جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
Child Theme چیست؟ مزایای قالب فرزند چیست؟

Child Theme چیست؟👶مزایای قالب فرزند چیست؟

فهرست مطالب

Child Theme چیست و چه کاربردی دارد؟ اکثر قالب‌ها در زمان عرضه دارای کم‌وکاستی و مشکلاتی است که شرکت ارائه‌دهنده با استفاده از به‌روزرسانی‌ها سعی دارد این مشکلات را حل کند. برای مثال بعضی از قالب‌ها با برخی از افزونه‌ها ناسازگاری دارند و یا ویژگی‌هایی می‌خواهند به آن قالب اضافه کنند و در این صورت آپدیت‌هایی برای آن قالب ارائه می‌شود.

همچنین شما به دلایل امنیتی باید از آخرین نسخه‌های هر قالب استفاده کنید و در این زمان است که شما می‌توانید از چایلد تم وردپرس استفاده کنید. همچنین شما باید در انتخاب قالب خود تمامی انتظارات را در نظر داشته باشید و تمامی امکانات خود را بتوانید در قالب ایجاد کنید تا بیشترین بهره را برای شما داشته باشد. تا آخر این مقاله با سایت کافه وردپرس همراه باشید.

فهرست مطالب

Child Theme چیست؟

Child Theme چیست؟

شاید شما ندانید که قالب فرزند چیست و چرا باید در زمان راه‌اندازی سایت اطلاعات کافی دررابطه‌با آن داشته باشیم. در ادامه می‌خواهیم این موضوع را به‌صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم پس همراه ما باشید. شما با استفاده از این سیستم می‌توانید که تمامی ویرایش‌ها و تغییرات را ایجاد کنید و برای این که این تغییرات ذخیره و در قالب شما اجرا شود شما نیاز دارید که از چایلد تم وردپرس استفاده کنید.

همچنین زمانی که شما از این قابلیت استفاده می‌کنید در به‌روزرسانی‌های بعدی تغییرات شما از بین نمی‌رود و تمامی تغییرات در نسخه جدید هم اجرا می‌شود ولی درگذشته شما زمانی که به‌روزرسانی را انجام می‌دادید دیگر تغییرات شما در نسخه جدید نبود و باید دوباره تغییرات خود را ایجاد می‌کردید اما امروزه این قابلیت این کمک را به شما می‌کند تا به مشکل نخورید.

دلایل استفاده از قالب فرزند چیست؟

دلایل استفاده از قالب فرزند چیست؟

همان‌طور که گفته شد شما می‌توانید از چایلد تم وردپرس استفاده کنید و تمامی تغییرات را ایجاد کنید و فقط برای رفع مشکلات می‌توانید که تغییرات جزئی را نیز ایجاد کنید. شما به‌راحتی می‌توانید که تغییرات را در قالب موردنظر ایجاد کنید بدون این که به قالب اصلی شما آسیب وارد شود پس برای همین دلایل شما باید از این سیستم استفاده کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های عالی این سیستم کار راحت با آن است و اگر شما در زمینه‌های برنامه‌نویسی هم تخصص نداشته باشید می‌توانید که به‌راحتی امکانات و ویژگی‌های دلخواه را به قالب اضافه کنید و همین امر موجب می‌شود که شما به‌سرعت کار خود را انجام بدهید و از نظر سرعت هم برای شما بسیار مفید است.

اگر بخواهیم یکی دیگر از دلایل مهم برای استفاده از چایلد تم وردپرس را به شما عزیزان بگویم باید بگویم که شاید شما یک قالب را نصب کنید ولی نتواند تمامی نیازهای شما را برطرف کند و دقیقاً در این زمان این سیستم می‌تواند به شما کمک کند و شما می‌توانید که قابلیت‌ها و امکانات را به قالب مدنظرتان اضافه کنید. در واقع شما می‌توانید که شخصی‌سازی‌های خود را روی قالب انجام بدهید تا در نهایت باعث شود شما دقیقاً قالب خود را بسازید و از آن لذت ببرید.

معایب استفاده از چایلد تم چیست؟

معایب استفاده از چایلد تم چیست؟

شاید یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که دررابطه‌با قالب‌های وردپرس و چایلد تم وردپرس وجود دارد ارائه نشدن آپدیت‌ها و به‌روزرسانی‌ها توسط شرکت اصلی سازنده است و همین امر موجب می‌شود شما نمی‌توانید آخرین نسخه‌ها را در دست خود داشته باشد اما مشکلی نیست و شما می‌توانید که از نسخه‌های قدیمی استفاده کنید. برای مثال شما می‌توانید که تمامی کدها را در قالب مدنظر خود جای‌گذاری کنید و به این صورت دررابطه‌با استفاده از قالب مشکلی نخواهید داشت ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که همیشه قالب‌ها را از مرجع اصلی آن را خریداری کنید تا بتوانید تمامی به‌روزرسانی‌ها و آپدیت‌ها را به‌صورت قانونی در اختیار داشته باشید.

زیرا می‌تواند دربسته امنیت سایت شما نیز تأثیرگذار باشد. اگر بخواهیم دومین عیب بزرگ این سیستم را به شما بگوییم می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که کار با این سیستم کمی سخت است و شما برای یادگیری کامل آن شاید زمان زیادی را صرف کنید اما نگران این مشکل نباشید زیرا در ادامه کار می‌تواند به شما در سرعت نیز بسیار کمک کند و شما با آموزش این موضوع می‌توانید که برای سایت خود بسیار تأثیرهای مثبت بگذارید.

جمع‌بندی

Child Theme چیست و چرا بیشتر افراد از آن استفاده می‌کنند را مورد بررسی قرار دادیم تا شما با این سیستم آشنا شوید و برای طراحی قالب‌های خود و اضافه‌کردن امکانات دلخواه بتوانید از این سیستم استفاده کنید. ما امروز در این مقاله به‌صورت کامل این سیستم را مورد بررسی قرار دادیم و شما هم اکنون می‌توانید که تمامی نیازهای خود را با استفاده از قالب‌های سایت برطرف کنید.

برای این کار می‌توانید که با این سیستم تمامی امکانات را به قالب سایت خود اضافه کنید.  تمامی ویژگی‌ها و معایب این سیستم را مورد بررسی قرار دادیم تا شما بتوانید به‌صورت راحت‌تر از این سیستم استفاده کنید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *