ستاره دار کردن مطالب در گوگل با افزونه و بدون افزونه 1

ستاره دار کردن مطالب در گوگل با افزونه و بدون افزونه

فهرست مطالب

ستاره دار کردن مطالب در گوگل یکی از نکات بهینه سازی وردپرس است. بعضی اوقات گوگل برای ایجاد حس رقابت میان دارندگان سایت از سازوکار و ابزارهای مختلفی بهره می‌برد. یکی از این کارها برای ترغیب کاربران برای استفاده از یک سایت ستاره دار کردن مطالب در گوگل کنار عنوان سایت می‌باشد.

ستاره دار کردن مطالب در گوگل باعث می‌شود که کاربران ترغیب شوند که از سایت شما استفاده کنند شما نیز می‌توانید با انجام این عمل بر روی سایت خود باعث شوید که کاربران طبیعی زیادی برای سایت خود جذب کنید.

در این مقاله قصد داریم به طور کامل آموزش ستاره دار کردن مطالب را به‌صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. این کار به‌صورت حتمی باعث افزایش کاربران سایت شما و در نتیجه نکته مثبتی برای سایت شما است.

در بعضی از مواقع گوگل برای اینکه رقابت در میان سایت‌های زیاد شود و کاربران بتوانند که بهترین سایت‌ها را تشخیص بدهند یکسری الگوریتم‌ها و روش‌هایی را اضافه می‌کند تا با استفاده از آنها کاربران شکل زیباتری از سایت‌های خوب ببینند برای مثال اگر توجه کرده باشید در کنار برخی از سایت‌ها ستاره وجود دارد. شاید شما همین قصد داشته باشید که سایتتان را ستاره‌دار کنید و با این کار باعث جذب بیشتر کاربران به سایت خودتان بشوید. امروز این آموزش را به‌صورت کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم تا شما بتوانید از این امکان گوگل استفاده کنید و جذب کاربران بیشتری را انجام بدهید و در نتیجه ترافیک ارگانیک برای سایت خود جذب کنید.

شما هم اکنون متوجه اهمیت این امکان گوگل شده‌اید و قصد دارید که از این ویژگی در سایت خود استفاده کنید و متوجه شوید که می‌توانید با استفاده از این روش جذب کاربران را داشته باشید و باعث می‌شود که نرخ کلیک سایتت آن بالا برود. شما برای انجام این کار می‌توانید از دو روش استفاده کنید که هرکدام مختص سایت‌های مختلف است که در نتیجه شما با استفاده از یکی از این دو روش به‌صورت کاملاً رایگان می‌توانید از این امکان و ویژگی در سایت خودتان بهره ببرید.

روش اول استفاده از روش کدنویسی است و در روش دوم ما یک افزونه معرفی می‌کنیم تا با استفاده از آن بتوانید این ویژگی را برای سایت خود اضافه کنید و اگر شما دارای سایت وردپرسی باشید نگرانی نیست و شما به‌راحتی می‌توانید این ویژگی را به سایت خودتان اضافه کنید. شما که این مقاله را می‌خوانید حتماً قصد انجام ستاره دار کردن مطالب در گوگل را دارید تا باعث افزایش کاربران سایتتان شود. پس این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

انواع روش‌های انجام ستاره دار کردن مطالب در گوگل

همان‌طور که قبلاً اشاره شد و خودتان هم می‌دانید گوگل یکسری الگوریتم‌ها و فاکتورهای برای رتبه‌بندی و انتخاب بهترین سایت‌ها برای نتایج اول دارد یکی از این ویژگی‌ها می‌تواند ستاره‌دار کردن سایت باشد. اولویت گوگل همیشه کاربران بوده و در سعی است که همیشه کاربران رضایت کامل را داشته باشند و بهترین انتخاب خود را از میان هزاران سایت داشته باشند و یکی از پارامترهایی که گوگل می‌تواند از آن استفاده کند تا سایت شما را در نتایج جستجو برای کاربران جذاب نشان دهد ستاره‌دار کردن سایت است.

در نتیجه می‌توانیم بگوییم که این کار باعث می‌شود که کاربران راحت‌تر بتوانند سایت شما را مورد اطمینان قرار بدهند و سعی کنند که سایت شما را برای دریافت محصول و یا مقاله خود را انتخاب کند و هر نوع محتوایی که می‌خواهند را از سایت شما دریافت کنند. شما با استفاده از این روش ساده به‌راحتی می‌توانید که کسب‌وکار خود را گسترش دهید و اگر دارای کسب‌وکار اینترنتی هستید با استفاده از این روش به‌راحتی می‌توانید که نرخ کلیک سایت خود را بالا ببرید و جذب کاربران را به‌راحتی انجام بدهید.

چگونه ستاره دار کردن مطالب در گوگل را برای سایت استفاده کنیم؟

گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها از روش‌های مختلفی استفاده می‌کند و الگوهای خاصی دارد و دارند این‌سایت ها نیز برای داشتن نتایج بهتر در گوگل باید این الگوریتم‌ها را رعایت کنند.

یکی از راه‌هایی که می‌توان از بقیه پیشی گرفت ستاره دار کردن مطالب در گوگل است. یکی از الگوریتم‌ها و اصول اصلی گوگل بهتر نمایش دادن مطالب برای مخاطبان و کاربران است. در واقع برای کاربران یکسری معیار برای انتخاب سایت موردنظر را قرار داده است که ستاره‌دار کردن مطالبی که یکی از این معیارها برای کاربران می‌باشد.

ستاره دار کردن مطالب در گوگل یکی از بی‌دردسرترین راه‌ها برای افزایش طبیعی کاربران می‌باشد که شما با استفاده از این روش می‌توانید مخاطبان زیادی را برای خود جذب کنید.

در نتیجه این کار باعث اعتماد کاربران به سایت شما می‌شود و اگر شما محصولی نیز برای فروش داشته باشید می‌توانید از این روش فروش خود را بیشتر کنید.

منظور از Google Rich Snippet

این موضوع باعث می‌شود تا گوگل و موتورهای جستجوگر آن درک بهتری از مطالب موجود در سایت ما داشته باشند و در نتیجه محتوای ما را به‌صورت بهتری در اختیار کاربران قرار دهد.

زمانی که کاربر یک موضوع را جستجو می‌کند مطالب مختلفی مانند توضیحات متا در اختیار او قرار می‌گیرد. این اطلاعات در اختیار موتورهای جستجوگر گوگل نیز قرار می‌گیرد تا بتوانند درک بهتری از محتوای موجود در سایت داشته باشند.

علاوه بر این اطلاعات، اطلاعات خاص دیگری نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای مثال ستاره‌های موجود در کنار عنوان محتوا نشان‌دهنده این است که کاربران چه مقدار رأی به سایت شما داده‌اند. در واقع شما می‌توانید میزان رضایت کاربران از محتوا را بدانید.

مطالب ستاره‌دار در صفحه نتایج گوگل

در ادامه مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه ستاره دار کردن مطالب در گوگل را انجام دهید همان‌طور که گفته شد این کار دو روش دارد که هر دو روش را در ادامه به شما عزیزان آموزش می‌دهیم.

ستاره دار کردن مطالب در گوگل با استفاده از HTML

اولین روشی که می‌خواهیم به شما آموزش دهیم ستاره دار کردن مطالب در گوگل بدون استفاده از افزونه می‌باشد و به‌صورت دستی و با کدگذاری می‌توانید این کار را انجام دهید.دلیل این آموزش این است که برخی از دارندگان این‌سایت نمی‌توانند افزونه را به سایت خود اضافه کنند و باید به‌صورت دستی این کار را انجام دهند.

در وب‌سایت‌های HTML چون شما مجوز اضافه‌کردن افزونه را ندارید باید به‌صورت دستی این کار را انجام دهید برای این کار می‌توانید از کدهای زیر استفاده کنید.

				
					<div class="review">
      <div xmlns:v="http://rdf.data-vocabulary.org/#" typeof="v:Review">
        <span property="v:itemreviewed">soheyl</span>
        Reviewed by
        <span property="v:reviewer">QMP</span> on
        <span property="v:dtreviewed" content="2022-05-10">۲۸ nov</span>.
        <span property="v:summary">WordPress Templates</span>
        <span property="v:description">Teach branding , Reviewing big brands</span>
        <span property="v:rating">۷.۰</span>
      </div>
    </div>
				
			

ستاره دار کردن مطالب در گوگل با استفاده از افزونه

در این مرحله اگر شما دارای یک سایت وردپرسی هستید می‌توانید به‌راحتی با استفاده از افزونه این کار را به‌راحتی انجام دهید. شما برای ستاره دار کردن مطالب در گوگل می‌توانید از افزونه‌های زیادی استفاده کنید ولی ما در این مقاله افزونه wp-postratings به شما پیشنهاد می‌دهیم.

این افزونه یک افزونه بسیار کاربردی است و شما می‌توانید آن را از مخزن وردپرس خود نصب کنید. سایر افزونه‌هایی که می‌توانید از آنها استفاده کنید عبارت‌اند از KK Star Ratings و Rate My Post.عملکرد این افزونه به‌گونه‌ای است که ستاره‌های سایت را بر اساس میزان رضایت کاربران نشان می‌دهد.

نصب افزونه WP-PostRatings از طریق مخزن وردپرس

بعد از نصب این افزونه در قسمت مدیریت وردپرس شما یک قسمت با نام Ratings اضافه می‌شود. این عنوان دارای سه بخش می‌باشد زمانی که شما بر روی گزینه Ratings کلیک کنید میزان رضایت کاربران و ستاره‌ای که دریافت کرده‌اید را به شما نشان می‌دهد.

تنظیمات افزونه WP-PostRatings برای ستاره دار کردن مطالب در گوگل

در قسمت بعدی نیز می‌توانید با کلیک بر روی گزینه Ratings Options انتخاب کنید که میزان و تنظیمات شخصی‌سازی ستاره‌ها چگونه باشد.

تنظیمات افزونه WP-PostRatings برای ستاره دار کردن مطالب در گوگل (بخش دوم)

در قسمت پایین‌تر این گزینه می‌توانید میزان تأثیر رضایت کاربران بر ستاره‌ها را نیز مشخص کنید.

 

تنظیمات افزونه WP-PostRatings برای ستاره دار کردن مطالب در گوگل (بخش سوم)

شما بعد از نصب افزونه تنها کاری که باید انجام دهید این است که کد زیر را در قالب وردپرس خود قرار دهید.

				
					<?php if(function_exists('the_ratings')) { the_ratings(); } ?>
				
			

نکته مهم ستاره دار کردن مطالب در گوگل

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که تمام میزان رأی کاربران را بر اساس پنج‌ستاره قرار ندهید زیرا باعث می‌شود گوگل شما را به‌عنوان یک خاطی شناسایی کند. بعد از انجام این کارها گوگل باید سایت شما را بر اساس ستاره شناسایی کند پس صبر کنید تا این اتفاق بیفتد و عجله نکنید.

جمع‌بندی

همان‌طور که در مقاله گفته شد دریافت کاربر از هر راهی می‌تواند برای سایت یک امتیاز بسیار مثبتی باشد.

یکی از این کارها استفاده از ستاره دار کردن مطالب در گوگل در نتایج جستجوی گوگل است.

شما با استفاده از این دو روش گفته شد می‌توانید کاربران زیادی را برای سایت خود جذب کنیم و اگر دارای کسب‌وکار اینترنتی هستید فروش خود را بهتر کنید.

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله از کافه وردپرس به شما کمک زیادی کرده باشیم در صورت مشکل و یا سؤال در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید تا دراسرع‌وقت شما عزیزان را راهنمایی کنیم.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *