً رایگان و خودکار انجام می‌گیرد و گوگل هر زبانی که انتخاب کنید ترجمه را انجام می‌دهد.

کار با این افزونه بسیار راحت است شما بعد از انتخاب متن ترجمه را به گوگل می‌سپارید و بقیه روند توسط آن طی می‌شود.

اگر شما از این افزونه ترجمه سایت استفاده کنید به کاربران خود اجازه می‌دهید تا با یک کلیک ساده متن را به ترجمه دلخواه خود در بیاورند این کار به این صورت انجام می‌گیرد که شما بعد از نصب افزونه‌ای یک قسمت در منوی شما اضافه می شودکه کاربر با کلیک بر روی آن می‌تواند ترجمه را انجام دهد.

برخلاف افزونه‌هایی که به شما معرفی کردیم این افزونه کاملاً رایگان است و نسخه پولی ندارد و شما از تمام ویژگی‌های آن به‌صورت رایگان می‌توانید استفاده کنید.

یکی از ایرادهای بزرگ این پلاگین ترجمه سایت این است که شما بعد از ترجمه خودکار نمی‌توانید ویرایش را بر روی آن انجام دهید و به همین دلیل شاید یکی از معایب بزرگ این افزونه باشد و به همین دلیل شاید بر روی سئو سایت شما تأثیر مثبتی نگذارد.

جمع‌بندی

همان‌طور که اشاره کردیم شما برای معرفی سایت و صفحه خود در صفحات بین‌المللی و میان کاربران جهان نیاز دارید که همسو با زبان آنها باشید.

برای این کار تنها راهی که وجود دارد ترجمه مقالات و محتوای سایت است که این کار را نمی‌توان به‌صورت دستی انجام داد پس شما برای این کار نیاز به یک افزونه ترجمه سایت قدرتمند دارید.

امیدواریم بتوانید از این افزونه‌ها استفاده کنید و در راستای پیشرفت سایت خود قدم بزرگی بردارید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *