جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
سئو سایت فروشگاهی فروش انفجاری با بهینه سازی فروشگاه

سئو سایت فروشگاهی | فروش انفجاری با بهینه سازی فروشگاه 💸

تایم مطالعه: ۵ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۰۷
فهرست مطالب

سئو سایت فروشگاهی باعث می‌شود فروش انفجاری را تجربه کنید. امروزه همه کسانی که دارای کسب‌وکار اینترنتی هستند در جست‌وجوی روش‌های کسب رتبه بهتر هستند و سئو سایت فروشگاهی یکی از عوامل مهم است. شما می‌توانید با یک اشتباه کوچک باعث ازبین‌رفتن تمام برنامه‌ریزی خودتان شوید و ضربه بزرگی به سایتتان می‌زند.

برای این که این اشتباهات به حداقل برسد شما باید روش‌های صحیح سئو را یاد بگیرید و به بهینه سازی سایت فروشگاهی بپردازید. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید یک روش مناسب برای سئو سایت فروشگاهی را داشته باشید. پس این مقاله را از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

چرا باید سئو سایت فروشگاهی را جدی بگیریم؟

چرا باید سئو سایت فروشگاهی را جدی بگیریم؟

دلیل این اهمیت این است که شما برای فروش محصولات خود نیاز دارید که دیده شوید و برای دیده‌شدن نیاز است که در رتبه‌های بالای گوگل قرار بگیرید. شما اگر سئو صحیح را یاد بگیرید دیگر نیاز به هزینه زیاد برای تبلیغات هم نخواهید داشت و ترافیک رایگان دریافت می‌کنید. قبل از پرداختن به موضوع بهینه سازی سایت فروشگاهی حتما مقاله سئو وردپرس چیست رو مطالعه کنید.

بهینه سایت فروشگاهی با دیگر سایت‌ها چه تفاوتی دارد؟

بهینه سایت فروشگاهی با دیگر سایت‌ها چه تفاوتی دارد؟

تفاوت اصلی بهینه سازی سایت فروشگاهی این است که شما می‌خواهید یک محصول مشابه با دیگران را می‌خواهید به فروش برسانید. دلیل این تشابهات باعث می‌شود گوگل با چالش‌های مختلفی برای ایندکس کردن روبه‌رو شود.

تحقیقات کلمه کلیدی برای سایت فروشگاهی

اولین قدم برای سئو سایت فروشگاهی کلمه کلیدی مناسب است. شما باید در انتخاب کلمه کلیدی برای محصولات خود دقت کنید که مشتریان برای آن محصول چه کلمه‌ای را سرچ می‌کنند و باید روی این کلمه کار کنید. انتخاب کلمه کلیدی مناسب یک مبحث مهم است که باید به آن دقت کنید.

چگونه تحقیق کلمه کلیدی را انجام دهیم؟

تحقیقات کلمه کلیدی یکی دیگر از موارد بهینه سازی سایت فروشگاهی است. شما برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب با محصولات خودتان می‌توانید از ابزارهای مرتبط با این کار کمک بگیرید. این نرم‌افزارها بیشتر غیر رایگان هستند ولی شما می‌توانید از این نرم‌افزارها مانند KWfinder ،ahref و Semrush استفاده کنید.

آموزش استفاده از ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی

آموزش استفاده از ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی

شما برای این کار ابتدا کلمه کلیدی مرتبط را در نرم‌افزار وارد می‌کنید. شما بلافاصله بعد از واردکردن کلمه کلیدی یک لیست کامل مرتبط با آن کلمه در اختیار خواهید داشت. شما می‌توانید از رقبای خود الگو بگیرید و ببینید آن‌ها از چه کلمه کلیدی استفاده کرده‌اند و برای بهینه سازی سایت فروشگاهی استفاده کنید.

ابزارهای رایگان کلمه کلیدی

حتماً تا الان دقت کرده‌اید که زمانی که شما یک کلمه را سرچ می‌کنید گوگل به‌صورت خودکار به شما پیشنهاداتی می‌دهد. همین لیست می‌تواند برای شما یک ایده خوب برای انتخاب کلمه کلیدی باشد. پیشنهاداتی که در آخر صفحه قرار دارد نیز می‌تواند به شما کمک کند تا کلمه کلیدی را انتخاب کنید.

Keyword Surfer نیز یک ابزار عالی برای تحقیق کلمه کلیدی است که با نشان‌دادن کلیدواژه‌های مشابه به شما در انتخاب کلمه کمک می‌کند. شما برای این کار افزونه Keyword Surfer را نصب کنید و از قابلیت‌های آن استفاده کنید.

برنامه‌ریزی کلمه کلیدی

شما بعد از به‌دست‌آوردن لیست کلمه کلیدی خود نیاز دارید که به تولید محتوا بپردازید و کلمات کلیدی را در آن‌ها قرار دهید. برای برخی کلمه‌ها نیاز نیست که شما رقابت کنید زیرا کاربر به‌صورت مستقیم کلمه را وارد می‌کند و اگر شما روی آن کلمه مار کنید به‌راحتی رتبه می‌گیرید.

نکات مهم استفاده از کلمات کلیدی: کلمات مرتبط به هم را در یک مقاله قرار دهید مانند قهوه و قهوه‌ساز، سعی کنید از دوکلمه کلیدی بیشتر استفاده نکنید.

بدنه اصلی سایت فروشگاهی

یک ساختار کلی و آموزنده و اطلاعاتی می‌تواند بین شما و رقبایتان تفاوت ایجاد کند. این ساختار باید ترکیبی از دانش و هنر و تجربه باشد این تولید محتوا باید به صورتی باشد که رضایت کاربران و توجه گوگل را هم‌زمان جذب کند. شما اگر می‌خواهید یک سایت فروشگاهی صفر را راه‌اندازی کنید باید به نکاتی مانند کلمه کلیدی مناسب، برنامه‌ریزی کلمه کلیدی مناسب، بدنه اطلاعاتی مناسب و ساختار خوب همراه با دانش و تجربه.

چطور ساختاری مناسب است؟

چطور ساختاری مناسب است؟

طراحی سایت فروشگاهی باید به‌گونه‌ای باشد که کاربرد حداکثر با ۳ کلیک به محصول دسترسی پیدا کنید. این کار باعث می‌شود تجربه کاربری بهتری میان شما و کاربران باشد و از سوی دیگر موتورهای جستجوگر گوگل به‌راحتی شما را پیدا می‌کنند.

در سئو محتوای سایت باید به چه مواردی اهمیت داد؟ تا به اینجای کار شما می‌توانید کلمه کلیدی مناسب و ساختار مناسب برای سایت خود انتخاب کنید. در ادامه مقاله نکات مهمی در مورد سئو محتوای سایت را به شما آموزش می‌دهیم.

محتوای اصلی

در اکثر سایت‌های فروشگاهی محتوا و نوشته در بالا یا پایین تصاویر وجود دارد. این نوشته‌ها به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر خود را به گوگل معرفی کنید و اگر دارای یک محصول خاص هستید فقط می‌توانید از طریق این راه به گوگل بفهمانید که شما را در نتایج جستجو قرار دهد‌. محتوای اصلی می‌تواند در بهینه سازی سایت فروشگاهی به شما کمک زیادی کند.

بهینه‌کردن URL صفحات

Url صفحات باید مناسب و مرتبط با محصول باشد و اگر توانستید کلمه کلیدی اصلی را در آن قرار دهید. هرگز از نوشته‌های طولانی استفاده نکنید زیرا کار شما را برای معرفی به گوگل را سخت می‌کند.

انتخاب یک عنوان خوب برای صفحات

اصلی‌ترین اهمیت عنوان صفحه این است که باعث کلیک خوردن توسط کاربر می‌شود به همین دلیل شما باید یک عنوان جذاب انتخاب کنید تا کاربر بتواند روی آن کلیک کند و نرخ بازدید سایت شما را بالا ببرد.

به توضیحات Meta description اهمیت بدهید.

توضیحات متا یکی از مهم‌ترین موارد در بهینه سازی سایت فروشگاهی است. شما برای توضیحات متا می‌توانید از طول کلمات حداکثر ۱۵۰ استفاده کنید و توضیحات هر صفحه باید مربوط به همان عنوان و مقاله باشد و برای هر صفحه متفاوت باشد. در این بخش شما می‌توانید از مزایای سایت و محصول خود برای مشتری توضیحاتی مانند ارسال رایگان و سایر ویژگی‌های محصول را اشاره کنید.

استفاده از تصاویر و ویدئو

شما برای معرفی بهتر محصول خود می‌توانید از عکس استفاده کنید. دقت کنید که سرعت سایت یکی از عوامل مهم در بالارفتن رتبه سایت شما است پس از عکس‌های با حجم بالا استفاده نکنید. برای فایل‌های عکس‌های خود نامی مرتبط با محصول انتخاب کنید تا در صورت مشاهده نکردن عکس توسط کاربر یک متن جایگزین قرار بگیرد و برای تصاویر از ابعاد و اندازه‌های مناسب استفاده کنید.

استفاده از ویدئو نیز می‌تواند تأثیر بسیار بالایی در گرفتن رتبه داشته باشد و علاوه‌برآن می‌تواند تأثیر زیادی در فروش محصول داشته باشد. برای ویدئو از استفاده سایت کنید که طول آن کمتر از یک دقیقه باشد و یک ویدئو ساده و خودمانی باشد و اگر شما دارای بودجه هستید می‌توانید از تولیدکنندگان و تهیه‌کنندگان برای تولید ویدئو کمک بگیرید. ویدئو به بهینه سازی سایت فروشگاهی شما کمک زیادی می‌کند.

نکته: حتماً برای نمایش ویدئو آپارات در وردپرس مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

مدیریت صفحات سایت

شما بعدازاین که یک لیست از کلمات کلیدی را به دست آوردید تا بتوانید به بهینه سازی سایت فروشگاهی خود بپردازید، باید برای خود یک برنامه‌ریزی برای تولید محتوا داشته باشید سعی کنید که مطالب مرتبط را در کنار هم و در یک ستون قرار دهید و بعد از تهیه لیست شروع به تولید محتوا برای هر مقاله کنید و طبق همین لیست پیش بروید. سعی کنید که مطالب مرتبط را کنار هم قرار دهید و برای هر نوع مقاله یک عنوان مناسب و مرتبط استفاده کنید و حتماً در عنوان از کلمات کلیدی استفاده کنید. سعی کنید از صفحات اصلی به صفحات جز لینک بدهید و در این صورت باعث افزایش بازدید می‌شود.

چگونه کلمات کلیدی را برای صفحات محصول و دسته بندی پیدا کنیم؟

چه جوری می‌توانیم کلمات کلیدی رو برای صفحات و دسته‌بندی هامون پیدا کنیم؟ زمانی که در مورد این موضوع صحبت می‌کنیم بحثمان این هستش که چه جوری می‌توانیم کلمات کلیدی رو برای صفحات و محصولات سایتمان پیدا کنیم و در دنیای سئو به این موضوع Informational Keywords نیز گفته می‌شود.

کلمات کلیدی کلماتی هستند که کاربران برای پیداکردن موضوع و محتوای مدنظر خود در گوگل جستجو می‌کنند و باتوجه‌به این که هر کلمه کلیدی دارای رتبه و موضوع خاصی است باید هدفمان را بر روی سئو کردن کلمه کلیدی بگذاریم. شما برای این که بهینه‌سازی سایت فروشگاهی را انجام بدید باید روی کلمه کلیدی کار کنید و تمرکز را روی کلمه کلیدی بگذارید. در ادامه به شما میگیم که چه جوری کلمه کلیدی رو برای موضوع دلخواهتان به‌راحتی پیدا کنید.

کمک‌گرفتن از رقبا مانند دیجی‌کالا

برای بهینه سازی سایت فروشگاهی باید رقبا خود را تحلیل کنید. دیجی‌کالا یکی از اصلی‌ترین رقبای فروشگاه‌های اینترنتی است ولی شما می‌توانید که از آن برای پیدا کلمه کلیدی کمک بگیرید و برای این کار وارد بخش جستجوی دیجی‌کالا شوید و کلمه کلیدی مرتبط با محصول خودتان رو جستجو کنید. برای مثال اگر شما در فروش وسایل خانه فعالیت داشته باشید با جستجو کردن کلمه فروش وسایل خانه می‌توانید پیشنهادهای این سایت را مشاهده کنید و در واقع همین کلمات کلیدی هستند که شما در کسب‌وکار خود می‌توانید از آنها استفاده کنید و توسط کاربران سرچ می‌شوند.

شما به همین راحتی با استفاده از دیجی‌کالا این امکان را خواهید داشت که کلمات کلیدی متناسب با کسب‌وکار خود را پیدا کنید و از آنها استفاده کنید و این یک روش بسیار عالی برای شناخت کلمات کلیدی مرتبط است. روش بعدی که شما می‌توانید با استفاده از آن کلمات کلیدی را پیدا کنید استفاده از دسته‌بندی سایت‌های رقیب مانند همین دیجی‌کالا است. در سایت‌های بزرگ مانند دیجی‌کالا دسته‌بندی‌های بسیار زیادی وجود دارد و شما حتی می‌توانید که ریز دسته‌بندی‌ها را مشاهده کنید و این کار به شما کمک شایانی خواهد کرد. اگر شما در هر حوزه‌ای کسب‌وکار دارید می‌توانید که با جستجو کلمه اصلی ریز کلمات مرتبط با آن را مشاهده کنید و از آن‌ها استفاده کنید.

استفاده از سایت ویکی پدیا

یکی دیگر از راه‌های بهینه سازی سایت فروشگاهی استفاده از سایت ویکی پدیا است. شما با استفاده از سایت ویکی‌پدیا نیز می‌توانید که کلمات مرتبط با کلمات کلیدی را مشاهده کنید و برای این کار تنها کافی است که کلمه را جستجو کنید و سپس می‌توانید کلمات را مشاهده کنید. راه‌حل بعدی استفاده از SEMrush است. کار این سیستم کمی متفاوت است و با استفاده از آن می‌توانید متوجه شوید که رقبای شما از چه نوع کلمات کلیدی استفاده کرده‌اند.

جمع‌بندی

امروز در این مقاله ما به شما آموزش داده‌ایم که چگونه می‌توانید یک سایت فروشگاهی را راه‌اندازی کنید و به چه نکاتی باید دقت کنید تا بیشترین بازدید و فروش محصول را داشته باشید که یکی از آن راه‌ها بهینه سازی سایت فروشگاهی بود. چه راه‌هایی برای سئو سایت فروشگاهی وجود دارد؟ آیا بهینه سازی سایت فروشگاهی می‌تواند باعث افزایش فروش محصولات ما شود؟

پیشی گرفتن از رقبا تنها راه افزایش درآمد و فروش محصول بیشتر است و شما باید یک‌قدم از رقبایتان جلو باشید.

برای اینکه بتوانید از رقبا پیشی بگیرید باید به نکاتی که گفتیم دقت کنید و آنها را رعایت کنید. در صورت داشتن هرگونه مشکل و سوال می‌توانید در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید.😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *