جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
قالب آماده وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

قالب آماده وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

تایم مطالعه: ۹ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۲۵
فهرست مطالب

قالب آماده وردپرس چیست و چه تفاوتی با قالب اختصاصی وردپرس دارد؟ همه ما می‌دانیم که قالب وردپرس چیست ولی همان‌طور که همه ما می‌دانیم ساخت سایت در وردپرس هزینه‌های بسیار کمی نیز دارد و شما اگر حتی اطلاعات کافی در مورد طراحی سایت هم نداشته باشید می‌توانید با استفاده از وردپرس سایت خود را راه‌اندازی کنید. حتی اگر شما به مشکلی در وردپرس بخورید می‌توانید با استفاده از افزونه‌ها این مشکلات را حل کنید و نیاز ندارید که با یک برنامه‌نویس برای حل مشکلات خود در ارتباط باشید.

یکی از ارکان اصلی صفحات سایت شما قالب سایت است که شما برای قالب سایت می‌توانید از قالب‌های آماده وردپرس و قالب‌های اختصاصی استفاده کنید اما منظور از قالب آماده وردپرس چیست؟ ما در این مقاله امروز به‌صورت کامل این دو مبحث را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا شما متوجه شوید که پوسته آماده وردپرس چیست، پس تا آخر مقاله همراه سایت کافه وردپرس باشید.

منظور از قالب آماده وردپرس چیست؟

منظور از قالب آماده وردپرس چیست؟

شما درگذشته برای اینکه صفحات سایت خودتان را بسازید باید از برنامه‌نویسان و طراحان سایت می‌خواستید تا برای شما قالب و صفحات را طراحی کنند. اما خوب امروزه به‌راحتی می‌توانید چه قالب مدنظر خودتان را خریداری کنید و یا انتخاب کنید و تفاوت اصلی آن با گذشته این است که شما می‌توانید تمامی نیازها و انتظارات خود را در قالب مدنظر پیدا کنید.

مطمئناً در شروع هر کاری افراد سعی دارند که هزینه این کنند و با کمترین هزینه بتوانند فعالیت خود را شروع کنند و در طراحی سایت هم شما واقعاً هزینه‌های زیادی ندارید مگر اینکه بخواهید به‌صورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت کنید ولی در شروع کار همان‌طور که گفته شد هزینه چندانی ندارید. شاید در ابتدای کار با استفاده از یک قالب رایگان شما بتوانید  ورودی هم داشته باشید و با یک جستجوی ساده در فضای اینترنت مشاهده کنید که سایت شما هم مانند سایت‌های رقیب دارای شکل و شمایل خوبی است و شما در حال فعالیت در فضای اینترنت هستید.

حتی اگر خودتان هم نخواهید بعد از گذشت مدتی و ورودی‌هایی که داشته باشید می‌توانید متوجه شوید که قالب‌های رایگان دارای فضای خوبی نیستند و آن جذابیت قالب‌های اختصاصی را ندارند و شما بعد از گذشت مدتی خودتان به سمت خرید قالب‌های اختصاصی می‌روید که بسیار شیک هستند و در جذب کاربران هم تأثیر بسیار زیادی دارند. حتی در برخی از موارد افراد از داشتن قالب‌های رایگان ناامید می‌شوند و در نتیجه باعث می‌شود سایت آنها از بین برود زیرخط‌هایی زیاد و معطلی زیاد همگی از معایب قالب‌های رایگان هستند.

تا به اینجای کار به‌صورت کلی با قالب‌های رایگان آشنا شدیم ولی در ادامه به‌صورت تخصصی تر و کامل‌تر تفاوت قالب‌های رایگان و اختصاصی را به شما می‌گوییم و به‌صورت کلی این دو مورد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

منظور از پوسته آماده وردپرس و قالب اختصاصی

منظور از پوسته آماده وردپرس و قالب اختصاصی

منظور از پوسته آماده وردپرس چیست؟ اصلی‌ترین سؤالی که در بین دارندگان سایت‌های وردپرسی وجود دارد این است که از قالب‌های رایگان استفاده کنیم و یا از قالب‌های اختصاصی. ولی خوب نیاز نیست که خودمان را گول بزنیم و شما زمانی که از قالب اختصاصی استفاده می‌کنید. اما واقعا منظور از پوسته وردپرس چیست؟

در واقع در راستای هدف و مسیر شغلی‌تان در حال حرکت هستید و تمامی المان‌ها و امکانات قالب متناسب با شغل و فعالیت شما است پس همین یک دلیل می‌تواند باعث پیشرفت چندین برابری و دریافت ترافیک چندین برابری شود. همان‌طور که اشاره شد شما باید تمامی معایب و مزایای قالب‌های آماده وردپرس را بدانید پس در ادامه مقاله به‌صورت کامل به آنها اشاره می‌کنیم پس همراه ما باشید.

ویژگی و معایب قالب رایگان وردپرس

الان که می‌دانید منظور از قالب آماده وردپرس چیست باید به مزایا و معایب آن بپردازیم. یکی از دلایلی که می‌تواند باعث شود شما از قالب رایگان وردپرس استفاده کنید این است که در شروع کار خود هستید و نمی‌خواهید که هزینه زیادی را در ابتدای کار کنیم و اگر قالب رایگان شما از افزونه المنتور هم پشتیبانی کند بسیار برای شما مناسب است و شما می‌توانید در ابتدای کار از آن استفاده کنید. اما باگذشت زمان شما یکی از نیازهای اصلی که دارید این است که با کاربران رابطه خوب و تعامل داشته باشید و نیازمند امکاناتی هستید که این امر را مهیا سازد.

برای این کار شما باید از امکانات و ویژگی‌های قالب خود استفاده کنید که در قالب‌های رایگان این امکانات وجود ندارد و شما بعد از گذشت مدتی خودتان به سمت خرید قالب اختصاصی می‌روید. شما خودتان را جای کاربران سایت خودتان قرار بدهید و وقتی وارد سایت می‌شویم اولین چیزی که بسیار جلب‌توجه می‌کند ظاهر و جذابیت سایت است که اگر این قالب بسیار جذب‌کننده باشد شما می‌توانید کاربران خودتان را حفظ کنید ولی اگر ظاهر سایت شما جذاب نباشد حتی اگر محتوای شما خوب باشد نمی‌توانید کاربران را جذب کنید.

پس اگر سایت شما دارای مخاطبان زیادی است و دارای کسب‌وکار هستید مخصوصاً اگر سایت فروشگاهی دارید سعی کنید از قالب‌های جذاب و به‌روز استفاده کنید و با استفاده از و ویژگی‌های آنها بتوانید یک ارتباط سازنده و تأثیرگذار با کاربران سایت خود داشته باشید. الان که می‌دانید قالب آماده وردپرس چیست راحت‌تر می‌توانید از این نوع قالب‌ها استفاده کنید.

قالب‌های آماده و غیر رایگان وردپرسی

قالب‌های آماده و غیر رایگان وردپرسی

یکی دیگر از قالب‌های آماده قالب‌های آماده هستند که دارای هزینه و نیاز به خریداری دارند و تفاوت اصلی آنها با قالب‌های رایگان این است که دارای امکانات بیشتری نسبت به نسخه رایگان خود دارند و همین موضوع نیز می‌تواند که در سایت شما تأثیرگذار باشد زیرا همان امکانات بسیار در سایت شما تأثیرگذار است. امروزه بسیاری از قالب‌های آماده و غیر رایگان به‌صورت کاملاً فارسی‌سازی شده در حال فروش هستند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و کار زیاد سختی را برای کار با آن‌ها ندارید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که سعی کنید از قالب‌های غیر رایگان فارسی‌سازی شده و راست‌چین استفاده کنید زیرا در ارتباط با کاربر بسیار تأثیرگذار است و مخصوص کاربران ایرانی می‌باشد و از نظر هزینه قالب‌های غیر رایگان و آماده هزینه زیادی ندارد و قیمت آن‌ها بسیار مناسب است.

یکی دیگر از موضوعاتی که در قالب‌های غیر رایگان مهم است این است که شما بتوانید لایسنس اصلی قالب را تهیه کنید و نسخه کپی آن را خریداری نکنید و اگر بخواهیم به شما دو مرجع اصلی برای خرید قالب غیر رایگان فارسی‌سازی شده را معرفی کنیم می‌توانیم به دو سایت wordpress.org و themeforest.net اشاره کنیم که در این سایت‌ها شما به‌راحتی می‌توانید مقایسه بین قالب‌ها را انجام دهید و اطلاعات کافی در مورد قالب‌ها در سایت‌ها قرار گرفته است که کا خرید را بسیار راحت می‌کند.

برخی از سایت‌ها سعی دارند که با استفاده از تبلیغات خود قالب‌های غیر رایگان را به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار بدهند اما باید توجه کنید که این سایت‌ها با استفاده از روش‌های تبلیغاتی خود می‌توانند سایت شما را دچار مشکل کند پس سعی کنید قالب‌های غیر رایگان را از مرجع اصلی تهیه کنید و از خرید کپی آنها دوری کنید.

منظور از قالب آماده وردپرس فارسی‌سازی شده

منظور از قالب آماده وردپرس فارسی‌سازی شده

منظور از قالب آماده وردپرس چیست؟ همان‌طور که گفته شد قالب‌های غیر رایگان بسیار برای شما مناسب است زیرا دارای امکانات بیشتری است ولی نکته‌ای که مهم است این است که شما باید دقت کنید که فارسی‌سازی شده و راست‌چین باشد و زبان آن به‌صورت انگلیسی نباشد زیرا می‌تواند برای شما مشکل‌ساز باشد. یکی از روش‌هایی که بیشتر کاربران از آن استفاده می‌کنند تغییرات در زبان آن است که شاید در آینده شما را دچار مشکل کند زیرا ماهیت کلی قالب را تغییر می‌دهد.

اما امروزه باتوجه‌به پیشرفت ایرانیان در حوزه برنامه‌نویسی قالب‌های با زبان فارسی وجود دارد که تمامی آنها از مرجع اصلی دانلود می‌شود و تمامی به‌روزرسانی‌های آنها در اختیار شما قرار می‌گیرد که به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً از آنها استفاده کنید.

تا به اینجای کار شما به‌صورت کلی با قالب‌های آماده رایگان و غیر رایگان آشنا شدید ولی شما باید بدانید که چگونه قالب مناسب خود را تهیه و خریداری کنید که در ادامه مقاله به‌صورت کامل به شما آموزش می‌دهیم تا شما به‌راحتی بتوانید قالب مناسب خودتان را تهیه کنید.اگر بخواهیم به‌صورت کلی بگوییم قالب‌های آماده و رایگان و همچنین غیر رایگان به دودسته بندی تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

  • قالب وردپرس آماده برای محتوای ساده
  • قالب وردپرس آماده برای انجام فعالیت‌های فرایندی

در ادامه مقاله این دو مورد را به‌صورت کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم تا شما به‌صورت کامل با آنها آشنا بشوید و متوجه شوید که منظور از پوسته آماده وردپرس چیست و کدام یک برای شما مناسب است.

محتواهای ساده با قالب آماده

الان که می‌دانید منظور از پوسته آماده وردپرس چه چیزی است؟ اگر شما سعی دارید در صفحات خود فقط از نوشته‌ها و برخی از تصاویر استفاده کنید می‌توانید که از این قالب‌ها استفاده کنید و معمولاً برای کسانی که تازه‌کار هستند و در حال شروع فعالیت خود هستند این قالب‌ها بسیار مناسب است. پس همان‌طور که گفته شد اگر می‌خواهید در صفحات خود فقط از تصاویر و متن‌ها استفاده کنید از این قالب‌ها می‌توانید استفاده کنید زیرا از هیچ نوع افزونه‌ای استفاده نمی‌کنند.

انجام فرایند در پوسته آماده وردپرس

انجام فرایند در پوسته آماده وردپرس چیست؟ همان‌طور که به محتواهای ساده اشاره شد شما برای اینکه بخواهید از امکانات و سایر ویژگی‌های یک قالب استفاده کنید نیاز دارید که یک سری ویژگی‌ها و امکاناتی را به قالب خود اضافه کنید و فرایند تغییر را روی آن پیاده کنید. اگر بخواهیم مثالی بزنیم می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که شاید شما بخواهید فرم‌هایی را برای ثبت‌نام کاربران خودتان قرار بدهید که این قالب‌ها می‌توانند به شما اجازه بدهند که این فرم‌ها را روی آنها پیاده کنید‌.

ویرایشگرها در قالب‌های آماده وردپرس

ویرایشگرها در قالب‌های آماده وردپرس

اگر ما بخواهیم ویژگی‌ها و امکانات را به قالب سایت خودمان اضافه کنیم نیاز داریم که از ویرایشگرها استفاده کنیم که معروف‌ترین ویرایشگر و افزونه المنتور از که دارای امکانات خارق‌العاده است که می‌تواند ظاهر سایت شما را بسیار جذاب کند و با امکاناتی که به صفحات شما اضافه می‌کند می‌تواند باعث شود رابطه شما با کاربرانتان به‌خوبی افزایش پیدا کند. شما برای استفاده از این المان‌ها و امکانات نیاز دارید تا آنها را خریداری کنید و در سایت خود قرار بدهید و مطمئن شوید که تأثیر آن بسیار زیاد خواهد بود.

جمع‌بندی

امروز در این مقاله شما به‌صورت کامل متوجه شدید که قالب آماده وردپرس چیست و چه کسانی می‌توانند از این قالب‌ها استفاده کنند و برای چه کسانی استفاده از این قالب‌ها مناسب نیست. منظور از قالب آماده وردپرس قالب‌هایی است که شما به‌صورت آماده آنها را تهیه می‌کنید و به‌صورت رایگان و غیر رایگان در فضای اینترنت وجود دارد که شما برای سایت خود می‌توانید از آنها استفاده کنید. امروز به‌صورت کامل تمامی ویژگی‌ها و معایب قالب‌های آماده وردپرس را مورد بررسی قرار دادیم تا شما عزیزان بتوانید به‌راحتی برای سایت خود قالب تهیه کنید.

منظور از پوسته آماده وردپرس پوسته‌هایی است که شاید امکانات زیادی نداشته باشد و اغلب برای افراد تازه‌کار مناسب است که بعد از پیشرفت نیاز دارند که قالب‌های اختصاصی و قالب‌های غیر رایگان را خریداری کنند تا از امکانات آنها استفاده کنند. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *